7x7 C divizionas. Pusėtinai įvykęs turas Visos

Priešpaskutinį vasario sekmadienį C diviziono komandos turėjo galimybę atsisveikinti su kalendorine žiema žaliuojančiame Sportimos ketvirtyje. Tačiau tuo pasinaudojo tik keturios iš aštuonių ekipos. Turo mačuose susitiko Sparta, Futbolo broliai-RAILANA, Western Union ir Stickers. Tuo metu likusios ekipos nusprendė neužgožti lyderių mūšių – ir į Sportimą nesusirinko.

 

REZULTATAI. Sparta – Futbolo broliai-RAILANA 0:0, Western Union – Stickers 3:2;

Sparta – Stickers 2:1, Futbolo broliai-RAILANA – Western Union 2:2.

 

KLAUSTUKAS. Kol lyderiai kovojo tarpusavyje (ir su Stickers), Nemenčinės-HEGVITOS, Tėvynės Sąjungos, Viesulas-2 ir Visinčios futbolininkai ilsėjosi. Kodėl? Lygos atstovų teigimu, taip nutiko dėl Šalčininkėlių ekipos sprendimo iškeisti ankstyvą sekmadienį Sportimoje į futbolo turnyrą kitoje vietoje. Varžovai – Viesulas-2 ir Nemenčinė apie tai buvo informuoti, pasitarė su Tėvynės Sąjunga ir nusprendė, kad būtų nesąžininga sužaisti tik po vienerias rungtynes. Ir visi draugiškai nesusirinko.

 

Tad lieka keli esminiai klausimai. Įdomu, kaip šią situaciją įvertins lyga. Dar įdomiau – kada ir kaip bus sužaistos šio turo rungtynės, nes Sportimoje ankstyvą pavasarį atrasti vietos ir laiko tokiems neplanuotiems mačams yra gana sudėtingas reikalas.

 

Duotuoju momentu C diviziono tvarkaraštyje rašoma, kad minėtos rungtynės nukeltos į 2018 m. gruodžio 1 dieną. Visgi, norisi tikėtis, kad jos įvyks kažkiek anksčiau. Bent jau iki didžiojo futbolo sezono pradžios.

 

LYDERIAI. O šiaip turas buvo kaip reta atkaklus ir intriguojantis. Nei vienai komandai nepavyko surinkti maksimalaus taškų kiekio, tad pirmos-trečios vietų savininkų klausimas vis dar atviras. Geriausiai sekėsi Sparta komandai ir Western Union kolektyvui. Pergalė prieš Stickers ir lygiosios prieš Futbolo brolius šioms komandoms išdavė po 4 taškus.

 

Efektyvaus futbolo viršūnę atradusi Sparta pirmame rate analogiško turo eigoje buvo surinkusi 6 taškus, bet šį kartą ir 4 taškai buvo įvertinti kaip geras pasiekimas. „Turas buvo sunkus, o rungtynės – labai svarbios. Norėjome surinkti bent 4 taškus ir savo tikslą pasiekėme. Pirmose rungtynėse su Futbolo broliais abi komandos demonstravo gerą futbolą, o galutinis rezultatas (0:0) teisingas. Antrose mums tiesiog reikėjo 3 taškų, ir nors nelengvai, bet šią užduotį įvykdėme. Praleidome tik 1 įvartį, o tai rodo, kad rodo mūsų vartininko ir visos komandos gerą žaidimą gynyboje. Tikimės, kad gynyba bus mūsų geriausias ginklas ir likusioje sezono dalyje“, – teigė Sparta ekipos žaidžiantis treneris Artūras Macijauskas.

 

Savo įžvalgų pateikė ir spartiečių gynybos ramstis Nikolajus Misiukas. Jo teigimu, pirmų rungtynių nulinis rezultatas – pagal žaidimą. Ir pagal žaidimo laiką. „Pradėjom 9.30 val. , kol apšilom – jau ir rungtynės pasibaigė. O su Stickers mes dominavome , turėjom daug nerealizuotų 100-centinių progų, bet rytinis laikas, matomai, mums nėra pats geriausias. Vis dėlto, svarbiausia – teigiamas rezultatas“, – konstatavo N.Misiukas.

 

Teigiamai savo rezultatus įvertino ir Western Union ekipa. Jos atstovas Aurimas Andrulis atskleidė, kad teko iš esmės perstatyti gynybos grandį, nes rungtynėse nedalyvavo keli pagrindinės sudėties žaidėjai. Nors tai lėmė 4 praleistus įvarčius, bet 5 įmušti garantavo 4 taškus. Pasak jo, taškų galėjo būti ir daugiau. „Rungtynės su Futbolo broliais buvo įtemptos iki pat galo. Jie ir vėl daugiau atakavo, o mes mėginome kontratakuoti. Nors pirmavome rezultatu 2:0, bet šį kartą susitikimas baigėsi lygiosiomis 2:2. Nepasakyčiau, kad tai blogai, nes abi komandos atrodė panašaus lygio. Reziumuojant, esame patenkinti rezultatais ir bandysime pasivaržyti dėl prizinių vietų“, – pareiškė A.Andrulis.

 

VIDURIUKAS. 2 taškus turo metu surinkę Futbolo broliai 200 procentų pagerino savo pirmojo rato rezultatus. Priminsime, kad sausio 7 d. jie vienodu rezultatu 2:5 nusileido Sparta ir Western Union ekipoms. Šį kartą abu mačai baigėsi lygiosiomis. „Po tų pralaimėjimų padarėme išvadas ir šį kart žaisdami su Sparta pakeitėme savo strategiją. Žaidimas klostėsi gerai, abi komandos mėgino atakuoti, bet įveikti gynybinių užkardų nepavyko. Gal mes turėjome kiek daugiau rimtų progų, bet įmušti nesugebėjome, tad ir laimėti nepavyko. Lieka tik viltis, kad Sparta per likusius pirmenybių turus dar suklups, o mes iškovoję visas pergales finišo tiesiojoje juos aplenksime“, – vylėsi Futbolo brolių atstovas Valdemar Tunkevič.

 

Įgyvendinti šį drąsų planą būtų buvę lengviau, jei Futbolo broliai antrose turo rungtynėse būtų iškovoję ne 1, o 3 taškus. Tačiau Western Union turėjo savų planų. „Western Union – labai nenuspėjama komanda. Vos spėjome pradėti rungtynes, grubiai suklydome centre, praradome kamuolį ir varžovų puolėjas prasimetęs kamuolį smūgiavo ir rikošetu nuo gynėjo pelnė įvartį. Mes iš karto pradėjome daugiau atakuoti, ,jie atsitraukė į gynybą ir gaudė mus kontratakomis. Toks žaidimas jiems gerai sekasi, nes jie turi pajėgių atakuojančių žaidėjų. Taigi, mes kontroliavome kamuolį ir juos spaudėme prie vartų, o jie perėmę kamuolį bėgo į priekį. Viena iš tokių kontratakų baigėsi jų antru įvarčiu. Vis dėlto, pralaimėdami 0:2 mes atsitiesėme ir rezultatą išlyginome. Galėjome ir laimėti, tačiau atakoje trūko tikslumo. Kita vertus, nors ir nelaimėjome, bet ir nepralaimėjome, išsaugojome galimybes kovoti dėl pirmos vietos, o tai – pozityvus turo rezultatas“, – konstatavo V.Tunkevič.

 

DUGNAS. Diviziono lyderių puotoje dalyvavo ir priešpaskutinę vietą grupėje užimanti Stickers kova. Kaip jau įprasta – sudalyvavo garbingai, bet nesėkmingai. Atkakli kova, pasipriešinimas iki paskutinio švilpuko – ir eiliniai minimalūs pralaimėjimai. „Kaip jau minėjau, viso sezono metu mes pralaimim minimaliai, čia jau kaip taisyklė, – informavo Stickers vadovas Ruslanas Daškevičius. – Su Western Union žaidėm sau patogiu stiliumi, t.y. antru numeriu, bet praleidome porą kvailų įvarčių, o patiems mušti tuos įvarčius sekasi gan sunkiai dėl prastos progų realizacijos. Be to, WU yra stipri komanda, kuriai lengvai įvarčių neprimuši. Tad jų pergalė visiškai pelnyta. Su Sparta viskas buvo kiek kitaip – varžovai atidavė mums kamuolį, o mes, kaip jau yra žinoma, poziciškai pulti nemokame, tad Spartos žaidėjai tuo pasinaudojo. Jie turėjo daugybę 100 proc. progų, bet jų realizacija buvo itin prasta. Mes, aišku, savų progų paversti įvarčiais irgi nesugebėjome, tad pralaimėjome ir čia. Ir vėl – dėsningai“.

 

Papildyti taškų kraitį ir nutraukti dėsningų nesėkmių seriją stickeriai galės artimiausią sekmadienį, kai susitiks su savo svorio kategorijos varžovais – Trivarčiu ir Viesulas-2 komandomis. O pabaigai lauks Futbolo broliai-RAILANA, tad pakilti aukščiau 8-os vietos Stickers bus labai sudėtinga misija. Beje, Sparta ekipos vadovas N.Misiukas irgi tuo kažkiek nusistebėjo. „Stickers pagal žaidimą (ir žaidėjus) tikrai užima ne tą vietą turnyrinėje lentelėje. Prieš čempionato startą tikėjausi, kad jie kovos dėl prizinių vietų“, – nusistebėjo N.Misiukas.

 

STATISTIKA. Jei likusios keturios komandos neprabils įvarčiais, šis turas taps pačiu nerezultatyviausiu. Per 4 rungtynes buvo įmušta 12 įvarčių. Vidurkis – vos 3 per rungtynes. Bent jau kol kas – mažiausias šį sezoną.

 

Western Union pelnė 5, Stickers – 3, Sparta ir Futbolo broliai-RAILANA – po 2 įvarčius. Gynyboje geriausiai atstovėjo spartiečiai – vos 1 praleistas. Tiesa, kitos komandos irgi gynėsi pakankamai gerai: futbolo broliai kamuolį traukė iš tinklo 2 kartus, Western Union – 4, Stickers – 5.

 

SNAIPERIAI. Nebuvo įvarčių, nebuvo ir snaiperių. Po 2 įvarčius pelnė WU atstovai Robert Catalin Ionescu ir Heraclio U.Perez, po 1 – dar 8 futbolininkai. Tame aštuntuke yra ir Spartos atakų lyderių – Arvydo Veikučio bei Artūro Jeršovo pavardės. Abu futbolininkai yra pelnę po 13 įvarčių ir snaiperių TOP lentelėje dalinasi 3-4 vietas. 5-oje – jau minėtas Robert Catalin Ionescu, kurio sąskaitoje – 12 įvarčių. Rikiuotės viršūnėje – 22 kartus pasižymėjęs Tėvynės Sąjungos snaiperis Ignas Keras.

 

ANONSAS. Priešpaskutinis C diviziono turas (nors faktiškai dabar lieka pustrečio turo iki čempionato pabaigos) įvyks kovo 4 dieną.

 

Įdomiausia (bent jau padėties turnyro lentelės viršūnėse prasme) bus stebėti Tavo Tėvo Krikšto Tėvo susitikimus su Western Union ir Futbolo broliais-RAILANA. Pirmame rate krikštatėviai į aikštę ėjo mintyje turėdami kovą dėl medalių, bet dabar medalius matuojasi jų varžovai. Be to, sunku prognozuoti, kokios fizinės ir sportinės būsenos po trijų savaičių prastovos bus Krikšto Tėvai, tad jų šansai sumaišyti pretendentų į apdovanojimus kortas nėra labai dideli.

 

Analogiškai įdomūs išbandymai teks ir Nemenčinės ekipai. Iš pradžių ji tikrins Futbolo brolius, o paskui susikibs su Sparta. Teoriškai Nemenčinės ekipa dar gali įsipainioti į medalių dalybas (jei tik sutvarkys formalumus su praėjusio turo reikalais), bet tam būtina pergalė prieš Futbolo brolius (ar bent jau jų kluptelėjimai kitose turo rungtynėse).

 

Savo ruožtu, divizione pirmaujanti Sparta viena akimi seks įvykius gretimuose ketvirčiuose. Palankiai susiklosčius aplinkybėms spartiečiai jau po šio turo gali užsitikrinti ne šiaip medalius – o auksinius apdovanojimus.

 

11 val. Sparta (14 rungt., 35 taškai) – Viesulas-2 (12 rungt., 4 tšk.), Futbolo broliai-RAILANA (14 rungt., 32 tšk.) – Nemenčinė-HEGVITA (12 rungt., 23 tšk.), Western Union (14 rungt., 29 tšk.) – TTKT (14 rungt., 24 tšk.), Trivartis (14 rungt., 16 tšk.) – Stickers (14 rungt., 8 tšk.);

 

11.45 val. Sparta – Nemenčinė-HEGVITA, Futbolo broliai-RAILANA – TTKT, Western Union – Trivartis, Stickers – Viesulas-2.

 

Turą praleidžia Tėvynės Sąjunga (14 rungt., 10 tšk.) ir Visinčia (14 rungt., 14 tšk.).