A divizionas: sprigtas naujiems čempionams ir paaiškėjęs prizininkų trejetas Visos

A divizione po šio turo iš esmės buvo atsakyta į paskutinius dar likusius klausimus. Jei prieš savaitę paaiškėjo čempionai, tai šiame ture paaiškėjo ir antrą bei trečią užimtas vietas užimsiančios komandos.

Sidabras atiteks Širvintų-VGTU vilkų komandai, tuo tarpu bronza džiaugtis galės Kaišiadorių-Baltų futbolininkai.

Verta paminėti ir tai, kad Granitas B, matyt, po garantuoto titulo atleido vadeles ir pralaimėjo namuose. Pralaimėjo namuose po labai labai ilgos pertraukos – beveik dviejų metų.

Spėta rezultatų: 84

Tiksliai atspėta rezultatų: 9

Tiksliai atspėta baigčių: 49

PIRMASIS ŠEŠETAS

Kaišiadorys-Baltai 3:2 Navigatoriai (spėjimas 3:1)

Turas startavo neįprastu laiku – šeštadienio ryte – Navigų Old Boys išvyką į Žiežmarių stadioną.

Neaišku, ar tai nulėmė ankstyvas mačo laikas, bet galėjo atrodyti, kad svečiai startavo kažkokie užmigę ir jau po 15 minučių atsiliko 0:2.

Vėliau jiems pavyko sušvelninti deficitą, bet šeimininkai netrukus vėl atstatė dviejų įvarčių pranašumą. Prieš pat pertrauką Navigai dar sykį priartėjo, tačiau antrajame kėlinyje varžovų vartų nebeatrakino ir jau žino, kad šį sezoną baigs šeštoje lygos vietoje.

Baltams visus tris įvarčius įmušė Egidijus Žagaras. Beje, kaip paaiškėjo sekmadienio vakarą, ši pergalė Kaišiadorių komandai garantavo trečios vietos apdovanojimus. Teoriškai juos dar galėjo aplenkti Salininkai, tačiau šie savo susitikime patyrė pralaimėjimą ir iš kovos dėl medalių iškrito.

Kaišiadorių komandos atstovas Andrius Jankauskas pasidžiaugė dėl užsitikrintų medalių ir tikino, kad paskutiniame ture, kuris nieko jau nebelems, reikės derinti kelias skirtingas užduotis.

„Manau, kad sezonas mums buvo geras, nors mūsų žaidimas kartais bangavo. Kaip ir sudėtis. Tačiau nemaža dalis žaidėjų buvo atsakingi, kovingi, drausmingi. Sakyčiau, kad bronzos medalių nusipelnėme.

Rungtynės su Navigatoriai Old Boys mums prasidėjo įspūdingai. Lengvai išsiveržėme į priekį rezultatu 2:0, užtikrintai dominavome. Tačiau patyrę varžovai surado kelias mūsiškių atsipalaidavimo minutes ir per jas patys pajuto savo žaidimą. Tuo pačiu spėjo ir įmušti. Tuomet jau susvyravo mūsiškiai - psichologiškai kiek slėgė mintys apie rezultato išsaugojimą ir itin reikalingą pergalę. Visi įvarčiai sukrito pirmame kėlinyje, nors antrasis įvykiais ir pavojingais momentais nebuvo skurdesnis.

Paskutiniame ture susitiksime su čempionais. Iš vienos pusės norėsis rimtai pakovoti ir pamėginti juos įveikti. Iš kitos pusės, norėsis leisti daug parungtyniauti visiems žaidėjams. Bandysime suderinti šias užduotis“, – mintimis dalinosi A. Jankauskas.

Savo ruožtu Navigų atstovas Vilius Kadys pripažino, kad savotiškas rungtynių laikas padarė įtaką ekipos susirinkimui. Visgi situacijos jis nedramatizavo ir tikino, kad ekipa sužaidė pagal galimybes.

„Rungtynių data mums visiškai netiko, tad nenuostabu, jog ir susirinkome prasčiausiai šiame sezone, o į vartus pastatėme centro saugą.

Ačiū varžovams, jog sutiko luktelėti kelių vėluojančių mūsų žaidėjų, kitaip būtumėme pradėję rungtynes žaisti mažumoje. Visgi, įvartį praleidome su pirmu varžovų smūgiu. Po greitai praleisto antrojo atrodė, jog tądien baigsis liūdnai, bet rezultatą sušvelninus bandėme kabintis į rungtynes.

Reziumuojant, sužaidėme pagal galimybes, o Baltai tikrai galėjo sužaisti geriau, galbūt lengva pradžia juos išmušė iš ritmo. Antrajame kėlinyje dar bandėme kiek paspausti jų gynėjus, kurie kartais kamuolį nešdavo bet kur. Rungtynėms artėjant į pabaigą turėjome ir puikią progą išlyginti rezultatą, kuomet D.G. iš toli prasmūgiavo į viršutinį vartų kampą, bet smūgio pradžią matęs vartininkas įspūdingu šuoliu kamuolį lietė ir nukreipė į vartų skersinį.

Tai turbūt vienintelis pralaimėjimas šiemet, dėl kurio didelio nusivylimo nėra. Sėkmės Kaišiadorims 3 lygoje. Taip pat nustebino ganėtinai gerai išsilaikiusi Žiežmarių stadiono žolė, turint omenyje tai, kad jog jau spalio vidurys.

Paskutiniame ture laukia rungtynės penktadienį Širvintose, tikslai jose priklausys nuo žaidėjų susirinkimo, visgi norėtųsi užbaigti sezoną tvarkingai, be traumų“, – svarstė V. Kadys.

Granitas B 0:1 TEC (spėjimas 4:1)

Jei reikėtų bandyti pritempti kažkokį pozityvą iš apžvalgininko pusės, tai, na galima pasidžiaugti nebent tuo, kad nuspėjau, kiek sykių įmuš TEC.

Visgi savo gynybos zonose jie sužaidė daug užtikrinčiau nei buvo galima tikėtis ir iškovojo pergale, taip tapdami vienintele diviziono komanda, kuri Granitą B būtų nugalėjusi abiejuose sezono mačuose.

Tačiau tai turbūt ir yra vienintelis TEC džiaugsmas – taškais jie dar gali susilyginti su Kaišiadorių komanda, tačiau neigiamas tarpusavio rungtynių balansas reiškia, kad aplenkti jų TEC jau nepavyks ir medalių ambicijas teks nukelti kitam sezonui.

Šios rungtynės kažkuo į istoriją įeis ir Granito B komandai – savo aikštėje oficialų lygos susitikimą paskutinį kartą jie pralaimėjo dar 2018-ųjų spalį, C diviziono rungtynėse pralaimėję Futboliukui. Na bet visoms serijoms ateina pabaigos ir kas ten žino – galbūt Naujosios Vilnios komandai pavyks pradėti dar vieną ir dar ilgesnę seriją?

Tuo tarpu šiame susitikime vienintelį ir pergalingą įvartį sužaidus pusvalandį įmušė Heraclio Perez, o svečių vadovas Aurimas Baubkus antrame kėlinyje dar ir nerealizavo 11 metrų baudinio.

Širvintos-VGTU Vilkai 4:1 Salininkai

Nors mintyse jau kurį laiką buvo aišku, bet savaitgalį VGTU tai patvirtino – jie finišuos antroje vietoje ir gaus šansą kitame sezone vėl grįžti į III lygą.

Tuo tarpu Salininkų medalių ambicijos baigėsi. Komanda nemažą sezono dalį atrodė solidžiai, žengė pirmame trejete, tačiau visas viltis sugriovė tas antrasis, papildomas ratas.

Jame Salininkų futbolininkai dabar yra iškovoję vos 1 tašką iš 12 galimų, o su tokiu rezultatu tokiame lygiame divizione tikėtis kautis dėl medalių yra kiek naivu.

Tuo tarpu šiose rungtynėse VGTU gana greit pabėgo 2:0, bet Salininkai dar iki pertraukos pašvelnino. Visgi antrame kėlinyje savų šansų šeimininkai savo šansų nebešvaistė, dar dviem įvarčiais įtvirtino pranašumą ir taip ramiai užbaigė rungtynes.

Kaip pasakojo laimėtojų atstovas Haroldas Kerušauskas, didesnę iniciatyvą jo komanda turėjo pirmame kėlinyje, o po pertraukos didesnį laiką jau teko skirti savų vartų gynybai.

„Kitokiam rezultatui ir nebuvome nusiteikę, šioms rungtynėms išsikėlėm aiškų tikslą - pergalė ir antra vieta. Nors Salininkai buvo ne mažiau motyvuoti, tačiau mes šiai dienai tiesiog stipresni ir labiau subalansuota komanda. Pirmas kėlinys buvo įtikinamas, turėjom dar bent kelias progas didesniam rezultatui, tačiau už atsipalaidavimą ir nuolatinį bėgimą į priekį Salininkai kėlinio pabaigoje nubaudė ir įnešė intrigos.

Antram kėliny žaidimas vyko iki pirmo įvarčio, padidinę rezultatą nusprendėm daugiau nebebėgti, o laikyti persvara. Atsirado daugiau kovos, kontakto, kuris nėra mums parankus. Salininkai turėjo daugiau iniciatyvos, tačiau šturmą pavyko atlaikyti, o dar ir ant kontratakos pagavom bei įtikinamu rezultatu užbaigėm rungtynes.

Nuotaikos tikrai super, bandysime jas išlaikyti ir penktadienį su Navigatoriais. Nors rungtynės ir nieko abiems nelemia, tačiau tikiuosi smagaus pasižaidimo bei gerų emocijų“, – reziumavo H. Kerušauskas.

Komandos treneris Nerijus Kuzmickas taip pat pasidžiaugė įgyvendintu svarbiausiu tikslu.

„Kaip ir tikėjomės, Salininkai bandė žaisti agresyviai, bet mes žaidėme savo žaidimą, kuris ir davė rezultatą. Džiugu, kad šį kartą mes pirmi įmušėme, antram kėlinyje Salininkai bandė būti agresyvesni, bet mūsų tai iš vėžių neišmušė. Sveikinu komandą su antra vieta, tikslas kilti aukščiau – pasiektas“, – teigė jis.

Savo ruožtu Salininkų vadovas Pranas Janušauskas pripažino varžovų persvarą, nors ir pabrėžė, kad vienas iš rungtynių įvarčių jam sukėlė rimtų abejonių.

„Reikia pripažinti, priešininkai žaidė geriau. Visur buvo šiek tiek greitesni, stipresni, šiek tiek staigesni. Gal nenusipelnėme tokio didelio pralaimėjimo, bet taip jau atsitinka, neįmuši tu - įmuša tau. Du lemiami epizodai rungtynėse kuriose tiesiog mums labai nepasisekė.

Apie 60 minutę, esant rezultatui 2:1 neišnaudojome puikiausios progos išlyginti rezultatą, o po to greitai gavome trečią įvartį, kuris akivaizdžiai pelnytas iš nuošalės. Vėliau pradėjo teisėjai taisyti savo klaidas, bet mes nieko nebesugebėjome padaryti.

Panašu, kad Širvintos-VGTU Vilkai subrendo kaip komanda, jie ilgai link to ėjo ir reikia palinkėti jiems sėkmės kitais metais III lygoje. O mes taip medalių šiemet neužsidėsime, lieka ateinantys metai.

Reikia jau žiūrėti į ateitį, žinome savo silpnas vietas, bet ne viskas taip paprasta, kaip atrodo. Privalome ieškoti pastiprinimo ir bandyti vidiniais resursais sustiprėti, viskas priklauso nuo mūsų jaunimo, jei požiūris pasikeis, tada viskas įmanoma“, – pasakojo komandos vadovas.

ANTRASIS ŠEŠETAS

Viltis B 2:4 Top Kickers (spėjimas 2:4)

Ilgą laiką dėl išlikimo lygoje kovoję Top Kickers pagaliau gali atsipūsti kiek lengviau – solidus antrasis ratas jiems tai garantavo.

Papildomame rate jie kol kas renka vien pergales ir dabar net šoktelėjo iki pirmosios A2 diviziono vietos ir paskutinį turą gali pasitikti ganėtinai ramiomis nuotaikomis.

Tiesa, su Viltimi B lengva nebuvo – greitai susikūrę dviejų įvarčių persvarą, TK taip pat greitai ją paleido ir antro kėlinio pradžioje rezultatas buvo 2:2.

Visgi paskutinę rungtynių atkarpą sėkmingiau sužaidę svečiai – jie sumušė dar du įvarčius ir taip įsirašė dar vieną pergalę, tuo pačiu Vilties B pralaimėjimų seriją pratęsdami iki septynių.

Emilis Tankūnas laimėtojų komandoje pelnė tris įvarčius, tačiau ne ką mažiau pagyrų galima skirti ir aikštės viduryje žaidimui dirigavusį Simoną Stankevičių, kurio sąskaitoje – įvartis ir du rezultatyvūs perdavimai.

Kaip viskas vyko, galite patys išvysti savo akimis video įraše žemiau.

Kaip sakė TK vadovas Mantas Urbonas, tokiose rungtynėse svarbus buvo ir individualus kai kurių žaidėjų patempimas.

„Smagu pratęsti laimėtų rungtynių serija, ypač, kai ji garantavo išlikimą. Paskutinis mačas su Futbolo Broliais lems, kas sezoną baigs būdami A2 lentelės viršuje. Aišku, medalių už tai niekas neužkabins, bet norėtųsi finišuoti pozityviai. O rungtynės su Viltimi B nebuvo lengvos, varžovai kovojo iki pabaigos, o antram kėlinyje buvę išlyginę rezultatą 2:2. Gerai, kad turim individualiai stiprių žaidėjų, galinčių patempti asmeniškai, net kai komanda ir nežaidžia pernelyg gerai“, – teigė M. Urbonas.

Tuo tarpu Vilties B žaidėjas Teodoras Žukas apgailestavo dėl pirmame kėlinyje neišnaudotų progų.

„Kaip galima matyti iš SFL padaryto video, pirmajame kėlinyje turėjome bent 5 puikias progas įmušti įvarčius, bet pasinaudojame tik viena iš jų. Top Kickers, tuo tarpu, progų turėjo mažiau, tačiau jas realizavo.

Top Kickeriai tikrai nebuvo žymiai stipresni, tačiau geriau išnaudojo progas, o ir sėkmė tądien buvo jų pusėje. Laukia paskutinis sezono mačas, kurį galime ir turime laimėti. Vien dėl savęs“, – teigė jis.

Ave.Ko 5:0 Mostiškės (spėjimas 5:3)

Pajutę, kad vis didėja grėsmė kristi į žemesnį divizioną, save į kumštį suėmė ir Ave.Ko futbolininkai.

Sunkioje padėtyje atsidūrę buvę čempionai iškovojo jau trečią pergalę paeiliui ir taip sustiprino savo situaciją kovoje dėl išlikimo lygoje.

Visgi šį kartą pranašumą Kalvelių komanda įtvirtino tik antrame kėlinyje – būtent tada krito keturi iš penkių komandos įvarčių.

Bene labiausiai išsiskyrė Dmitrij Ovsejuk, kuris pats įmušė tris sykius ir dar atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

Mostiškės jau žino, kad šiame sezone bendroje įskaitoje užims vienuoliktąją vietą, tuo tarpu Ave.Ko laukia žūtbūtinė kovą dėl išlikimo lygoje su Geležiniu Vilku.

Geležinis Vilkas 4:0 Futbolo Broliai (spėjimas 1:2)

O čia tai patriukšmavo Vilkai… Na, iš esmės tai įvarčiais jie tą triukšmą vertė tik per paskutines penkiolika rungtynių minučių.

Futbolo Brolių situaciją apsunkino ir tai, kad pirmojo kėlinio pabaigoje jie liko be iš aikštės pašalinto raudoną kortelę gavusio Vilmanto Bingelio.

Fejerverkai čia sproginėti padėjo pačioje antro kėlinio pabaigoje – 77-ą minutę pirmąjį įvartį įmušė Karolis Čižius, per artimiausias šešias minutes pridėjo dar du ir užfiksavo turbūt vieną greičiausių šio sezono SFL hat-trickų.

Beje, taip pat verta paminėti, jog visiems tris K. Čižiaus smūgiams asistavo Herkus Biekša. Na, ko jums ne Harry Kane`o ir Heung Min Sono iš „Tottenham Hotspur“ tandemas?

Mačo pabaigoje ketvirtą komandos įvartį uždėjo Domantas Bitaitis ir viskas tapo aišku.

Futbolo Brolių situacijos lentelėje šis smūgis reikšmingai nepakeitė, tuo tarpu pergalę išplėšę GV lieka kovoje ir paskutiniame ture stos į neįtikėtinai svarbų mūšį dėl išlikimo lygoje su Ave.Ko.

ANONSAS

Širvintos-VGTU Vilkai – Navigatoriai

10.16 (penktadienis), 19.15, Širvintų

Rungtynės, kuriose abiem komandoms turnyrine prasme nebereikia visiškai nieko, mat joks rezultatas kažkokios įtakos galutiniam jų išsidėstymui nebeturės. Tad galima tikėtis gražaus, korektiško ir atakuojančio futbolo, bet pergalę vis tiek turėtų iškovoti šeimininkai – 4:2.

Salininkai – TEC

10.18 (sekmadienis), 15.00, Dilgynė

Šių rungtynių prasmė – irgi gana simbolinė. Jei laimės Salininkai, jie peršoks tuos pačius TEC ir pasikels iki ketvirtosios galutinės lentelės vietos, bet koks kitas rezultatas tinka svečiams. Nors TEC ir laimėjo Naujojoje Vilnioje, na tiesiog nenoriu tikėti, kad antrą ratą jie baigs be pergalių, o čia pasitarnauti gali ir jiems labiau įprasta Dilgynė. Na tai bandykime – 1:0.

Kaišiadorys-Baltai – Granitas B

10.18 (sekmadienis), 15.00, Žiežmarių stadionas

Prizininkų dvikova, kurioje abi ekipos turės galimybę parodyti, kad medalius iškovojo ne veltui. Spėju, kad ir čia komandos bandys žaisti laisvai, neapsikraudamos pernelyg didele įtampa, tad ir rezultatas čia bus atitinkamas ir draugiškas – 2:2.

Mostiškės – Viltis B

10.18 (sekmadienis), 15.00, Nemenčinė

Dar vienas mačas, kuris nelems absoliučiai nieko. Abi komandos jau žino, kad finišuos greta viena kitos pačioje lentelės apačioje, tad vienintelis Vilties dublerių varikliukas čia gali būti noras revanšuotis už pirmo rato nesėkmę. Manau, kad pilnai revanšas nepavyks, tačiau Viltis B tašką visgi pasiims – 2:2.

Ave.Ko – Geležinis Vilkas

10.18 (sekmadienis), 17.00, Kalveliai

Centrinis turas mačas, kur paaiškės, kuri komanda visgi išvengs dešimtos vietos bei pagal nuostatus numatyto iškritimo į žemesnį divizioną. Situacija tarsi diktuoja, kad Ave.Ko čia yra favoritai – jie žais namuose, jiems pakanka lygiųjų, jie laimėjo ir pirmą tarpusavio mačą. Antrame rate jie parodė, kad čia jie gali kautis su visais ir manau, kad praėjusių metų čempionai žemyn, vis dėlto, nenusiris – 5:3.

Top Kickers – Futbolo Broliai

10.19 (pirmadienis), 21.30, BFA arena

Antrame rate Futbolo Broliai šiek tiek klupinėja, o TK juda užtikrintai ir demonstruoja turbūt stabiliausią sezono formą. Dvikovoje spręsis septintos vietos laimėtojai, na o pastarųjų turų formos ir rezultatai tarsi ir suteikia pagrindo svarstyti, kad pranašumą įrodys ir smagia nata sezoną čia užbaigs būtent Top Kickers – 3:2.