7x7 B divizionas: pratęsta „Viesulo“ agonija ir oranžinis prisikėlimas Visos

 

Prabėgęs savaitgalis B grupėje iš esmės nebuvo kažkuo labai ypatingas – dvi pirmaujančios komandos iškovojo po keturis taškus ir dar kiek atitolo turnyro lentelės viršuje, o pora dugno ekipų dar kartą nepelnė taškų ir iš esmės jau gali pradėti galvoti apie žaidimą kitų metų C divizione. Tiesa, pagaliau iššovė „Ozas“ – oranžiniai savaitgalį iškovojo visus galimus taškus ir tokiu būdu grįžta į medalių medžioklę.

REZULTATAI

Viesulas 0:7 Užupis; Rings 5:2 Spartakas; Ozas 4:0 Ave.Ko; Mostiškės 2:3 IndEx;

Mostiškės 0:1 Spartakas; Viesulas 2:5 Ozas; Ave.Ko 4:4 Rings; IndEx 2:2 Užupis;

 

SKAIČIAI

Turo metu viso buvo pelnyti 43 įvarčiai (vid. 5,37 per rungtynes);

Rezultatyviausios rungtynės: Ave.Ko – Rings (4:4; 8 įvarčiai);

Rezultatyviausios komandos: Užupis, Rings ir Ozas (visos po 9 įvarčius);

Mažiausiai rezultatyvios komandos: Viesulas ir Mostiškės (po 2 įvarčius);

Rezultatyviausias futbolininkas po turo: Arturas Juchno (Užupis, 18 įvarčių);

 

LYDERIAI

Pirmoje vietoje pasibaigus savaitgaliui liko neblogą sudėtį sekmadienį surinkę „Rings“ futbolininkai. Mače prieš „Spartaką“ laimėti pavyko gana solidžiu, trijų įvarčių skirtumų, tačiau vėliau sekė iššvaistyta persvara prieš „Ave.Ko“ – buvo pirmauta net keturiais įvarčiais, bet mačo pabaigoje Kalvelių komanda parodė charakterį ir rezultatą išlygino.

Menku oponentų kluptelėjimu nepasinaudojo už nugaros žengiantis „Užupis“ - nors pirmoje dienos dvikovoje be problemų buvo sudorotas „Viesulas“, tačiau vėliau ekipa kiek kluptelėjo prieš į medalius vis besitaikančią „IndEx“ komandą. Tad iš esmės vaizdas viršuje po turo nepasikeitė – „Rings“ išlaikė po pastarojo turo sukauptą trijų taškų rezervą prieš „Užupį“.

Trečioje vietoje vėl atsidūrė „Spartakas“. Tiesa, mažojo futbolo entuziastų situacija nėra itin pozityvi – nuo pirmų dviejų vietų raudonuosius skiria jau atitinkamai devyni ir šeši taškai, o bent kelias žemiau esančios ekipos yra lenkiamos vien dėl to, jog yra sužaista daugiau rungtynių. Vidutinis (trys iškovoti taškai) savaitgalis „Spartakui“ neleido stipriau įsitvirtinti ant podiumo pozicijų, tad prireiks itin daug darbo ir sėkmės, kad būtų galima ten išlikti.

 

VIDUTINIOKAI

Ir toliau galbūt kiek netikėtai aukštai žengia prieš sezoną iš C diviziono pakilę „IndEx“ futbolininkai. Reikia pripažinti, jog prieš čempionatą juos laikiau viena silpniausių iš visų naujų komandų, tačiau mėlynieji kol kas neigia visas prognozes. Solidus buvo ir šis savaitgalis – iškovoti dar keturi taškai leidžia komandai išsaugoti visas viltis dar pakovoti dėl medalių. Verta paminėti ir tai, jog sekmadienį buvo atimti taškai ir iš vienų lyderių „Užupio“.

Ir toliau užtikrintai banguoja (taip, pripažinsiu, paradoksiška mintis) „Ave.Ko“. Vieną sekmadienį jie laimi abejas rungtynes, kitą – viską paleidžia. Būtent toks paleidimo savaitgalis pasitaikė ir šį kartą. Tiesa, jei pirmoje dienos akistatoje sausai buvo kapituliuota prieš „Ozą“, tai paskui Kalvelių vaikinai rado savyje jėgų, solidžiai sukovojo su „Rings“ ir iškovojo sau svarbų tašką. „Ave.Ko“ šiuo metu nėra favoritai iškovoti bronzą, tačiau žinant komandos bangavimą nenustebsiu, jei likusioje čempionato dalyje jie dar šaus aukštyn.

„Sekmadienis tikrai buvo sunkus ir nemanau, kad „Ozas“ yra pajėgesnis nei mes, bet sekmadienį jie surinko maksimalią sudėtį, o mes gan prastai susirinkome. Žaidimas nesiklostė. Tiesiog sveikinu „Ozą“. Šaunuoliai, žaidė gražų komandinį žaidimą, o mes tik praradinėjom kamuolius.

Rungtynes su „Rings“ irgi pradėjom labai blogai. Po pralaimėjimo prieš „Ozą“ negalėjom atsigauti, buvom nusileidę rezultatu 4:0 ir tik rungtynių pabaigoje, paskutines dešimt minučių žaidėm komandinį futbolą, pradėjom pasuotis ir mušti įvarčius bei tuo pačiu pajutom malonumą žaidžiant futbolą. „Rings“ tikriausiai per daug atsipalaidavo, juos turbūt užmigdė mūsų žaidimas rungtynių pradžioje. Tačiau mums nors kažkiek pavyko parodyti charakterį, dėl ko ir iškovojom vieną tašką, kuris mums yra labai svarbus. Tokią tragišką dieną po rezultato 0:4 sulyginti iki 4:4 - tikrai gan neblogai.

Savaitgalis tragiškas, todėl kyla mintis, kad mes nenorim medalių. Tuo tarpu kitos komandos susikuria geras progas juos iškovoti. Žaidžiam labai nestabiliai. Atrodo, kad mūsų komandai svarbu pirmiems įmušt įvartį ir tik tada pradedam žaist. Jeigu nesusigriebsim - mūsų svajonės būti prizininkų trejetuke greitai pasibaigs“ – savo įžvalgomis pasidalino „Ave.Ko“ žaidėjas Viliam Novicki.

 

Reiktų pasitikslinti, bet manau, jog pirmą kartą į vidutiniokų kategoriją galiu pakelti po truputį bundančius „Ozo“ futbolininkus. Oranžiniai pirmą kartą per savaitgalį iškovojo abi pergales bei kiek pagerino savo pozicijas. Grūstis lentelės viduryje itin didelė, tad „Ozas“, ypatingai sužaidęs dar vieną panašų savaitgalį, pilnu pajėgumu grįžtų į kovą dėl medalių.

„Rezultatai, aišku, tenkina. Blogai tik tai, kad abejose rungtynėse buvo duobių kurių vis nesugebam išvengti - vis dar per dažnai prarandam kamuolį prie savo vartų, neišsirenkam dengiamųjų, na, ir, nesugebam įmušti žaidžiant 6 prieš 4. 

Labai tikiuosi, kad į ateinančius savaitgalius persikels tik teigiami dalykai ir geras susirinkimas“ – vylėsi oranžinių vadovas Domantas Savičius.

 

AUTSAIDERIAI

O štai šioje skiltyje aiškiai išryškėjo dvi komandos, kurios nuo kitų konkurentų ne tik atsilieka jau nemažu skirtumu, tačiau jau yra sužaidusios ir dviejomis rungtynėmis daugiau. Tiesa, daug apmaudesnis savaitgalis buvo „Mostiškėms“ – komanda abi dvikovas pralaimėjo tik minimaliais skirtumais ir dėl to gali graužti tik save, o štai „Viesulas“ pratęsė tragišką savo pralaimėjimų seriją ir rimtesnės kovos nemetė nei „Užupiui“ nei „Ozui“. Panašu, jog viena iškritusi komanda aiški jau dabar, o štai „Mostiškės“ dar bandys išnaudoti likusius teorinius šansus bei išsaugoti vietą divizione.

„Nors susirinkimas buvo visai neblogas, tačiau kadangi realiai mažai laiko kada susirenkama stipriausia sudėtimi, tai nėra ir susižaidimo. Komanda iš esmės jau susitaikiusi su iškritimu, tad didelio psichologinio spaudimo ir nėra. Kaip ir minėjau, niekad nebuvo, kad vos surinktume komandos žaidėjus, bet, kad būtų visi stipriausi - tai nebuvo taip nei karto šį sezoną. Tikrai žaisime kaip galėsime, bet šį sezoną nesužaidžiam kaip norim, tad šiuo metu esame silpniausiai atrodanti komanda. Gal ir reikia tokio sukrėtimo, kad kitą sezoną galėtumėm pakilti nuo dugno?“ – retoriškai klausė „Viesulo“ atstovas Vytautas Liubinas.

 

GALERIJA

Šį kartą vėl siūlome pasidairyti po užfiksuotas B diviziono kovų akimirkas.

 

ANONSAS

Dėl įtempto Sportimos užimtumo vasario sekmadieniais, B grupės komandos gauna dar vieną laisvą savaitgalį ir savo kovas pratęs jau tik vasario 18-ąją (sekmadienį). Ilgesnes atostogas gaus pirmaujančios „Rings“ bei „Užupio“ ekipos.

12.30 Kruša – Ave.Ko; Ozas – IndEx; Mostiškės – Viesulas; Spartakas – Medžiai;

13.15 Medžiai – IndEx; Mostiškės – Ozas; Viesulas – Kruša; Spartakas – Ave.Ko;