7x7 D divizionas: finiše „Žemaičiai“ neklupo Visos

 

Galutinai pasibaigė ir žiemos turnyro D diviziono kovos. Nors paskutiniuose turuose daugumos favoritais laikyti „Žemaičiai“ prisidarė sau nereikalingų problemų, tačiau uždaromojo savaitgaliu metu susitvarkė tiek su savimi, tiek su varžovais bei susirinkę jiems reikalingus taškus vis dėlto tapo grupės laimėtojais. Tad sveikinimai keliauja „Žemaičiams“, o čia – paskutinė šios grupės apžvalga bei trumpi visų komandų įvertinimai.

REZULTATAI

Žemaičiai 2:1 PILK; PILK 0:3 Žemaičiai;

 

NEKLUPO

Į paskutinį savaitgalį „Žemaičiai“, tikėtina, rinkosi ne pačių džiugiausių nuotaikų, mat pastaruosius savaitgalius jų pasirodymai kiek bangavo – per penkerias rungtynes buvo iškovota vos viena pergalė ir visas turėtas taškų rezervas prieš artimiausius konkurentus buvo ryškiai sumažėjęs. Vis dėlto, prieš PILKus pavyko pasiekti dvi pergales ir galutinai įtvirtino savo pozicijas pirmoje lentelės vietoje. Itin apmaudžiai turėtų jaustis „VSG United“ futbolininkai, mat jie tarpusavio akistatose su nugalėtojais turėjo teigiamą balansą ir dar bent vienos „Žemaičių“ nesėkmės atveju būtų pasidabinę aukso medaliais. Bet kokiu atveju, ekipa pasirodė pavyzdingai ir kitais metais galės savo laimę išbandyti C divizione.

 

FINIŠAS NENUSISEKĖ

Taip drąsiai galima pasakyti apie „PILK“ futbolininkus. Gana ilgai ties lentelės viduriu savo pozicijas rasdavę SFL senbuviai antroje čempionato pusėje kiek išseko, nesėkmės keitė viena kitą, ir tokiu būdu buvo nusileista net iki devintosios vietos, kuri, bent jau teoriškai, garantuoja iškritimą į žemesnį divizioną kitiems metams.

„Šiek tiek skeptiškai vertinu formatą, kai paskutiniai du turai žaidžiami su ta pačia komanda. Tokiu būdu tarsi sumažėja netikėtumo ir intrigos faktorius. Visumoje abi rungtynės buvo gan įdomios ir įtemptos. Tiesiog buvo momentų ir reikėjo juos išnaudoti - tada varžovas būtų priverstas vytis bei stresuoti. O dabar vietoje įvarčių į varžovų vartus atsinešdavome juos į savus. Taigi, taip klostantis situacijai, galvoti apie pergales nėra jokių šansų. Varžovas tikrai leido žaisti  ir tikrai buvome pasiruošę jiems sugadinti šventę... Deja, jie buvo geresni.

Viso turnyro metu patys sau tarsi kišome koją su momentų realizacija. Kai tik ji šlubavo ir nemušėme iš dėkingų situacijų - iš karto tarsi užsiprogramuodavome pralaimėjimui. Kai tik pavykdavo išnaudoti progas, žaidimas tapdavo visai kitoks, o tas atsispindėdavo ir rezultate.  Tikrai ne tokios vietos tikėjomės, bet šio formato turnyras niekada nebuvo mūsų stiprioji pusė.  Tikėjomės būti bent jau apie viduriuką, bet kaip gavosi taip gavosi...“ – dėl apmaudžios čempionato pabaigos apgailestavo „PILK“ vadovas Vygantas Šepetis.

 

REZULTATYVIAUSIAS

Rezultatyviausiu D grupės futbolininku tapo „VSG United“ atstovas Ignas Kirsnys, per sezoną pelnęs 27 įvarčius. Nors kurį laiką šioje įskaitoje vyko gana lygi kova, tačiau antroje čempionato pusėje vicečempionų lyderis kiek padidino apsukas ir artimiausią persekiotoją (Tomą Mikalauską iš „Žemaičių“) aplenkė penkiais tiksliais smūgiais.

 

VERTINIMAI

Kaip ir minėjau apžvalgos starte – pateiksiu trumpus kiekvienos komandos įvertinimus ir visiškai subjektyviai įvertinsiu, ar ekipa sezoną gali laikyti nusisekusiu.

„Žemaičiai“ – patvirtino statusą. Nors tas statusas galbūt ir buvo patvirtintas sunkiau, nei to buvo galima tikėtis prieš sezoną. Turbūt kartais ekipa per anksti patikėdavo pergale ir būdavo už tai nubausti (kaip pavyzdžius galima paminėti antausius nuo „Reaktyvo“ bei „Katastrofos“), tačiau paskutiniame taške nesugriuvo ir iškovojo tiek pirmąją vietą, tiek ir kelialapį aukštyn.

 

„VSG United“ – maloniai nustebino. Reikia paminėti, jog juoduosius prieš sezoną mačiau kiek žemiau (rėmiausi iš esmės praeitų metų turnyru), tačiau jie visas prognozes daužė į šipulius ir kone visą laiką nuo antro rato (kuriame patyrė vos vieną pralaimėjimą) pradžios užtikrintai laikėsi prizininkų trejete bei medalius užsikabino visiškai pelnytai.

 

„Vieni vartai“ – išlaikė stabilumą. Pernai trečioji vieta buvo užimta žemesniame E divizione, o toks pat rezultatas buvo pasiektas ir palipus pakopa aukščiau. Ekipos rezultatuose galima pastebėti įvairių skaičių, kurie verstų galvoti: „o kas jeigu..“ (tarkime, pralaimėjimai „WorldOne United ar „PILK“ komandoms). Jei ne jie – galbūt būtų galima galvoti ir apie aukštesnę vietą, bet pabaigoje turbūt reikia pripažinti, jog vieta atspindi komandos pajėgumą ir kitais metais „Vieni vartai“ į žiemos pirmenybes grįš su dar didesniu pasitikėjimu.

 

„Ozo tapyrai“ – išsikvėpė. Nuo pat turnyro pradžios vienų iš favoritų etiketės atkakliai kratęsi oranžiniai ilgai laikėsi lentelės viršūnėje ir jau atrodė, kad apdovanojimai jau čia pat. Vis dėlto, antras ratas buvo itin blankus – per paskutines aštuonias rungtynes iškovotos vos dvi pergalės ir smuktelta iki ketvirtos vietos ir pelnyti tik vadinamieji mediniai medaliai. Patys atstovai ne kartą minėjo, jog antroje pusėje trūko ir susirinkimo ir kokybės, tačiau tam tikras apmaudas turbūt vis tiek išliks.

 

„Dūkštos“ – išplaukė ant bangos. Nors komanda turnyre startavo itin neįkvepiančiai, tačiau sėkminga atkarpa sezono viduryje (penkios pergalės per septynerias rungtynes) pakėlė juos nuo lentelės dugno ir leido finišuoti gana solidžioje penktojoje pozicijoje. Pernai komanda tame pačiame divizione liko šešta, tad galima teigti, jog žingsnis į priekį padarytas ir pamatai kitos žiemos turnyrui pasidėti.

 

„Vova“ – 50/50 neužteko. Būtent tokie skaičiai, tiesa, procentine išraiška, dažniausiai lydėdavo vovinius viso sezono metu. Komandai aiškiai pritrūko stabilumo ir itin dažnai ekipa Sportimą palikdavo iškovojusi tik tris taškus iš šešių galimų. Tai matosi ir lentelėje – aštuonios pergalės ir lygiai tiek pat pralaimėjimų – su tokiais skaičiais tikėtis medalių turbūt sunkoka. Tačiau galima rasti ir pozityvo – tarpais voviniai tikrai žaidė simpatišką futbolą, ir kitais metais gali tikėtis į apdovanojimus kabintis rimčiau.

 

„Reaktyvas“ – tikslus įgyvendino. SFL senbuvių vadovas J. Baužys ne kartą minėjo, jog žiemos turnyruose jo ekipos tikslas – atimti taškus iš lyderių, galbūt pamaišyti kortas TOP komandoms ir pakovoti dėl vietos lentelės viduryje. Kaip jis ir pats sakė – viskas išpildyta su kaupu: net 5:1 buvo sudoroti būsimieji čempionai „Žemaičiai“, o ir vieta kitos žiemos D divizionui išsaugota. Žinoma, su krisleliu sėkmės galbūt buvo šansų būtų ir pora laiptelių aukščiau, tačiau „Reaktyvo“ vaikinai dėl to turbūt per daug nepergyvens.

 

„Katastrofa“ – neperprato formato. Atrodo, komanda žiemos turnyre žaidžia antrus metus iš eilės, tačiau itin kvailų pozicinių ir taktinių klaidų buvo pridaryta tiek, jog užtektų bent porai sezonų. Galbūt ir apžvalgininkas geltonuosius kiek pervertino skirstydamas pozicijas, tačiau faktas tas, jog 7x7 formatas „Katasatrofai“ nėra palankus. Sklinda kalbos, jog ekipa rimtai svarstys, ar kitą žiemą verta grįžti į Sportimą, ar naudingiau lauko sezonui būtų ruoštis kitais būdais. Beje, įdomus faktas – nors ir liko gana žemoje aštuntoje vietoje, „Katastrofa“ vis tiek patampė nervus visoms komandoms – nebuvo nei vienos ekipos, iš kurios geltonieji nebūtų atėmę taškų.


„PILK“ – vingiuotais keliais. O prasidėjo SFL veteranams viskas lyg ir neblogai – trys pergalės per penkerias rungtynes ir vieta lentelės viduryje. Tačiau vėliau nutiko taip, kad per likusias trylika akistatų buvo paimtos tos pačios trys pergalės. Prasta realizacija, nesusirinkimas ir kiti faktoriai lėmė, jog „PILKai“ čempionato finiše smuko iki jiems patiems ne itin malonios devintos vietos.

 

„WorldOne United“ – nesublizgėjo. Vos keturios pergalės viso turnyro metu turbūt gana aiškiai parodo, jog komanda šiemet D divizione realių šansų neturėjo. Nors pora iš tų pergalių buvo iškovotos prieš viršutinės lentelės dalies komandas, tokias kaip „Vieni vartai“ bei „Ozo tapyrai“, tačiau ilguoju laikotarpiu komanda nesugebėjo pasiekti reikiamo lygio ir, kurį laiką besikeitę vietomis su „Katastrofa“, galų gale liko pačioje apačioje.

 

IŠŠŪKIS

Prieš sezoną sau nutariau mesti tam tikrą nesunkų iššūkį – pateikiau savo galutinės lentelės prognozę, o čia pat mano pavyzdžiu pasekė ir „Ozo tapyrai“. Žemiau pateiktoje lentelėje galite matyti, kiek tikslių pozicijų abiems pusėms pavyko nuspėti. Neskaičiavau paklaidų, o tik konkrečiai tai, kurias vietas kurios komandos užėmė. Minimalia persvara pavyko palaužti oranžinius, tad maža pergalė atkeliavo ir į apžvalgininko kiemą.

 

Belieka padėkoti visoms komandos už žaidimą šių metų turnyre, palinkėti sėkmės lauko turnyruose (komandoms, kurios ten dalyvaus) ir iki susitikimo kitą žiemą!