7x7 C divizionas. Liko tik bronzinis klausimas Visos

Praėjusį sekmadienį dalis C diviziono komandų padėjo paskutinius taškus žiemos pirmenybėse. Auksiniu akordu pasirodymą baigė Sparta, sidabrą be žaidimo užsitikrino Futbolo broliai-RAILANA, tačiau ant Viesulas-2 grėblio užlipusi Western Union rizikuoja prarasti net ir bronzinius apdovanojimus. Penktoje pozicijoje finišavę Tavo Tėvo Krikšto Tėvai jau niekuo neberizikuoja, o štai nemalonia raudonos spalvos serija antrą pirmenybių dalį paženklinęs Trivartis gali iš ramios šeštos pozicijos nusiridenti net į 9 vietą.

 

REZULTATAI. Sparta – Tavo Tėvo Krikšto Tėvas 4:4, Western Union – Viesulas-2 3:3, Nemenčinė-HEGVITA – Trivartis 3:2, Visinčia – Tėvynės Sąjunga 3:7;

Sparta – TTKT 7:3, Western Union – Viesulas-2 2:3, Nemenčinė-HEGVITA – Trivartis 6:2 , Visinčia – Tėvynės Sąjunga 7:8.

 

LYDERIAI. Maksimalų taškų kiekį surinko po dvi pergales iškovojusios Nemenčinė-HEGVITA ir Tėvynės Sąjunga. Jei Nemenčinės ekipos laimėjimai dvigubame randevu su Trivarčiu atrodo logiški, tai TS išsišokimas lyg ir kelia tam tikrų klausimų. Kita vertus, vienu metu labai solidžiai žaidusi Visinčia sezono pabaigoje ir vėl išsiderino, o Tėvynės Sąjunga tiesiog pasinaudojo varžovų suteiktu pranašumu.

 

Konservatorių komandos atstovo Alvydo Eidukaičio teigimu, esminis pranašumas buvo dalyvaujančių abiejų komandų futbolininkų skaičiuje. „Mūsų pranašumas buvo susirinkime, nes mes turėjome 5 keitimus, o Visinčia – tik vieną. Bandėme išnaudoti turimą kiekybinį pranašumą, t.y. paspausti po visą aikštelę, todėl automatiškai atsiverdavo skylės gynyboje ir pas mus. Visinčios žaidėjai kovojo kiek galėjo, bet manau abiejų rungtynių rezultatas teisingas. Iškovojome svarbius taškus kovoje dėl išlikimo“, – konstatavo A.Eidukaitis.

 

Iš tiesų, savo bagažą papildžiusi 6 taškais Tėvynės Sąjungos komanda pakilo į 7 vietą. Su 6-oje pozicijoje esančiu Trivarčiu konservatoriai turi tiek pat – 16 taškų. Bet jei Raudonieji savo pasirodymą ant Sportimos ketvirčio jau baigė, tai TS dar turės progą prisidurti tašką kitą. Ir galimai dar labiau pagerinti savo pozicijas.

 

Apie Nemenčinės komandos pergales patys nugalėtojai šį kartą kukliai nutylėjo, bet iš esmės dėl to jie nieko neprarado, nes už juos pasisakė Trivarčio komanda. Raudonųjų atstovas Artūras Stepanovič konstatavo, kad abiejose akistatose su Nemenčine rungtynių scenarijus buvo labai panašus. „Pradžioje keliolika minučių aikštėje vyravo apylygė kova, po to Trivarčiui nusėsdavo batareikos ir praleisdavome kelis įvarčius iš eilės (pirmose rungtynėse – 3, antrose – 2). Vėliau, iš naujo pasikrovę akumuliatorius, herojiškai bandėme atsitiesti ir kabintis į rungtynes. Pirmose rungtynėse pavyko pelnyti du įvarčius ir paskutinėmis minutėmis sugrąžinti šiokią tokią intrigą, net turint kelias progas pasiekti lygiąsias, o antrose, nors ir sugebėjome išlyginti rezultatą (2:2), tuoj pat buvome nuraminti keliais atsakomaisiais įvarčiais. Apibendrinant sekmadienio vaizdelį galima sakyti, kad Nemenčinė atrodė kur kas solidžiau už mus“, – pareiškė A.Stepanovič.

 

VIDURIUKAS. Po 4 taškus iš 6 surinko Sparta ir (staigmena staigmena?) Viesulas-2. Spartiečiai jau pirmoje turo dvikovoje su TTKT komanda iškovojo auksinį tašką, o antroje galutinai įtvirtino savo pranašumą. Tiesa, šį kartą apie rungtynes Sparta byloti nepanoro. Bet jiems geranoriškai paasistavo TTKT vadovas Pavelas Kirijenko.

 

„Abi rungtynės su Sparta buvo įtemptos ir kovingos. Pirmąsias baigėme lygiosiomis (4:4), po paskutinėmis rungtynių sekundėmis Tomo Markucko paso iš vidurio aikštės, kuris netyčia virto įvarčiu. Antrose Sparta įrodė savo pranašumą ir pademonstravo labai brandų žaidimą puolime. Šiek tiek nuliūdino pernelyg grubus varžovų žaidimas, visa laimė, kad išvengėme rimtesnių traumų ir kas labai neprofesionalu – teisėjas leido jiems taip žaisti, nerodydamas kortelių net už tyčinį smūgį per kojas iš nugaros, visiškai nebandant žaisti į kamuolį. Vienas taškas iš 6 nėra labai stebuklingas rezultatas, bet bendrai komandos žaidimu likau labai patenkintas“, – reziumavo P.Kirijenko.

 

Į TTKT vadovo pastabą apie teisėjavimą netrukus sureagavo ir Spartiečiai. Komandos vadovas Nikolajus Misiukas atmetė varžovų priekaištus dėl grubaus žaidimo ir padėkojo arbitrams už jų darbą. „Buvo toks epizodas, kai priešininkas mūsų žaidėjui alkūne pataikė į veidą, o pastarasis nesusivaldė ir spyrė į koją. Teisėjas abiem parodė raudoną kortelę, manau, kad tai buvo teisingiausias sprendimas. Ir iš viso, teisėjai už savo darbą čempionato metu nusipelnė tik geriausių žodžių", – tikino N.Misiukas.

 

Apie antrojo Viesulo žygdarbius kovoje su bronzos medalius medžiojusia Western Union komanda žinome tik tiek, kiek parašyta Viesulo Facebook paskyroje. O parašyta jog buvo įtempta kova. Tačiau kovingai nusiteikę viesuliečiai vienas rungtynes laimėjo 3:2, o kitas atsilikdami sugebėjo ištraukti ant lygiųjų (3:3). Viesulo antrai komandai šie 4 taškai leido šiek tiek pasaldinti apkartusį sezoną. O WU komandai 1 taškas iš 6 tapo labai nemaloniu baigiamuoju sezono potėpiu.

 

MINIMALISTAI. Po 1 tašką iš 6 surinko jau cituota TTKT komanda ir (staigmena staigmena?) Western Union. 5-ą vietą galutinėje rikiuotėje užėmusios TTKT vadovas P.Kirijenko po finišo neliūdėjo. „Kaip jau tapo įprasta, į rungtynes surinkome dvi sudėtis. Jeigu medalius dalintų už susirinkimą į varžybas, tikrai dabar šautume šampaną ir kandžiotume aukso spalvos medalius. Bet galutinė mūsų vieta turnyrinėje lentelėje – 5-a. Gal ir norėjome medalių, bet rezultatas tikrai neblogas, nes pagrindinis komandos tikslas nebuvo bet kokia kaina laimėti, greičiau – leisti žaisti visiems po lygiai, įdomiai leisti laiką, sukurti gerą vidinę atmosferą. Tikslai buvo įgyvendinti su kaupu. Esu visiems dėkingas už kovingumą, geras emocijas ir nuotaiką“, – teigė TTKT vadovas.

 

NULINIAI. Su apvaliu nuliu taškų turą paliko Trivartis ir Visinčia. Raudoniesiems tai buvo paskutinis pasispardymas žiemos pirmenybėse. Ir kaip jau visi žinote, jis baigėsi taip pat, kaip ir dauguma antroje čempionato dalyje vykusių pasispardymų. Nesėkmingai. „Apibendrinant visą sezoną, tai galima sakyti, kad pirmasis ratas parodė, „kaip mes galime žaisti“, o antrasis – „kaip mes žaidžiame“. Kone idealiai susiklosčiusią pirmąją sezono dalį pakeitė prasto susirinkimo į rungtynes, traumų ir šiaip Fortūnos stokos paženklintas antrasis ratas. Po pirmų septynių rungtynių turėjome 15 taškų ir gyrėmės, kad beveik pakartojome viso praėjusio sezono pasiekimą, kai per 18 rungtynių pavyko surinkti 16 taškų. Tačiau, kaip parodė laikas, Trivartis yra pavydėtinai stabili komanda (gaila, kad čia negalima pritaikyti posakio, jog stabilumas yra meistriškumo požymis) – per likusią šio sezono dalį sukrapštėme vieną varganą taškelį ir pakartojome pernai metų rezultatą. Dar labiau simboliška būtų, kad kitoms diviziono komandoms sužaidus likusias rungtynes mes nusileistume į 8 vietą – tą pačią, kurią užėmėme pernai... Tokią Trivarčio būsena galima vadinti jau nebe „švilpiko diena“, o „švilpiko sezonu“... Toks tad deja vu“, – konstatavo Trivarčio atstovas A.Stepanovič.

 

Paprašytas įvertinti sezoną, jis pateikė kelis atsakymų variantus: „Sezono vertinimas komandos gretose yra dviprasmiškas – vieni pergyvena, kad ir vėl galime nesugebėti iškristi į žemesnį divizioną. Kiti kalba, jog Trivartis nenumaldomai sensta ir kreipia savo žvilgsnius į senjorų pirmenybes. Treti tiesiog žiūri į viską filosofiškai ir supranta, kad Trivartis yra gera komanda, tik gaila, kad kartais ne futbolo.“

 

Prieštaringiausios komandos titulo nusipelniusi Visinčia sezono dar nebaigė. Ir pakankamai realiai gali iš dabartinės 9 vietos pakilti į Trivarčiui priklausančią 6-ą. Bet dar realiau, kad Šalčininkėlių – Naujosios Vilnios futbolo projektas numos ranka į likusias rungtynes ir finišuos su tuo pačiu taškų kraičiu ir toje pačioje vietoje.

 

STATISTIKA. Dvigubų susitikimų turas nepašykštėjo įvarčių. Iš viso komandos pelnė 67 įvarčius (29 ir 38). Absoliučiai puolimu mėgavosi Tėvynės Sąjungos ir Šalčininkėlių Visinčios komandos, bendromis pastangomis atlikusios net 25 rezultatyvius smūgius. Neatsitiktinai šios ekipos rikiuojasi rezultatyviausių turo viršūnėje. Tėvynės Sąjungos sąskaitoje – 15 įvarčių, o Visinčios – 10. Tarp jų įsiterpė 11 įvarčių pamušusi Sparta. Mažiausiai – vos 4 įvarčius pelnė Trivartis, 5 atsižymėjo bronzinius medalius ant klaustuko pakabinusi Western Union.

 

Geriausia gynyba suspindėjo Nemenčinė-HEGVITA. Į Trivarčio vartus suridenusi 9 kamuolius, iš savų patraukė 4. Didžiausią turo staigmeną pateikęs Viesulas-2 į Western Union vartus įspyrė tik 6 įvarčius, bet varžovams pasižymėti leido vos 5 kartus. Ir tokiu būdu visai pelnytai susirinko 4 taškus (iš 6). WU prasileido 6, o Sparta – 7. Daugiausiai – 15 golasų išsitraukė Visinčia, 11 – TTKT, 10 – Tėvynės Sąjunga, 9 – Trivartis.

 

SNAIPERIAI. Komandinėse įvarčių fiestose našiai darbavosi diviziono snaiperiai. Auksinius taškus Sarta ekipai nukalęs Artūras Jeršovas žybtelėjo net 8 įvarčiais, o antrose rungtynėse su TTKT pelnęs 6 įvarčius pasiekė viso diviziono vienerių rungtynių rezultatyvumo rekordą. A.Jeršovo sąskaitoje šiose pirmenybėse – iš viso 26 įvarčiai. Bet auksinio batelio čiupinėti jam neteks.

 

Geriausiu diviziono snaiperiu jau dabar galima tituluoti Igną Kerą iš Tėvynės Sąjungos. 7 įvarčiais prie komandos pergalių prieš Visinčią prisidėjęs 27 metų futbolininkas jau turi 29 įvarčius ir yra vienvaldis snaiperių rikiuotės lyderis. Ir tai dar ne pabaiga, nes TS ir I.Kero dar laukia dvi rungtynės.

 

Artimiausi persekiotojai – A.Jeršovas, Arminas Lapinskas (Trivartis, 20 įvarčių) bei Robert Catalin Ionescu (WU, 15 įvarčių) savo pasirodymus žiemos pirmenybėse jau baigė. Liko Viktor Frizel (4 įvarčiai ture, iš viso 15) bei Dmitrij Aschabov (5 įvarčiai ture, iš viso 14). Jų komandoms taip pat čempas dar nesibaigė. Bet snaiperių kovose aukso batelis jiems tikrai nešviečia.

 

 

ANONSAS. Šį sekmadienį C divizione žais tik dvi komandos – Futbolo broliai-RAILANA ir Stickers. Iš principo Futbolo broliams šis turas jau nieko nelemia, jie kišenėje turi sidabrinius medalius ir nei aukštyn, nei žemyn nesujudės. Tuo metu Stickers dar gali paspurdėti ir palankiai susidėliojus kitiems rezultatams – iš 8 vietos pakilti į 6-ą. Arba 7-ą. Tiesa, iš pradžių jiems reikia surinkti maksimaliai įmanomą taškų kiekį. O žaidžiant su Futbolo broliais šį sezoną to padaryti nepavyko niekam.

 

Pernai SFL 7X7 D divizione Futbolo broliai ir Stickers taip pat matavosi pajėgumais. Pirmas mačas baigėsi FB pergale (5:0), antras – lygiosiomis (3:3). Priminsime, kad pernai D grupėje pirmą vietą užėmę Futbolo broliai antroje likusius Stickers futbolininkus aplenkė 3 taškais. Šiais metais taškų (ir vietų) praraja stipriai didesnė. Bet vieno turo metu gali nutikti netikėčiausių dalykų.

 

Kovo 25 d.

15.30 val. Futbolo broliai – RAILANA (16 rungtynių, 36 taškai) – Stickers (16 rungt., 14 tšk.)

16.15 val. Futbolo broliai – RAILANA – Stickers.

 

Kaip jau žinome, net ir po sekmadieninio turo grupėje dar lieka nebaigtų reikalų. Kalba eina apie 17 ir 18 turų rungtynes, kuriose turėtų žaisti į bronzą realiai pretenduojanti Nemenčinė, Visinčia, Tėvynės Sąjunga ir iš paskutinės vietos jau nepabėgsiantis Viesulas-2.

 

Šie mačai turėtų įvykti kovo 26 dieną, pirmadienį. Be abejo, įdomiausia bus sekti Nemenčinės komandos rezultatus. 4 taškai nemenčininkus pakylėtų iš niekam neįdomios ketvirtos pozicijos į bronzne ugnimi žaižaruojančią trečiąją vietą. Kodėl? Nes tarpusavio susitikimuose Nemenčinė turi 1 įvarčio persvarą prieš šiuo metu trečią vietą užimančią Western Union komandą. Aukščiau užkopti nepadės net ir 6 taškai, nes su Futbolo broliais rungtynių balansas yra neigiamas. Kita vertus, žemiau nei ketvirta nukristi irgi šansų nėra. Tad belieka tik bronza!

 

Kovo 26 d.

21.30 val. Nemenčinė-HEGVITA (16 rungt., 30 tšk.) – Tėvynė Sąjunga (16 rungt., 16 tšk.), Visinčia (16 rungt., 14 tšk.) – Viesulas-2 (16 rungt., 8 tšk.);

22.15 val. Nemenčinė-HEGVITA – Visinčia, Tėvynės Sąjunga – Viesulas-2.