A divizionas: Intrigą išsaugojo Navigatorių pergalė Visos

Aštuonios komandos iš dešimties, dalyvaujančių Sekmadienio Futbolo Lygos 7x7 pirmenybių A diviziono turnyre, sekmadienį sužaidė savo devintąsias ir dešimtąsias rungtynes. Visoms dešimčiai komandų liko sužaisti po du susitikimus.

O svarbiausia – čempionai dar nepaaiškėjo. Navigatoriai 3:1 įveikę lyderę Viltį išsaugojo intrigą.

Viltis du paskutinius mačus žais su Margiriu – komanda užimančia antrą vietą turnyro lentelėje, nuo lyderių atsiliekančia penkiais taškais ir turinčia galimybių Viltį aplenkti, jeigu pavyks laimėti prieš ją abu susitikimus.

Vėl gi, jeigu Margiris sukluptų, antrą vietą kažin ar užimtų. Tokiu atveju būtų labai nemaža galimybė, kad jį apeitų tie patys Navigatoriai, kurie atsilieka tik dviem taškais ir turi geresnį tarpusavio rungtynių saldo.

Sekmadienį nė taško neprarado trys kolektyvai. Be minėtųjų Margirio ir Navigatorių, dar ir VGTU-Vilkai, su Aktu ir TEC besivaržantys dėl pirmosios vietos.

Viltis ir TEC sekmadienį sąskaitą pasipildė trimis taškais, o El Dorado, Ateities Švara ir Skaidiškės jų nepelnė.

Navigatoriai tądien daugiausia galvojo apie antrąjį susitikimą su Viltimi, bet ir pirmąjį mačą gavo rimtai pasiardyti. TEC buvo visiškai nenusiteikę iš anksto susitaikyti su pralaimėjimu.

Apie Navigų dieną, pasiklausykim, ką mums paporijo vienas jų vadovų Dmitrijus Kirjackis: „Nei vienos, nei kitos rungtynės lengvos nebuvo. Su TEC pirmi prasileidome. Bandėme juos užpulti, bet tai mums nelabai sekėsi. Padėjo varžovai. Galima sakyti – patys sau įsimušė. Kai išlyginom, buvo jau šiek tiek lengviau. Nors prieš tai jie irgi turėjo progų. Po to, kai persvėrėm rezultatą, tai jau jie pasėdo. Nes prieš tai turėjo jie šansų, bet kai savo galimybių neišnaudoji ir atsilieki – nėra labai lengva.  

Bet mes labiau koncentravomės rungtynėms su Viltimi. Viltis viską teisingai parašė savo Facebooke. Išėjom gintis, žaisti kontratakomis – tas ir pavyko. Tiesiog užsidarėm ir nelabai leidom jiems kažką padaryti. Buvo tokios rungtynės, kuriose nusiteiki gintis ir apsigini. Kartais tai nepavyksta, kartais pavyksta. Bet mūsų klubo kvalifikacija tai leidžia – jei visi sutarsim, kad reikia gintis, tai apsiginsim.“

Navigatoriai TECus nugalėjo 3:2, o Viltį 3:1.

Pirmojo rato susitikimą Navigai lyderei buvo pralaimėję net 0:7. Anot D. Kirjackio, to priežastis – tuometinis komandos žaidėjų nusiteikimas, kuris dar buvo visai ne toks kovingas, kaip dabar – sezono pabaigoje.

„Būna taip, kad ima tau sektis, laimi vienerias-kitas rungtynes, pasižiūri į turnyro lentelę – pakilai. Tai kai būni penktas-šeštas, gali būti atsipalaidavęs, bet kai būni jau trečias ir matai, kad gali kovoti ir dėl antros vietos, atsiranda daugiau nusiteikimo. Tada, kai su Viltimi žaidėme pirmą ratą, nebuvo labai rimtas susitikimas, neturėjome pusės komandos. Bet vargiu ar ir tai turėjo įtakos. Vis dėl to labiausiai tas rezultatų skirtumas – nusiteikimo klausimas.“

„Antrajame susitikime susidūrėme su, ko gero, geriausia gynyba žiemos čempionate. Jos pramušti niekaip nesisekė, tad nusileidome“, - apie rungtynes su Navigatoriais rašė Vilties Facebook paskyra.

Kaip ten bebūtų, Navigatoriai čempionais jau nebetaps niekaip. Puikiai pastaruoju metu žaidžiančiai, aštuonias pergales paeiliui iškovojusiai komandai bet kokiu atveju pritrūks taškų, kuriuos ji išbarstė anksčiau.

Dėl to D. Kirjackis neapmaudauja, pripažįsta, kad Viltis už Navigatorius stipresnė. Kad Margiris stipresnis – ne“.

„Ne pirmas juk sezonas, - atremia jis. - Buvo ne kartą, kad tų kelių taškų pritrūko, taip kad dabar net arti to apmaudo jausmo nėra. Esame ten, kur turime būti. Apie antrą vietą tai gal ir galima diskutuoti. Nes esame du kartus laimėję prieš Margirį. Net ir tada, kai jų sudėtyje buvo tokių žaidėjų, kurie Lietuvoje yra žinomi puikiai ir kurių dabar, jiems rungtyniausiant su Viltimi, veikiausia nebebus. Viltis ilgalaikėje perspektyvoje buvo už mus stipresnė. O štai jeigu neužimsime antrosios vietos, gal ir bus mūsų komandoje kažkoks nusivylimas. Bet ne dėl pirmos.“

Margiriui sunkiai klostėsi tik pirmosios dienos rungtynes, per kurias jis 4:3 nugalėjo El Dorado. Per antrąsias įvyko penkių Gajaus Kulbio įvarčių šou ir Skaidiškių sutriuškinimas 10:1.

Komandos treneris Gediminas Paberžis anksčiau pabrėždavo ne sportinius Margirio siekius, o galimybę pajudėti jos futbolininkams. Dabar, kai viskas susiklostė taip, jog iki nugalėtojų vardo Margiriui liko dvi pergalės, jis prakalbo ir apie turnyrines ambicijas.

„Kiekvienas futbolininkas turi kokias nors ambicijas. Manau, kad mūsų vaikinukai ateis tam, kad laimėti abejas rungtynes. O jie yra pajėgūs tai padaryti, – kalbėjo Margirio strategas. - Koks ten bebūtų mėgėjų čempionatas: ar 11 prieš 11, ar 7 prieš 7, jeigu yra galimybė jį laimėti, esu įsitikinęs, kad tikrai susirinks visa komanda, kuri bus pajėgi apžaisti Viltį.

Žinote, kaip ten būna 7x7 formate per tas 40 minučių. Labai greitai keičiasi situacijos: tai kamuolys prie vienų vartų, tai prie kitų. Mes ne vienus taškus praradome taip: kiek atsipalaiduoji, gauni įvartį, o po to gaudyk ore... Bet šį kartą, manau, komanda rimtai atsineš į tas dvejas paskutines rungtynes, susirinks pajėgi sudėtis.“

Ar nepritrūks Margiriui jo žvaigždžių, kurioms dabar jau ne iki SFL 7x7, kai jos išsiskirstė į savo klubus-darbovietes rengtis įvairių šalių įvairių lygų čempionatams?

G. Paberžis į tai atsako taip: „Taip, girdėjau daug kalbų, apie tai, kad pas mus žaidžia profesionalūs futbolininkai. Bet Vytautas Lukša ir Darvydas Šernas po kokį vieną kartą šiose pirmenybėse sužaidė. Jie tiesiog paprašė pajudėti per tarpsezonį, todėl mes juos priregistravom, o pagrindinį krūvį turėjo kiti – tie, kurie sukasi čia Vilniuje, dirba arba futbolo mokyklose, arba kokiuose klubuose. Dauguma jų žaidžia dar ir salės futbolo lygoje ar net Lietuvos salės futbolo rinktinėje. Jie ateidavo tada, kada turėdavo laiko. Ir surinkdavome mes tuos 7-10 žaidėjų taip, kaip tai pavykdavo mums tą savaitgalį.“

Jei kalbėtume apie lyderės Vilties sekmadienio pasiekimus, tai prieš pralaimint Navigatoriams ji be didelio vargo patvarkė tas pačias vargšes Skaidiškes – 8:2,

Dar viena labai sėkmingai dieną sužaidusi komanda – Vilkai 7:1 nugalėjo Ateities Švarą ir 5:1 – El Dorado (Igno Vilkelio hattrickas).

Rezultatyviausiame dienos mače TEC įveikė Ateities Švarą 8:5 (trys įvarčiai - Mariaus Aukštolio (TEC) sąskaitoje).

Rezultatai

Navigatoriai – TEC 3:2, El Dorado – Margiris 3:4, Vilkai – Ateities Švara 7:1, Skaidiškės – Viltis 2:8, Navigatoriai – Viltis 3:1, Margiris – Skaidiškės 10:1, El Dorado – Vilkai 1:5, TEC – Ateities Švara 8:5.

Įvarčiai

Viso per dieną įmušti 64 įvarčiai.

Daugiausia jų – 13 įmušta per TEC – Ateities Švaros rungtynes. Mažiausiai – per Navigatorių – Vilties mačą 4.

Daugiausia įvarčių įmušė Margiris – 14, mažiausiai – Skaidiškės 3.

Mažiausiai įvarčių praleido Vilkai – 2, daugiausiai – Skaidiškės 18.

Rezultatyviausias dienos žaidėjas – Gajus Kulbis (Margiris), 5 įvarčiai.

Anonsas

Kovo 11 d.

Nuo 14.00 FK78 – El Dorado, Ateities Švara – Navigatoriai, Margiris – Viltis, TEC – Aktas.

Nuo 14.45 El Dorado – FK78, Navigatoriai – Ateities Švara, Viltis – Margiris, Aktas – TEC.

Kovo 25 d.

Nuo 16.30 Vilkai – Skaidiškės.

Nuo 17.15 Skaidiškės – Vilkai.