A divizionas: Advoco ir Trakai suklupo Mostiškių naudai Visos

Sekmadienio Futbolo Lygos A diviziono pirmenybių pirmajam ratui artėjant prie pabaigos situacija turnyro lentelės viršuje pradeda labai rimtai keistis.

Ilgą laiką vien pergalėmis žingsniavę Advoco paleido savo sėkmę iš rankų ir po dviejų lygiųjų, aštuntosiose rungtynėse patyrė pirmą pralaimėjimą.

Ir ne prieš vieną savo tiesioginių konkurentų, kas būtų suvokiama, o prieš vieną žemųjų lentelės aukštų gyventojų – Krušą.

Tuo pasinaudojo stebėtinai galingai rungtynes su Viltimi B sužaidusios Mostiškės ir pavijo Advoco taškais, o vieta ir aplenkė. Rungtynėmis mažiau sužaidę Trakai galėjo apeiti turnyro lentelėje ir Advoco, ir Mostiškes. Bet užlipo ant minos Nemenčinėje. Tai - taip pat pirmasis trakiškių pralaimėjimas. Ir Nemenčinės paraiška pasidalinti su lyderiais jų grobiu – A diviziono prizais.

Nemenčinė – Trakai 2:1

Viskas šiame kėlinyje buvo nuspręsta jau pirmajame kėlinyje. Ar bent jau visi mačo įvarčiai per jį sumušti.

“Rungtynių pradžia - 18 valandą. Oras buvo labai geras, tačiau labiau gulėti prie ežero nei žaisti futbolą. Buvo labai karšta, laukė sunkios rungtynės, į kurias susirinkome labai prastai - viso labo tik 13 žmonių. 2 žmonės keitimuisi, keletas pagrindinių žaidėjų gavo traumas, o kai kurie negalėjo dalyvauti. Stengėmės kontroliuoti žaidimą, laikyti kamuolį, tačiau buvo daug “broko”, netikslių perdavimų. Padarėme 2 neleistinas klaidas gynyboje ir jau po pusės valandos- 0:2. Buvome besivejančių vaidmenyje. Pirmo kėlinio pabaigoje pavyko sušvelninti rezultatą – 1:2. Antrajame kėlinyje spaudėme varžovus, turėjome keletą puikių progų išlyginti ir net persverti rezultatą, deja, tuo nepasinaudojome - patyrėme pirmąjį skaudų pralaimėjimą čempionate. Noriu padėkoti vyrams, kurie susirinko ir žaidė per tokį karštį be keitimų, atidavė visas jėgas ir dar daugiau, parodė tikrą charakterį!”, - rungtynes atpasakojo Trakų futbolininkas Tomas Pučinskas.

Jam antrino kitas šios komandos žaidėjas Mantas Orintas: “Rungtynių pradžioje varžovai buvo aktyvesni, aštresni, šviežesni, nepaisant karščio, nes pirmajame kėlinyje buvo turbūt 30 laipsnių, o jie puikiai realizavo savo pirmąsias progas. Vėliau iniciatyvą, manau, perėmėme į savo rankas, tačiau tikslumas lemiamoje atakos stadijoje nebuvo labai geras, trūko aštrumo smaigalyje dėl keitimų trūkumo.”

“ Deja, bet šiandien teko pripažinti šeimininkų, Nemenčinės pranašumą. Dėl šio rezultato esame kalti tik patys: pirma yra tai, jog nesusirinkome tinkamai į rungtynes, turėjom vos kelis keitimus, o antra - jog varžovai šaltakraujiškai baudė už darytas klaidas: 2 klaidos - 2 įvarčiai. Turim apie ką kiekvienas pamąstyt, kad nepasikartotų praeitų metų I-ojo rato pabaigos scenarijus“, - Trakų Facebook paskyroje rašė Deividas Alšauskas.

Anonse, kaip visada, Nemenčinės mačo rezultato neatspėjau. Prognozavau Trakų pergalę 3:2.

Viltis B – Mostiškės 0:4

O šių rungtynių laimėtoją nuspėti pavyko. Tik jau rezultatą anonsuodamas mačą pateikiau visai nepanašų. Ir čia spėjau svečių pergalę 3:2.

Primetus dar, kad Mostiškės gerą antrojo kėlinio dalį žaidė dešimtyje – rezultatas jiems išties puikus.

Kita vertus tokio rezultato, matyt, ir patys Mostiškių futbolininkai nesitikėjo. Štai Mostiškių Facebooko paskyros mačo aprašas: „Pamačius LFF stadione apie 30 besitreniruojančių Vilties žaidėjų prieš mūsų rungtynes, iškart pasidarė šiek tiek nemalonu. Tačiau kiekybe – ne visada virsta kokybe.

Pradėjome ramiai ir užtikrintai žaisdami nuo gynybos, neleidome Vilčiai pirmą kėlinį net smūgiuoti į mūsų vartus. Tuo pačiu, jau po kokių 15 minučių keliam kamuolį į baudos aikštelę ir S. Lukašenokas paleidžia į tolimą vartų kampą - 1:0.

Žaidimo braižas nesikeičia ir dabar. Pakėlimas iš kairiojo krašto ir A. Plešakovas – greičiausias: išsoka ir dešine koja smeigia antrąjį įvartį.

Tačiau tai - dar ne viskas. Po užribio įmestas į baudos aikštelę kamuolys atšoka pasijungusiam į ataką gynėjui O. Dunovskiui, kuris tiksliu smūgiu į tolimą vartų kampą keičia rezultatą į 3:0.

Po pertraukos Viltis pradėjo žaisti aktyviau ir aštriai atakuodama privertė prasižengti mūsų saugą ir gauti antrą geltoną, atitinkamai - raudoną Beveik visą antrą kėlinį teko žaisti mažumoje. Vilties spaudimas tęsėsi apie 5-10 min., tačiau mūsų vartininko T. Molio dėka, vartus pavyko išlaikyti sausus.

Maža to, mūsų atakos tapo dar pavojingesnės. Vilties žaidėjai tiesiog metėsi į priekį lyginti ir praleido porą kontratakų, viena iš kurių baigėsi S. Lukašenoko antru įvarčiu ir ketvirtu komandiniu.

Vėliau abi komandos galėjo pasižymėti dar, tačiau rezultatas liko 4:0. Šauni pergalė, leidusi mums pakilti į pirmąją vietą, kuo nelabai kas tikėjo sezono pradžioje. Aišku, viskas dar prieš akis. Tačiau kovoti dėl medalių iš pirmosios pozicijos bus daug paprasčiau.“

Ave.Ko – Futbolo Broliai 2:2

Ir čia su spėjimais buvo nelabai. Taip ir neiškovojo pirmosios pergalės Kalveliuose Ave.Ko futbolininkai (nors aš jiems spėjau laimėjimą 3:2). O ir sakyčiau, pralaimėti prieš Futbolo Brolius jie turėjo daugiau galimybių negu juos įveikti, nes pirmauti mače nepirmavo, du kartus lygino rezultatą.

Nors, pasak Ave.Ko atstovo Viliamo Novickio, nedidelę žaidybinę persvarą turėjo.

V. Novickis: „Sveiki.Renkamės neblogai, kol kas problemų su tuo neturėjom, bet sekmadienį nesurinkom stipriausios sudėties, nebuvo daug svarbių personų iš pagrindo. Manau, kad turėjom laimėt, bet trūko mūsų rezultatyviausių žaidėjų - dviejų pagrindinių puolėjų, kurie uždarytų atakas: Dimos ir Žilvino. Nes šiaip, manau, kamuolio kontrolė buvo mūsų pusėje, valdėm visas rungtynes. Atrodėm gan neblogai, bet tai nedavė mums teigiamo rezultato, pora grubių klaidelių vėl sugadino mums nuotaikas ir nepavyko iškovoti 3 taškų. Varžovai nenustebino, bet žinau, kad jie gali ir geriau žaist, nes mačiau pora jų rungtynių ir šį kartą jie tikrai atrodė silpnokai. Mūsų žaidimas gėrėja, bet laimėt vis tiek nepavyksta, o lygiosios mūsų tikrai netenkina. Nepatiko teisėjavimas, daug klaidų, kartais netgi labai grubių. Žodžiu, ruošiamės paskutinėms rungtynėms. Stengsimės atiduoti visas jėgas ir pagaliau pasiekti pergalę namie.”

Ave.Ko ir Viesulas yra tuos dvi komandos, kurios sužaidė daugiau nei visos kitos - po devynerias A diviziono rungtynes.

Advoco – Kruša 0:1

Jau po to, kai prarado pirmuosius taškus, Advoco atstovas rašė, kad komanda yra labai ne kokios nuotaikos. Kaip supratau, ji nuo tos ne kokios nuotaikos neatsigavo iki šiol. Po vienerių lygiųjų sekė kitos, o dabar komanda patyrė ir pirmąjį pralaimėjimą.

Ir atrodžiusi įspūdinga taškų atsarga prieš varžovus, ištirpo. Dabar Advoco, nors ir tebėra lyderiai, bet jau tikrai ne vienvaldžiai.

Kaip ten bebūtų, advokatai rungtynėms su gerokai šiemet buksuojančiais medikais surinko gerokai daugiau žmonių nei jų varžovai.

Tiesa aikštėje, dar nesužaidus pilno pirmojo kėlinio jų tapo mažiau – 38 min. taudona kortelė buvo parodyta jų gynėjui Arnoldui Kunigėliui.

Ir toliau viskas ėjosi ne taip, kaip Advoco būtų norėję. Antro kėlinio viduryje Kruša įmušė įvartį, kuris, kaip vėliau paaiškėjo, buvo lemiamas.

„Pirmam kėliny daug atakavom, bet užbaigt atakų nesugebėjom. Tada raudoną gavom ir sustojom

O antram kėliny - vėl ta pati istorija, plius jie aštriau kontratakavo ir vienoje atakoje sugebejo ant išgaut kamuolį ir pramušt

Spausti bandėm tik ant galo, o šiaip kamuolį sukom ir tiek,“ – pasakojo apie rungtynes Advoco vartininkas Vilius Remeika.

Tiesą sakant, galimybės taip pakrypti mačui nė neįsivaizdavau. „Šį kartą, manau, didelių problemų Advoco nebus. Jie įveiks Krušą 3:0”, - rašiau prognozėje.

Geležinis Vilkas – Viesulas 3:4

Aš jau spėjau, kad komandos sužais gana rezultatyviai – 2:2. Bet keturiais įvarčiais jos nė nežadėjo tenkintis.

„Rungtynės buvo įdomios žiūrovams, nes buvo daug progų ir įvarčiu, labiau dominavo puolimas ir varžovu klaidų gaudymas, nei gynyba“, - rašė Viesulo komandos vadovas Giedrius Slivinskas.

Vilkas įmušė pirmas pirmojo kėlinio vidury, bet iki pertraukos prasileido tris įvarčius. Antrą kėlinį atrodo, bus sėkmingas A diviziono debiutantų comebackas ir iš tiesų per septynias jo minutes užsivedę vilkai išlygino rezultatą, bet kėlinio antrojoje pusėje Marius Pocevičius įmušė lemiamą įvartį. Šis pagrindinis Viesulo pergalės kalvis viso Vilkui į tinklą įdėjo hattricką.

„ Antrą kartą laimime, praleidę įvarti, esame patenkinti komandos kovingumu ir rezultatu”, - apibendrino mačą G. Slivinskas.

Anonsas

Nemenčinė – Geležinis Vilkas

06.24 18.30 Nemenčinė

Nemenčinė jau prieš kelis metus Geležiniam Vilkui buvo neparankus varžovas. Komandos tarpusavyje yra žaidusios keturis didžiojo futbolo mačus ir visus juos laimėjo Nemenčinė.

Prognozė: Ir šįkart Nemenčinė turėtų iškovoti pergalę – šios poros potencialo skirtumas nėra mažas. 3:0.

Ave.Ko – Širvintos

06.24 19.00 Kalveliai

Kalvelių ir Širvintų komandos po rungtynių išsiskirdavo įvairiais rezultatas. Iš keturių tarpusavy žaistų mačų du laimėjo Širvintos, vieną – Ave.Ko, o vienas baigė lygiosiomis, bet kadangi tai buvo taurės rungtynės, baudinių serijoje triumfavo Kalveliai.

Prognozė: Širvintos pralaimėjo dvejas pastarąsias savo rungtynes ir yra šiokiame tokiame nuopuolyje. Tad vėl bandysiu spėti tą niekaip neįvykstančią Ave.Ko pergalę Kalveliuose: 3:2.

Trakai – Advoco

06.24 19.00 Dilgynė

Komandos oficialiame mače susitiks pirmą kartą.

Rungtyniauti dėl kortelių negalės Advoco gynėjas A. Kunigėlis.

Prognozė: Mačas – ypatingai svarbus, o abi komandos jį žais prieš turą patyrusios savo pirmuosius pralaimėjimus. Vis dėl to statysiu ant Trakų. Nominalių Dilgynės šeimininkų pergalė – 2:1.

Kruša – Viltis B

06.24 20.15 Senvagės

Tarpusavyje komandos žaidusios nėra.

Nors Kruša pastarą savo mačą laimėjo prieš vieną lyderių, o Viltis nuo kito lyderio gavo beviltiškai, čia aš pasitikėsiu Viltimi ir įtikinama jos pergale 3:0.