A divizionas: Į auksą - teoriškai penki, praktiškai du kandidatai Visos

Sužaidus 19-ąjį Sekmadienio Futbolo Lygos A diviziono pirmenybių turą, padėtis turnyro lentelės viršuje šiek tiek prasišvietė.

Ilgą laiką A diviziono viršūnėje malėsi 5-6 komandos ir buvo labai sunku bent jau numatyti, kas iš jų iki galo rungsis dėl aukščiausių vietų. Dabar teorines galimybes laimėti A diviziono turnyrą tebeturi penkios ekipos, bet realiai dėl pirmosios vietoj kovoja tik Trakai ir Advoco. Veikiausiai pirmos vietos klausimą ir išspręs jų tarpusavio susitikimas.

Net Širvintos, vos trimis-keturiais taškais atsiliekančios nuo lyderių, vargu ar gali varžytis su anais dviem klubais – joms iki sezono pabaigos yra likę vos du susitikimai, Trakams – trys, Advoco – keturi.

Širvintiškiams, kaip ir Nemenčinei bei Mostiškėms veikiausiai liko reikalas kreipti savo mintis į trečiąją vietą.

Trakai – Geležinis Vilkas 9:0

„Dar vienos iš pažiūros lengvos rungtynės, kadangi varžovai ir vėl nesurinko pilnos komandos. Todėl šiek tiek atsipalaidavę, tik įpusėjus pirmam kėliniui sugebėjome pralaužti ledus.

Antrajame kėlinyje turėjome daugiau jėgų ir pagerinome šių metų įvarčių rekordą.

Kadangi iškritome iš kovos dėl SFL taurės (rungtynės pareikalavo daug jėgų), ruošiamės kitai akistatai. Pergalės per ją atveju užsitikrinsime sidabro medalius, bet mūsų tikslas tik vienas - laimėti visas 3 likusias rungtynes (vienos iš jų su Advoco) bei užbaigti sezoną pirmoje vietoje!“ – apie rungtynes su autsaideriu Geležiniu Vilku (ir ne tik) kalbėjo A diviziono lyderių saugas Mantas Leonavičius.

Jis, beje, bene daugiausiai prisidėjo triuškinant vilkus – įmušė tris įvarčius.

Prognozėje pranašavau, kad Trakai nugalės varžovus lengvai ir užtikrintai. Rezultatą spėjau būsiant 7:0. Na, trakiškiai dviem įvarčiais persistengė.

Širvintos – Viesulas 3:1

Na o šių rungtynių rezultatą spėti pavyko kur kas geriau. Prognozėje įrašiau rezultatą 2:0 Širvintų naudai. Žiū – net ir įvarčių skirtumą atspėjau.

Kertinėmis šiame mače buvo keturios minutės antrojoje antrojo kėlinio dalyje, per kurias rezultatas iš lygaus 1:1 tapo 3:1 šeimininkų naudai.

Viltis B – Ave.Ko 0:3

Tęsiant temą apie apžvalgininko spėliones, reikia pasakyti, kad šis šūvis į diviziono vidutiniokų mačo rezultatą buvo visiškai pro šalį. Spėta Vilties B pergalė 2:0...

Apie rungtynes galima pasakyti, kad jos buvo hattricką pelniusio Ave.Ko puolėjo Dmitrijaus Ovsejuko benefisas. Ir varžovų atstovai kalbėjo, kad juos D. Ovsejuko žaidimas nustebino.

Vilties B futbolininkas Dariušas Olechnovičius: „Susirinkti pavyko gerai, kovinga sudėtis buvo.

Nustebino Dmitrijus, pirmo kėlinio viduryje ilgai negalvodamas paleidęs iš pusės aikštės į mūsų vartus raketą, kuri nusileido tiesiai į vartų kampą. Tokius įvarčius ne kiekvieną dieną pamatysi.

Kas bent kartą žaidė Kalveliuose, turbūt žino jų fanus. Varžovai labai grubiai žaidė nuo pat pirmų minučių, kortelių statistika tai parodo ir tai ko gero dar per mažai. O fanai po kiekvieno epizodo rėkavo ant teisėjų. Iš mūsų pusės viskas buvo korektiška, bet nors sužaisdavom į kamuolį, vis tiek iš fanų pusės girdėdavosi keiksmai tiek ant žaidėjų, tiek ant teisėjų.

Pirmas epizodas: Pirmame kėlinyje varžovas gulėjo ant vejos. Pradėjo tiek žaidėjai, tiek fanai rėkti, išmušė mūsų gynėjas kamuolį, kad būtų suteikta pagalba.

Antras epizodas: Antram kėlinyje buvo pražanga prieš Ave.Ko žaidėją, kuris ilgai gulėjo ant vejos. Visi sustojo, kad žaidėjas atsigautų ir tęstų varžybas. Vietoje to, kad padėti savo komandos draugui, vienas iš komandos gynėjų „užmetė“ kamuolį puolėjui, kad pabandyti įmušti dar vieną įvartį. Nepagarba savo komandos draugo atžvilgiu.

Žaidėm su kamuoliu daugiau, tik apėjus ką nors iš varžovų iškart pjaudavo per kojas. Tai mūsų žaidimą kiek ir pakeitė: mes visada bandom mėgautis žaidimu su kamuoliu, o čia tai nelabai pavyko.

Pirmas įvartis iš pusės aikštės pakeitė mūsų planus, todėl pradėjom labiau atakuoti, bet ta diena tikrai nebuvo mūsų. Na ir po to prasileidom dar 2 per kontratakas.

Pralaimėjom, bet rezultatas tikrai neatspindi rungtynių.“

Ave.Ko treneris Sergejus Lajevskis apie rungtynių atspindėjimą rezultatu ir žiūrovus buvo priešingos nuomonės: „Pastaruoju metu su komandos susirinkimu problemų nėra.

Varžovai mūsų niekuo nenustebino, nes žinojome jog jie gerai kontroliuoja kamuolį ir todėl mes jiems atidavėm iniciatyvą.

Rezultatas pilnai atspindi komandos žaidimą.

Mūsų pusėje buvo geras palaikymas iš žiūrovų pusės ir jiems labai ačiū, o Vilties pusėje buvo teisėjas.

Pagrindinis pergalės faktorius - tai atkaklumas, disciplina ir visos komandos geras žaidimas. Šiose rungtynėse mes pamatėme puikų D.Ovsejuko šou su gražiais įvarčiais. Mes ir toliau stengsimės rodyti gerą futbolą ir gerus rezultatus.”

Laimėję Ave.Ko futbolininkai pavijo Vilties dublerius taškais.

Advoco – Mostiškės 4:0

Šia pergale Advoco realiai nutraukė Mostiškių pretendavimą į aukštesnę nei trečią vietą (o ir tą po šio praimėjimo mostiškiečiams laimėti nėra labai svarių šansų).

Pirmą kėlinį Mostiškės dar pajėgė laikytis su į auksą rimtai tebepretenduojančiais varžovais lygiai, bet antrą Advoco pranašumas pasireiškė keturiais sausais įvarčiais.

Tiesą sakant, svarbiausia mačo atkarpa buvo antrojo kėlinio pradžia, kur dviem taikliais smūgiais sublizgėjo Advoco puolėjas Edvinas Mučinis.

Advoco atstovas spaudai Artūras Krasnoložskis prisipažino pats rungtynėse nebuvęs.

„Žiūrint iš video santraukos ir komandos kolegų komentarų, žaidimą laikėme savo rankose, turėjom nemažai progų, įmušėm 4 įvarčius, iškovojome svarbią pergalę ir dabar ruošiamės Krušai, - rašė jis. - Kiek žinau, oras buvo blogas, lijo, tačiau tai nesutrukdė mums laimėti.

Mostiškiečiai žaidė kietai, fizine jėga paremtą futbolą.

Liko ketverios rungtynes, kitaip sakant - keturi finalai.“

Kruša – Nemenčinė 2:1

Taigi, Advoco ruošiasi rungtynėms su Kruša. O kruša – toks labai permainingas oro reiškinys. Kuris gali nusileist Trakams 0:8, o gali pakiaulint toms pačioms Mostiškėms ar sužlugdyti Nemenčinės viltis.

Po mačo su Kruša Nemenčinės komandos vadovas Vladimiras Pivovaras jau pradėjo laidoti galimybę iškovoti medalius: „Gavosi š..dinai..

Susirinkom neblogai, bet rungtynėms nusiteikėm bloga. Aišku nepasakysiu, kad Kruša buvo visa galva aukštesnė už mus, bet laimėjo jie pelnytai.

Pirmas įvartis atėjo labai greitai. Ir labai gražiai. Klišys savo auksine kaire - į tolimą dyvę. Vartininkui - jokių šansų.

Mes bandom lyginti, bėgam, keliam, kažkur mušam - nieko nesigauna. Kruša keletą kartų pavojingai kontratakuoja.

Antram kėliny vaizdas nepasikeičia: mes lekiam, Kruša laukia savo progos. Dar šaunus ir labai principingas teisėjas nepastato pendalio į Krušos vartus, gestais rodydamas kad nematė...(pipec, tai ką jis tada daro aikštėje, jei nemato?).Po to istorija kartojasi - ir vėl nematė... Jau ir Krušos žaidėjas pripažino, kad pendalis buvo, bet principai yra svarbiau: nosis į viršų, rankos išskėstos...Todėl natūralu, kad emocijos tampa silpnai valdomos. Kol mūsų žaidėjai ginčijasi su Artūru Pipiru, Kruša pabėga į kontrą ir Klišys muša antra.

Vieną spėjom atsilošti, bet kas iš to...

- 3 taškai ir panašu, kad medaliai nuplaukė nuo mūsų. Kaip ir vieta 3-iojoje lygoje... “

Krušos komandos atstovas Valius Bagdonas: “Šios rungtynės buvo praeitų metų susitikimo kopija. Nemenčinė kontroliavo kamuolį ir turėjo žaidybinę persvarą , o nuo 64 minutės ir kiekybinį 1 žaidėjo pranašumą . Kruša gi rėmėsi kontratakomis, iš kurių dvi baigėsi sėkmingai ir dar kokios 3-4, kai kamuolys atsitrenkė į virpstą arba prašvilpė visai šalia.

Galiu pasakyti , kad visias 90minučių puikiai sužaidėm gynyboje ir tik per pridėtą laiką nesugebėjom išnešti kamuolio iš baudos aikštelės. Kažkokiu stebuklingu būdu kamuolys, tarp 20 Krušos baudos aikštelėje buvusių abiejų komandų žaidėjų atrado Skipitį , kuris nepaleido savo progos ir sušvelnino rezultatą.

Darbinė pergalė.

Tam tikrą  koloritą į šias rungtynes įnešė ir teisėjas Artūras Pipiras. Apdalino geltonomis kortelėmis abi komandas ir už reikalą ir be jo . Dar prieš rungtynes akcentavom  komandai nediskutuoti su juo, dėl jo sprendimų, bet antram kėlinyje abiejų komandų  žaidėjai neišlaikė tokio išbandymo. Bet su Pipiru visada taip...”

Prognozėje – vėl šūvis pro šalį. Spėjau Nemenčinės pergalę 2:0.

Anonsas

Trakai – Nemenčinė

10.14 15.00 Trakų miesto

Pirmą ratą Nemenčinės futbolininkai namuose įveikė Trakus 2:1.

Sekmadienio susitikime negalės rungtyniauti po vieną diskvalifikuotą abiejų komandų narį. Nemenčinei neatstovaus gynėjas Denisas Kondratovičius, Trakams – saugas Tomas Vitkauskas.

Nors nemenčiniečiai jau pirmą ratą parodė, kad Trakų nebijo ir moka prieš juos žaisti, vargu ar pačioje pirmenybių finišo tiesiojoje jie sugebės iš mačo išperšti naudos sau iš nusitaikiusių tik į pirmą vietą varžovų. Spėju trakiškių pergalę 3:1.

Mostiškės – Viltis B

10.14 16.00 Nemenčinė

Pirmą ratą Mostiškės sutriuškino Vilties dubleius 4:0.

Bet dabar – ne pats geriausias metas mostiškiečiams. Jie įlipo į bent trijų pralaimėjimų paeiliui duobę.

Vis dėl to, manau, kad šis susitikimas bus pirmas Mostiškių žingsnis iš jos. Žingsnis bus sunkus, kova atkakli, pergalė - 1:0.

Viesulas – Geležinis Vilkas

10.14 18.15 Senvagės

Atkaklios pirmojo rato šių komandų tarpusavio rungtynės pasibaigė Viesulo pergale 4:3.

Prognozuosiu Viesului pergalę ir dabar. Tebūnie rezultatu 3:1.

Kruša – Advoco

10.14 20.10 Senvagės

Kruša jau pirmą ratą nušluostė advokatams nosis, įveikdama juos 1:0.

O šiaip Advoco lauks išbandymas komandos, kurios rezultatus prognozuoti ypatingai nelengva.

Krušos sudėtyje žaisti saugas Vismantas Atas.

Kaip ten bebūtų, belieka viltis atspėti mačo baigtį, darant prielaidą, kad kad Advoco du kartus ant to paties grėblio nelips.2:0 advokatų naudai.

Futbolo Broliai – Ave.Ko

10.15 20.20 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Negalės rungtyniauti per mačą su Viltimi B iš aikštės pašalintas Ave.Ko saugas Algirdas Breikštas.

Pirmojo rato šių ekipų susitikimas Kalveliuose baigėsi lygiosiomis 2:2.

Dabar prognozuosiu Sergejaus Lajevskio auklėtinių pergalę 2:1.