A divizionas: Advoco - dar ne čempionai, bet... Visos

VJFK Trakai nuotr.

Advoco dar neužsitikrino Sekmadienio Futbolo Lygos A diviziono aukso. Bet kas, po jų pergalės prieš Trakus, drįstų pastatyti ant to, kad jie netaps nugalėtojais? Advoco yra likusios dvejos rungtynės. Per kurias jiems pakanka surinkti du taškus ir Trakai jų pavyti negalėtų.

Juolab, kad advokatams prieš akis rungtynės su paskutinę vietą divizione užimančiu Geležiniu Vilku.

Vienai komandai baigus sezoną, kitoms likus sužaisti po 1-3 rungtynes, neaišku ir tai, kas užims trečiąją vietą.

Aišku, kad jos neužims, dabar joje esantys Kalvelių Ave.Ko. Širvintos, Mostiškės, Viltis arba Nemenčinė čempionatą užbaigusius kalveliškius tikrai aplenks. O gal ir dvi ar trys komandos iš šio ketverto.

Ir kažkuri šio ketverto bus A diviziono bronzininkė.

Mostiškės  – Futbolo Broliai 2:1

Mostiškėms, prieš šias rungtynes pralaimėjusioms keturis mačus iš eilės, pakako vos vienos pergalės ir jos vėl labai rimtai pretenduoja į prizininkų trejetą.

O laimėjo Mostiškės prieš antrą ratą nė vienų čempionato rungtynių nelaimėjusius Futbolo Brolius. Galima sakyti – toks tokį surado.

Mostiškės jau 8 minutę ėmė pirmauti ir nuo tol pranašumą turėjo visą mačą. Pirmą kėlinį laimėjusios 2:0, jos į antro pabaigą gavo teisę į baudinį, tačiau išnaudoti jo nesugebėjo.

Broliai santykį sušvelnino tik likus porai minučių iki finalinio švilpuko.

Prognozuodamas šį susitikimą, neatspėjau. Stačiau ant lygiųjų, nes mano nuomone, mačas turėjo baigtis 2:2.

Širvintos  – Ave.Ko 2:4

Širvintos turėjo galimybę jau būti užsitikrinusios trečiąją vietą. Jeigu būtų nugalėjusios Ave.Ko. Vis tik širvintiškiai viską paliko paskutiniam turui. Per kurį jiems teks susigrumti su tiesioginėmis konkurentėmis Mostiškėmis.

Pralaimėjo širvintiškiai pelnytai. Sumažinti skirtumą pajėgė tik tada, kai svečių liko 10 – raudona kortelė buvo parodyta Ave.Ko saugui Algirdui Breikštui.

Ir pats Širvintų vadovas Elvinas Dalala pripažino, kad varžovai žaidė pranašiau: „Oras buvo tobulas. Varžovai nuo pirmų minučių žaidė geresnį futbolą. Rezultatas atspindi rungtynes. Geltonos kortelės, traumos ir požiūris šį kartą pakišo koją geram komandiniam žaidimui. Viską pasilikome spręsti paskutinėse rungtynėse. Bet komandoje vis tik išliko pozityvios nuotaikos ir tikimės imti bronzos medalius.”

Ave.Ko treneris Sergejus Lajevskis: “Smagu buvo žaisti tokiame gerame stadione.Buvo geras oras, susirinko daug žiūrovų ir turėjome stiprų varžovą. Kaip mums, taip ir varžovams taškai buvo labai reikalingi, todėl aikštėje nuo pat pirmųjų minučių vyko tikra kova. Rungtynių metu abi komandos gavo daug kortelių. Komandos parode puikų futbolą, kuriuo buvo galima tiktai mėgautis. Šiuo momentu mūsų komanda buvo stipresnė nei Širvintų. Mes galėjome įmušti dar daugiau įvarčių, bet po trijų komanda atsipalaidavo ir gavom raudoną kortelę.Tadair praleidom. Tačiau vis tiek mes kontroliavom žaidimą ir garbingai pabaigėm rungtynes. Čia buvo mūsų paskutinės rungtynes, ačiū visiems žiūrovams kurie visada mus palaikė ir ačiū kiekvienam komandos žaidėjui už kovingumą, darbštumą, atsakingumą ir už gražius įvarčius.”

Nugalėtoją prognozėje įvardijau tiksliai. Tik įvarčių spėjau būsiant kur kas mažiau – 2:1 Ave.Ko naudai.

Viltis B – Kruša 1:1

Dar viena pretendentė į bronzą Viltis B savo pozicijas pasiblogino. Nors Viltis pirmą kėlinį pirmavo, antrą iškart po pertraukos ji praleido atsakomąjį įvartį ir surinko ne tris, o vieną tašką.

Kruša, kaip kone įprasta, pristabdė dar vieną pretendentą į aukštas vietas.

Prognozuodamas taip pasisuksiant įvykius aš nemaniau. Spėjau Vilties pergalę 3:1.

O apie rungtynes – Krušos atstovas Valius Bagdonas: „Su susirinkimu - nieko naujo. Turėjom viso labo vieną keitimą, o  aikštėje žaidimo metu  buvo du žaidėjai 50+, trys žaidėjai - 45+,  ir tik šeši - mažiau nei 35 metų. Tai sužaidėm tikrai neblogai.

Statėm ant tankios gynybos: 5 gynėjai,  4 saugai ir 1 puolėjas. Taktika pilnai pasiteisino, Viltis nerado priešnuodžio prieš tokią gynybos schemą, o Kruša gana protingai kontratakavo. Nors pirmam kėlinyje po tolimo su rikošetu nuo gynėjo kojos smūgio į vartus Viltis pirmavo, tačiau nieko grėsmingo daugiau ir nesukūrė, kai Kruša vien tik pirmam kėlinyje turėjo tris išėjimus prieš vieną vartininką. Tokie Krušos bandymai kartojosi ir antram kėlinyje. Vienas iš jų baigėsi išlyginamu įvarčiu. Taigi - geros rungtynės. Buvom verti ir pergalės .”

Advoco –Trakai 2:0

O prognozuodamas svarbiausią turo (ir ne tik turo) mačą išvis nuvažiavau į lankas. Pasitikėjau Trakais ir atidaviau jiems pergalę 2:1. Advoco įrodė ir man, ir visam pasauliui (nes teisybės dėlei, manau, - retas tame pasaulyje statė Advoco į šio mačo favoritus), kad esame neteisūs.

O trakiškiai per rungtynes neturėjo labai daug progų (Advoco sakosi, kad tai jų gynėjai Trakams progų kurtis neleido). Gal jei Trakai būtų sulyginę rezultatą tada, kai jų puolėjas buvo atsidūręs prieš vieną šeimininkų vartininką, rungtynės, o tuo pačiu A diviziono auksas būtų pasvirę į kitą pusę, bet po mačo pelnytai džiaugėsi advokatai.

Apie susitikimą – Advoco komandos spaudos atstovas Artūras Krasnoložskis: „Žaidėme vėlyvą sekmadienio vakarą, oras jau tikrai nelepino, buvo šalta. Susirinkome beveik visi, trūko poros žaidėjų. Žinojome rungtynių svarbą, todėl į jas rimtai ir žiūrėjome. Rungtynės prasidėjo aktyviu futbolu, tačiau pirmi iniciatyvą perėmėme mes, bet iki 30 min. tiek mes, tiek varžovai nieko pavojingo nesukurėme. Vėliau įmušėme įvartį, kas tikrai palengvino žaidimą, nes Trakams jau reikėjo mušti du. Antrajame kėlinyje žaidimo kontrolę perėmė varžovai ir stengėsi kuo greičiau išlyginti rezultatą. Tokią progą jie turėjo, tačiau jų puolėjas, išeidamas prieš vieną vartininką, nusprendė duoti pasą ir nepasinaudojo auksine proga. Puikus mūsų gynybos, o ypač - vidurio gynėjų žaidimas neleido Trakams sukurti praktiškai daugiau nei vienos pavojingos progos prie mūsų vartų. Kalbant apie pačias rungtynes: buvo daug pražangų, Trakai žaidė labai kietą vyrišką futbolą jeigu ne į kamuolį, tai į koją. Šiaip varžovai - stipri komanda, kurioje galėčiau išskirti 2 labai stiprius futbolininkus, tačiau iš jų tikėjausi daugiau. Mums pasisekė, kad pirmi įmušėme, tačiau šio įvarčio ir pergalės buvome verti. Dabar lieka du mačai, per juos reikia surinkti bent 2 taškus, kad taptume čempionais. Tą ir bandysime daryti. Kol kas dar sveikinti vienas kitą yra per anksti, negalima nurašyti varžovų ir eiti į aikštę jau būnant nugalėtojais. Dažnai toks nusiteikimas pakiša koją.”

Anonsas

Mostiškės – Širvintos

10.28 14.00 Nemenčinė

Pirmą ratą Širvintos įveikė Mostiškes 2:0.

Širvintiškiai pretenduoja į 3-iąją vietą, nesėkmės atveju gali nusmukti net į 7ąją. Toje pačioje vietoje nesėkmės atveju gali atsidurti Ave.Ko. Aukščiausia, ką gali kalveliškiai pasiekti, – 4-a pozicija.

Rungtynėse dalyvauti negalės Širvintų saugas Aertonas Kuznecovas.

Prognozė. Vis tik spėsiu, kad Širvintoms pavyks sezoną baigti ant trečiojo laiptelio nuo viršaus. 2:1 svečių naudai.

Trakai – Viltis B

10.28 15.00 Trakų miesto

Pirmojo rato rungtynes Vilniuje trakiškiai laimėjo 2:1.

Trakai vis dar turi teorines galimybes užimti pirmąją vietą. Žemiausia galima jų vieta – antra. Viltis B, geriausiai susiklosčius aplinkybėms, būtų trečia, o blogiausiai – septinta.

Ir spėsiu aš čia Vilties pergalę 2:1. Trakiškių motyvacija po pralaimėjimo Advoco aš labai nepasitikėčiau.

Viesulas – Nemenčinė

10.28 18.15 Senvagės

Pirmojo rato šių komandų mačas baigėsi lygiosiomis 2:2.

Nemenčinės galimos vietos pasibaigus čempionatui – nuo trečios iki septintos. Viesulas užsitikrinęs aštuntąją vietą.

Šiose rungtynėse nedalyvaus diskvalifikuotasis Nemenčinės gynėjas Eduardas Grochackis.

Spėsiu Nemenčinės pergalę 3:1.

Kruša – Futbolo Broliai

10.28 20.10 Senvagės

Pirmą ratą Futbolo Broliai sutriuškino Krušą 8:3

Tai turnyro lentelės kaimynų susitikimas. Abi komandos gali užimti ne aukščiau devintosios vietos, o nukristi net į paskutinę vienuoliktąją.

Spėjimas - Krušos pergalė rezultatu 1:0.

Geležinis Vilkas – Advoco

10.29 20.20 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Per pirmojo rato rungtynes Advoco nugalėjo Geležinį Vilką 4:1.

Advoco – realiausias pretendentas į pirmąją vietą ir tik didelių nesėkmių atveju gali nukristi į antrą.

Geležinis Vilkas užims paskutinę arba priešpaskutinę vietą A divizione.

Spėjimas – šis mačas Advoco bus auksinis. Pakylėti momento svarbos advokatai sutriuškins autsaiderius 6:0.