A divizionas: Mostiškės turnyro lentelės viršūnėje liko vienišos Visos

Gana kuriozinį įvartį įmušę Mostiškių futbolininkai po dešimtojo turo tapo vienvaldžiais Sekmadienio Futbolo Lygos A diviziono lyderiais.

Tiesa, tą vienvaldį pirmavimą nulėmė ne tik tas įvartis, bet ir dviejų pagrindinių Mostiškių konkurentų Trakų ir Advoco mačo baigtis. Trakai 3:0 sutriuškino advokatus ir paliko juos trečiojoje vietoje, patys įšokę į antrąją.

Kita vertus, Mostiškėms, matyt labiau tiktų, jei Trakai būtų pralaimėję. Nesvarbu, kad tada jos su Advoco būtų dalinęsi lentelės viršukalnę. Užtat į nugarą jiems nekvėpuotų Trakai, atsilikę dviem taškais ir sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau.

Advoco komandą galėjo pasivyti Nemenčinė. Tačiau ji namie suklupo per rungtynes su Geležiniu Vilku, sužaidusi su autsaideriais lygiosiomis.

Nemenčinė – Geležinis Vilkas 2:2

Nemenčinės ir Geležinio Vilko rungtynės buvo atkaklios ir labai įdomios. Svečiai visai negalvojo nusileisti kur kas aukštesnę vietą turnyro lentelėje užimantiems šeimininkams.

Kitą vertus Geležinio Vilko komandos vadovas Darius Indriūnas pripažino, kad Nemenčinė atrodė kur kas geriau.

D. Indriūnas: „Oras buvo labai tinkamas futbolui ant žolės. Kadangi visą dieną lijo tai aikštė buvo paruošta idealiai. Kai praleidome pirmą įvartį, nenusiminėme nes pavyko greitai išlyginti rezultatą. Žaidimas aprimo. Antrame kėlinyje šeimininkai labai užgulė mūsų vartus buvo kokios penkios 100 procentinės progos Nemenčinės komandai išsiveržti į priekį, bet gavosi atvirkščiai - viena kontrataka ir priekyje mes. Kadangi priešininkai neišnaudojo daug progų,  mes nusprendėm jiems „padėti” ir įsimušėm į savo vartus. Manau, Nemenčinės komanda pagal žaidimą buvo verta ne lygiųjų, o pergalės. Tiesiog mums pasisekė...”

Anonse spėjau, kad Nemenčinė laimės 3:0.

Trakai – Advoco 3:0

Advoco patyrė antrą pralaimėjimą paeiliui ir nelaimėjo jau ketvirtą sykį iš eilės.

O apie rungtynes pasakoja trys Trakų futbolininkai.

Tomas Pučinskas: „Susitikome su vienais iš lyderių, turėjom problemų su traumomis, dėl kurių negalėjo žaisti keletas žaidėjų, tačiau išėjome į aikštę labai užsivedę ir nuo pat pradžių kontroliavome kamuolį ir visą varžybų tempą. Pirmajame kėlinyje pavyko pelnyti įvartį, turėjome dar puikių progų, kurių neišnaudojome. Keletą pavojingų atakų turėjo ir Advoco komanda, tačiau mūsų vartininkas žaidė puikiai.

Antrajame kėlinyje pelnėme labai gražų įvartį iš aikštės vidurio, po kurio varžovai, regis, nuleido galvas. Kontroliavome visas rungtynes, pelnėme dar vieną įvartį ir laimėjome 3:0. Komanda sužaidė puikiai.“

Mantas Leonavičius: „Gražios ir atviros rungtynės po Joninių nakties. Iškovota graži pergalė, nors rezultatas galėjo būti kitoks. Advoco turėjo savų šansų, juos išnaudojus, rungtynių eiga galėjo pasisukti visai kita linkme. Nudžiugino komandinė dvasia, visi stengėsi, kovojo, nebuvo aikštėje pykčių, siekėme vieno tikslo - pergalės. Asmeniškai džiaugiuosi, kad pagaliau pavyko atidaryti įvarčių sąskaitą bei prisidėti prie dar vienų rungtynių, kai vartai liko sausi. Judame į priekį bei stengiamės išlaikyti aukštas pozicijas ir toliau.“

Edgaras Alšauskas: „Įkopėm į turnyrinės lentelės viršūnę. Šiose rungtynėse, atrodo, viskas džiugina: išmokome pamokas po praeito turo, gynyboje nedarėme kritinių klaidų, nedovanojom varžovams lengvų kamuolių, mušėm gražius įvarčius, kūrėm puikias progas, o visą tai vainikuoja puikus rezultatas. Tačiau išlieka problema dėl susirinkimo į rungtynes. Turėjome vėl vos kelis keitimus... Akibrokštas tas, jog ant suolelio turėjome daugiau traumuotų žaidėjų, kurie, nepaisant visko, yra šalia komandos, negu keitimų. Na, bet viskas pasibaigė mūsų naudai. Traumoms išsigydyti ir tinkamai į rungtynes susirinkti turėsim laisvą savaitę. Savaitė poilsio, o jau liepos 6 d. tęsime kovas SFL A divizione.“

Anonse spėjau Trakų pergalę 2:1.

Ave.Ko – Širvintos 2:3

Kurį laiką Ave.Ko futbolininkų užduotis yra laimėti namie. Ir kaip neina, taip neina. Keikia varžovai tą mažą Kalvelių stadiono aikštelę, bet niekaip joje nepralaimi.

Jeigu futbolas būtų žaidžiamas vieną kėlinį, Ave.Ko jau būtų tą savo tikslą įgyvendinę. Pirmą rungtynių su Širvintomis pusę atrodė, kad šeimininkai pagaliau bus patenkinti. Jie laimėjo pirmą kėlinį 2:1 ir antrame ilgą laiką pirmavo.

Visos Ave.Ko viltys žlugo per dvi minutes. 78 ir 80 min. svečių įmušti įvarčiai kardinaliai pakeitė situaciją.

„Komanda dėkoja susirinkusiems sirgaliams. Futbolininkai bandys pailsėti, išanalizuoti savo klaidas, kažkiek pasistiprins ir ruošis antro rato kovoms“, - beliko parašyti Ave.Ko Facebooko paskyrai.

Anonse spėjau rezultatą 3:2. Tik ne svečių, o šeimininkų naudai...

Kruša – Viltis 0:3

Viltis B komanda, šiemet rungtyniaujanti blogiau, negu iš jos buvo laukiama, pirmą kėlinį niekaip nesugebėjo palaužti toli gražu į aukštas vietas nepretenduojančios Krušos.

Tačiau po pertraukos pirmo Vilties įvarčio ilgai laukti nereikėjo. Jau penktą jo minutę Viltis-2 ėmė pirmauti. O iki kėlinio pabaigos sukrovė įtikinamą pergalę  - 3:0.

Ir tai buvo būtent toks rezultatas, kokį nurodžiau prognozėje anonse.

Futbolo Broliai – Mostiškės 0:1

Prognozuodamas  spėjau Mostiškių pergalę labai atkakliame mače, rezultatu 3:2. Tad galiu pasigirti, kad bent įvarčių santykį atspėjau.

O apie susitikimą – Mostiškių komandos Facebok paskyra: „Valioooo - dar viena pergalė ir lyderiaujanti pozicija išsaugota. Rungtynės su tikrai pajėgiu priešininku, turinčiu nemažai gerų žaidėjų. Mūsų nuomone - kad šiuo metu Broliai užima nepaprastai žemą poziciją ir tai neatspindi realios situacijos. Iš tikrųjų mes pelnėme įvartį ne dėl to, kad buvome daug geresni, o dėl to, kaip mums nusišypsojo fortūna plius šlapias kamuolys. E. Nuobara stipriai smūgiavo iš maždaug 16 m į artimąjį vartų kampą ir Brolių vartininkui išsprūdęs iš rankų kamuolys įskriejo į vartus. Žaidimas buvo apylygis, galėjo pasižymėti abi komandos, tačiau mes drausmingai gynėmės ir taip pat atakavome, taip pat neleidome pavojingai smūgiuoti Broliams. Paskutines 15 minučių priešininkas sukėlė vartų šturmą, tačiau rimtesnių smūgių padaryti jam vis tiek nepavyko. Matosi, kad šis divizionas - kaip niekad yra apylygis, ir į prizininkų vietas pretenduoja mažiausiai 7 komandos. Sekantį sekmadienį egzaminuosime dar vienus pretendentus į medalius - jaunimą iš Širvintų.“