7x7 E grupė: Ataka užsitikrino titulą, paskutinė podiumo komanda spręsis sekmadienį Visos

 

Pastarasis turas žiemos turnyro E grupėje atsakė bent į kelis esminius klausimus – lentelės vidutiniokus nugalėjusi Ataka oficialiai tapo grupės čempionais, taip pat vietą ant apdovanojimų pakylos sau garantavo ir Onikso kolektyvas, iškovojęs abi pergales ir taip nebenukrisiantis žemiau trečios vietos.

Sveikinimai šioms dviem komandoms, o trečia komanda, kuri užsikabins medalius, paaiškės ateinantį sekmadienį. Apie viską, kas sekmadienį vyko BFA arenoje – tradicinėje apžvalgoje žemiau.

REZULTATAI

Ataka 3:0 Partizanas-GV, Gariūnai 4:7 Oniksas, Imperialas 1:1 Futboliukas, Euforija 6:0 WO United;

Partizanas-GV 1:4 Euforija, Imperialas 2:4 Oniksas, Ataka 4:1 Gariūnai, Futboliukas 3:0 WO United;

SKAIČIAI

Iš viso per savaitgalį buvo pelnytas 41 įvartis (vid. 5,1 per rungtynes);

Daugiausiai įmušė Oniksas – 11 (vid. 5,5 per rungtynes);

Nė vieno įvarčio neįmušė WO United;

Daugiausiai praleido Gariūnai – 11 (vid. 5,5 per rungtynes);

Mažiausiai praleido Ataka ir Euforija – po 1 (vid. 0,5 per rungtynes);

Rezultatyviausi savaitgalio žaidėjai – Justas Orantas (Oniksas), Laurynas Slavinskas (Euforija) ir Arnas Pereverzevas (Futboliukas) – visi pelnė po 3 įvarčius.

Taigi, čempionai paaiškėjo ir trečiame žiemos turnyro divizione iš penkių – E grupėje titulą oficialiai užsitikrino viso sezono metu užtikrintai žygiavusi Atakos komanda.

Lemiamas savaitgalis praėjo be didesnės intrigos – Atakos futbolininkai nesunkiai susitvarkė su Partizanu-GV ir blankų savaitgalį sužaidusiais Gariūnais ir taip, likus žaisti dvejas rungtynes, tapo nebepavejami.

„Problemų tikrai nebuvo, nes buvome nusiteikę 100% dėti tašką kovoje dėl pirmos vietos. Susirinkome maksimaliai, visi, kas tik galėjo. Varžovai taip pat buvo rimtai nusiteikę ir nuo pat pradžių žaidė pasiruošę mums neleisti pasiekti tikslo“, – aiškino čempionų vadovas Aivaras Meškinis.

Atakai dar liko sužaisti du susitikimus, tiesa, jie gali šį bei tą lemti abiem jų varžovams – tai bus Oniksas ir Euforija.

Paklaustas apie tai, ar šiose rungtynėse žaisti galbūt daugiau gaus iki tol mažiau rungtyniavę žaidėjai, A. Meškinis teigė, jog komandoje visi rungtyniauja panašiai ir tokios strategijos laikomasi bus ir paskutiniame ture.

„Na, mes žaidžiame visi labai panašiai ir neskirstome komandos į dvi dalis, kurie žaidžia mažiau ar kurie daugiau. Žaisime iki galo visas rungtynes ir sieksime laimėti, reikia įrodyti, kad ne per klaidą pasiekėme pirmą vietą“, – šyptelėjo A. Meškinis.

Oniksui susitikimas su Ataka lems tiek, jog pasiekę pergalę ten jie gali sau garantuoti antrąją poziciją lentelėje, nes apskritai komanda vietą ant podiumo jie sau jau garantavo.

Ir garantavo sužaidę dar vieną solidų savaitgalį – nugalėję tuos pačius Gariūnus, nustumdami juos už pirmojo trejeto ribų ir paskui susitvarkę su iššūkį jiems bandžiusiu mesti Imperialu.

Tai reiškia, jog ketvirtoje vietoje esančius Gariūnus Oniksas lenkia jau septyniais taškais – skirtumu, kokio per dvi rungtynes iššvaistyti neįmanoma, tad medaliai – jau Onikso kišenėje, o kokie jie bus – oficliai paaiškės ateinantį sekmadienį.

„Sekmadienį pasikartojo pirmo rato rungtynių su Gariūnais ir Imperialu scenarijus, bent jau prologas. Tada ir dabar savo sudėtyje turėjome daugiau nominalių puolėjų ir saugų nei gynėjų. Vėl vieną rezultatyviausių žaidėjų Arminą Lapinską teko deleguoti į gynybą, kur jis vėl labai gerai tvarkėsi.

Patys buvome kiek nustebę po pirmų 8-10 minučių, nes keturis pirmus įvarčius pelnėme praktiškai po kiekvienos atakos ir be didesnio pasipriešinimo. Nežinau priežasties, bet varžovai pramiegojo rungtynių startą.

Bet net ir tada žinojome, kad tai dar ne pabaiga, nes tokia komanda kaip Gariūnai negali taip žaisti visas 40 minučių. Taip ir atsitiko, Gariūnai grįžo ir intensyviai mus spaudė, bet dėl to turėjome erdvių juos pagauti kontratakose, o tas mums labai tiko. Nors rungtynių pabaigą rezultatyviau sužaidė varžovai, bet galutinis rezultatas mus labai tenkino ir jei kas pasiūlytų tokį rezultatą prieš rungtynes, tai imčiau nežiūrėjęs“, – sakė Onikso vadovas Edvardas Ruskan.

„Po emocingo pirmojo mačo antras buvo žymiai ramesnis ir tai mūsų vos neužmigdė , panašiai, kaip rungtynėse su Partizanu. Gan ilgai negalėjome atrakinti Imperialo gynybos, bet pelnę 3 įvarčius, jau nusiraminome galutinai, kuo varžovai nedelsiant pasinaudojo.

Prieš abi rungtynes akcentavau gan akivaizdžius dalykus, kad tai yra tas momentas, kai turime rodyti komandišką žaidimą ir tik jis atneš teigiamą rezultatą. Taip ir įvyko. Visi žinojo savo užduotis, uoliai dirbome gynyboje, o tada jau atakos ir įvarčiai ateina savaime. Statistika tik tai patvirtina - savaitgalį bent vienu įvarčiu pasižymėjo 6 žaidėjai“, – aiškino E. Ruskan.

Kitą savaitę Oniksas galės oficialiai sau garantuoti sidabrą, o tam reikės bent vienos pergalės rungtynėse su Ataka ir Pagiriais.

„Dėl paskutinio turo, tai dar nežinau tiksliai, koks bus mūsų planas joms, nes viskas priklausys nuo to, kas tądien galės dalyvauti, bet vienas yra aišku - tikrai sieksime kuo geriau pabaigti tokį sėkmingą pasirodymą.

Tikrai pasveikinsime prieš rungtynes čempionus Ataką, bet be kovos nepasiduosime“, – ryžtingai pasakojo E. Ruskan.

Tuo tarpu į trejetuką po tam tikros pertraukos grįžo Euforija. Šie sekmadienį iškovojo dvi pergales, pasinaudojo blankiu Gariūnų pasirodymu ir prieš paskutinį turą kovoje dėl bronzos atsidūrė pirmaujančioje pozicijoje.

Euforija savaitgalį susitvarkė su WO United ir Partizano-GV ekipomis, o komandos atstovas Artūras Bazys teigė likęs patenkintas saviškių žaidimu.

„Savaitgalį pavyko surengti du kokybiškus pasirodymus. Gynėjų linija - Rokas, Rolandas, Artūras Ž., Ignas - sužaidė itin pavyzdingai, taip pat po keletą pavojingų tolimų smūgių patraukė mūsų vartininkėlis Roland. Prieš WOU sukūrėme daug progų, bent pusę jų realizavome ir to sočiai pakako.

Prieš GV-Partizaną buvo truputį sunkiau kurti progas priekyje, bet pačias rungtynes kontroliavome ir nebuvo panašu, kad paslysime“, – komentavo A. Bazys.

Paskutinis savaitgalis Euforijai bus karštas – jie susitiks tiek su Ataka, tiek ir su tiesioginiais konkurentais Gariūnais.

Dabar Euforija geltonuosius lenkia trimis taškais ir jau turi vieną pergalę tarpusavio serijoje. O tai reiškia vieną dalyką – bent taškas Euforijai rungtynėse su Gariūnais garantuotų bronzos medalius.

A. Bazys tikina, jog šių rungtynių ekipa labai laukia.

„Su nekantrumu laukiame čempionato atomazgos, papildomai komandos motyvuoti nereikia - visi ištroškę pergalingo finišo. Manome, kad galime žaisti prieš bet ką ir duoti pavyzdingą kovą, tai ir darysime sekmadienį, o po to, nepriklausomai nuo čempionato atomazgos, važiuosime į pirtį aptarti pasibaigusių pirmenybių ir ateinančio lauko sezono“, – turnyro uždarymo planus atskleidė A. Bazys.

Tarp lentelės vidutiniokų sėkmingiausiai sužaidė Futboliukas – jie sutriuškino WO United ir lygiosiomis išsiskyrė su Imperialu ir taip išsaugojo savo galimybes dar pakovoti dėl penktosios pozicijos.

Tuo tarpu praėjusį savaitgalį sėkmingai patriukšmavę WO United šį kartą ne tik pralaimėjo abu žaistus susitikimus, tačiau taip ir nesugebėjo atrakinti varžovų vartų.

Kaip sakė komandos žaidėjas Edgar Legus, šį kartą nesėkmes lėmė dar didesnis nei įprasta klaidų skaičius.

„Po praeitos savaitės rungtynių mes tikėjomės, kad ir šį kartą galėsime kovoti dėl pergalių. Tačiau tai buvo diena, kuomet visi žaidėjai darė daugiau klaidų nei įprasta. Mes žaidėme neblogai, bet darėme labai paprastas ir netipines mums klaidas.

Šį kartą varžovai buvo galingesni ir todėl po kiekvienos tokios klaidos mes gaudavome po įvartį. Labai gaila, kad taip įvyko, bet prieš paskutinį turą bandysime susiimti ir užbaigti turnyrą aukštai iškelta galva“, – pasakojo E. Legus.

Albume žemiau – akimirkos ir iš E diviziono kovų:

ANONSAS

Ateinantį sekmadienį (03.15) turnyrą užbaigs visos keturios į medalius pretenduojančios komandos, o centrinė akistata, žinoma, bus dėl vietos ant apdovanojimų pakylos tarp Euforijos ir Gariūnų. Varžybos vyks Sportimoje.

12.30 Imperialas – Odisėjas, Partizanas-GV – Ave.Ko2;

13.15 Odisėjas – Partizanas-GV, Ave.Ko2 – Imperialas;

14.00 WO United – Pagiriai, Gariūnai – Euforija, Futboliukas – Olandai, Oniksas – Ataka;

14.45 Ataka – Euforija, Futboliukas – Gariūnai, Olandai – WO United, Oniksas – Pagiriai;

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis.