A divizionas: Čempionas pagaliau paaiškėjo, kas bus trečias - dar ne Visos

FC Advoco nuotr.

Nors paskutinysis Sekmadienio Futbolo Lygos A diviziono pirmenybių turas jau sužaistas, galutinė jo prizininkų rikiuotė dar nėra aiški. Nėra aiški dėl to, kad viskas per paskutinį turą susiklostė taip, kad pagrindine pretendente į trečiąją vietą liko Nemenčinė. Ta pati Nemenčinė, kuri tu turi kišenėje dar dvejas perkeltas ir nesužaistas rungtynes.

Aišku, kas A divizioną laimėjo ir kas tenkinosi sidabru. Tiesą sakant, šiuo klausimu paskutinysis turas tebuvo tik formalumas. Viską nulėmė Advoco pergalė prieš pagrindinius jų varžovus Trakus priešpaskutiniajame, o dabar advokatams pakako nugalėti diviziono autsaiderį Geležinį Vilką ir atsidaryti šampano butelius.

Kaip ten bebūtų – nuoširdūs sveikinimai Advoco komandai, kuri diviziono lydere patapo jau nuo sezono pradžios, startavusi penkiomis pergalėmis iš eilės. Tiesa, vėliau buvo duobių serija, o viską vainikavo puikiai ekipos sužaistas antrasis ratas ir septynių pergalių serija, kuri dar gali būti pratęsta aštuntąja  - Advoco sezono dar nepabaigė.

Jeigu dar neskaitėte, apie auksinį Advoco šio sezono skrydį galite pasiskaityti čia: http://www.vilniausfutbolas.lt/naujiena/Cempionu-pedomis-Auksinis-Advoco-A-komanda-skrydis/4872.

Mostiškės – Širvintos 3:1

Tiesą sakant, sezono pabaiga Širvintoms susiklostė labai bjauriai. Spalio pabaigoje širvintiškiai patyrė du pralaimėjimus labai svarbiuose mačuose, kurie juos – prieš susitikimus su Ave.Ko ir Mostiškėmis buvusius kone rimčiausiais pretendentais į bronzą - numetė į penktąją vietą.

Ir kažin ar tuo Širvintų krytis baigsis. Kol kas joms labai šviečia šeštoji pozicija.

Paskutinio turo rungtynės Nemenčinėje prasidėjo šaltu dušu svečiams – Mostiškės jau pirmą minutę įmušė įvartį.

Tačiau netrukus viskas ėmė klostytis parankiai Širvintoms. 5-ą minutę jos sulygino, o 15-ą minutę varžovai liko mažumoje. Pirmojo rungtynių įvarčio autorius Mostiškių gynėjas Andrijus Novikovas per dvi minutes sugebėjo gauti dvi geltonas korteles.

Ir vis tik tai netapo Širvintų triumfo diena. Antro kėlinio pradžioje mostiškiečiai vėl įsiveržė į priekį, o pabaigoje užtvirtino rezultatą – 3:1.

Ir aplenkė Mostiškės ir Širvintas, ir Ave.Ko, ir užsikabarojo į trečiąją vietą.

Ir dabar lauks Nemenčinės rungtynių, tikėdamosis, kad pastaroji per jas dvejas nelaimės nė vienos pergalės ir iš prizinės vietos Mostiškių neišstums. Nors žinant, kad nemenčiniečiai baigs sezoną susitikimu su Geležiniu Vilku, tos Mostiškių viltys atrodo panašesnės į svajones.

O prognozuodamas šių rungtynių rezultatą visiškai neatspėjau, atiduodamas pergalę 2:1 Širvintoms.

Trakai – Viltis B 3:2

Neatspėjau ir šių rungtynių prognozėje. Galvojau, kad Trakus paves motyvacijos stoka po apmaudaus pralaimėjimo svarbiausiame sezono mače su Advoco ir Viltis laimės 2:1.

Rezultatas 2:1 Vilties naudai išsilaikė šešias minutes pirmajame kėlinyje. O šiaip Viltis per jį du kartus buvo išsiveržusi į priekį, Trakai du kartus lygino. O antrajame įmušė lemiamą rungtynių įvartį.

„Sezoną uždarėme aikštėje, oficialios dalies dar tik laukiame - tikiuosi bus gerai, - kalbėjo vienas Trakų žaidimo lyderių Mantas Leonavičius. - Komanda susirinko gana stabiliai, buvome beveik pilnos sudėties. Oras nors ir žvarbokas, bet futbolui tiko. Rungtynės buvo įtemptos, panašiai kaip ir rodo rezultatas, nors greičiausiai vėl bėdas susikūrėme sau patys.Jas reikėjo taisyti, o tai sekėsi sunkiai, gerai, kad - laimingai.“

Rungtynių pradžia vėlavo dėl vėluojančio teisėjo.

„Kas buvo nekasdieniška? Išeiti į aikštę ir joje laukti atvažiuojančio šoninio teisėjo, - kalbėjo M.Leonavičius. - Patiko, kad susirinko vietiniai trakiečiai, pažįstami, kurie savo palaikymo šūksniais palaikė gerą atmosferą tiek aikštėje, tiek už jos.“

Vienareikšmiškai įvertinti sezono jis negalėjo: „Sezoną vertinti sunku. Tikslas - kilti į 3-iąją lygą, pasiektas, bet vieta netenkina. Buvo ir gerų rungtynių ir labai blogų, bet tai normalu. Sezonas įtemptas, visi kovėsi iki paskutinio turo. Kas pakišo koją kovojant dėl pirmos vietos? Mes patys.”

Viesulas – Nemenčinė 0:2

Čia su pranašavimu nusisekė geriau. Atspėjau ir laimėtoją, ir net įvarčių skirtumą, prognozėje įrašęs 3:1 Nemenčinės naudai.

Nemenčinė apsiribojo kas kėlinį įmuštais įvarčiais. Jos pergalė, kad ir ne minimalia persvara, vis dėl to nebuvo lengva.

Apie rungtynes pasakoja Viesulo komandos vadovas Giedrius Slivinskas: „Susirinkom vidutiniškai šį kartą. Rungtynės buvo kovingos, bet Nemenčinė buvo stipresnė komanda. Gaila, kad nerealizavom 11 m baudinio - buvom arti rungtynių perlaužimo.Pabaigoje stengėmės siekti lygiųjų, bet per daug atsivėrėm ir praleidom antrą.“

Viesulas baigė čempionatą aštuntoje vietoje. Arba ketvirtoje nuo galo. Pagal vietą ir sezono įvertinimas – G. Slivinskas jam skyrė 4 balus.

„Sezoną vertinam 4 balais iš 10, - rašė jis. - Buvo labai sunki pradžia (po 7 rungtynių 1 taškas), po sudėties pakeitimų reikėjo laiko apsiprasti, tačiau vėliau pavyko sustyguoti žaidimą ir pirmo rato gale bei antram rate žaidėm kur kas geriau bei likus 1 turui užsitikrinom saugią poziciją lentelėje.”

Kruša – Futbolo Broliai 10:1

Devintąją vietą užėmusi Kruša sezoną užbaigė su trenksmu – įmušusi dviženklį įvarčių skaičių į Futbolo Brolių vartus. 10:1 – revanšas su kaupu už aštuonis Brolių įvarčius pirmąjį ratą, kai pastarieji sutriuškino Krušą 8:3.

Revanšo temą paminėjo ir apie mačą rašęs Krušos komandos atstovas Valius Bagdonas: „Paskutinės rungtynės buvo smagios . 10:1. Saldus revanšas. Futbolo Broliai  išėjo nusiminę. Šį kartą susirinkom geriau. Turėjom 3 keitimus, bet buvom kone stipriausios sudėties ir viskas ėjosi kaip iš pypkės. Gerai judėjo tiek žaidėjai, tiek kamuolys . Susukom galvą priešininkams

Tris įvarčius per šį mačą įmušė Krušos puolėjas Edvinas Ščiupokas.

Na o sezoną Kruša įvertino geriau, nei viena vieta aukščiau jos pirmenybes baigęs Viesulas.

„Būtų toks sąstatas rinkęsis sezono metu, būtume tarp prizininku . Bet yra, kaip yra. Vienintelė paguoda - iš A diviziono neiškritom. Sezoną vertinu na šešiais dešimtbalėje sistemoje. Reikės daryti išvadas dėl komandos komplektacijos“, - rašė V. Bagdonas.

Prognozuodamas atspėjau rungtynių nugalėtoją. Tik jau su pačiu rezultatu labai į pievas nuvažiavau. Pranašavau Krušos pergalę 1:0.

Geležinis Vilkas – Advoco 0:4

Geležinio Vilko pasipriešinimas tęsėsi iki 32-osios minutės, kai vilkai įsimušė įvartį patys sau. Netrukus įmuštų įvarčių skaičių padvigubinę Advoco jau prieš pertrauką susikrovė vargu ar autsaideriui įveikiamą persvarą.

Ir antrą kėlinį daug vargo neturėjo

Pasakoja Advoco komandos atstovas ryšiams su žiniasklaida Artūras Krasnoložskis: „Ėjom ėjom link tikslo ir pagaliau priėjom. Daug kas mumis netikėjo, taip pat ir tu, Ingvarai (taip, visiškai pripažįstu – aut.past.) Dažnai, kada žaisdavom prieš stiprias komandas, pergalę atiduodavai joms. Taip pat buvo ir su Trakais. Bet iš kitos pusės gal ir gerai, kad nebuvome laikomi favoritais. Taip būdavo lengviau žaisti bei suteikdavo motyvacijos.

Pirmadienį buvo rimtas išbandymas, jautėme jauduliuką. Vos tik atėję į rungtynes ir pamatą sniegu nuklotą aikštę, supratome, kad bus be galo sunku. Taip pat į rungtynes neatėjo mūsų vartininkas, o ir pačios rungtynės vėlavo...

Susitikimą pradėjome aktyviai, tačiau oras pirmą pusvalandį neleido sukurti kažko pavojingo, nors norėjome kuo greičiau įmušti įvartį. Laimei, prieš pirmo kelinio pabaigą įmušėme du įvarčius ir į pertrauką išėjome kur kas geresne nuotaika.

Jeigu pirmajame kėlinyje Geležinis Vilkas dar turėjo porą progų, tai antrajame iniciatyva visiškai buvo mūsų rankose, rezultatas galėjo būti dar didesnis.

Nuaidėjus finaliniami  švilpukui, turėjome pagaliau progą švęsti.

Šeštadienį laukia paskutinis sezono susitikimas su Nemenčine, bet mums jis jau nieko nelems, todėl svarbiausia garbingai sukovoti ir negauti nereikalingų traumų.

Apibendrinant sezoną, norėčiau padėkoti visai komandai ypač dėl to, kad šiais metais, lyginant su praeitais sezonais, beveik nebuvo problemų su susirinkimu. Taip pat norėčiau pagirti mūsų komandos vartininką Vilių bei visą komandos gynybos grandį.Likus tik vienam mačui iki sezono galo esame praleidę vos 15 įvarčių - fantastiškas pasiekimas. Taip pat reiktų paminėti ir abu mūsų puolėjus Edviną bei Ernestą, kurie ne vienose rungtynėse mušdavo bei asistuodavo ir patraukdavo komandą į pergalę. O šiaip - šaunuoliai visi. 0Pagaliau perrašėme komandos istoriją, dabar laukia III lyga - tai jau bus naujas puslapis.

Norėčiau padėkoti visoms komandoms, SFL vadovybei bei aišku tau už puikius straipsniu po kiekvieno turo. Sezonas buvo įdomus, permainingas, o svarbiausia, kad čempionas išaiškėjo tik priešpaskutinį turą, o dėl 3 vietos dar apskirtai neaišku. Reiškia - konkurencija laikėsi iki galo.”

Štai. Net aš padėką gavau. Ausys net paraudo beskaitant...

O prognozuodamas, spėjau Advoco laimėsiant 6:0. Nelabai daug ir suklydau.

Anonsas

Nemenčinė – Advoco

11.03 14.00 Nemenčinė

Per pirmojo rato šių komandų rungtynes Advoco pajėgė perlaužti rezultatą ir laimėti 3:2, nors atsiliko 0:2.

Susitikime dalyvauti negalės Nemenčinės saugas Ibrahimas Haskencas.

Prognozė: Ką čia pasirinkti? Nemenčinės motyvaciją, kovojant dėl trečiosios vietos ar čempionų norą nesusigadinti puikaus sezono pabaigos prieš jo paminėjimą? Bandau spėti lygiąsias 2:2, kaip kompromisinį variantą.

Geležinis Vilkas – Nemenčinė

11.11 14.15 Kariškių

Per pirmojo rato rungtynes Geležinis Vilkas ne tik nepralaimėjo Nemenčinėje, bet ir nuo 83 iki 87 minutės pirmavo ir susitikimas baigėsi 2:2.

Tačiau manau, kad paskutiniame metų mače pergalės ir bronzos geidžiantys svečiai nepaliks Vilkams šansų - 5:0.