7x7 C divizionas. Bronzinis Nemenčinės šokis Visos

Nors formaliai paskutinė paskutinio C diviziono turo dvikova įvyko sekmadienį, bet tikroji 7x7 pirmenybių uždanga divizione nusileido dar po dienos. Būtent vėlyvą pirmadienio vakarą Sportimoje atidėtas 17-18 turų rungtynes sužaidė Nemenčinė-HEGVITA, Tėvynės Sąjunga, Šalčininkėlių Visinčia ir Viesulas-2. Visos komandos savo kraitį papildė taškais, tačiau labiausiai džiaugėsi medinius medalius į spindinčią bronzą iškeitę Nemenčinės futbolininkai.
 
REZULTATAI
Kovo 24 d. Futbolo Broliai-RAILANA – Stickers 3:5 ir 2:2;
Kovo 25 d. Nemenčinė-HEGVITA – Tėvynės Sąjunga 4:4, Visinčia – Viesulas-2 6:1,
Nemenčinė-HEGVITA – Visinčia 7:4, Tėvynės Sąjunga – Viesulas-2 4:4.
 
BRONZA. Žvelgiant retrospektyviai bronzinis Nemenčinės komandos finišas divizione atrodys visai logiškas ir pagrįstas. Pakankamai gerai subalansuota ir sukomplektuota komanda galingai startavo ir per pirmas šešerias rungtynes surinko 16 taškų. Tuo metu komandos atstovas Vladimiras Pivovaras be didesnių užuolankų leido suprasti, kad Nemenčinės ambicijos yra ne šiaip medalinės, o net šiek tiek krypstančios prie stipresnės prabos medalių. 
 
Tačiau po to sekė keturių rungtynių atkarpa, per kurią Nemenčinė surinko tik 1 tašką. Ir medalių vizija pakibo ant plauko. Ten ji būtų ir likusi, jei ne labai nesėkmingas Western Union komandos sezono pasibaigimas. Paskutiniame ture WU susirėmė su diviziono autsaideriais, surinko tik 1 tašką iš 6 ir paliko bronzinę viltį Nemenčinei. O pastaroji ja ir pasinaudojo.
 
Tiesa, ne viskas buvo taip paprasta ir elementaru, kaip gali pasirodyti. Pirmasis mačas su Tėvynės Sąjunga Nemenčinei atnešė tik 1 tašką. O galėjo ir neatnešti. „Galima sakyti, kad bronzą iš Western Union iškrapštėme per stebuklą, – sutiko Nemenčinės atstovas V.Pivovaras. – Likus žaisti 10 min. Tėvynės Sąjunga pirmavo 4:1, bet mes kažkaip sugebėjome išlyginti rezultatą. Padėjo ir tai, kad susirinkome gausiai, tad naudojome aktyvų spaudimą visoje aikštėje ir tai galų gale atnešė vaisių. Antras rungtynes su Visinčia pradėjome  atsargiau, bet vis tiek kritome į duobę – 0:2. Visgi, tada reikalo ėmėsi Gžegož Stupak. Jis įmušė 3 įvarčius, sukūrė daug progų komandos draugams ir tokiu būdu ištempė mus ant bronzinio pakylos laiptelio.“
 
Surinkusi 34 taškus Nemenčinė dėl geresnio tarpusavio rungtynės pasiekto įvarčių santykio (+1) aplenkė Western Union komandą. „Sezono pradžioje sakiau, kad kabinsimės į medalius. Aišku, tikslai buvo kiek aukštesni, bet sezonui įpusėjus patapo aišku, kad pasiekti salės čempionato (VRFS Select II divizione užimta antra vieta) rezultatus bus sunku. Reziumuojant pasakysiu, kad tikslus įvykdėm bent 70 procentų. Bet tai vis tiek daugiau nei pusė, tad esu tuo patenkintas. Sidabras salėje, bronza 7x7 varžybose ir 4 vieta Rygoje vykusiame tarptautiniame salės futbolo turnyre per paskutinį mėnesį leidžia tikėtis, kad einame teisingu keliu“, – konstatavo V.Pivovaras.
 
SIDABRAS. Sidabriniu keliu šį sezoną nuėjo Futbolo Broliai. Tiesa, kelio pabaiga nebuvo labai jau smagi. Paskutiniame ture FB susitiko su Stickers ekipa ir iš dviejų akistatų pešė tik 1 tašką. Kita vertus, jau prieš turą buvo aišku, kad iš antros vietos Futbolo Broliai niekur nepajudės, nesvarbu ar surinks 6, ar apskritą 0 taškų. Pasak Stickers vadovo Ruslano Daškevičiaus nors paskutinis jiems tekęs priešininkas buvo rimtas, bet verta paminėti, kad Futbolo Broliams rezultatas nebuvo svarbus. „Mano manymu, tai turėjo įtakos jų nusiteikimui. Su Futbolo Broliais žaidimas visada vyksta panašiai – jie kontroliuoja kamuolį, o mes žaidžiam antru numeriu ir laukiam varžovų klaidų. Prasileidome pirmi, bet vėliau pirmavome 4-1, Broliai sušvelnino 4-3, bet pabaigoje įmušėme 5 ir paskutinį. Mes teturėjome du keitimus, o Brolių net ne visi žaidėjai pasirodė aikštėje, tiek jie turėjo keitimų. Antrose rungtynėse mes ir vėl įmušėme pirmi, bet vėliau du prasileidome, jautėsi nuovargis ir FB spaudimas. Vis dėlto, kažkaip rungtynių pabaigoje po kontratakos sugebėjome išlyginti ir atsilaikyti.“
 
Gal Futbolo Broliams sėkmingiau finišuoti sukliudė užtikrintas žinojimas, kad jų laukia tik sidabras. Kita vertus, Stickers motyvacijos kautis dėl taškų turėjo gerokai daugiau, nes papildomi taškai leido jiems pakilti iš grėsmingos „iškritimo“ zonos ir finišuoti pakankamai padorioje 6-7 vietų erdvėje. „Norėčiau pasveikinti čempionus ir prizininkus! Patys turėjome daug sunkumų I rate, kur surinkome labai mažai taškų, tad 7 vieta yra tikrai neblogas rezultatas. Prieš sezono pradžią būčiau statęs už Futbolo Brolius, o labiausiai nustebino Nemenčinės komanda – prieš juos vienintelius neturėjome jokių šansų net paimti taškų, jau nekalbant apie pergales“, – pareiškė R.Daškevičius.
 
FINIŠAS. Tik po paskutinių rungtynių paaiškėjo ir galutinis komandų išsidėstymas apatinėje turnyro lentelės dalyje. Iš 10 vietos taip ir nepajudėjo Viesulas-2. Tačiau gyvybės ženklus pirmenybių pabaigoje parodę antrieji viesulai ir paskutinėse rungtynėse sugebėjo išplėšti tašką iš Tėvynės Sąjungos.
 
Į 9 vietą galutinėje įskaitoje smuktelėjo Trivartis (16 taškų), o jo sąskaita sau nedidelę šventę pasidarė Visinčia (17) Stickers ir Tėvynės Sąjunga (po 18 taškų). Šioje trijulėje geriausiai jausti turėtų konservatoriai. Nors paskutiniame ture jie surinko tik 2 taškus iš 6, bet to užteko, kad galutinėje rikiuotėje TS palypėtų net į 6 vietą.
 
Pasak Tėvynės Sąjungos komandos atstovo Alvydo Eidukaičio, paskutiniame ture vietoje 2 taškų galėjo būti visi 6. „Pirmose rungtynėse su Nemenčine pirmi prasileidome, bet vėliau pirmavome 4-1. Tik rungtynių pabaigoje Nemenčinė išlygino. Rungtynės buvo atkaklios, emocingos ir kietos. Galvoju, kad truputį teisėjas buvo paleidęs rungtynių kontrolę, nes prasidėjo stumdymaisi, žaidimas per ir į kojas, daug emocijų. Suprantu Nemenčinę, ji kovojo dėl  3 vietos, o tam reikėjo bent 4 taškų. Taigi geros rungtynės, rezultatas irgi teigiamas. Su antru Viesulu taip pat pirmavome 3-0, bet baigėme lygiosiomis. Gal per greitai įgyta persvara, gal daugiau jėgų pareikalavo pirmos rungtynės, todėl nepavyko išsaugoti persvaros. Truputi gaila, jog neiškovojome pergalės, tam turėjome visas galimybes“, – teigė A.Eidukaitis.
 
Komentuodamas galutinę C diviziono rikiuotę Tėvynės Sąjungos atstovas sutiko, kad jo ekipa iškovojo vietą pagal savo pajėgumą. „Manau, geriau pasirodyti galėjome tik su didele Fortūnos pagalba. Aukščiau esančios komandos buvo stipresnės, tad jų išsidėstymas lentelėje teisingas. Turiu pastabų dėl žiemos turnyro organizavimo, nes turėjome pertraukų po 2, 3 ir net 5 savaites. Esant tokiam tvarkaraščiui sunku pagauti varžybų ritmą, ieškoti kažkokių komandinių ryšių. Suprantame Sportimos užimtumą, bet manau reikia ieškoti išeičių“, – samprotavo A.Eidukaitis.
 
Kita vertus, pasibaigus sezonui Tėvynės Sąjunga gali pasidžiaugti ir dar vienu pasiekimu. Būtent jos gretose užderėjo geriausias C diviziono (ir viso 7X7 turnyro) snaiperis.
 
SNAIPERIS. Tėvynės Sąjungos atakų lyderis Ignas Keras pasirodymą ant Sportimos ketvirčio baigė galinga 5 įvarčių salve. O iš viso jo sąskaitoje – net 34 įvarčiai. Tai geriausias rezultatas ne tik C divizione, bet ir tarp visų 7x7 varžybų dalyvių.
 
Sidabrinis batelis C divizione atiteko Sparta puolėjui Artūrui Jeršovui (26 įvarčiai), bronzinis – Trivarčio atstovui Arminui Lapinskui (20 įvarčių). Paskutiniame ture 3 įvarčius pelnęs Visinčios žaidėjas Viktor Frizel su 18 įvarčių finišavo 4-as, o iš viso 16 įvarčių suspyręs Dmitrij Aschabov iš Nemenčinės – 5-as.
 
STATISTIKA. Rezultatyviausia diviziono komanda patapo 74 įvarčius pelnę Futbolo Broliai-RAILANA, vos vienu įvarčiu atsiliko Nemenčinė. Mažiausiai – 39 įvarčius pelnė Viesulas-2, 46 įvarčiais apsiribojo Stickers.
 
Geriausia gynyba viso turnyro metu pasižymėjo Sparta – 36 praleisti ir geriausias C gupėje +32 įvarčių balansas. Su gynyba nelabai draugavo 84 įvarčius praleidusi Visinčia, 80 kartų kamuolį iš tinklo traukė Tėvynės Sąjunga. Prasčiausią įmuštų ir praleistų balansą (-40) užfiksavo Viesulas-2.
 
Pagal visus statistikos komponentus ant tvirto 5-uko finišavo Tavo Tėvo Krikšto Tėvo kompanija. 55 įmušti, 55 praleisti, 0 įvarčių balansas ir 5 vieta galutinėje įskaitoje.