7x7 A divizionas: Kulminacija su Vilčiai laiminga pabaiga Visos

Ir vis dėl to negaliu dar pradėti apžvalgos sakiniu: „Sekmadienio Futbolo Lygos žiemos 7x7 čempionato A diviziono turnyras baigėsi.“ Dviem komandoms dar yra likę sužaisti dvejas rungtynes. Ir darys jos tai ne taip greitai – dar po dviejų savaičių.

Tos būsimos rungtynės gali turėti įtakos A diviziono komandų galutiniam išsidėstymui turnyro lentelėje. Ir ne visai kosmetinių. Tik po jų paaiškės, kokios komandos užims ketvirtą, penktą, šeštą, aštuntą ir devintą vietas.

Kam tikrai neturės įtakos du likę susitikimai – prizininkų išsidėstymui, septintą vietą užėmusių El Dorado pozicijoms ir tam, kad paskutiniai šį karą liko ano sezono čempionai FK78.

Svarbiausias mačas išsiaiškinti prizininkus buvo pirmoji dviejų prieš paskutiniąją dieną aukščiausias vietas užėmusių komandų Vilties ir Margirio dvikova. Priminsiu, kad Margiriui, siekiant aukso, reikėjo laimėti abu mačus prieš Viltį.

Tačiau intriga dėl aukso greitai ėmė sekti. Viltis aikštėje pirmavo, didino rezultatą ir pamažu darėsi aišku, kad čempione ji taps jau po pirmųjų rungtynių. Margiris tą irgi jautė. Ir kadangi pakeist to niekaip neįstengė, žaidė vis šiurkščiau.

Viltis laimėjo pirmą mačą užtikrintai 5:2 it užsirezervavo pirmąją vietą. O Margiris nukrito į trečiąją. Jį aplenkė Navigatoriai, taip besistengę pakilti antrąją vietą, kad sutriuškino savo varžovę Ateities Švarą net 11:1.

Bet į klausimą, kas bus antras, turėjo galutinai atsakyti antrieji tų pačių varžovų mačui. Šįkart Margiriui jau savo jėgų nepakako, reikėjo ir Ateities Švaros pagalbos.

Tos pagalbos Ateities Švara nesuteikė, nors pralaimėjo šį kartą jau gerokai mažesniu skirtumu - 3:5. O ir pats Margiris prieš čempionus laimėti jau nepajėgė – 3:3.

Tiesa, antrą mačą atrodė, kad abi komandos tiesiog užbaiginėja sezoną, negalvodamos apie rezultatą. Įtampa ir motyvacija buvo nuslūgusios. Tą pripažino ir Vilties treneris Mindaugas Bielinskas.

„Na taip, atsipalaidavimas jautėsi. Mes viską statėme ant pirmųjų rungtynių. Net negalvojom apie jokias lygiąsias, nes jei būtume pradėję skaičiuoti, tai būtų, kaip praėjusį kartą su Navigatoriais. Dabar nusiteikėm tvirtai, kad einam į aikštę pergalės“, - kalbėjo jis.

Suprantama, nugalėtojų treneris negalėjo blogai vertinti sezono.

„Sezonas tikrai buvo geras, per jį iškovojome 15 pergalių. Susižaidimo prasme, tai buvo bene geriausia, kas tik gali būti. Šitas formatas yra mūsų nušlifuotas. Žodžiu, viskas buvo labai gerai“, - sakė M. Bielinskas.

Viltis neslepia, kad žiemos 7x7 jai pagrindinai yra pasirengimas vasaros pirmenybėms. Bet pergalės jame komanda nenuvertina.

 Anot M. Bielinsko, Viltis po mačo žadėjo keliauti nugalėtojos vardo atšvęsti.

„Gal iš šono ir atrodo, kad mums tai tiesiog paprasta pergalė, bet ji mums yra tikrai svarbi. Taip, buvo didelis taškų atotrūkis. Bet tai nereiškia, kad kovos dėl šio titulo nebuvo. Juo labiau, kad neįmanoma išvengti duobių per visą sezoną, esame ir pralaimėję ir nesame už visus dviem galvomis aukštesni. Lygiai yra gana panašūs ir dėl to daug sprendžia koncentracija. Tada, kai būna jos stoka, gali suklupti. Mes juk mėgėjai ir su tuo labai dažnai susiduriame. Bet viskas baigėsi gerai. Nusiteikėm ir laimėjom pirmą vietą antrą sykį klubo istorijoje“, - kalbėjo Vilties strategas.

Taigi pirmas tris vietas pasidalino Viltis, Navigatoriai ir Margiris, o dėl ketvirtosios aiškinosi Akto ir TEC komandos. Ir taip išsiaiškino, kad bene didžiausią šansą ją užimti dabar turi VGTU-Vilkai...

Mat du atkaklūs Akto ir TEC tarpusavio mūšiai baigėsi taip, kad komandos pasidalino po pergalę.

Iš pradžių TEC laimėjo 3:0, o po to Aktas atsirevanšavo 3:2.

Po šio Vilkai nuo Akto atsilieka penkiais, nuo TEC vienu tašku. Ir dar žais dvejas rungtynes su autsaiderėmis Skaidiškėmis, kurios na tikrai nėra pakankamai stiprios juos sulaikyti.

Paskutinėje vietoje divizione liko pernai metų čempionai FK78.

Būtų man kas sakęs prieš turnyrą, kad komanda, kurioje registruoti Deividas Šemberas, Andrius Skerla ir dar ne vienas A lygoje žaidžiantis ar rinktinėje žaidęs futbolininkas, tikrai nepatikėčiau. Bet taip yra.

Išsisukt iš šios pozicijos FK78 galėjo ir per paskutinius mačus. Ką ten išsisukt – aplenkti tris varžovus. Jei būtų laimėję du mačus prieš El Dorado.

Bet abu mačus kaip tik laimėjo FK78 varžovai – 10:3 ir 2:1.

Kas turnyro lentelės apačioje teoriškai gali pasikeisti, tai 11-ą vietą užimančios Skaidiškės gali rokiruotis pozicijomis su 10-ą vietą užimančia Ateities Švara. Tam skaidiškiečiai turėtų iškovoti bent vieną pergalę per du susitikimus su VGTU-Vilkais.