7x7 D divizionas: nugalėtojų dar teks palūkėti Visos

 

Prieš praėjusį savaitgalį D grupės kovose iš esmės buvo likęs vos vienas vienintelis esminis klausimas: ar „Žemaičiai“ sugebės susirinkti reikalingus taškus ir anksčiau laiko užsitikrinti čempionų medalius. Vis dėlto, „Ozo tapyrai“ ir „Katastrofa“ padarė viską, kad intriga liktų iki pat paskutinių čempionato rungtynių, o galutinai apkartinti vienų iš favoritų sezoną po poros savaičių turės „PILK“, kurie dviguboje akistatoje sieks tiek ir pakišti pagalių į „Žemaičių“ ratus, tiek ir pasigerinti savo pačių pozicijas, kurios po šio sekmadienio kiek susvyravo.

REZULTATAI

Žemaičiai 2:2 Ozo tapyrai; Katastrofa 2:0 WorldOne United; PILK 2:3 Dūkštos; Reaktyvas 0:4 Vieni vartai;

Ozo tapyrai 2:0 Reaktyvas; PILK 1:3 WorldOne United; Žemaičiai 3:4 Katastrofa; Dūkštos 5:1 Vieni vartai;

 

SKAIČIAI

Savaitgalio metu viso pelnyti 34 įvarčiai (vid. 4,25 per rungtynes);

Rezultatyviausios rungtynės: Žemaičiai – Katastrofa (3:4; 7 įvarčiai);

Rezultatyviausia komanda: Dūkštos (8 įvarčiai);

Mažiausiai rezultatyvi komanda: Reaktyvas (0 įvarčių);

Rezultatyviausias žaidėjas po savaitgalio: Ignas Kirsnys (VSG United, 27 įvarčiai);

 

LYDERIAI

Kaip jau buvo minėta įžangoje, puikią progą užsitikrinti pirmąją vietą turėjo „Žemaičiai“. Tuo labiau ir varžovai jiems teko, reikia pasakyti, įveikiami – antroje čempionato pusėje stringantys „Ozo tapyrai“ bei viso turnyro metu itin nestabiliai žaidžianti „Katastrofa“. Vis dėlto, gal vieni favoritų kiek atsipalaidavo, neįvertino potencialios grėsmės ir už tai buvo neblogai nubausti – vos taškas prieš tapyrus bei visiškai taškų neatnešusi dvikova prieš geltonuosius lėmė, jog paskutiniam turui užduočių bus tikrai nemažai.

Situacija paprasta – surinkus keturis arba daugiau taškų per paskutines dvejas rungtynes su „PILK“, „Žemaičiai“ aplenkia „VSG United“ bei vis tiek tampa diviziono laimėtojais. Vienos pergalės ir vieno pralaimėjimo scenarijus reiškia, jog dvi lyderių komandos turi po lygiai taškų, tačiau aukščiau lieka savo turnyrą jau baigę juodieji, turintys geresnį rezultatą tarpusavio dvikovose. Mažiau nei trys iškovoti taškai reiškia, jog „Žemaičiai“ net ir pagal taškus negali pakovoti dėl pirmos vietos. Žodžiu, intrigos lieka tikrai daug, o kas ten žino – gal ir tie patys „VSG United“ pasiūlys SFL senbuviams „PILKams“ kažkokio pavidalo „premijas“, kurios paskatintų komandą dėl taškų kovoti kiek intensyviau?

 

Tuo tarpu bronzos medalius užsitikrino „Vieni vartai“, kuriems nesutrukdė net ir stiprokas smūgis nuo „Dūkštų“ komandos paskutiniame ture. Beje, verta paminėti ir tai, jog būtent trečios vietos apdovanojimus ekipa iškovojo antrus metus iš eilės. Skirtumas tik tas, jog pernai tie apdovanojimai buvo iškovoti žemesniame divizione, tad galima teigti, jog žingsnis į priekį buvo žengtas ir tikėtina, jog kitąmet „Vieni vartai“ bandys mesti iššūkį jau ir C diviziono komandoms.

 

VIDUTINIOKAI

Ketvirtoje lentelės vietoje liko laiku susizgribę ir reikiamus taškus turnyro pabaigoje susirinkę „Ozo tapyrai“. Nors prieš turnyrą juos mačiau prizininkų trejete, pati komanda favoritų etiketės kratėsi, tačiau, nepaisant to, ilgai laikėsi pačiame lentelės viršuje. Nesėkminga atkarpa pirmoje antro rato pusėje kiek pristabdė oranžinių žygį link medalių, tačiau tapyrai vis tiek buvo netoli to, jog užsikabintų apdovanojimus. Turbūt reikia pripažinti, jog tokia vieta realiai ir atspindi straublinių pajėgumą – kartais lyg ir išsiskirta iš vidutiniokų, tačiau nepakankamai ryškiai, gal būtų buvę galima pilnai prilygti topinėms komandoms.

"Mums labiausiai koją pakišo pralaimėtos antro rato rungtynės su "WorldOne United" bei "PILK" ir nesusirinkimas šventinį vasario 18-osios savaitgalį. Nepaisant prastoko pasirodymo antrame rate, pasirodėm geriau nei tikėjomės" - sezoną tapyrai trumpai apibūdino savo feisbuko paskyroje.

 

Laipteliu žemiau savo poziciją surado „Dūkštos“, paskutinio savo savaitgalio metu iškovojusios abi pergales. Apskritai, pažiūrėjus į komandos rezultatų kreivę galima matyti, jog ekipai reikėjo nemažai laiko turnyro pradžioje, kol pavyko atrasti savo žaidimą – tai aiškiai matosi ir keturių pralaimėjimų serijoje pačiame starte. Vis dėlto, nebe pirmą kartą žiemos turnyre dalyvaujanti komanda su laiku atrado savo žaidimą ir pilnai nusipelno vietos lentelės viduryje.

 

Ne itin geromis nuotaikomis turnyrą baigė ir „Reaktyvas“ – prieš turą teorinių šansų iškovoti bronzą turėję SFL senbuviai sekmadienį skaudžiai vožėsi veidu į žemę – per dvi rungtynes neiškovojo nė taško, nepelnė nė įvarčio ir galutinėje lentelėje nusileido iki septintosios vietos, iš kur juos dar taip pat teoriškai išstumti gali ir „PILK“ komanda. Tiesa, ekipos vadovas Justinas Baužys nesutiko, kad turnyras jiems baigėsi negatyvia gaida:

„Priešingai, nuotaikos labai geros, nes praleidome savaitgalį su kamuoliu. Daug nesitikėjome iš šio savaitgalio, nes varžovams labai reikėjo taškų, o mūsų šansai buvo labiau teoriniai. Gaila tik dėl to, kad praktiškai be kovos baigėsi pirmenybės. Viskas susiklostė ne pagal planą - anksti praleidome įvarčius ir negalėjome naudotis savo stiprybėmis. Taip pat neatsirado nė vieno žaidėjo, kuris patemptų komandą į priekį reikiamais momentais, netgi priešingai – sakyčiau, jog nė vienas nesužaidė pagal savo galimybes.

Kad neįmušėme įvarčio nėra čia jokia staigmena - tiesiog mums trūksta techniškų žaidėjų, galinčių kurti progas komandos draugams. Reikia dar paminėti, kad per dvejas rungtynes ir progų sukūrėme vos keletą, neskaičiuojant smūgių iš sunkių padėčių.

Pirmame mače praleidome įvartį po baudos smūgio per sienos kampą ir suteikėme didelį pranašumą, leidome varžovams atsitraukti į gynybą. O jiems turint daugiau erdvės prie mūsų vartų, jie tuo šaltakraujiškai pasinaudojo.

Antros akistata buvo labai panaši, tik komanda labiau patyrusi. Scenarijus toks pat - praleidome įvartį po kontratakos rungtynių pradžioje, o paskui jie nebandė įmušti, o tik mus ištampyti visame aikštės plote, kas gerai pavyko.

Motyvacijos netrūko, pritrūko agresyvumo ir energijos.

Savo tikslus pilnai įgyvendinome jau prieš keletą turų. Sezonas, manau pavykęs visiems, nes daug panašaus pajėgumo komandų, daug kovos, nė su viena komanda nebuvo diskomforto, plius lentelės rezultatai visada buvo įdomus, nors ir pasitvirtino išankstinės prognozės dėl prizininkų. Visada žaisdavome tai su prizininkais, tai su lentelės kaimynais... Meistriškumo prasme nė viena komanda nenustebino, ne viena nedemonstravo „vau“ futbolo arba labai taktinio futbolo. „Ozo tapyrai“ buvo protingiausia komanda, „Vieni vartai“ labiausiai subalansuoti, kitos komandos turėjo vieną kitą įdomesnį žaidėją, bet visus buvo galima nugalėti gerai susiklosčius aplinkybėms. Ačiū visiems už gerai praleistą laiką“.

 

AUTSAIDERIAI

Pirmoji šios grafos komanda „Katastrofa“ turnyrą baigė visai ne autsaideriškai – čempionato finiše iškovotos trys pergalės iš eilės leido ne tik atsispirti nuo paties dugno, tačiau, bent jau kuriam laikui, pakilti net ir iki aštuntos vietos. Žinoma, tą vietą dar gali susigrąžinti „PILK“, tačiau geltonieji bent jau paskutine turnyro atkarpa gali būti patenkinti.

„Pagaliau pabaigėm tą tarsi užkeiktą mums 7x7 žiemos futbolo sezoną. Ir baigėm iš tiesų neblogai - pirmose rungtynėse 2:0 revanšavomės prieš "WorldOne United". Jau pirmos atakos metu įmušė Jaras, vėliau aikštėje vyravo šioks toks chaosėlis, turėjom savų progų, kurių nesusimušėm, bet vis dėlto paskutinę minutę savo golu baigtį pasprendė Nedas.

O štai antra pergalė buvo ir daug malonesnė, ir, reikia pasakyti, netikėta patiems mums - sutvarkėm be penkių minučių čempionus "Žemaičius". Nors "sutvarkėm" gal ir kiek per galingas žodis - viso mačo metu svarstyklės kėlėsi tai į vieną, tai į kitą pusę, bet galingas Simo šūvis antroje mačo pusėje mus dar kartą išvedė į priekį. Po tokio epizodo beliko tvarkingai apsiginti, ką ir padarėm, tokiu būdu pasikeldami nuotaikas sau ir jas kiek pagadindami varžovams. Be Simo įvarčiais pasižymėjo Nedas, Vytas ir Jaras. Galutinis rezultatas - 4:3.

Turnyrą, tikėtina, baigsim devintoje vietoje, tačiau tokiame lygiame divizione turėjome realių šansų būti ir aukščiau. Vis dėlto, reguliaraus judesio tokiame formate trūkumas ir kvailos klaidos neleido palypėti aukščiau. Na, galbūt kitąmet.

Ir pačiai pabaigai - įdomus faktas. Per paskutines tris čempionato rungtynės iškovojom lygiai tiek pat taškų, kiek per pirmas penkiolika kartu sudėjus. Tiesiog paliksim šitą čia“ – tokiu pastebėjimu sekmadienio rungtynių apžvalgą baigė „Katastrofos“ feisbuko puslapis.

 

O štai jau ne kartą šiandien minėti „PILK“ galėjo užsitikrinti kiek ramesnį gyvenimą ir su „Žemaičiais“ žaisti be didesnio spaudimo, tačiau du apmaudūs pralaimėjimai juos bent jau kuriam laikui nuleido iki devintosios pozicijos, kuri SFL veteranų tenkinti neturėtų. Tačiau, kaip jau buvau sakęs anksčiau, paskutinėse rungtynėse „PILKai“ galės tiek pasitaisyti savo pačių padėtį, tiek ir tarti svarų žodį aukso medalių dalybose.

„Iš tiesų ne tokio savaitgalio tikėjomės - planuose buvo mažiausiai trys taškai, bet, deja, gavosi kaip gavosi. Didžiausią įtaką rungtynių baigčiai padarė komplektacijos problemos. Tiesiog pritrūko 2-3 pagrindinių žaidėjų. Apskritai per visą turnyrą gal kokį vieną kartą ir buvome susirinkę tos optimalios sudėties, kuri galėtų siekti rimtų pergalių. Visais kitais atvejais daugiausiai rėmėmės senjorais. Todėl manau, kad rezultatai daugiau mažiau dėsningi...

Visiškai nežiūrime į turnyrinę lentelę ir į varžovus. Tiesiog renkamės žaisti savo mėgstamą žaidimą. Lygiai taip pat bus ir su „Žemaičiais“. Jei pavyks gerai susirinkti – manau, kad jiems pakutensime nervus, tačiau jei turėsime labai senjorišką sudėtį - matomai bus sunkoka kovoti dėl taškų. Bet varžovai irgi jaus nemažą psichologinį spaudimą, tad  bus įdomu“ – sakė „PILKų“ vadovas Vygantas Šepetis

 

Jau pirmame dienos mače savo likimą nusprendė „WorldOne United“ komanda – 0:2 buvo pralaimėta tiesioginiams konkurentams iš „Katastrofos“ ir prarasti visi šansai pakilti iš paskutinės lentelės vietos, tad vėliau prieš „PILK“ iškovota pergalė per didelio džiaugsmo komandai, turbūt, neatnešė.

 

PRISIMINIMAI

Nors "Vova" savo turnyrą baigė jau anksčiau (ir, kaip paaiškėjo, baigė šeštoje vietoje), komanda nepatingėjo ir visus gražiausius savo čempionato momentus sudėjo į vieną vietą. Tad dalinamės filmuku ir čia. 

 

ANONSAS

Kaip jau buvo minėta anksčiau, D grupės kovose beliko vos dvejos rungtynės, ir abejose iš jų tarpusavyje du kartus susitiks tos pačios komandos. Vienai iš jų reikia bent keturių taškų kad užsitikrintų auksą, kita dar gali palypėti iki septintosios vietos. Mūšiai vyks kovo 18-ąją (sekmadienį).

12.30 Žemaičiai – PILK;

13.15 PILK – Žemaičiai;