7x7 C divizionas. Spartiečius nuo aukso skiria tik taškas Visos

Priešpaskutinis C diviziono turas prasklaidė, bet iki galo taip ir neišsklaidė intrigos kvapelio kovoje dėl medalių. Tiesa, turnyro lentelės viršūnėje esanti Sparta gali jaustis be 5 min. auksine, bet iki visiško triumfo spartiečiams dar reikia bent 1 taškelio.

 

REZULTATAI. Sparta – Viesulas-2 5:2, Futbolo broliai-RAILANA – Nemenčinė-HEGVITA 2:2, Western Union – Tavo Tėvo Krikšto Tėvas 3:3, Stickers – Trivartis 6:3;

Sparta – Nemenčinė-HEGVITA 4:2, Futbolo broliai-RAILANA – TTKT 5:3, Western Union – Trivartis 3:1, Stickers – Viesulas-2 3:2.

 

LYDERIAI. Pirmą kartą šį sezoną turo lyderių duetą sudaro komandos iš didžiosios S raidės – Sparta ir Stickers. Spartiečiai parodė, kad nėra nusiteikę juokauti, į turą surinko visus lyderius ir pelnytai susižėrė 6 taškus iš 6. Nikolajus Misiukas ir Co darbavosi gynyboje, o Artūras Jeršovas, Arvydas Veikutis ir Artur Skuratovič sutvarkė reikalus puolime.

 

„Rungtynes prieš Viesulas-2 pirmą kartą šį sezoną galiu apibūdinti viena fraze: varžovai mušė kiek galėjo, o A.Jeršovas - kiek norejo, - smagiai pakomentavo N.Misiukas. - Nors vienu metu mes net pralaiminėjom 1:2, bet visiškai nesijautė įtampos, matėm garantuotus 3 taškus. Prieš Nemenčinę žaisti buvo kur kas įdomiau. Apskritai, visada malonu susitikti su varžovu, kuris tiesiog išeina žaisti futbolą. Manau, kad galutinis rezultatas – pagal žaidimą. Įmušėme ir mes, ir jie, tiesiog Nemenčinės žaidėjams fiziškai neužteko jėgų visoms rungtynėms, tikriausiai jie buvo labiau pavargę po pirmojo turo mačo“.

 

Kadangi pagrindiniai Sparta ekipos konkurentai Futbolo broliai turo verpetuose prarado du taškus (beje, būtent tame pirmame mače su Nemenčine), likus paskutiniam turui komanda skiria 5 taškai. O tai reiškia, kad Spartai iki garantuoto C diviziono aukso trūksta tik 1 taško.

 

 

PAGALIAU.  Jei dėl Sparta ekipos klausimų nėra, tai Stickers išsišokimas tapo maloniu netikėtumu. Iki tol per 14 rungtynių vos 8 taškus surinkusi komanda praėjusiame ture beveik padvigubino savo balansą. Teisingumo dėlei reikėtų pastebėti, kad turo varžovai buvo gan parankūs tokiam žygdarbiui: per paskutines 7 rungtynes vos tašką surinkęs Trivartis ir per visą turnyrą tik 4 taškus pelnęs Viesulas-2. Kita vertu, Stickers vadovas Ruslanas Daškevičius šį sezoną ne kartą ir ne du buvo priverstas konstatuoti, kad jo komandai tiesiog fatališkai nesiseka. O šįkart galėjo atsipūsti ir pelnytai ištarti – „PAGALIAU“. „Kol kas tai geriausias mūsų turas. Pavadinčiau jį turu „pagaliau“: pagaliau įmušėme nemažai įvarčių, pagaliau nugalėjome Trivartį ir pagaliau laimėjome abejas turo rungtynes“, - konstatavo R.Daškevičius.

 

Jo teigimu, mačas su Trivarčiu vyko pagal standartinį scenarijų, tik jo pradžia gavosi nelabai standartinė, mat varžovai pačioje mačo pradžioje vieną po kito sumušė du įvarčius. „Jie labiau kontratakavo, o mes daugiau žaidėme su kamuoliu, bet šįsyk realizacija buvo tikrai nebloga, pusę įvarčių įmušėme jau į tuščius vartus po neblogų kombinacijų. Mes pirmi praleidome įvartį, po to kitą, bet mums pavyko susiimti ir sumušti tuos šešis, o Trivarčio trečias įvartis pačioje pabaigoje jau nieko nelėmė. Laimėjome prieš juos. PAGALIAU“, - dar kartą pasidžiaugė R.Daškevičius.

 

Nors Viesulas-2 yra absoliutūs diviziono autsaideriai, bet būtent su jais Stickers turėjo daugiau vargo nei su Trivarčiu. „Rungtynės buvo sunkios, manau, tikėjomės lengvesnių, ypač po pirmos pergalės. Vėlgi pirmi prasileidome, bet greitai išlyginome, o po to rungtynės buvo gan lygios – turėjo progų varžovai, turėjome savo progų ir mes, bet realizacija buvo prastoka, prie ko prisidėjo abiejų komandų vartininkai. Manau, rungtynės galėjo pasibaigti ir lygiosiomos, ir Viesulas-2 pergale. Pergalingą įvartį įmušėme paskutinėmis sekundėmis po to, kai mūsų saugas apžaidė kelis priešininkus krašte ir atliko perdavimą į vartininko aikštelę, o ten buvęs Pavel Ševčuvianec pasiuntė kamuolį į vartus. Viesulas-2 komanda pasirodė stipri individualiai, mano manymu, jiems truko komandinio susižaidimo, nes su tokia sudėtimi jie tikrai ne savo vietoje turnyrinėje lentelėje“, - teigė R.Daškevičius.

 

14 taškų per 16 rungtynių surinkusi Stickers ekipa turnyro lentelėje aplenkė Tėvynės Sąjungą ir Visinčios kolektyvą bei pakilo į 7 vietą. Tiesa, artimiausi konkurentai dėl vietos saldžiajame 7-uke yra sužaidę dvejomis rungtynėmis mažiau, tad permainų gali būti net Stickers ekipai oficialiai užbaigus sezoną.

 

VIDURIUKAS. Abi dėl medalių kovojančios diviziono komandos – Futbolo broliai-RAILANA ir Western Union – turo eigoje neišvengė nuostolių. Tiesa, nuostoliai minimalūs – prarasta po 2 taškus, nors galėjo būti ir blogiau. Western Union pirmose turo rungtynėse suTavo Tėvo Krikšto Tėvais du kartus pirmavo (1:0 ir 2:1), tačiau baigiantis susitikimui kiek netikėtai atsidūrė besivejančių kailyje. Tiksint paskutinėms sekundėms TTKT pirmavo 3:2 ir atrodė, kad vakariečių svajonės apie medalius patirs rimtą smūgį. Vis dėlto, paskutinis gaivališkas WU bandymas visomis pajėgomis spausti su kamuoliu buvusius varžovus pasiteisino – TTKT vartininkas „padovanojo“ kamuolį arčiausiai vartų buvusiam priešininkui ir rezultatas tapo lygus 3:3.

Šansų „merkti“ taškus Western Union turėjo ir antrose turo rungtynėse Trivarčiu. Raudonųjų atstovas spaudai Artūras Stepanovič pareiškė, kad lyginant su akistata pirmąjame rate, šį kartą Western Union atrodė žymiai prasčiau. Tiesa, tai kaip jie atrodė nesutrukdė jiems išsiveržti į priekį 2:0.  „Beje, antrą įvartį varžovas pelnė labai gražiu smūgiu, beveik per save, griūdamas. Tačiau neužilgo ir mes sukonstravome, ko gero, ilgiausią kombinacinę Trivarčio ataką šiame sezone. Po ilgos serijos perdavimų ataka baigėsi skersu perdavimu pažeme link WU vartų, kurį „uždarė“ vienas varžovų žaidėjų. Pajutę galimybę kabintis už taško metėmės į priekį, bandydami išlyginti rezultatą, tačiau to padaryti visgi nepavyko. O pačioje rungtynių pabaigoje WU padėjo tašką, pelnydama trečiąjį įvartį“, - reziumavo A.Stepanovič.

 

Panašią istoriją apie praėjusį turą galėtų papasakoti ir Futbolo broliai. Pirmose rungtynėse jie po atkaklios kovos turėjo susitaikyti su lygiosiomis prieš Nemenčinę. Antrose rungtynėse su TTKT Futbolo broliai užtikrintai susikrovė solidžią persvarą, pirmavo ir 3:0, ir 4:1. Tačiau pernelyg anksti patikėję pergale, vėliau FB atstovai buvo priversti šiek tiek pasinervinti. Antrą (o vietomis ir trečią) kvėpavimą pramušę TTKT futbolininkai privertė varžovus klysti, o klaidas pavertė dviem įvarčiais. Paskutinė rungtynių 10-minutė virto įtempto siužeto trilerčiu, kai įmušti galėjo abi komandos. Tačiau paskutinė TTKT ataka pavirto paskutine Futbolo brolių kontrataka, o pastaroji – paskutiniu, penktuoju įvarčiu.

 

Tokiu būdu turnyro lentelėje, bent jau ant sidabrinio ir bronzinio laiptelių išliko pusiausvyra. Po 16 rungtynių Futbolo broliai-RAILANA turi 36 taškus, o Western Union – 33. Paskutiniame ture abi komandos žais su antroje turnyro lentelės dalyje esančiais varžovais, tad visai įmanoma, jog „status quo“ išliks nepakitęs.

 

MINIMALISTAI. Trečią turo perfomansų grupę sudaro po 1 tašką iš 6 surinkusios TTKT ir Nemenčinės-HEGVITOS komandos. Abiem ekipom būtų pravertęs maksimalus taškų kraitis, nes tik jis būtų palikęs ne tik teorines, bet ir praktines galimybes pakovoti bent jau dėl trečiojo medalių komplekto.

 

Bent jau Nemenčinės atstovas Vladimiras Pivovaras po turo buvo nelabai kalbus. „Kalbant apie rungtynes su Futbolo broliais, manau, kad tiek mes, tiek ir jie turėtų ką pasakyti apie teisėjo klaidas. Bent jau į mūsų vartus įvarčiai sukrito po išties „kosminių“ teisėjo sprendimų. O su Sparta žaidėme psichologiškai neatsigavę po pirmų rungtynių. Gavom du greitus įvarčius ir tiek žinių... Dar bandėm kabintis, bet trūko psichologiškai stiprių žaidėjų“, - konstatavo V.Pivovaras.

 

TTKT priekaištų teisėjams neturėjo, bet apie psichologiją irgi būtų galėję pasisakyti. Visgi, apie medalius dar po ankstesnio turo pamiršę krikštatėviai į aikštę ėjo tiesiog norėdami pažaisti savo malonumui ir pagal galimybes – priversti paplušėti į apdovanojimus nusitaikiusius varžovus. Nors šį kartą TTKT gretose nebuvo lyderių Roberto Šuškevič ir Tomo Staniūno, tačiau jų regalijas perėmė kiti FM Ateitis treneriai – Remigijus Semėnas ir Šarūnas Beivydas, o aikštėje iš peties paplušėjo jaunieji Ateities trenerių auklėtiniai – Ignas Muračiovas, Erikas Švaika ir Karolis Norkūnas. Nors turas baigtas vos su 1 tašku, bet už kovą ir atsidavimą Krikšto Tėvai sau pasirašė tvirtą 5-ą. O jei nebus staigmenų, tai 25 taškus po 16 rungtynių turinti TTKT sezoną turėtų užbaigti būtent 5-oje turnyro lentelės pozicijoje.

 

Savo ruožtu, 24 taškus po 14 mačų turintis Nemenčinės kolektyvas net ir po tokio kuklaus turo teoriškai dar gali aplenkti Western Union ir pavyti Futbolo brolius. Tiesa, pastarasis pasiekimas jiems nieko gero nežada, mat tarpusavio mačuose persvarą turi 4 iš 6 taškų surinkusi FB-RAILANA. O štai tarpusavio susitikimuose su WU minimalią vieno įvarčio persvarą turi Nemenčinė. Tad teoriškai į medalius ranka moti lyg ir nederėtų. Bet tik teoriškai.

 

Nes faktiškai viskas gali paaiškėti po artimiausio turo. Arba kiek vėliau. Juo labiau, kad Nemenčinė iki šiol nėra tikra, kada bus galima sužaisti iš po užpraėjusio turo pabėgusias rungtynes su Tėvynės Sąjunga ir Visinčia. „Kada žaisim atidėtas rungtynes nežinau, tyla nepaaiškinama. Kovo 18 dieną yra paskutinis turas, kovo 24-ą mes išvažiuojam į turnyrą, balandžio 1-ą Velykos. Gal tada balandžio 8? Bus galima užskaityti kaip kontrolines rungtynes prieš vasaros sezoną“, - samprotavo V.Pivovaras.

 

DUGNAS. Turo dugne atsidūrė po 0 taškų surinkusios Trivarčio ir Viesulas-2 komandos. Vis dar 6 vietą su 16 taškų užimantiems raudoniesiems tai buvo dar vienas skaudus priminimas, kad per pirmas 8 rungtynes surinkus 15 taškų medalių niekas neduoda. Ypač kai per kitus 8 mačus į taupyklę įkrenta tik 1 taškelis. Apie tai nedviprasmiškai užsiminė ir Trivarčio atstovas spaudai A.Stepanovič.

 

„Apibendrinant praėjusį turą galima pasakyti, kad Trivartis ir toliau demonstruoja pavydėtiną stabilumą – stabiliai stovi vietoje žaidybine, emocine ir rezultato prasmėmis. Visas antras ratas yra kaip užsitęsusi „švilpiko diena“ – prastas susirinkimas, prastas nusiteikimas, prastas rezultatas. Trūksta kažkokio postūmio, energijos pliūpsnio, galinčio suteikti judėjimą į priekį. Nėra impulso, gebančio mūsų potencinę energiją paversti kinetinę. Pavienių žmonių pastangų užkurti Trivarčio variklį pilnoms apsukoms nepakanka (arba pakanka tik labai trumpom atkarpom). Kiekybės paversti kokybe taip pat negebame, nes neturime ir kiekybės – eilinį kartą prastai susirinkome, neturėjome įprastų vartininkų, tad pirštines teko matuotis nepratusiems prie tokio darbo žmonėms“, - konstatavo A.Stepanovič.

 

Kaip jau žinome, nepaisant visų stabilių Trivarčio problemų, bent jau mače su Stickers raudonieji pirmavo 2:0. „Pirmąsias rungtynes varžovai, matyt, pradėjo dar pilnai neprabudę, todėl greitai sumušėme jiems du įvarčius ir dar netgi turėjome neblogų progų pelnyti ir trečią. O po to kažkodėl kažkokiu būdu Trivarčio mechanizmo mikroprocesoriai perdegė, Stickers pagaliau prabudo, o mes užmigome ir prasidėjo reguliari kamuolio kelionė į mūsų vartų tinklą. Po pirmų praleistų įvarčių nepadarėme jokių išvadų ir visas rungtynes atžaidėme visiškai identiškai, ko pasėkoje ir gavome 6 įvarčius, sugebėję į juos atsakyti tik paskutinėmis akimirkomis pelnytu savo trečiuoju. Stickers tvarkingai ir metodiškai siuntė kamuolį į mūsų vartus, pakrikštydami naujame vartininko amplua atsidūrusį trivartininką ir tokiu būdu pagaliau nutraukdami savo kelis metus besitęsusį prakeiksmą – nesugebėjimą įveikti Trivartį“, - teigė raudonųjų atstovas, atskleidęs, kad šansų praėjusiame ture užsidirbti bent tašką, kaip bebūtų keista, buvo ne susitikime su Stickers, o akistatoje su Western Union.

 

Viesulas-2 atstovas Raimondas Kundra apie šansus ir taškus nekalbėjo, tiesiog pasidžiaugė geru susirinkimu ir gerėjančiu žaidimu. „Sekmadienį susirinkimas buvo geras, buvo ir keitimų. Nors turas nenusisekė, bet kuo toliau tuo žaidimas gerėja, nauji žaidėjai labiau įsilieja į komandą. Pirmos rungtynės su Sparta prasidėjo gan gerai, turėjome progų, bet užbaigimo akcento trūko. Sparta įrodė, kodėl yra lyderiai, nors pasipriešinom tikrai neblogai, gal net šiek tiek išgąsdinom. Na, o su Stickers tikrai galėjome iškovoti bent taškąm tačiau šį kartą jie paskutinęs sekundę išplėšė pergalę. Gal aura kažkokia ne tokia, nes pirmame rate jie paskutinę sekundę išlygino rezultatą, o antrose – pasiėmė pergalę. Nors žaidimas tikrai buvo apylygis, ir jie ir mes turėjome nemažai gerų progų, bet kamuolys apvalus. Velkamės gale lentelės, bet dėl pasiruošimo vasaros sezonui reikia kažką aukot“, - pastebėjo R.Kundra.

 

Viesulas-2 iki sezono pabaigos nominaliai turi dar du turus, tad gerėjant žaidimui gali pagerėti ir taškų balansas. Tačiau iš paskutinės diviziono vietos pabėgti bus misija beveik kaip ir neįmanoma.

 

STATISTIKA. Šis turas įvyko pilnai, be jokių nukėlimų ar atidėliojimų. Ir įvarčių buvo ne taip jau ir mažai – visi 49. Ne rekordas, bet ir ne atvirškčiai. Kaip ir priklauso turo lyderiams – po 9 įvarčius pelnė Sparta ir Stickers, 7 – Futbolo broliai, po 6 – Western Union ir TTKT, po 4 – Nemenčinė, Trivartis ir Viesulas-2.

 

Gynyboje nei viena komanda pernelyg neišsiskyrė. Sparta ir Western Union prasileido mažiausiai – po 4 įvarčius, su vartininkais eksperimentavęs Trivartis iš tinklų išgriebė 9 kamuolius.

 

SNAIPERIAI. Turo snaiperiu tapo 5 įvarčius per du mačus pelnęs spartietis Artūras Jeršovas. Nūnai jo, kaip ir Trivarčio atakų lyderio Armino Lapinsko sąskaitoje yra 18 įvarčių. O tai reiškia, kad nuo pirmaujančio snaiperio Igno Kero A.Jeršovą skiria tik 4 tikslūs smūgiai. Tiesa, I.Keras nominaliai turi galimybę sužaisti dviem rungtynėmis daugiau nei A.Jeršovas. Bet kaip ten bus realiai – vis dar neaišku.

 

3 įvarčius turo mačuose pelnė TTKT jaunuolis Ignas Muračiovas, tačiau pretenduoti į snaiperius jam jau kiek per vėlu.

 

ANONSAS. Kovo 18 d. dalis diviziono komandų sužais paskutines 7x7 pirmenybių rungtynes. Auksinę užsklandą nuleisti mėgins Sparta, kuriai teks palaužti Tavo Tėvo Krikšto Tėvo pasipriešinimą. Trivartis pabaiginės sezoną su Nemenčine, o Western Union – su Viesulas-2 komanda. Po 5 savaičių pertraukėlės į Sportimą dar kartelį sugrįš ir Tėvynės Sąjunga bei Visinčia.

 

15.30 val. Sparta (16 rungtynių, 41 taškas) – TTKT (16 rungt., 25 tšk.), Western Union (16 rungt., 33 tšk.) – Viesulas-2 (14 rungt., 4 tšk.), Nemenčinė (14 rungt., 24 tšk.) – Trivartis (16 rungt., 16 tšk.), Visinčia (14 rungt., 14 tšk.) – Tėvynės Sąjunga (14 rungt., 10 tšk.).

16.15 val. Sparta – TTKT, Western Union – Viesulas-2, Nemenčinė  – Trivartis, Visinčia – Tėvynės Sąjunga.

 

Futbolo broliai-RAILANA ir Stickers dvigubo pasimatymo galimybę turės kovo 25 dieną.