A divizionas: pirmoji čempionų pergalė ir driokstelėjusios Mostiškės Visos

Po pastarojo turo A divizione liko vos dvi komandos, kurios dar neiškovojo taškų – Žiežmariuose pralaimėjusi Viltis B ir Top Kickers, kurie netikėtai skaudžiai pralaimėjo Mostiškėms.

Tuo tarpu pagaliau iš nesėkmių liūno pagaliau išlipo titulą ginantys Ave.Ko futbolininkai, nugalėję pozityviai startavusį Geležinį Vilką. Lentelėje vienvaldžiais lyderiais išlieka Granitas B, iškovoję jau trečiąją pergalę iš tiek pat galimų.

Spėta rezultatų: 18

Tiksliai atspėta rezultatų: 1

Tiksliai atspėta baigčių: 8

Kaišiadorys-Baltai 2:0 Viltis B (spėjimas – 3:1)

Čia apžvalgininkui pavyko atspėti tiek laimėtoją, tiek ir įvarčių skirtumą.

Šeimininkai Žiežmariuose pergalę iš esmės nusikalė trumpos atkarpos pirmajame kėlinyje metu – du kartus per dvi minutes tiksliai mušė Ignas Špakauskas ir Tautvydas Valkavičius ir, kaip pasirodė vėliau, to visiškai pakako pergalei.

Kaišiadorių koandos atstovas Andrius Jankauskas pasidžiaugė, jog, jo komandai įgavus persvarą, didelių abejonių dėl jos išlaikymo nekilo.

„Rungtynes pradėjome gerai. Kėlinio viduryje kelis kartus pavyko užklupti varžovus greitomis atakomis. Du įvarčiai per dvi minutes – svarus indėlis. Vėliau varžovai kamuolį kontroliavo ilgiau, tačiau didelių problemų ginantis beveik nekilo“, – akcentavo A. Jankauskas.

Baltai ir toliau išlieka nepralaimėję ir laikosi antroje lentelės pozicijoje, o Vilties B kapitonas Teodoras Žukas išsakė savų pastabų ir aikštės kokybei.

„Privalu pasakyti žodį apie aikštės būklę. Žiežmarių stadiono veja nėra pati blogiausia - per ilgus metus SFLe teko matyti labai daug, tačiau problema, kad aikštė buvo visiškai nelaistyta, o turint omeny praėjusių savaičių kaitrą, aikštė buvo kieta kaip betonas.

Iš esmės abu įvarčiai, kuriuos praleidome pirmojoje rungtynių dalyje, buvo analogiški: ilgas perdavimas už galvų mūsų gynėjams ir vienas prieš vieną pabėgę Baltų puolėjai. Vietomis ilgiau palaikėme kamuolį, bandėme regzti pozicines atakas, tačiau į rezultatą tai nepavirto“, – teigė T. Žukas.

Beje, stadiono tema pasisakė ir A. Jankauskas, būsimiems Kaišiadorių komandos varžovams pristatęs šiokių tokių gerų naujienų.

„Dėl stadiono Žiežmariuose – rudeniop, jei viskas vyks pagal planą, persikelsime į naują stadioną Kaišiadoryse. Kol kas žaidžiame Žiežmariuose. Aikštės kokybė geresnė nei praėjusiais metais. Juk reguliariai, rūpestingai prižiūrima. O ir lietaus šiemet gerokai daugiau ir žolė spėjo sutankėti“, – pasakojo A. Jankauskas.

Kitame ture Vilties dublerių laukia susitikimas su Mostiškėmis – komanda, kuri praėjusiame ture spėjo atsidaryti pergalių sąskaitą, tačiau apie tai – vėliau.

Salininkai 1:1 Širvintos-VGTU Vilkai (spėjimas – 1:1)

Pirmasis visiškai tikslus apžvalgininko šūvis nutiko trečiajame ture, akistatoje tarp Salininkų ir VGTU kolektyvų.

Salininikams tai buvo pirmieji prarasti taškai po dviejų iš eilės pergalių, tuo tarpu VGTU jau antrą turą iš eilės sužaidė lygiosiomis, tačiau taip pat išlieka nepralaimėję.

Abu įvarčiai čia krito pirmajame kėlinyje – jam persivertus į antrą pusę Dilgynėje Salininkus į priekį išvedė Daniel Bardovskij, tačiau, nepraėjus nė dešimčiai minučių, balansą į rungtynes grąžino Erikas Milašauskas.

Antrajame kėlinyje pozicinę persvarą išlaikė VGTU, tačiau įvarčiais ji nevirto ir komandoms teko tenkintis lygiosiomis.

Salininkai VGTU komandai ir toliau išlieka neįmenama mįsle – per paskutines 6 rungtynes VGTU tarpusavio mačuose neiškovojo nė vienos pergalės, o tai savo komentare akcentavo ir komandos atstovas Haroldas Kerušauskas.

„Kai žaidžiam su Salininkais, jų vartai mums lyg užkeikti. Iš esmės identiškos rungtynės praeitų metų kovoje SFL taurėje (tada tolyn žengė baudinių seriją laimėję Salininkai – red.). Nu neina pramušt ir viskas! Salininkai turbūt patys nesuprato, kaip šios rungtynės galėjo baigtis lygiosiomis. Nors pirmajame kėlinyje ir buvo pora epizodu, kur aštriau sužaidę varžovai galėjo padvigubinti rezultatą, tačiau išėjus komandoms po pertraukos vaizdas pasikeitė iš esmės.

Žaidybinė persvara buvo akivaizdi, daug sukurta progu, tačiau sėkmė tą dieną lankė oponentus, kitaip neina pavadinti. Privalėjom nugalėti ir pasiimti sau vertus 3 taškus. Kad ir kaip bebūtų, atgal nesigrežiojam, koncentruojamės į ateinantį susitikimą, kuris nusimato sunkus ir sudėtingas. Specifiniame Kalvelių stadione favoritais, be abejonės, bus AveKo“. – į ketvirtadienio kovą jau žvelgė H. Kerušauskas.

Jis, beje, turėjo priekaištų ir rungtynių teisėjui Romanui Osipovui ir jo brigadai.

„Apie teisėjavimą nenoriu nė komentuoti, teks pradėti filmuoti rungtynes. Pastabos jau yra išsiųstos į DK“, – teigė H. Kerušauskas.

Tokiu rezultatu patenkintas neliko ir VGTU komandos treneris Nerijus Kuzmickas.

‘Lygiosios, kurios prilygsta pralaimėjimui. Realizacija vėl mums pakišo koją, sunku net suvokti, kaip tiek progų nesugebam realizuoti. Iš Salininkų, kaip ir buvo tikėtasi, jokio futbolo, kamuolys ant kojos ir į prieki, susikoncentravę tik į gynybą.

Teisėjui sunkiai sekėsi valdyti rungtynes, bet nedetalizuosiu“, – minėjo N. Kuzmickas.

Tuo tarpu Salininkų komandos vadovas Pranas Janušauskas laikėsi kitokios pozicijos ir pasakojo, esą rezultatas yra dėsningas, nes pergalę išplėšti galėjo abi komandos.

Jis taip pat nepritarė ir minčiai, kad Dilgynės veja yra šiek tiek palankesnė jo komandai, negu ant sintetinių dangų įprastai žaidžiantiems VGTU.

„Mes kiekvienose rungtynėse žengiame į aikštę tam, kad laimėtume, manau, kaip ir kiekviena normali komanda. Dabar jau šaukštai po pietų ir rezultatas yra toks, koks yra. Laimėti galėjo abi komandos.

Dilgynė buvo labiau pranašumas Širvintoms-VGTU, kadangi jie kojas apšilo šioje aikštėje savaitės viduryje jau su Top Kickers-Koloro, o mums tai buvo pirmas kartas joje šiemet. Kalbant apie varžovus - viskas su jais tvarkoje, pasikartosiu dar kartą, šiemet divizione pilna stiprių komandų ir tikrai nebus lengva niekam, nors pagal istoriją Širvintos-VGTU ir yra paranki mums komanda“, – svarstė P. Janušauskas.

Mostiškės 5:1 Top Kickers (spėjimas – 2:4)

O jau su šito mačo spėjimo tai, kaip sakoma, nepaėjo visiškai. Dviejų iš autsaiderių dvikovoje pirmuosius taškus prognozavau TK, tačiau Mostiškės visas prognozes sutalžė į šipulius.

Jau po pirmojo kėlinio šeimininkai turėjo dviejų įvarčių persvarą, o apsukų nemažino ir po pertraukos – pridėjo dar tris smūgius, o svečių komandoje jau pačiame dvikovos finiše garbės įvartį pelnė Onur Koksel.

Ryškiu faktoriumi Mostiškių pergalėje buvo Kiril Levšin – ilgametis LFF I Pirmos lygos žaidėjas, kuris jau šiam sezonui įsibėgėjus prisijungė prie Mostiškių ir, tikėtina, bus vienas komandos lyderių.

Debiutinėse savo rungtynėse jis pelnė net tris įvarčius ir aiškiai parodė, jog varžovus už klaidas jis yra nusiteikęs bausti skaudžiai.

Apie tai, jog dvikova klostėsi visiškai ne pagal išankstinį sumanymą, pasakojo ir TK vadovas Mantas Urbonas.

„Į rungtynes keliavom geros nuotaikos, tikėjom kad tai bus ta diena, kai pagaliau pradėsim rinkt taškus. Bet deja. Gavom greitą įvartį, bandėm lipt lygint, bet varžovų kontratakos baudė skaudžiai. Paguoda tik mūsų vienintelis įvartis paskutinėmis mačo sekundėmis, daugiau kažko teigiamo įžvelgti sunku.

Atrodo, ir susirinkom beveik optimalią sudėtį, ir noro laimėti buvo daug, bet vis kažkas nesigauna. Vieno nešališko žiūrovo nuomone, nežaidėm blogiau už Mostiškes, bet žaidėm be galvos. Jei tos „galvos“ greitu metu neatrasim, lygoj turėsim labai daug problemų“, – svarstė jis.

Beje, paties M. Urbono šeimą neseniai aplankė gandrai, tad, kas žino, kad tas pozityvus impulsas persiduos ir komandai į aikštę?

TEC 1:4 Navigatoriai Old Boys (spėjimas – 2:1)

Vis smagiau kojas aukštesniame lygyje apšyla antroji Navigų komanda. Pirmame ture pralaimėję, antrame jie jau rimtai kibo į atlapus vieniems grupės favoritų, o trečias kartas nemelavo ir pagaliau atnešė pergalę.

Pergalę prieš ne bet ką, o prie solidžiai sezoną pradėjusius TEC futbolininkus, kuriems tai buvo pirmasis sezono pralaimėjimas.

Ir laimėjo Navigai tą kovą, kaip teigė patys, be didesnės įtampos, praktiškai visų rungtynių metu išlaikydami žaidybinį pranašumą ir jį vertę įvarčiais.

Šioks toks pavojus jų persvarai buvo kilęs antro kėlinio starte, kai varžovai atsilikimą sumažino iki 1:2, tačiau greitai krito trečias įvartis, kuris iš esmės atsakė į visus dar likusius klausimus.

Vyšnią ant torto jau paskutinėmis minutėmis uždėjo vienas iš Navigų atakų lyderių Vidmantas Černiauskas, sužaidęs vienas geresnių savo rungtynių: du įvarčiai ir rezultatyvus perdavimas įvarčiui, kurį varžovai pelnė į savus vartus byloja apie tai, kad V. Černiauskas sėkmingai baudė oponentus už jam suteiktus šansus.

„Rungtynės buvo pakankamai atkaklios, bet gan ramiai pavyko jose pasiekti pergalę. Puikiai išnaudojome susikurtas progas greitose atakose. Pasigedau kibesnio žaidimo iš TEC, varžovai atrodė kiek pavargę, galbūt tam įtaką padarė tvankus oras bei trumpesnis suolelis.

Pergalė svarbi ir psichologiškai, nes pirmoji. Tikiuosi, kad ir toliau išlaikysime 17-18 į rungtynes susirenkančių žaidėjų vidurkius, nes jūra bei ežerai jau pradeda daryti savo įtaką“, – svarstė laimėtojų komandos žaidėjas Vilius Kadys.

Tuo tarpu TEC taip pat pripažino, kad tądien jiems nesisekė niekas ir savo reitingų rubrikoje pasiteisinimų neieškojo.

Geležinis Vilkas 0:2 Ave.Ko (spėjimas – 2:2)

Šventė pagaliau atėjo ir į titulą ginančių Ave.Ko kiemą – Kalvelių komanda pagaliau iškovojo pergalę, nusiėmė minusinę naštą ir taškus dabar jau rinks tik į pliusą.

Čia rungtynės ryškaus favorito neturėjo, o svečiai viską išsprendė per kelių minučių atkarpą antrajame kėlinyje – visų pirma tiksliai mušė komandos kapitonas Viliamas Novicki, o po poros minučių antrą vinį varžovams smeigė Dmitrij Ovsejuk.

Tiesą, pergalė Kalvelių komandai paliko ir tam tikrą kartėlį – mačui jau einant į pabaigą antrą geltoną kortelę prieš save išvydo Pavel Pristavka, kuris dabar turės praleisti artimiausias komandos rungtynes su Širvintomis-VGTU.

Kaip mačą reziumavo Geležinio Vilko vadovas Darius Indriūnas – lemiamomis akimirkos jo komandai pritrūko charakterio ir kietumo.

„Treneris nuteikinėjo komandą rimtai ir šiurkščiai kovai, aptarėme, kad priešininkas bus labai sužeistas ir norės reabilituotis prieš savo sirgalius. Vyko apylygė vyriška kova, bet galų gale - pelnyta patyrusių priešininkų pergalė.

Kariškių treneris Šarūnas Beivydas labai nusivylęs savo komandos kovingumu. Kai reikėjo parodyti charakterį ištižome. Bet tai bus gera pamoka, kurią privalome šlifuoti treniruotėse, nes niekas taip neužgrūdina jaunos komandos, kaip nesėkmės. Vilkai eina išsilaižyti žaizdų ir ruoštis kitoms rungtynėms“, – pasakojo D. Indriūnas.

Granitas B 3:1 Futbolo Broliai (spėjimas – 4:1)

Po to, kai taškus pabarstė Geležinis Vilkas ir Salininkai, Naujosios Vilnios komanda žinojo, kad, iškovojusi pergalę, taps vienvalde čempionato lydere.

Nedaugelio staigmenai, būtent taip ir įvyko – Granito dubleriai iškovojo laimėjimą ir su maksimaliu taškų kiekiu ramiai įsitaisė lentelės viršuje.

Tiesa, pirmąjį įvartį rungtynėse pelnė svečiai, tačiau, deja, pelnė jį į savus vartus, kai nesėkmingai kamuolį į savą tinklą pasiuntė Albert Masliuk.

Netrukus šeimininkų gretose persvarą padidino Darius Kazubovičius ir Granitas B dėjo dar vieną didelį žingsnį link pergalės.

Antrojo kėlinio pradžioje Vilmantas Bingelis skirtumą sumažino iki vieno įvarčio, tačiau po penkių minučių Sylvester Kimbar savo komandai pelnė trečią ir taip garantavo dar vieną pergalę.

Su 4 įvarčiais D. Kazubovičius šiuo metu taip pat yra rezultatyviausias diviziono futbolininkas.

ANONSAS

Visi ketvirtojo turo mačai bus sužaisti per kelias numatytas dienas – nė viena pora nenusprendė rungtynių persikelti iš artėjančio ilgojo savaitgalio.

Ave.Ko – Širvintos-VGTU Vilkai

07.02 (ketvirtadienis), 19.30, Kalveliai

Pirmąją pergalę šiame sezone iškovoję čempionai ketvirtadienį į svečius priims komandą, kuri bus ant savęs supykusi dėl nesėkmingų dviejų pastarųjų rungtynių. Patys VGTU atstovai tikina, jog Ave.Ko rungtynėse bus favoritai, tačiau, apžvalgininko spėjimu, favoritų čia nebus, o susitikimas baigsis rezultatyviomis lygiosiomis 3:3.

TEC – Salininkai

07.05 (sekmadienis), 16.45, Senvagė

TEC praėjusiame ture sugėrė rimtą smūgį nuo Navigų, tuo tarpu Salininkai paėmė tašką prieš VGTU kolektyvą. Nors susitikimo šeimininkai yra TEC, Senvagė šiemet kol kas yra sėkmingesnė Salininkams – čia jie laimėjo savo vieninteles žaistas rungtynes, tuo tarpu TEC per du mačus namuose paėmė vos tašką.

Spėjimas – kieta kova, kuri pasibaigs minimalia Salininkų pergale 1:2.

Viltis B – Mostiškės

07.05 (sekmadienis), 20.00, LFF stadionas

Mostiškės savo taškų sąskaitą jau atsidarė, tuo tarpu Viltis B jų vis dar laukia. Vilties dubleriai kol kas stringa puolime ir yra pelnę vos vieną įvartį, tuo tarpu jų sekmadienio varžovai aname ture parodė, kad greitų atakų metu gali būti itin pavojingi.

Spėjimas – K. Levšino pakylėti ir sėkmingą kontratakų taktiką pasirinkę Mostiškių futbolininkai rungtynes laimės 1:3.

Geležinis Vilkas – Granitas B

07.06 (pirmadienis), 18.30, Kariškių stadionas

Komandos kartu pakilo iš B diviziono ir pernai per tris mačus (lygoje ir taurėje) pasidalino po pergalę, dar vienas susitikimas baigėsi lygiosiomis.

Vilkai savo stadione neabejotinai norės reabilituotis prieš savo sirgalius, o Granitas B – pratęsti sėkmingą sezono startą. Nors pernai išvykoje Naujosios Vilnios ekipa prieš vilkus nelaimėjo nė karto, spėju, kad šį kartą serija bus nutraukta – 1:3.

Navigatoriai Old Boys – Top Kickers

07.06 (pirmadienis), 20.15, Senvagės

Navigai, panašu, savo formą vis gerina, tuo tarpu TK nuo pat sezono pradžios klimpsta, ir nevaikiškai. Klausimas, kiek abiejų ekipų susirinkimui įtakos padarys šventinis ilgasis savaitgalis, tačiau, normalios sąlygomis, pergalę čia logiška būtų skirti vis kylantiems Navigams – 3:0.

Futbolo Broliai – Kaišiadorys-Baltai

07.06 (pirmadienis), 20.45, BFA arena

Turas pirmadienio vakarą baigsis BFA arenoje, kur sėkmingą seriją pratęsti bandys Kaišiadorių futbolininkai. Šie pastaruoju metu iškovojo dvi pergales, tuo tarpu Futbolo Broliai po pergalingo starto jau du kartus turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Tačiau šiuo atveju stipresnės komandos išskirti negalėčiau ir prognozuoju baigtį, kurioje laimėtojų nebus – 2:2.