7x7 B divizionas: trejetas liko nepasikeitęs Visos

 

Visų pirma, apžvalgininkas itin atsiprašo, jog paskutinė apžvalga vėluoja. Žinote, kaip ten būna, beprotiškoje gyvenimo skuboje sukrito daug darbų, tad šis tekstas turėjo būti kiek nustumtas į šoną. Vis dėlto, pribrendo laikas užbaigti žiemos sezono aktualijas ir sudėti paskutinius akcentus. O pagrindiniai akcentai būtų tokie: „Rings“ užtikrintai iškovojo pirmąją vietą, o „Ozas“ su „Kruša“ tarpusavio mačuose pasidalino po pergalę ir užsitikrino atitinkamai antrąją ir trečiąją podiumo pozicijas.

REZULTATAI

Kovo 18

Viesulas 2:1 Ave.Ko; Medžiai 3:3 Užupis; IndEx 4:5 Spartakas; Rings 6:4 Mostiškės;

Ave.Ko 3:3 Viesulas; Užupis 5:1 Medžiai; Spartakas 3:1 IndEx; Mostiškės 4:7 Rings;

 

Kovo 25

Ozas 4:2 Kruša;

Kruša 7:5 Ozas;

 

LYDERIAI

Apie pirmąją vietą užėmusius „Rings“ daug ko kalbėti po paskutinio turo nėra – komanda tiesiog atliko formalumą dublyje prieš „Mostiškes“ (nors, žvelgiant tik į rezultatą, tas formalumas galėjo pasirodyti sunkesnis nei buvo manyta) ir galutinai patvirtino savo favoritų statusą. Sveikinimai komandai ir kitąmet vėl lauksime A divizione, kur, turbūt, bus pakeisti artimi kolegos iš FK 78.

O štai dėl antrosios vietos kova buvo rimtesnė – dvi realiausios kandidatės į tą poziciją savo dvikovomis uždarė visą turnyrą ir uždarė gana ramiai – abi pasidalino po pergalę ir atėmė visas, net ir teorines, kitų komandų viltis dar galbūt užlipti ant podiumo.

„Mes buvome geresni. Labai blogai sužaidėm 15 minučių atkarpą antram mače kai praleidom šešis, bet buvom beveik atsitiesę.

Pagrindiniai turnyro tikslai pavyko - niekas negavo traumų, kartu pajudėjom, kartu paragavom alaus po rungtynių visus savaitgalius“ – pozityviai prabėgusį žiemos sezoną įvertino „Ozo“ vadovas Domantas Savičius.

 

„Gal nevertinsiu paskutinių rungtynių. Viena akivaizdu – „Ozas“ rimčiau pažiūrėjo į sidabro medalius, lyginant su „Kruša“.

Kalbant apie visą turnyrą, tai  jau  pakartosiu ne vieną kartą išsakytą mintį - jeigu norim kažką laimėti, tai reikia  100% rinktis į rungtynes ir  tokiu pačiu procentu atsiduoti kovai, tada bus ir pergalės ir medaliai.

Vertinant komandos pajėgumą - buvo galima ir pirmą vietą užimti, bet...

Taigi,  labai smagu  po trijų metų pertraukos grįžti į A divizioną, iš kurio pasitraukėm savo noru ir manau, jog per tuos metus suformavom naują komandą, kuri bus pajėgi kovoti šiame divizione. Na,  o dabar laukia įdomus vasaros sezonas“ – paskutinį savo komentarą užbaigė „Krušos“ treneris Valius Bagdonas.

 

VIDUTINIOKAI

O štai keturios vidutiniokų komandos taip pat turnyrą užbaigė dviem akistatomis tarpusavyje – „Spartakas“ du kartus palaužė visą sezoną bangavusius „IndEx“, tokiu būdu iškovodami medinius medalius, o varžovus palikę septintoje vietoje.

Dar įdomesnės turėjo būti ir kitos rungtynės, kur „Medžiai“ sezono pabaigoje pabandė kiek pasisaldinti savo turnyro pabaigą dviem dvikovomis su ilgą laiką pirmavusiu, bet paskui į duobę įkritusiu „Užupiu“. Jei pirmoji dvikova baigėsi lygiosiomis, tai paskui „Užupis“ su žaliaisiais susitvarkė nesunkiai, taip su minimaliu pakylimu baigę savo čempionatą bei niūriomis nuotaikomis į lauko dvikovas išsiuntę „Medžius“. Šeštoji vieta – tikrai ne ta, kuri tenkintų ambicijų pilną ir apdovanojimus pastaruoju metu skynusią ekipą.

 

AUTSAIDERIAI

Dvi iš trijų apatinių komandų čempionatą taip pat uždarė dvigubomis akistatomis – kone visą turnyrą dugne pratūnojęs „Viesulas“ egzaminavo ambicijų pakovoti dėl medalių neslėpusią bei kelias triukšmingas pergales iškovojusią „Ave.Ko“ komandą. Antroje sezono pusėje ryškiai formą praradę Kalvelių komandos vaikinai nesužibėjo ir uždaromajame ture, iškovojo vos tašką ir į lauko kovas persikels ne pačių geriausių nuotaikų. Tuo tarpu įtampos jau kurį laiką nebeslegiamas „Viesulas“ galėjo pasižaisti savo malonumui ir tai tikrai padarė.

„Baigėm čempionatą pakėlę galvas. Jei rimtai, visada malonu nugalėti ir dar esant tokiai situacijai, kokia buvo, nes turėjom vieną keitimą, o ir kurį laiką neturėjom jo, nes kraujais apsitaškė mūsų žaidėjas. Žinoma, epizodas buvo netyčinis, tad jokio pykčio ant varžovų neturime. Šiaip gerai pažaidėm, atsilaikėm ir dar pavyko vieną kartą nugalėt, tas buvo faina. Mums tai nieko nelėmė, tad žaidėm ramiai ir be emocijų.

Kas liečia visą čempionatą, tai mes jau po pirmo rato supratome, jog šansai mūsų menki. Nebuvo šiais metais komandos, nebuvo ir susirinkimo, kad būtų visi žaidėjai, kurių labai trūko šį sezoną. Rezultatas atspindi mūsų žaidimą, tad manau tikrai nebuvom pajėgūs kažką padaryti kitaip. Tokia realybė. Kalbant apie kitas komandas - tai bent jau man asmeniškai įspūdį paliko „Rings“ ir „Ozas“. Nes šiaip beveik visi buvo geresni už mus. 

„Viesulo“ klubas matė ir blogesnių dienų, bet mes dar kažką tikrai nuveiksim gero, nes viskas kas bloga praeina - nepraeina tik paskolos“ – šmaikščiai savo komentarą baigė geros nuotaikos nestokojantis „Viesulo“ atstovas Vytautas Liubinas.

 

Sezonas visiškai nenusisekė „Mostiškėms“ – du pralaimėjimai čempionams iš „Rings“ juos paliko devintoje vietoje ir tai, bent jau teoriškai, turėtų reikšti antrą iškritimą į žemesnį divizioną per du metus. Na, žiemos turnyruose nesiseka, galbūt ekipai pavyks reabilituotis lauko čempionate.

 

SNAIPERIAI

Ilgą laiką vienvaldžiu lyderiu buvęs „Užupio“ snaiperis Arturas Juchno sezono finiše kiek sustojo ir sulaukė rimtos kovos – tą kovą jam davė jaunasis „Rings“ puolėjas Meinardas Mikulėnas, paskutinėje čempionato stadijoje, padedamas komandos draugų, padidinęs apsukas ir pasivijęs „Užupio“ atakų lyderį. Kulminacija buvo tokia, jog auksinį B diviziono batelį šie du bombardyriai ir pasidalins – abiejų jų sąskaitose po sezono figūruoja tas pats skaičius: 23 įvarčiai.

 

PROGNOZĖ

Prieš sezoną pateikiau savo prognozę, kur spėjau, kaip komandos išsidėlios čempionato finiše. Žvelgiant tiesiai į skaičius – tiksliai numatyti nepavyko nei vienos pozicijos, tačiau galima įžvelgti, jog bendras tendencijas įžvelgiau ir daugumos ekipų pozicijose suklydau vos per vieną vietą. Tad, manau, jog plačiąja prasme prognozės daugiau-mažiau pasitvirtino.

 

Ir dabar, galų gale, belieka pasveikinti komandas su pasibaigusiu sezonu ir palinkėti sėkmės dabar jau lauko kovose!