A divizionas: Pirmąjį tašką iškovojo Viesulas Visos

Šeštajame Sekmadienio Futbolo Lygos A diviziono pirmenybių ture nedalyvavo jo lyderiai, visas penkerias žaistas rungtynes laimėję Advoco. 11 komandų tvarkaraščio dėka ši ekipa šį turą ilsėjosi.

Ir tai buvo šansas sumažinti taškų skirtumą jos persekiotojams. Tačiau tas skirtumas tarp pirmą ir kitas vistas užimančių komandų sumažėjo minimaliai. Nes tie, kurie buvo artimiausi Advoco persekiotojai (Viltis B, Ave.Ko) pralaimėjo tiems, kurie persekiojo juos.

Po viso šito turnyro lentelė nuo antros iki septintos vietos tapo visiška makaloše, kur skirtingų polių komandas skiria vos vienas taškas.

Dar ką pažymėčiau įžangoje – pagaliau Viesulo iškovotą tašką. Dabar A divizione neturintis nieko liko vienintelis Geležinis Vilkas. Kuris, beje šiame ture pirmavo 2:0, o lemiamą, tą galimą tašką atėmusį įvartį praleido paskutinę rungtynių minutę.

O dabar – apie turo susitikimus išsamiau.

Širvinta – Viltis B 3:1

"Spėsiu, kad vyks labai atkaklus ir įtemptas mačas. Kurį 1:0 laimės svečiai", - rašiau šio mačo prognozėje.

Nė velnio. Viltis B nelaimėjo. O ir labai dideliu atkaklumu rungtynės nepasižymėjo. Sakyk ką nori, bet šeimininkų pranašumas jautėsi.

Iš pradžių Širvinta išsiveržė pirmauti 2:0, po to įsimušė įvartį sau. Na vis šiokia tokia atrakcija, ir rungtynėms – didesnė intriga. Bet iškart po pertraukos tą intrigą vėl sugniuždė, įmušę trečią įvartį, po kurio jau rungtynių nugalėtojas buvo kaip ir aiškus.

„Susirinkti sekėsi sunkiai, žaidėme ne pagrindines sudėties ir su mažai keitimų.

Saulė kaitino tikrai labai stipriai, darėme atsivėsinimo pertraukėles.

Varžovai nustebino požiūriu - praleidę kelis įvarčius visiškai nežaidė, o tik šnekėjo, kokios jiems blogos sąlygos (nors visiems jos vienodos: ir žolė, ir saulė - ta pati) Rezultatas - dėsningas, gal net turėjo būti 3:0, nes realių galimybių varžovai nesukūrė”, - apie susitikimą rašė Širvintų vadovas ir dviejų įvarčių autorius Elvinas Dalala.

Ave.Ko – Nemenčinė 1:4

„Nerašyk prognozių, ne tavo tai arkliukas...“ – pradėjo laišką Nemenčinės vadovas Vladimiras Pivovaras.

Na taip, Vladimiras - savotiškai teisus. Pataikau aš, kaip ragatke į mėnulį tose prognozėse...

Štai  šiam mačui, pvz., pribūriau, Ave.Ko pergalę 3:1.

Beje, iš pradžių atrodė, kad Ave.Ko gali ją ir išpildyti. Tada, kai jau 5 min. jie ėmė pirmauti. Bet tąsyk Kalvelių stadione šeimininkavo Nemenčinė.

V. Pivovaras:  „Žaidėm per karštį, bet vargu ar nors viena komanda žaidė ne tomis pačiomis sąlygomis.

Susirinkom neblogai, bent teisėjai buvo patenkinti: nei Skipio, nei Rudzianeco...

Maža aikštelė negąsdino, labiau gąsdino danga šitoj mažoj aikštelėj...

Prasileidom gan greitai, bet įvartis, ko gero, - viskas, ką pavojingo nudirbo Ave.Ko pirmajame keliny. O mes, pripratę prie dangos, po šiek tiek laiko bandėm perimti iniciatyvą.

Pirmas bandymas nepraėjo - skersinis padėjo Ave.Ko komandai. O jau antru bandymu ar tai pilvų, ar tai kiaušais įridenom kamuolį kalveliškiams.. .

Antrą kelinį pradėjome atakomis, ypač buvo aktyvus naujas Nemenčinės gyventojas - Ibra. Jo dėka įmušėm antrąjį įvartį. Kraštu pabėgo, praskersavo, mūsų puolėjas Alanas jau kaip ir uždarinėjo prastrelą, bet Kalvelių gynėjas buvo greitesnis. ..

Kalveliai kaip ir bandė atsitiesti, turėjo tikrai realią progą, bet ar tai karštis mums padėjo, ar Orakulo spėlionės į pievas pabėgusios neleido mums prasileisti, bet įmušėm vėl mes -  jau pats Ibra, pabėgęs 1 prieš 1. Po tai pasikartojo dar sykį.

Pabaigai - ačiū teisėjams už papildomas pertraukėles ... “

Ave.Ko Facebook paskyra: “Šiandien vėl nusileidom savo aikštėje. Šiais metais namuose dar nė karto nelaimėjom ir tai jau pasidarė problema mūsų komandai. Komanda nuoširdžiai dėkoja susirinkusiems sirgaliams ir apgailestauja, kad nepadovanojo pergalės.”

Viesulas – Futbolo Broliai 2:2

Viesulas iškovojo pirmąjį tašką. O galėjo iškovoti ir tris. Antrą ir paskutinį kartą Futbolo Broliai rezultatą išlygino tik 87 minutę.

Apie mačą Viesulo Facebook paskyra: “Pirmasis taškas: Viesulas - Futbolo broliai Railana 2:2
Karštas sekmadienio vakaras, kuriame netrūko intrigos. Nors rinkomės gan sunkiai, tačiau turėjome 3-4 keitimus. Kodėl tiek mažai? Traumos, išeiginės, karšti orai. Bet tie kas atėjo, tikrai iš peties padirbėjo. O per tokį karštį tikrai tai daryti sunku. Na žinoma, tokios pat sąlygos buvo ir varžovams. Pirmavom 2 kartus, tačiau varžovai vis lygino. Ypač gerai vakar atrodė Tomas, kuris puikiai tvarkėsi kol jėgos neapleido. Pelnė įvartį ir galėjo pelnyti dar vieną, tačiau kamuolys prariedėjo šalia vartų.

Turėjom vartuose keisti Vytą į Vytą, nes pirmasis Vytas dėl traumos nebegalėjo tęsti rungtynių.
Gavom pendelį, o ir antros bankės galėjo nebūti jei būtumėm teisingiau sužaidę.
Šiaip - pagaliau pirmas taškas, o ir pakilom iš paskutinės vietos. ”

Viesulo komandos vadovas Giedrius Slivinskas akcentavo, kad du kėliniai nebuvo panašūs vienas į kitą. Pirmajame šauniai žaidusi jo komanda antrajame pasėdo.

„Susirinkom nelabai gausiai, dar po pirmo kėlinio vartininkas gavo traumą, tai teko žaidėją pastatyti į vartus. Pirmu kėliniu esame patenkinti, pavyko pakankamai gerai sužaisti ir pirmavome, tačiau antrame varžovai turėjo iniciatyvą. Mūsų komanda pakankamai stipriai pasikeitusi, tai dar reikia laiko komandos susiformavimui ir geresniam žaidimui”, - rašė G. Slivinskas.

O štai ką rungtynėse įžvelgė Futbolo Brolių Facebook paskyra: “Futbolo Broliai sužaidė lygiosiom su Viesulo ekipa 2:2. Pirmi pasižymėjo Viesuliečiai, tada išlyginom. Vėl muša Viesulas ir vėl lyginam. Per paskutines 5 minutes atlikom kokius penkis baudos smūgius šalia varžovų vartų, tačiau iškovoti 3 taškų ir vėl nepavyko. Belieka pagirti varžovus už pademonstruotą gerą futbolą ir Futbolo Brolius, kurie jau eilinį kartą būna besivejančių vaidmenyje ir sėkmingai perlaužia rungtynes.”

O štai jei ne tas paskutinis Brolių įvartis 87 minutę, būčiau atspėjęs rezultatą. Nes prognozėje rašiau, kad Viesulas laimės 2:1.

Kruša – Trakai 1:2

„Nemanau, kad Kruša varžovams rimtai pasipriešins. 4:1 Trakų naudai“, - rašiau prognozuodamas anonse.

Kruša pasipriešino. Ir rimtai. Ir Trakų atstovas tai pripažino.

„Na ką, rungtynės buvo nelengvos - pergalė iškovota, bet ir vėl sunkiai, minimaliu rezultatu, - rašo trakiškis Justas Butrimavičius. - Jau sužaidėm 5 oficialias rungtynes šį sezoną ir galime pastebėti rimtą ir ramybės neduodantį faktą, jog visose jose pirmavome bent po 2:0 ir turėdami tokią persvarą vis atsipalaiduodavome. Kartą vos išnešėme sveiką kailį, o visus kitus kartus persvarą pavykdavo išsaugoti ramiau. Verta apie tai pagalvoti, reikia daryti išvadas, sezonas tik įsibėgėja, sėkmė visada lydėti negali.

Apie rungtynes. Jos vyko vakare, tad visa laimė, oras šiek tiek vėsesnis ir tinkamesnis žaidimui. Kaip ir minėjome pradžioje - nebuvo lengva. Sunkiai pralauždavom varžovų gynybą, o jeigu tai pavykdavo, tai arba jų vartininkas gelbėdavo, arba mums vis nepasisekdavo realizuoti. Nors varžovai sėdi tik 9 vietoje, kovą davė tikrai gerą.

Ir dar viena išvada pabaigoje: lyderių ir autsaiderių nėra, kovoti reikės su bet kuo, niekas lengvų taškų nedalina.”

O štai kokios Krušos atstovo Valiaus Bagdono mintys apie šias rungtynes: “Žaidėm vakare, kai buvo šiek tiek vėsiau, tai saulės smūgio negavom. Smūgį gavom nuo Trakų. Pirmą kartą žaidėm su šia komanda ir  tik is apžvalgų buvau apie juos susidaręs šiokią tokią nuomonę. Tikrai smagi komanda, gerai dirba aikštėje, žino ką daryti, moka kamuolį raičiot, kai reikia, moka kontratakuoti, tvarkingai grįžta į gynybą. Žaidžia kietai, bet ne grubiai . Respect .

Trumpai apie rungtynes. Pirmame kėlinyje abi komandos žaidė tikrai koncentruotai, Kruša stengėsi  kuo greičiau išeiti į kontratakas, tačiau puikiai dirbo jauna greita Trakų gynyba. Sukūrėm  keletą puikių  momentų tačiau nesugebėjom jų realizuoti . Trakai gi stengėsi trumpais pasais  atakuoti per centrą, tačiau sugebėjom sėkmingai neutralizuoti šias atakas. Pirmo kėlinio pabaigoje išryškėjo Trakų fizinis pranašumas ir likus 5 minutėms turėjom keletą epizodų, ne visai malonių Krušos fanams . Po pirmo kelinio 0:0 - dėsningas rezultatas .

Po pertraukos Trakai  padidino tempą , ypač gerai pradėjo judėti aikštės centre ir  jeigu ne puikus Krušos vartininko žaidimas, tai pirmas įvartis turėjo būti įmuštas žymiai anksčiau. Vis dėl to jis brendo  ir  po kairio gynėjo  klaidos gavom neatremiamą smūgį į vartus , o netrukus praleidom ir antrą . Bt dar pabandėm kabintis. Puikų įvartį įmušė Martynas Rašinskas. Po to  turėjom dar keletą puikių progų išlyginti rezultatą , bet nepataikėm iš dėkingų pozicijų į vartų plotą. Gaila. Sukuriam gerų progų, į tai įdedam daug darbo , tačiau finalinėje stadijoje  nepataikom .”

Geležinis Vilkas – Mostiškės 2:3

Nepaisant to, kad spėjau lengvą Mostiškių pergalę 3:0, prisipažinsiu, kad man gaila Geležinio Vilko. Nesukaupus nė vieno taško pirmauti 2:0 ir pralaimėti 2:3, praleidus įvartį paskutinę minutę... Tikėkimės, kad tie vilkai yra išties geležiniai, ir šis smūgis neatsilieps jų tolesniems rezultatams.

„Buvo puikios rungtynės, - rašo Geležinio Vilko vadovas Darius Indriūnas. - Manau, kad įpusėjus pirmam ratui apsipratome su IV lyga. Nes paskutinėse rungtynėse su Mostiškėmis, kariškių komanda pasirodė  tiesiog LABAI PUIKIAI. Kaip komandos vadovas, noriu pagirti žaidėjus atidavusius visas jėgas šiame mače. Tiesiog nepasisekė išplėšti taško... “

O Mostiškių Facebook paskyra kažkodėl sulygino šio mačo įtampą su čempionų lygos finalo. Na čia aš nesutiksiu. Real ramiai patvarkė Liverpool, ko nepasakysi apie Mostiškes prieš Geležinį Vilką.

Mostiškių Facebook paskyra: “Rungtynės, savo įtampa nenusileidžiančios Čempionu Lygos finalui. Greita šeimininkų pradžia ir 2-ą minutę praleidžiame po pirmojo smūgio. 8-a minutė - jau 0:2. Smūgis ore paleidžiantis patranką į viršutinį vartų kampą. Žaidimas visiškai priklausė mums ir vilkai tik retkarčiais pereidavo į puolimą, tačiau mes pralaimim. Vėliau spaudimas davė vaisiu. E.Nuobara kelia iš krašto ir kamuolys pataiko į ranką vilkų gynėjui – pendelis, kurį šaltakraujiškai realizuoja tas pats E. Nuobara. Po 10 minučių – dežavu: V. Bartoševičius po pakėlimo is krašto smūgiuoja per save kaire koja, lygiai taip pat, kaip Garethas Bale‘as ČL finale, tik šįkart vartininkas pasirodė daug geriau nei Loris Karius - palietė kamuolį, kuris spėjo atsitrenkti į virpstą bei skersinį, ir tik tada įskrieti į vartus. Fantastiško grožio bei svarbos įvartis, suteikęs vilčių į come-backą. Visa antrajį kėlinį vilkai atsimušinėjo, kartais pasiųsdami savo greitus puolėjus į ataką ir tik mūsų vartininko A. Stanciko užtikrinto žaidimo dėka pavyko išvengti įvarčių. Mums niekaip nesisekė įmušti. Kai negelbėjo gynėjai, vilkų vartininkas traukė viską, kas lėkė į vartų plotą. Pagaliau, jau per teisėjo pridėtą laiką pavyko įmušti. Po pakelto kampinio kamuolys atsitrenkė į kažkieno nugarą ir V. Krasockis galva nukreipia jį į vartų tinklą. Įtemptos ir sunkios rungtynės- drama. Kol kas sunkiausia kova baigėsi Mostiškių pergale. Divizione silpnų nėra, su visais reikia kovoti.

Ačiū už charakterį, mostiškiečiai!”

Anonsas

Širvintos – Futbolo Broliai

06.03 18.00 Širvintų

Tarpusavyje komandos žaidusios nėra.

O aš, neatsižvelgęs į V. Pivovaro patarimą, vis tik pabandysiu paprognozuoti...

Taigi – prognozė:  Širvintos laimės atkaklų mūšį 3:2.

Nemenčinė – Mostiškės

06.03 18.00 Gedimino Gimnazijos

Prieš du metus Nemenčinė du kartus tokiu pat rezultatu 5:0 sutriuškino Mostiškes.

Betgi priminsiu, kad tada Mostiškės turėjo gerokai kitokią sudėtį ir nebuvo susijungusios su aukštuose divizionuose žaidusia Naujųjų Verkių komanda.

Prognozė: Ir vis dėl to pergalę skirsiu Nemenčinei. Ne 5:0, aišku. Pakaks 3:1.

Trakai – Viesulas

06.03 19.00 Dilgynė

Prieš dvejus metus šiuodvi ekipos buvo susitikę SFL taurės turnyre. Rungtynėms pasibaigus lygiosiomis 3:3, Viesulas 3:2 laimėjo baudinių seriją.

Prognozė: Tačiau šiemet nematau nė vienos priežasties dėl ko Viesulas neturėtų pralaimėti Trakams. Spėju Trakų pergalę 4:1.

Advoco – Ave.Ko

06.03 20.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Komandos didįjį futbolą tarpusavyje žaidė 4 kartus. Tris kartus tarpusavio dvikovose buvo sėkmingesni Ave.Ko, kartą Advoco futbolininkai

Prognozė. Kaip ten bebūtų, manau Kalvelių komanda pajėgi sustabdyti Aveco žygį į viršūnes. 1:1.

Geležinis Vilkas – Kruša

06.03 20.20 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Didžiajame futbole ekipos susirungę nebuvo.

Rungtynes praleisti dėl kortelių privalės Krušos gynėjas Aidas Monkus.

Prognozė: Pasitikėsiu Geležinio Vilko žaidėjų psichologija ir spėsiu jiems pirmąjį tašką. Lygiosios 1:1.