A divizionas: Įvartis, sugniuždęs Advoco, ir pirmosios vilkų pergalės emocijos Visos

Po 7-ojo Sekmadienio Futbolo Lygos A diviziono turo galima konstatuoti: nėra jame nė vienos komandos, kuri nebūtų patyrusi nuostolių.

Iki jo tokia buvo – pirmenybių lyderė Advoco. Bet šeštosios jos rungtynės pirmenybėse susiklostė ypač nesėkmingai. Didžiąją mačo dalį pirmavusi ekipa išlyginamąjį Ave.Ko įvartį praleido paskutinėmis minutėmis.

Tas įvartis neišvertė Advoco iš pirmosios vietos, toli gražu. Advoco yra sukaupę nemažą taškų atsargą prieš persekiotojus. Tiesiog pora komandų tą taškų skirtumą sumažino. Ta pora - tai Mostiškės ir Trakai, dabar nuo Advoco atsiliekantys 3 ir 4 taškais.

Abi ekipos – rimtos konkurentės. Ir Trakai, turintys tašku mažiau – dar pavojingesni už Mostiškes. Nes yra sužaidę tik penkis susitikimus, tuo metu, kai dvi aukščiau už juos stovinčios ekipos – po šešis.

Štai todėl galima sakyti, kad Kalvelių futbolininkai advokatams pakišo kiaulę.

Neliko po šio turo ir viską pralaimėjusių. Tiesiai iš C diviziono į A peršokęs ir ilgai negalėjęs prie naujojo diviziono ritmo prisitaikyti Geležinis Vilkas pagaliau taškų grafoje turi ne baranką. Ir net ne vieną taškelį. O visus tris. Vilkai iškovojo pergalę prieš Krušą ir išsikrapštė iš paskutinės vietos turnyro lentelėje, aplenkę joje Viesulą.

Nemenčinė – Mostiškės 0:1

Pradėsiu nuo to, kad, kaip visad, Nemenčinės mačo nugalėtojo neatspėjau ir gavau kritikos iš tos komandos vadovo Vladimiro Pivovaro: „Rašydamas prognozės nesiremk praeitimi arba spėlionėmis.  Pranašavai mums pergalę, bet žinojai, kad Mostiškių komanda tai yra 50% buvusios N.Verkių komandos, kur žmonės supranta apie futbolą ne mažiau negu mes... Tą ir parodė grajus.“

O tai kuo man daugiau remtis? Visas mėgėjų futbolo prognozavimas paremtas spėlionėmis. Čia profesionalų futbole, kur tikrai žinai, kad į rungtynes susirinks tas, anas ir kitas, tu gali būti kietu ekspertu ar orakulu...

Na bet pakalbam apie mačą.

V. Pivovaras: „Žaidė dvi lygios komandos su lygiais šansais į pergalę ar pralaimėjimą. Šį kartą sėkmingiau atstovėjo Mostiškių vartininkas, nedaręs grubių klaidų, ko nepasakysi apie mūsų vartininką. Prasileidom iš labai toli ir nesugebėjome įmušti - rezultatas 0:1. 

 Orakulas šaudo į lankas, o mes liekam su 8 taškais... “

Beje, kad kova buvo apylygė, teigia ir Mostiškių Facebook paskyra. Mostiškiečiai dar mano, kad Nemenčinė (nesvarbu, kad tik su 8 taškais) pretenduoja į prizininkų trejetą: „Karštą sekmadienio vakarą susitiko panašaus pajėgumo ekipos. Rungtynės prasidėjo aktyviai, Nemenčinė iš karto pradėjo spausti ir turėjo keletą labai aštrių progų. Vėliau Mostiškės išlygino žaidimą ir beveik įmušė po kampinio, tačiau beveik nesiskaito. Antrą kelinį vyko tokia pat apylygė kova iki pirmojo įvarčio. Jį pagaliau pavyko pelnyti tolimu, maždaug iš 25 metrų, smūgiu. E.Nuobara ryžosi smūgiuoti ir kamuolys, atsitrenkęs į virpstą, sudrebino vartų tinklą. Vartininkui – jokiu šansų. Nemenčinė bandė gelbėtis ir spausti, tačiau nuovargis darė savo, bandymai liko bevaisiai. Beje, verta pažymėti, kad rungtynėse nedalyvavo Jankovskis ir Rudzianecas. Galimai tai ir buvo lemiama mūsų laimėjimo priežastis.“

Širvintos – Futbolo Broliai 1:3

Ir šio mačo prognozėje visiškai susidirbau. Spėjau sunkią šeimininkų pergalę 3:2. Neapskaičiavau, kad jie jau 17 minutę gaus raudoną kortelę...

Pirmą kėlinį Širvintos dar išstovėjo, bet po pertraukos iš karto traukė kamuolį iš savo vartų.

Vis dėl to galutinai viskas sprendėsi dviem Tomo Liaskovskio įvarčiais iš standartinių padėčių rungtynių pabaigoje.

Futbolo Brolių Facebook paskyra: „Futbolo Broliai pagaliau iškovojo taip gyvybiškai reikalingą pergalę prieš Širvintas 3:1. Esminis rungtynių momentas įvyko 17 min. kai Albertas Perkovskis apžaidė varžovą baudos aikštelėj ir tas sustabdė riedantį kamuolį rankomis. Raudona kortelė ir varžovai rungtyniavo 10-esie. Pirmas kėlinys baigėsi 0:0, antrą atidarėm įvarčiu 46 minutę, pasižymėjo Albertas Perkovskis po Tomo Liaskovskio perdavimo. Varžovai gražino intrigą 67 minutę po sėkmingo kampinio kėlimo ir įvarčio galva. Tačiau neužilgo Tomas Liaskovskis sėkmingai realizuoja baudos smūgį ir 11m. baudinį kuri uždirba Albertas Perkovskis . Šiose rungtynes džiugino faktas, kad praleidome tik 1 įvartį, kas yra mažiausiai šį sezoną.“

Trakai – Viesulas 2:0

Trakams, kurių pergale rašydamas šio mačo anonsą aš neabejojau (prognozavau trakiškiams laimėjimą 4:1), kovoti su Viesulu sekėsi ne taip lengvai. Anot jų atstovo spaudai Justo Butrimavičiaus, mačas pareikalavo daug fizinių pastangų. Na ne vien mačas, bet ir oras. Ai, gal paskaitykite, ką jis parašė, patys (juolab kad jo aprašas netrumpas ir su žaidėjų komentarais): „Karštas sekmadienio vakaras, sausa ir kieta aikštė pareikalavo daug fizinių jėgų iš abiejų komandų. Manyčiau, visas rungtynes turėjome didesnę dalį iniciatyvos, bet vis nesugebėjome jos realizuoti tiksliu smūgiu, tuo tarpu varžovai bandė mus "prigauti" kontratakomis ir smūgiais iš toli”, - teigia Trakų žaidėjas Mantas Leonavičius.

“Visas rungtynes kontroliavome padėtį. Pirmajame kėlinyje turėjome keletą progų, kurių neišnaudojome, tad pertraukai prasidėjus rezultatas buvo 0:0”, - antrino Tomas Pučinskas, įmušęs du pergalingus įvarčius.

O štai Vitalijus Savickas apie antrą rungtynių dalį: “pradžioje žaidimas išsilygino, bet prabėgus daugiau nei pusei antro kėlinio, vėl perėmėme iniciatyvą, turėjome nemažai jaunesnių žaidėjų, kurie pagyvino rungtynes ir įkvėpė jėgų. Taip pelnėme pirmąjį įvartį. Likus žaisti apie 20 minučių, varžovai visas pajėgas metė į puolimą, tačiau greitoje kontratakoje pelnėme dar vieną įvartį, kuriuo užtvirtinome Trakų komandos pergalę.”

Apibendrindamas susitikimą, Mantas Leonavičius pridūrė: “gynyboje sužaidėme solidžias rungtynes, varžovų puolamoji grandis buvo supančiota, tuo tarpu puolime vis dar ieškome savęs, ypač geresnių sprendimų paskutinėje fazėje. Šiai dienai 3 taškai buvo svarbiausias dalykas, o ateityje būtina gerinti komandinį žaidimą ir pratęsti pergalių seriją”.

Pasak Tomo Pučinsko, "aikštė buvo tragiškos būklės, atrodo lyg žaistume ant bulvių lauko - labai sausa, kieta ir kamuolys šokinėjo iki kelių. Jeigu aikštės kokybė būtų gera, manau ir rezultatą turėtume kitokį".

O vartininkas Edgaras Alšauskas fanų Facebook paskyroje rašo: “Greičiausiai rezultatas puikiai ir atspindi visą žaidimą - visiškai kontroliavome rungtynes, kūrėme daugiau progų, kontroliavome kamuolį, o varžovai iki mūsų baudos aikštelės prieidavo retai. Jeigu nesuklysime, varžovai į vartų plotą, galbūt, neatliko nė vieno smūgio, smūgiai ėjo greta. Taigi, revanšas už pralaimėjimą prieš dvejus metus pasiektas sėkmingai!”.

Advoco – Ave.Ko 1:1

Ne vien nuo Nemenčinės velnių gavau.

„Na, gerbiamas apžvalgininke, ir taip niekad mumis netikite, ir pagaliau sulaukėte mūsų klaidos, o dar ir rezultatą atspėjote...“, - laišką pradėjo Advoco komandos atstovas Artūras Krasnoložskis.

Na, kad rezultatą atspėjau, man malonu, bet iš tiesų tai blogo Advoco nelinkiu. Kaip tik tai komandai šiokią tokią simpatiją jaučiu... Na o kad spėju neparankiai, tai ne iš piktos valios, bet dėl to, kad netikiu aš mėgėjų komandų šimtaprocentiniu žaidimo stabilumu. Aš net Trakams žemose lygose, kai tie visiems užsimerkę kraudavo, paspėliodavau lygiųjų ir pralaimėjimų...

„O šiaip, jei rimtai, tai yra baisu, komanda nusiminusi. Tiek dirbt, įdėt 100 procentų jėgų ir prasileist kvailą įvartį paskutinę rungtynių minutę... – nedžiugiai rašo A. Krasnoložskis. - Na šiaip - tik mes patys kalti kad neįmušėm antro. Progų buvo daug,. Varžovai irgi turėjo keletą šimtaprocentinių progų pasižymėti. Labiausiai liūdna dėl to įvarčio. Suprasčiau, kad būtų toks momentas, kai varžovai lipa lipa ir pagaliau pasiekia savo, bet įvartis krito po mūsų pačių klaidos. Bet nieko nepadarysi, šiandien futbolo dievai nebuvo mūsų pusėje.

 Priešininkus galiu tik teigiamai apibūdinti: kovoja iki paskutinės minutės, nepasiduoda, šaunuoliai.

O mes užverčiame puslapį ir einame į priekį. Tiesa sakant, aš asmeniškai tikėjausi, kad kažkada suklupsime, tačiau ne tos dienos rungtynėse...”

O anot Ave.Ko – rezultatas atspindi žaidimą. Vienas komandos vadovų Viliamas Novickis: „Pirmiausia, tai džiugu, kad buvo puikus oras, buvo malonu žaisti ir mėgavomės futbolu. Rungtynės, kaip visad, - kovingos, momentus kūrėme ir mes, ir priešininkai. Žiūrovams buvo į ką pažiūrėti.

Advoco - gera komanda, gerai kontroliuoja kamuolį. Žaisti tikrai buvo įdomu, bet kažkokio išskirtinio įspūdžio komanda nepaliko. Mes tikrai galim kovoti su bet kuo, pora metų esam rungtyniavę 3 lygoje. Pusė komandos ten žaidė ir išgąsdint mus jau tikrai sunku, kai esame žaidę prieš tokias ekipas, kaip Navigatoriai ar Aktas. Advoco tikrai neišgąsdino, neblogas rungtynes prieš juos sužaidėm.

Turbūt rezultatas atspindi rungtynes, nes, kaip sakiau, dvi komandos turėjo daug gerų progų. Mums nepavyksta stabiliai žaist, nors atrodo ir renkamės neblogai, bet komandoje yra daug pasikeitimų, gal dėl to?“

Geležinis Vilkas – Kruša 3:2

Na nors vienas žmogus man uodegą pakėlė. Geležinio Vilko komandos vadovas Darius Indriūnas.

Cituoju jį: „Noriu pagirti A diviziono apžvalgininką kuris teisingai "sukramtė" siųsta užuominą. Sakydami , kad apsipratome su IV lyga ir atrodome labai puikiai, norėjome informuoti priešininkus (medikus), kad kibsim jiems į atlapus iš visų jėgų... Tik apžvalgininkas apsidraudė, duodamas po tašką komandoms.“

Na ir viskas pataikyta. Iš tiesų galvojau užrašyti prognozėje vilkams pergalę, bet po pamąsčiau – ai gal apsidrausiu, lygiųjų 1:1 pakaks...

Dabar Vilkas įmušė tris įvarčius. Ir taip įsikibęs dantimis į pergalę, jos nepaleido, nors anksčiau geležiniams dažniausiai nekaip sekdavosi rungtynių pabaigos.

Tą patį, beje, pažymi D. Indriūnas: „Šiais metais prieš varžovus esame pirmavę vienu  įvarčiu, dviem, bet rungtynių pabaigoje sėsdavome ir nesugebėdavome išlaikyti teigiamo rezo. Sėdome rungtynių pabaigoje ir šiuo atveju, bet pelnytu pirmųjų trijų įvarčių kariškiams jau užteko pirmajai istorinei pergalei IV-oje lygoje...“

Emocingai čia surašė vilkų vadovas, na bet, sutikite, tos emocijos visiškai suprantamos.

Anonsas

Mostiškės – Advoco

2018.06.10 17.00 Nemenčinė

Prieš susijungimą su Naujaisiais Verkiais Mostiškės yra žaidusios du mačus su Advoco ir abi komandos pasidalijo po vieną pergalę.

Dabartinis jų susitikimas bus svarbiausias turo mačas tarp lyderio ir artimiausio jo persekiotojo.

Prognozė: Aš ir vėl spėsiu Advoco lygiąsias. Vis dėl to dabar, manau komanda į jas pažvelgs pozityviau negu į lygiąsias aname ture – vis tik rungtynės su rimtu ir stipriu pretendentu į jos vietą ir varžovams neatiduota pergalė... Žodžiu – 2:2

Ave.Ko – Viltis B

2018.06.10 18.00 Kalveliai

Oficialias tarpusavio rungtynes komandos žais pirmą kartą.

„Laukia kova su Vilties B komanda. Daug komandų skundžiasi Kalvelių stadionu, bet mes patys daug metų ten nerungtyniavom ir patys bandom priprast prie aikštės. Taigi, sekmadienį bandysim siekti pirmos pergalės namuose ir nudžiuginti savo sirgalius, nes dar nė karto šiais metais nelaimėjom namuose,” – rašė vienas Ave.Ko komandos vadovų V. Novickis.

Prognozė: Vis dėl to aš manau, kad jeigu Viltis B greitai prisitaikys prie Kalvelių aikštės išmatavimų, ji pajėgs laimėti. Tebūnie 4:2.

Viesulas – Širvintos

2018.06.10 18.15 Senvagės

Per netrumpą šių komandų tarpusavio susitikimų istoriją, abi jos įveikė viena kitą po keturis kartus, o kartą baigė rungtynes be laimėtojo.

Prognozė: Manau, Viesulas – geras varžovas širvintiškiams atsigauti po pralaimėjimo Futbolo Broliams. 2:0 svečių.

Geležinis Vilkas – Trakai

2018.06.11 20.20 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Oficialus didžiojo futbolo rungtynių tvarkaraštis šių ekipų dar nėra suvedęs.

Prognozė: Ne, šį kartą aš nespėsiu Geležinio Vilko pergalės ar net lygiųjų. Ne to kalibro jo varžovas. Trakai laimės 3:0.

Nemenčinė – Kruša

2018.06.12 19.30 Gedimino Gimnazijos

Per šių ekipų ankstesnius susitikimus Nemenčinė laimėjo vos vieną kartą, Kruša – tris.

Prognozė: Nors Nemenčinės vadovas man patarė nespėliot, bet neklausysiu. Ir nežiūrėdamas ankstesnių rezultatų, Nemenčinei skirsiu pergalę. 4:1.