A divizionas: Prezidentas mato aštuonis pretendentus (13 turo apžvalga) Visos

Jau sunku suskaičiuoti, kiek kartų kartojome apie neįtikėtinai konkurencingą šių metų SFL A divizioną.

Tuo susižavėjo net VRFS prezidentas Paulius Malžinskas. Jis savo kuruojamos (vis dar) organizacijos paskyroje pasidalino turnyro lentelės fragmentu ir konstatavo, jog „realiai net 8 komandos gali kovoti dėl SFL čempionų vardo“.

13–as turas vėl laimės neatnešė Ave.Ko. komandai. Ir dabar situacija tokia, kad juos nuo 8 pozicijoje esančių Futbolo Brolių teskiria 6 taškai. O iki sezono pabaigtuvių dar 9 turai!

Lentvaris – Viltis B 5:2 (2:1)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.
12' Albert Bogdan 1:0
36' Teodoras Žukas (iš 11 m) 1:1
41' Artūras Borščevskis 2:1
49' Darius Burbulis (iš 11 m) 3:1
53' Edvinas Dubavičius 3:2
70' Andžej Baranovskij 4:2
79' Albert Bogdan 5:2

Turas prasidėjo nuo mačo tarp Lentvario ir Vilties B komandų. Pagerėjusi padėtis Vilties dublerių korpuse leido tikėtis atkaklios kovos. Taip ir buvo, nors iš rezultato gali taip nepasirodyti.

„Kaip amerikietiškieji kalneliai, – mačą apibūdino Lentvario vadovas Nerijus Varnas. – Ir jie mums nebuvo lengvi ar linksmi. Rungtynės buvo sunkios, žaidėme be keturių pagrindo žaidėjų ir su dviem keitimais.“

Rungtynės prasidėjo aktyviai, abipusėmis atakomis, bet po svečių vartininko klaidos šeimininkus į priekį išvedė Albertas Bogdan.

Sužaidus daugiau nei pusę valandos rezultatas tapo lygus, kai 11 m baudinį realizavo Teodoras Žukas.

Jis mano, kad prieš tai įvykęs epizodas galėjo pakeisti mačo eigą: „Kone kertinis momentas. Po nuostabaus mūsų saugo Naglio Balčiūno reido pabėgus prieš vartininką baudos aikštelėje jį nušienavo Lentvario gynėjas (Artur Tyševič). Teisėjas parodė geltoną kortelę, o mes manome, kad tai buvo akivaizdi raudona.“

Įvarčių Trakuose netrūko. Ir Viltis B laikė Lentvarį įtampoje ilgiau nei valandą. Visgi dėka geresnės lentvariečių progų realizacijos jie galiausiai pridėjo dar du įvarčius ir triumfavo 5:2.

Šeimininkai nugalėjo, bet dėl šių trijų taškų teko rimtai pasigrumti.

„Mūsų žaidėjai kontroliavo rungtynių eigą, nors fiziškai labiau pavargo, nei Vilties B žaidėjai. Mes kartais jau vaikščiojome po aikštę. Dar trūksta komandinės drausmės“, – pažymėjo N. Varnas.

Lentvario atstovas taip pat įvertino Vilties B komandos progresą: „Matyti, kad jie pasistiprinę ir antrame rate atranda savo žaidimą. Jei rinksis ir į rungtynes, ir treniruosis kaip deklaruoja, šiame divizione nuo jų kentės dar ne viena komanda.“

Širvintos/VGTU–Vilkai – FC Vova 0:0
Ukmergės centrinis stadionas. Teisėjas – J. Butkus.
69' pašalintas Giedrius Viktoravičius (VGTU–Vilkai)

Šios rungtynės vyko Ukmergėje, nes čia buvo suplanuotos 15–osios FC Vovos klubo gimtadienio iškilmės. Širvintiškiai neprieštaravo šiek tiek „pasislinkti“ šiauriau ir sužaisti gretimame mieste.

Nominalūs mačo šeimininkai gimtadienio šventės nesugadino, nors 20 minučių turėjo atsilaikyti mažumoje. O už tai turėtų būti dėkingi savo vartininkui Tomui Janovskiui, „sugėrusiam“ 7 varžovų smūgius.

Nepaisant to, VGTU–Vilkų treneris Nerijus Kuzmickas sakė, kad rezultatas prastas, nes jo tiesiog netenkina. Ir nuo šiol Širvintų komandos žaidimo braižas turėtų keistis.

„Žaidėjai demonstravo per daug pasitikėjimo. Dabar žaisime dėl rezultato, taip, kaip suprantu žaidimą aš, o ne patys žaidėjai. Tam, kad pakiltume į aukštesnį divizioną“, – tikino N. Kuzmickas.

Galiausiai jis pripažino, kad nors Vovą įmanoma įveikti, šį kartą buvo įmanomas ir pralaimėjimas. Mat voviniai degė didesniu noru.

Vova nelaimėjo, tačiau dėka palankių kitų rungtynių baigties priartėjo iki lyderio dar vienu tašku. Tad gimtadienį galima laikyti vykusiu.

Pagiriai – Top Kickers 1:1 (0:0)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – R. Jasiūnas.
50' Emilis Tankūnas 0:1
64' Marius Daukša 1:1

Pamenate praėjusią savaitę Pagirių vadovo Marko Vasilevsko mestą pareiškimą, kad jei vidaus reikalai negerės, gali tekti atšaukti komandą iš pirmenybių? Nežinia ar tokiu būdu sužadintos Pagirių žaidėjų ambicijos, ar Top Kickers žaidėjų atsainumas (juk komandos vadovas Mantas Urbonas atšventė vestuves) lėmė šį turo netikėtumą.

Pagirių žaidėjai kovojo kietai ir agresyviai, panašiai kaip lietuviai prieš Liuksemburgo meistrus, ką patvirtina šeši gauti įspėjimai.

Taškų pagiriečiai buvo pelnę birželio mėnesį. Bet po to sužaidė trejas klaikias rungtynes, patyrė tris pralaimėjimus bendru santykiu 3:30.

„Smagu iškovoti tašką po tokios ilgos pertraukos ir po tokių katastrofiškų rezultatų“, – lengviau atsikvėpė M. Vasilevskis.

Šį kartą jo komanda į rungtynes surinko net 19 futbolininkų – tiek pavardžių yra mačo protokole.

„Tiek šį sezoną mūsų ko gero dar nebuvo susirinkę. Su Top Kickers sukovojome taip, kaip reikia kovoti kiekvienose rungtynėse ir štai rezultatas. Ne trys taškai, vienas, bet svarbu bent taip pradėti kopti aukštyn“, – kalbėjo Markas.

Tuo metu Top Kickers vadovas M. Urbonas paneigė įtarimus apie galimą komandos atsipalaidavimą.

„Buvo daug gandų, kad Pagiriai nukraujavę, kad vos surenka žmonių čempionatui, bet su tokia sudėtimi, kokią surinko prieš mus, kibs į atlapus visoms komandoms. O kalbant apie rungtynes, tai netrūko kietos kovos, kartais balansuojant ant grubumo ribos. Ryžtingesnis teisėjas galėjo padovanoti porą raudonų kortelių abiem komandoms, bet šįkart buvo apsieita tik geltonos spalvos kvadratėliais. Pernelyg daug šimtaprocentinių progų nebuvo sukurta nei prie vienų vartų, tad rezultatas dėsningas“, – sakė Mantas.

Šie prarasti taškai Kickersams buvo brangūs. Pergalės atveju jie dabar būtų antri. Bet šiuo metu yra penkti.

Antra vertus, M. Urbonas to nelaiko tragedija: „Aišku, žiūrint į turnyrinę lentelę, tai lyg ir peršasi išvada, jog praradome 2 taškus. Tačiau aikštėje nebuvome pranašesni už varžovus ir lygiosios turbūt teisingas rezultatas. Bet net ir tas vienas taškelis mus priartina prie pirmaujančių Avekų. Tai dar kartą parodo, koks tolygus ir stiprus šiemet yra A divizionas, ir panašu, kad įtempta kova vyks iki sezono pabaigos.“

Viesulas – Mostiškės–Tonitra 3:4 (2:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – Dž. Kuprašvili.
9' Nojus Krasnauskas 1:0
20' Valdemar Voinič 1:1
24' Bekzod Kayumov 1:2
34' Rokas Slivinskas 2:2
68' Bekzod Kayumov 2:3
83' Sergej Lukašionok 2:4
89' Evaldas Lukaševičius (iš 11 m) 3:4

Apžvalgininkas prieš šį turą nuoširdžiai tikėjo, kad Viesului gali pavykti atidaryti taškų sąskaitą. Tačiau jiems ir vėl pritrūko „šiek tiek“.

Antra vertus, Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas teigė, kad tas „šiek tiek“ turi savo vertę: „Kai praleidi keturis įvarčius, tikėtis teigiamo rezultato yra sunkoka.“

Viesulas pradėjo gerai, anksti įmušė įvartį. Mostiškės netrukus nerealizavo 11 m baudinio, bet dėl to nė kiek nepasimetė ir vis tiek mušė „savo“ įvarčius.

Pergalė Mostiškių komandai leido labiau atitrūkti nuo iškritimo į B divizioną zonos, tuo metu Viesulo užduotys likusioje sezono stadijoje seniai žinomos.

„Mes šiose rungtynėse turėjome naujų žaidėjų. Vieni lengviau integravosi, kitiems gal reikės kiek daugiau laiko. Bet tikimės, kad geriau rinksimės į rungtynes ir žaidimas gerės“, – sakė G. Slivinskas.

FK Salininkai – TEC 2:0 (1:0)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – R. Osipov.
35' Daniel Bardovskij 1:0
47' Rafal Rusecki 2:0

TEC komanda tik antrą kartą šį sezoną neįmušė įvarčio. Bet dar įdomiau tai, kad per 10 šių komandų tarpusavio dvikovų nors viena komanda be įvarčio liko tik pirmą kartą.

Salininkai rudens ratą pradėjo dviem pergalėmis, o komandos treneris Pranas Janušauskas pareiškė, kad „du nukritę lapai – tai dar ne ruduo“.

Jį kur kas labiau neramina komandos fizinė būklė ir traumos: „Byrame. Mus retina ligos, kortelės ir traumos. Kai kurie laukia operacijų, todėl šiek tiek neramu, kaip bus toliau.“

Prieš TEC komandą Dilgynės aikštėje Salininkai sužaidė drausmingai ir koncentruotai, didelį dėmesį skirdami gynybai.

„Salininkai žaidė giliai atsitraukę nuo gynybos ir kantriai laukė savo progų. Mes turėjome dvi labai geras progas rungtynių pradžioje, kurios galėjo iš esmės pakeisti žaidimo eigą. Pabėgusio Vytauto Žičiaus smūgį lietė gynėjas, kitoje situacijoje varžovus gelbėjo vartininkas“, – prisiminė TEC vadovas Aurimas Baubkus.

Savo ruožtu Salininkai išnaudojo krašto saugus ir puolėją, kurie bėgo ir kovojo dėl kiekvieno „ilgo“ kamuolio.

35 min. Daniel Bardovskij įmušė pirmą įvartį ir po jo šeimininkai ėmė dar labiau saugoti rezultatą. Vos prasidėjus antram kėliniui, TEC gynėjai niekaip neišmušė kamuolio ir tuo pasinaudojęs Rafalis Rusecki padvigubino rezultatą.

„Mes nors ir bandėme pulti gausiau bei turėjome kamuolio ir teritorijos kontrolę, bet Salininkai puikiai naudojosi savo kontratakomis ir galėjo mus dar kelis kartus nubausti. Patys kažkokių šimtaprocenčių progų nesusikūrėme. Pritrūkome žmogaus ant suolo, kuris būtų galėjęs koreguoti žaidėjų išsidėstymą bei žaidimo planą“, – pralaimėjimą apibendrino A. Baubkus.

Neretai Dilgynės stadionas sulaukia priekaištų dėl prastos būklės. Bet A. Baubkus teisintis aikštės kokybe nenorėjo: „Priekaištų neturime.“

Futbolo Broliai–Railana – Ave.Ko. 2:1 (1:0).
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
41' Albert Masliuk 1:0
62' Ernestas Mininas 2:0
84' Mark Bogdevič 2:1

Kad A divizionas neprognozuojamas, dar kartą patvirtina faktas, jog Ave.Ko. patyrė tik du pralaimėjimus, ir abu – prieš 8–oje vietoje esančius Futbolo Brolius.

Nors komandos rungtynes pradėjo aktyviai, ypatingų momentų kurį laiką nebuvo sukurta. Palaipsniui Futbolo Broliai perėmė iniciatyvą ir ėmė atakuoti agresyviau, tad logiškai įmušė du įvarčius.

Tuo metu Ave.Ko. puolime tikrai nežibėjo. Rezultatą sušvelnino likus žaisti kelias minutes, tačiau per likusį kelių minučių šturmą nieko nepešė.

Futbolo Broliai dar pridūrė, kad rungtynės buvo kietos: „Nevyniojant daug žodžių į vatą, abi komandos pirmadienį žaidė kietą futbolą ir kartais jau net buvo keista, kad teisėjas apskritai išsitraukia švilpuką, nes žaisti tą vakarą jis tikrai leido.“

Nevyniojo į vatą ir Ave.Ko. atstovai, šias savo rungtynes pavadinę „vienomis prasčiausių per visą sezoną.“

Ave.Ko. vadovas Sergejus Lajevskis pažymėjo, kad rezultatą nulėmė brandesnis Futbolo Brolių žaidimas, kamuolio kontrolė ir daugybė perdavimų, o jo komandai atsakyti tuo pačiu nesisekė.

Jis taip pat su nerimu laukia būsimųjų rungtynių prieš Lentvario ekipą.

„Po pralaimėjimo darysime išvadas ir kitame mače su Lentvariu mėginsime pasitaisyti. Bet bus labai sunku, nes žaisime Panerio stadione. Aikštė ten kaip daržas. Sakykite, kaip galime žaisti tokiose aikštėse?“, – retoriškai klausė S. Lajevskis ir tarsi atviruką perdavė šią nuotrauką:

Keturioliktas turas (rugsėjo 1 d.)

Viltis B – Mostiškės–Tonitra. Sekmadienis, 13.15, LFF stadionas. Pirmame tarpusavio mače Mostiškės triumfavo 2:1. Bet atsižvelgus į Vilties B progresą, šį kartą realus atrodo priešingas variantas. Prognozė: 2:1.

FC Vova – Futbolo Broliai–Railana. Sekmadienis, 15.00, Senvagės stadionas. Pergalės prieš Ave.Ko. pakylėti Futbolo Broliai mėgins dar kartą paneigti apžvalgininko spėjimus ir nuimti dar vieno favorito skalpą. Gegužę voviniai mindė varžovus 8:1, tad pastarieji trokš revanšo. Prognozė: 3:2.

Top Kickers – Salininkai. Sekmadienis, 16.00, Fabijoniškių stadionas. Pavasarį Dilgynėje Top Kickers išplėšė pergalę 2:1, bet jų vadovas Mantas Urbonas nemano, kad „namų“ mače dabar eisis lengviau: „Turime įtarimą, kad Salininkai neleis mėgautis futbolo mūsų puolėjams, tad tikiuosi, kad pavyks efektyviai išnaudoti turimas progas.“ Prognozė: 2:1.

TEC – Širvintos/VGTU–Vilkai. Sekmadienis, 16.45, Senvagės stadionas. Širvintos turi sunkią atkarpą – skaičiuojant su Taurės turnyru, jie per 3 rungtynes pelnė vos 1 įvartį. Tai daug pasako apie realizacijos problemas. Paskutiniame ture neįmušė ir TEC, tad įdomu, kuriems pirmiesiems „pramuš“. Pirmame rate 2:1 nugalėjo VGTU–Vilkai. Prognozė: lygiosios, 2:2.

Pagiriai – Viesulas. Sekmadienis, 17.00, Dilgynės stadionas. Jei mačas vyktų prieš savaitę ar dvi, kalbėtume apie lygius šansus. Bet praėjusį savaitgalį įvykęs Pagirių blykstelėjimas favoritų svarstykles lenkia jų naudai. Žinoma, jei vėl susirinks taip pat gausiai. Pirmą tarpusavio kovą jie laimėjo 3:1. Prognozė: 4:2.

Ave.Ko. – Lentvaris. Sekmadienis, 18.00, Panerio stadionas. Komandos pirmame rate susikeitė tvarkaraščio pozicijomis – pirmą sykį buvo kovota Kalveliuose, kur Ave.Ko. nugalėjo 3:0. Dabar revanšas vyks Panerio stadione, dėl ko Kalvelių komandos vadovas jau išreiškė susirūpinimą. Aišku, tokia aikštė suvienodins komandų šansus. Prognozė: 2:2 ir lyderių nepasitenkinimas.