7x7 B divizionas: į tris vietas – septynios pretendentų komandos Visos

 

Savaitgalis B grupės kovose neįnešė jokio aiškumo – klupo ir „Rings“ ir „Užupis“, o tuo pasinaudojusios (ir pergales tarpusavio dvikovose su lyderiais iškovojusios) „Ozo“, „Krušos“ bei „Medžių“ ekipos visiškai priartėjo prie antros vietos ir jau ateinantį sekmadienį turės progą šoktelėti aukštyn.

REZULTATAI

Viesulas 2:5 Medžiai; Ave.Ko 3:4 IndEx; Rings 3:2 Kruša; Užupis 2:2 Ozas;

Medžiai 2:2 Ave.Ko; Viesulas 1:6 IndEx; Kruša 5:3 Užupis; Rings 2:5 Ozas;

 

SKAIČIAI

Per savaitgalį viso buvo pelnyti 49 įvarčiai (vid. 6,1 per rungtynes);

Rezultatyviausios rungtynės: Kruša – Užupis (5:3; 8 įvarčiai);

Rezultatyviausia komanda: IndEx (10 įvarčių);

Mažiausiai rezultatyvi komanda: Viesulas (3 įvarčiai);

Rezultatyviausias snaiperis po turo: Arturas Juchno (Užupis; 19 įvarčių);

 

LYDERIAI

Turint omenyje tai, kad lentelės viduryje įsivyravo itin atkakli kova, šį kartą lyderių gretoms nusprendžiau priskirti vos vieną komandą – „Rngs“ sekmadienį iškovojo vieną pergalę iš dviejų, tačiau, kluptelėjus artimiausiems konkurentams iš „Užupio“ dar išsaugojo gana saugią penkių taškų persvarą lentelės viršuje ir, turint omenyje likusį tvarkaraštį, deda vis didesnius žingsnius link medalių. Tiesa, kokios spalvos tie medaliai bus – klausimas atviras, tačiau reikia spėti, jog realus scenarijus yra pirma arba antra vieta.

 

VIDUTINIOKAI

O štai čia pasibaigus savaitgaliui susidarė tikrų tikriausia grūstis – antrą vietą nuo septintos skiria vos keturi taškai, tad dar toli gražu niekas nėra aišku. Štai savaitgalis itin nesusiklostė ilgai lyderiavusiai „Užupio“ komandai – per du mačus paimtas vos vienas taškas ir arti prisileisti konkurentai. Pralaimėjimas buvo patirtas prieš „Krušą“, kuri, net prieš tai ir pralaimėjusi „Rings“ komandai, vėl priartėjo prie medalių zonos.

„Žaidėme su lyderiais ir visi supratome šių rungtynių svarbą norint tęsti kovą dėl medalių. Pirmosios rungtynės buvo  su „Rings“. Pirmajame rate žaisdami su šia  komanda  gynėmės per daug giliai ir  leidome priešininkui sukurti daug standartinių situacijų arti savo vartų, kurias jie  puikiai išnaudojo, tad šiame rate  komandai buvo akcentuojama pradėti spausti  aukštai, stengiantis išprovokuoti gynėjų klaidas. Žaidybinis planas pavyko -  per pirmas dešimt minučių po  „Rings“ pusėje perimtų ar atkovotų kamuolių turėjome bent tris progas  įmušti įvartį, tačiau buvome netikslūs . Įpusėjus mačui „Rings“ vėl gavo progą standartinei situacijai ir vėl mus pergudravo - rezultatas tapo 0:1 varžovų naudai. Po to sekė dar keletas klaidų gynyboje besikeičiant savo ginamaisiais žaidėjais ir  likus dvylikai minučių iki kėlinio pabaigos  pralaiminėjome 0:3. Tačiau išlikome ramūs ir greitesni bei per pora minučių sušvelninome rezultatą iki 2:3, tačiau pritrūko laiko. Vertinat šias rungtynes galima pasakyti, jog dar kartą  išryškėjo veteranų techninis pranašumas išnaudojant minimalias mūsų gynėjų klaidas,  o „Krušai“ pritrūko sėkmės ir trupučio laiko.

Kadangi toks žaidimas sekėsi , žaidybinio plano nekeitėm ir mače su „Užupiu“. Po nedidelės intrigos  pirmoje mačo pusėje, kai „Užupis“ vis mus prisivydavo, antroje dalyje perlaužėme dvikovos rezultatą savo naudai ir pelnytai nugalėjome.  

Trys taškai prieš  pirmą ir antrą vietas  užimančias komandas dar karta įrodo, kad šiame divizione bent septynios komandos yra labai panašaus pajėgumo ir tik maksimalus nusiteikimas ir koncentracija gali duoti teigiamą rezultatą. Todėl į abu kitos savaitės varžovus reikia žiūrėti pagarbiai ir aikštėje įrodyti, kad esame stipresni“ – kalbėjo „Krušos“ treneris Valius Bagdonas.

 

Sėkmingą seriją pratęsė ir „Ozas“ – nepralaimėtos jau septynios rungtynės iš eilės, o iš tų septynių akistatų net šešiose buvo iškovotos pergalės. O štai šį savaitgalį taškai buvo atimti iš abiejų pirmaujančių komandų. Tiesa, komandos vadovas Domantas Savičius mano, jog buvo realūs šansai taškų kraitį papildyti maksimaliu įmanomu skaičiumi:

„Savaitgalis pavyko pusėtinai - vėl neįveikėme „Užupio“, nors dukart pirmavom. Pora klaidelių prie savų vartų ir nerealizuotos progos sąlygojo, kad dar teks rimtai pakovoti dėl antros vietos.

Pagerėjo rezultatai dėl gero susirinkimo - galime žaisti dviem praktiškai lygiaverčiais šešetais ir palaikyti aukštesnį tempą. Jei rinksimės kaip per paskutinius kelis turus - medalius turėsime. Aišku, ir dovanų varžovams jau neturime teisės dovanoti“.

 

Gerą progą lentelėje pakilti dar aukščiau turėjo ir „Medžiai“, mat buvo kovojama su dviem apačios komandomis. Proga išnaudota iš dalies - buvo iškovoti keturi taškai iš šešių galimų (kluptelėta prieš „Ave.Ko“) ir vėl sugrįžta į medalių medžioklę. Neseniai savo komandos pagrindiniu tikslu įvardijęs likimą divizione, žaliųjų vadovas Paulius Glosas turbūt kiek perdėjo ir ekipa puikiai supranta, jog jiems dar lieka visi šansai iškovoti kažkurios prabos apdovanojimus.

 

Solidų savaitgalį sužaidė ir „IndEx“, tapę vienintele komanda, sekmadienį iškovojusia abi pergales ir vėl priartėjusia prie pagrindinių varžovų. Mažojo futbolo komanda šiemet stipriai banguoja, ir jei dar nori taikytis į medalius – jie iš esmės per likusias ketverias rungtynes nebeturi erdvės klaidoms.

 

AUTSAIDERIAI

Nors „Ave.Ko“ pastaruoju metu ir tupi lentelės apatinėje dalyje, savo žymę kovoje dėl medalių jie galimai paliko – sekmadienį buvo atimti taškai iš „Medžių“, tokiu būdu apsunkinant žaliųjų situaciją kovoje dėl apdovanojimų.

Nepavyko laimėti ir kai kuriems žaidėjams susitvarkyti su įtampa - atidavinėjom priešininkams kamuolį tiesiai į kojas, kada reikėjo tiesiog ramiai jį palaikyti. Prieš „IndEx“ pralaimėjom laimėtas rungtynes. Su „Medžiais“ buvo apylygė kova ir net taškelį pavyko paimti. Man asmeniškai kiekvienas taškas svarbus, dabar jau dėl išlikimo B divizione. Manau, jog susirinksim be problemų, nes komanda gerai renkasi, o dėl motyvacijos - manau, jog jie ir patys viską supranta ir nori garbingai užbaigti sezoną, o treneris, manau, tars porą motyvacinių žodžių. Žiema mums visada yra kaip pasiruošimas vasarai, bet, aišku, ir čia ir visuose kituose turnyruose reikia kovoti dėl geriausių rezultatų, nes kam tada iš vis žaisti futbolą. Vasarai, manau, būsim labiau pasiruošę. Žinom ko mums trūksta, ką darom ne taip ir bandysim tai išspręsti jau išėję į stadioną. Bet kuriuo atveju žiemos sezonas komandai išėjo į naudą. Ačiū visoms komandoms už geras kovas ir tikrai stiprų divizioną“ – pagarbą oponentams išreiškė „Ave.Ko“ kapitonas Viliam Novicki.

 

Nieko naujo „Viesulo“ stovykloje – dar dvi nesėkmės ir nepapildyta taškų sąskaita. Tiesa, ir patys komandos atstovai pripažįsta, kad jau kurį laiką laukia sezono pabaigos:

„Turnyro pabaigos mes laukiame jau nuo antro rato pradžios. Jau tuo metu žinojome, kad neturim šansų, nes komanda šį sezoną ne tokia, su kuria galėtume kilti aukštyn. Savaitgalį pralaimėjome abu mačus, žaidėm be mūsų pagrindinio vartininko, teko man pačiam stotis į vartus. Bet iš principo nieko tai nekeitė. Su „Medžiais“ pakovojom pirmą žaidimo pusę, bet paskui kritom. Tas pats buvo ir su „IndEx“ - nors pirmavome, bet neišlaikėme žaidimo vairo savo rankose. Galima drąsiai sakyti - nebuvo nei gynybos, nei puolimo. Tiesiog žaidėme tarsi pirmą kartą susirinkę. Bet čia laimi tie kas verti pergalės ir varžovai tikrai žaidė geriau nei mes“ – ramiai į pralaimėjimus reagavo „Viesulo“ atstovas Vytautas Liubinas.

 

ANONSAS

Kovos dėl B grupės apdovanojimų tęsis jau šį sekmadienį (kovo 4-ąją). Rimti iššūkiai lauks „Medžių“ – jiems teks stoti į kovą tiek su lyderiais „Rings“, tiek ir su vis geresnę formą įgaunančiu „Ozu“. Turą praleis „Ave.Ko“ ir „Viesulas“.

15.30 IndEx – Kruša; Užupis – Mostiškės; Ozas – Spartakas; Medžiai – Rings;

16.15 Mostiškės – Kruša; Medžiai – Ozas; Užupis – Spartakas; Rings – IndEx;