7x7 B divizionas: „Rings“ nugalėtojais netaps tik stebuklo atveju Visos

 

Antraštė gal kiek skambi, tačiau iš esmės atspindi realią padėtį, susiklosčiusią po paskutinio savaitgalio – „Rings“, likus dviejoms rungtynėms, turi šešių taškų persvarą prieš artimiausius persekiotojus, o paskutinį sekmadienį du kartus susitiks su „Mostiškėmis“. Net ir stengiantis išlaikyti didžiausią objektyvumą sunku numatyti tokį scenarijų, kuriame „Rings“ nesugebėtų iškovoti nei taško. Žinoma, taip pat reiktų, kad įsibėgėjęs „Ozas“ du kartus nugalėtų tiesioginius konkurentus dėl antros vietos „Krušą“.

REZULTATAI

Medžiai 0:2 Rings; Ozas 2:0 Spartakas; Užupis 2:2 Mostiškės; IndEx 1:3 Kruša;

Rings 7:4 IndEx; Užupis 3:6 Spartakas; Medžiai 2:4 Ozas; Mostiškės 0:7 Kruša;

 

SKAIČIAI

Savaitgalio metu viso buvo pelnyti 45 įvarčiai (vid. 5,6 per rungtynes);

Rezultatyviausios rungtynės: Rings – IndEx (7:4; 11 įvarčių);

Rezultatyviausia komanda: Kruša (10 įvarčių);

Mažiausiai rezultatyvios komandos: Medžiai ir Mostiškės (po 2 įvarčius);

Rezultatyviausias žaidėjas pasibaigus turui: Arturas Juchno (Užupis; 19 įvarčių);

 

LYDERIAI

Dar du ramius ir užtikrintus žingsnius link čempionų vardų sau pasidėjo „Rings“ – pirmame mače susitvarkę su pajėgia „Medžių“ komanda, antroje dienos dvikovoje vykusioje įvarčių fiestoje nugalėjo „IndEx“ komandą. Dabar „Ringsų“ situacija paprasta – per dvi akistatas su „Mostiškėmis“ jiems reikia iškovoti bent vieną tašką, kad galėtų būti ramūs dėl pirmos vietos apdovanojimų. Žinoma, abejonių, kad jie tą tašką paims yra itin mažai, tačiau, jei netyčia nutiktų taip, kad būtų patirti du pralaimėjimai – tektų laukti po dar savaitės vyksiančio „Ozo“ – „Krušos“ dublio ir tikėtis, kad „Kruša“ iš oranžinių atims bent tašką.

 

Toliau savo sėkmingą seriją tęsią antrame rate įspūdingai šuoliuojantys „Ozo“ vyrukai. Jei pirmoje pirmenybių pusėje jie priminė tik savo pačių šešėlį, tai antroje čempionato dalyje SFL senbuviai juda be didesnių duobelių ir iš paties lentelės dugno jau šoktelėjo iki antros vietos. Šią savaitę iškovotos dvi pergalės prieš vidutiniokus leido dar kiek pastiprinti savo pozicijas, tačiau viskas iš esmės spręsis po kiek daugiau nei dviejų savaičių – lauks dvi akistatos su „Kruša“, kuri žengia tik laipteliu žemiau ir turi vos taškeliu mažiau, tad aistrų ten trūkti neturėtų.

„Forma tikrai geresnė nei gruodį / sausį bet laiminėt pradėjome, nes a) susirenkam 12-14 žmonių; b) pradėjom daugiau žaisti galva. Šį savaitgalį neturėjome VDA kolektyvo dalies, 2-3 vedančių žaidėjų, bet gerai susirinkome ir "rezervas" sulošė beveik be klaidų („Medžiai“ tik pirmavo 2:0 po dešimties minučių po kelių klaidų gynyboje, bet palaužėm ir juos).

Pirmame rate trūko šaltakraujiškumo keliuose mačuose ir dar turėtume intrigą dėl pirmos vietos, bet dabar galime tik pasveikinti „Rings“ kolektyvą. Visą turnyrą atlošė su pavydėtinu stabilumu.

Mačai su „Kruša“ galėtų būti įdomūs, tik mes jau galvosime apie lauko futbolą, nes bus likusios dvi savaitės iki Supertaurės mačo. Tikslas bus prizinė vieta, bet tikrai nebus draskymosi iki kraujų dėl antros vietos“ – sakė „Ozo“ vadovas Domantas Savičius.

 

Ta pati „Kruša“ dabar gali atsisukti atgal ir retoriškai savęs paklausti: „o kas, jeigu?“ Išties įdomu, kas, jeigu „Kruša“ nebūtų patyrusi to apmaudaus pralaimėjimo autsaideriams „Viesului“. Komanda šiuo metu būtų antroje vietoje, lenktų tą patį „Ozą“ ir tarpusavio dvikovose turėtų tam tikrą startinį pranašumą. Tačiau, žinoma, spekuliuoti galime kiek tinkami, bet faktas toks, jog viskas spręsis kovo 25-ąją dieną.

„Savaitgalis buvo super - šeši taškai, dešimt įmuštų ir tik vienas praleistas  įvartis.  Prieš rungtynes su „IndEx“ perskaičiau pirmo rato apžvalgą - kaip pagrindines pralaimėjimo priežastis tada buvau nurodęs prastą susirinkimą į  rungtynes ir sėkmės trūkumą. Revanšiniame mače viskas buvo atvirkščiai - turėjom du pilnus šešetus. Puikiai  ir užtikrintai sužaidė mūsų vartininkas Arvydas -  atrėmė devynių metrų baudinį  ir traukė viską, kas skrido į vartų pusę. Turėdami ilgą suolą, šį kartą jau mes  pasiūlėm  aukštą  tempą  ir  viso mačo metu nedavėm „IndEx“ laisvai kvėpuoti ir puikiai išnaudojom sukurtas progas. Puikus žaidėjų nusiteikimas rungtynėms, geras mikroklimatas  komandoje - graži darbinė pergalė. Puikus revanšas. Dar kartą sveikinu savo komandą. Antra dvikova, su „Mostiškėmis“, buvo jau lengvesnė. Ten „Krušos“  trenerių štabas leido sau  išbandyti  mišrią taktiką - pirmas šešetukas žaidė pirmu numeriu, o po keitimo išėjęs, antras šešetas, žaidė antru numeriu. Rezultatas - 3:4, antras šešetas kontratakuodamas įmušė daugiau.

Dabar vėl trijų savaičių pertrauka. Labai blogai. Tik pagaunam ritmą šiame formate - ir vėl atostogos. „Krušai“ tai trečias iš eilės sezonas, kai  paskutiniam ture kaunamės dėl išėjimo į aukštesnę lygą ir medalių. „Ozas“ - stipri komanda, bet ir jie ilsėsis, taigi sąlygos abiems komandoms bus vienodos. Ar prisibijom „Ozo“? Taip. Antrame rate eina be suklupimų, net pavydu. Šiokį tokį  pranašumą šiose rungtynėse dėl antros vietos  turim, bet jo neišduosiu. Bet kokiu atveju, nugalės stipresnis ir gudresnis“ – mįslingai savo komentarą baigė „Krušos“ treneris Valius Bagdonas.

Galima spėti, kad to įvardijamo pranašumo vardas – Kristijonas Gedgaudas. Futbolininkas žiemos turnyruose atstovauja „Krušai“, tačiau pernai su tuo pačiu „Ozu“ tapo III lygos čempionu ir turbūt gerai žino silpnas ir stiprias oranžinių vietas bei savo patarimais prisidės prie trenerių priešrungtyninio plano kūrimo.

 

VIDUTINIOKAI

Jei anksčiau minėtas „Ozas“ reikalingą formą įgavo visai laiku, tai to paties visiškai negalima pasakyti apie antrame rate vis rimčiau klimpstantį „Užupį“. Ilgai pirmoje vietoje besilaikiusi komanda antroje čempionato pusėje visai rimtai pabyrėjo, per paskutines aštuonerias rungtynes laimėjo vos kartą, o šiaip jau nelaimi penkių mačų iš eilės. Sunku nuspėti tokio formos kritimo priežastis, tačiau kova dėl medalių yra jei ne visai baigta, tai bent jau netoli to. Reikia priminti ir tai, kad paskutiniuose turuose „Užupis“ du kartus žais su „Medžiais“, kurie, nors šią žiemą ir neranda savojo žaidimo, bet nėra lengvas kąsnelis niekam.

 

Tie patys „Medžiai“ sekmadienį antrą kartą pralaimėjo dviems pirmaujančioms komandos – „Rings“ ir „Ozui“, tokiu būdu tarsi patys patvirtindami, jog šiuo metu jiems kažko trūksta (tikėtina, žmogiškųjų resursų) iki to, jog būtų galima mesti rimtesnį iššūkį aukščiau esančioms komandoms. Visai aklai duriant pirštu į statistiką pastebėsime ir tai, kad žalieji abu kartus nusileido ir kitai medalių zonoje esančiai ekipai – „Krušai“ – tad tai iš esmės ir atspindi realią situaciją, kuri rodo, jog „Medžiai“ šiemet medalių nusipelnė mažiau nei kitos, virš jų žengiančios komandos. Tokiai minčiai pritarė ir patys žaliųjų atstovai:

„Keistas toks 7x7 sezonas gavosi, tokio dar neturejome.

Rezultatai, sakyčiau, pagal žaidimą: visur, kur pralošėm, buvom silpnesni. Visiems aukščiau esantiems („Užupio“ dar neskaičiuoju) pralaimėjome po du kartus, tad realiai nesame verti trejeto ir tikrai nežinau, ką su tokiu žaidimu veiktume A divizione.

Tikslas buvo penketukas su galimybe pakovoti dėl medalių, todėl likusios rungtynės su „Užupiu“ yra svarbios ir jos tikrai mums bus nelengvos“ – realią komandos situaciją nupasakojo ekipos vadovas Paulius Glosas.

 

Ambicijų į medalius realiai nebeturi ir „Spartakas“ su „IndEx“. Nors pirmieji, labai jau teoriškai, dar gali užšokti ant pakylos, tačiau tokios mintis turbūt nebepuoselėja ir patys, tad paskutinį turnyro sekmadienį dviguboje akistatoje su tais pačiais „IndEx“ sieks įtvirtinti pozicijas lentelės viduryje.

 

AUTSAIDERIAI

Šį sekmadienį į Sportimos žaliuosius plotus išbėgo vos viena iš trijų apatinėje lentelės dalyje įsitaisiusių ekipų. Štai pirmajame išbėgime „Mostiškėms“ pasisekė visai neblogai – buvo sužaista lygiosiomis ir atimti du taškai iš „Užupio“, tačiau vėliau iš esmės beviltiškai buvo kapituliuota prieš kitą į medalius besitaikančią komandą – „Krušą“.

Turnyrą „Mostiškės“ užbaigs turėdamos šansą trinktelėti durimis – jų lauks dvi akistatos su dar neįnauguruotais čempionais iš „Rings“, o štai jei ten per stebuklą pavyktų iškovoti dvi pergales ir reikiamai pasibaigtų kitos rungtynės – „Rings“ tai čempionais gali ir netapti. Tik įdomu, kiek motyvacijos savyje ras patys „Mostiškių“ žaidėjai.

 

ANONSAS

Kaip buvo minėta anksčiau – daugelis komandų paskutines rungtynes sužais kovo 18-ąją (sekmadienį). Išimtimi taps tik „Ozas“ ir „Kruša“, kurie savo santykius išsiaiškins dar savaite vėliau.

14.00 Rings – Mostiškės; IndEx – Spartakas; Medžiai – Užupis; Viesulas – Ave.Ko;

14.45 Mostiškės – Rings; Spartakas – IndEx; Užupis – Medžiai; Ave.Ko – Viesulas;