A divizionas: trilerį laimėję Granito dubleriai tapo čempionais, favoritai į bronzą - Kaišiadorys Visos

FK Granito nuotr.

A diviziono varžybose praėjusiame ture buvo atsakyta į svarbiausią klausimą – čempionais tapo pagrindinius varžovus jų pačių tvirtovėje po itin atkaklios kovos nugalėję Granito B futbolininkai.

Jie išvykoje 3:2 palaužė Širvintas-VGTU vilkus ir, likus žaisti du turus, liko nebepavejami.

Tuo tarpu dar du svarbius taškus kovoje dėl prizinių vietų prarado Salininkai, o Top Kickers žengė kritiškai svarbų žingsnį ties išlikimu divizione.

Spėta rezultatų: 78

Tiksliai atspėta rezultatų: 8

Tiksliai atspėta baigčių: 45

PIRMASIS ŠEŠETAS

Salininkai 1:1 Navigatoriai Old Boys (spėjimas 2:2)

Navigams kova dėl medalių jau ir taip švietėsi labai sunkiai, o po šio taškų pametimo tie šansai iš esmės galutinai sudegė.

Daug skaudesnės šios lygiosios bus Salininkams – jie antrame rate dar nė sykio nelaimėjo, nors su Navigais tai padaryti turėjo itin geras galimybes.

Net ir nepaisant to, kad pirmi praleido, Salininkai greitai pirmame kėlinyje išlygino rezultatą, o antrame kėlinyje ant savo mėgstamos Dilgynės turėjo žaidybinį pranašumą, tačiau jo įvarčiais nepavertė ir, labai tikėtina, dėl to po sezono turės labai graužtis nagus.

Kaip pasakojo Salininkų vadovas Pranas Janušauskas, jo komanda po pertraukos tiesiog „privalėjo įstumti kamuolį į varžovų vartus“.

„Įtemptos ir atkaklios rungtynės. Pirmi praleidome, kaip visada, bet gana greitai atsilošėme. Antrame kėlinyje pagal susikurtas progas tiesiog privalėjome įstumti kamuolį į Navigatorių vartus, tačiau to padaryti nepavyko ir dabar tikrai esame labai sudėtingoje situacijoje, nors dar ir kovojame dėl medalių.

Laukia kelionė į Širvintas, mums tai pačios svarbiausios rungtynės, norint dar įsikibti į medalius“, – teigė komandos vadovas.

Su tuo, kad kiek geriau rungtynėse atrodė būtent šeimininkai, sutiko ir Navigatorių Old Boys atstovai.

„Man rungtynės patiko. Žaidimas buvo grindžiamas ilgais ir aukštais perdavimais. Nors mums ir užtruko persimesti į tokį žaidimą. Abi komandos turėjo savo progų ir sakyčiau, kad nusipelnė lygiųjų, nors, jei būtinai reiktų pasirinkti laimėtojus, tai mano nuomone Salininkai turėjo daugiau progų. Visgi tai jų namų aikštė, o mes ant natūralios aikštės išeiname kelis kartus per metus“, – minėjo Aurimas Daukšas.

„Kieta aikštė, stiprus vėjas nulėmė, kad rungtynėse kažką sukurti ant žemės buvo sudėtinga. Salininkai progų turėjo daugiau, kai kuriose jiems pritrūko centimetrų, bet nesakyčiau, jog tą dieną žaidimo prasme jie buvo ženkliai stipresni. Sukovojome garbingai, džiugu už komandą“, – teigė Vilius Kadys.

Kaišiadorys-Baltai 2:0 TEC (spėjimas 3:2)

Navigatorių suteikta dovanėle puikiai pasinaudojo Kaišiadorių komanda, savo namų aikštėje Žiežmariuose nugalėjusi dar vieną tiesioginį konkurentą.

Čia šeimininkai varžovams smogė po kartą per kėlinį – pirmame kėlinyje įmušė Lukas Tatarūnas, o jau po pertraukos pergalingą pranašumą padėjo padidinti Ignas Špakauskas.

Tuo tarpu TEC komandoje raudona kortele buvo nubaustas Robertas Vrublevskis. Tiesa, į kiekybinį deficitą tai nevirto, mat, kaip teigė Kaišiadorių komandos atstovai, futbolininkas antrą geltoną kortelę gavo jau būdamas ant suolo.

Įdomu tai, kad R. Vrublevskiui tai buvo jau antroji raudona kortelė šiame sezone.

„Rungtynės buvo kovingos, vyriškos. Tačiau į grubumą tai neperaugo, vyko pakankamai korektiškai. Varžovų žaidėjas antrąją geltoną kortelę gavo jau būdamas ant atsarginių suolo. Kaip supratau, už nereikalingas kalbas.

Daugeliui žaidėjų šįkart trūko tikslumo. Gal įtakos tam turėjo stiprus šoninis vėjas. Rezultatą nulėmė veržlesnis mūsų ekipos atakuojančiųjų futbolininkų žaidimas. Abu įvarčius pelnė dešiniakojai, bet kairiomis kojomis. Tai - gan retas sutapimas“, – įdomų faktorių pastebėjo laimėtojų atstovas Andrius Jankauskas.

Artimiausiame ture Baltai namuose priims Navigatorių Old Boys komandą ir, laimėję tas rungtynes bei sulaukę dviejų persekiotojų pralaimėjimų, gali užsitikrinti prizinę vietą likus dar vienam turui.

Širvintos-VGTU vilkai 2:3 Granitas B (spėjimas 2:1)

Centrinis turo susitikimas vyko Širvintose, tačiau įdomu tai, kad ne ką mažiau sirgalių už šeimininkus turėjo ir Naujosios Vilnios komanda.

Akivaizdu, kad tas palaikymas turėjo teigiamos įtakos – svečiai atkaklią kovą laimėjo 3:2, paskutinį įvartį įmušdami likus žaisti mažiau nei dešimt minučių.

Širvintų futbolininkai du kartus atsilikinėjo, du kartus lygino rezultatą, tačiau galų gale teigiamo įvarčio išplėšti nepavyko.

Žemiau – video komandos paruošta rungtynių santrauka, o VGTU komandos futbolininko Haroldo Kerušausko galingas šūvis yra turbūt įspūdingiausia, ką teko matyti šiame sezone.

Pats H. Kerušauskas svarstė, kad, jo manymu, teisingesnis rezultatas rungtynėse būtų buvęs lygiosios, tačiau taip pagyrė Granito B komandą ir pasveikino ją su iškovotu titulu.

„Labai gaila dėl rezultato, tikrai buvom verti bent lygiųjų, tuomet būtų intrigos šiek tiek dar išlikę. Dėl paskutinio įvarčio galima strėles nukreipti ir teisėjui, mat po neteisingai skirto užribio užvirė emocijos, buvo parodyta geltona kortelė, o viso to pasekoje komanda išsijungė iš žaidimo, užmigo gynyboje ir užsidirbo 11 m baudinį. Lygiosios būtų dėsningiausias rezultatas.

O šiaip galima pasveikinti Granitą B su pirma vieta čempionate, tikrai jie to verti, nuosekliai rinko taškus, ko mums pritrūko su silpnesnėmis komandomis. Taip pat šitos rungtynės dar kartą įrodė, jog tradicija tęsiasi toliau – praleidžiam greitą įvartį ir aplamai labai kvailus įvarčius gaunam. Į sezono pabaigą gynybos rodiklis smuko žemyn, tikiuosi, kad per likusias dvi rungtynes atsitiesime“, – svarstė H. Kerušauskas.

Tuo tarpu komandos treneris Nerijus Kuzmickas išskyrė didesnį svečių rodytą norą laimėti.

„Sunkios buvo rungtynės, visas jas vijomės varžovus. Po grubių klaidų prasileidome įvarčius, šiose rungtynėse Granitas B labiau degė noru laimėti, nors atrodo, kad ir mums motyvacijos netruko.

Ir susirinkimas komandos buvo idealus, bet po 11m. baudinio paskutinėmis minutėmis teko pripažinti varžovų pergalę“, – teigė jis.

Tuo tarpu Granitą B belieka pasveikinti su pergale čempionate.

ANTRASIS ŠEŠETAS

Futbolo Broliai 2:1 Mostiškės (spėjimas 4:1)

Futbolo Broliams dėl šios pergalės reikėjo nemenkai pavargti – dar nesužaidus nė dešimties minučių jie jau turėjo vytis savo varžovus.

Visgi dar pirmame kėlinyje rezultatą pavyko išlyginti, o antram kėliniui artėjant į pabaigą Tomas Mickevičius įmušė pergalingą įvartį.

Broliai mačo dvikovoje galėjo dar labiau įtvirtinti savo pranašumą, tačiau tam pačiam T. Mickevičiui nepavyko įmušti 11 metrų baudinio.

Negana to, šeimininkai mačą baigė nepilnos sudėties – likus žaisti mažiau nei dešimt minučių už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas Daniel Sadovski.

Tačiau svarbiausią darbą Futbolo Broliai padarė – išplėšė pergalę ir toliau diktuoja sąlygas antrame A diviziono šešete.

Geležinis Vilkas 3:4 Top Kickers (spėjimas 1:3)

Tuo tarpu smagiai tarpusavyje pasispardė Vilkai su Top Kickers. Visgi sėkmingiau tas pasispardymas baigėsi svečiams, kurie, nugalėję savo tiesioginius konkurentus, sustiprino pozicijas kovoje dėl išlikimo.

TK gana greitai pabėgo dviejų įvarčių persvara, tačiau puikią 14 minučių atkarpą sužaidę GV netrukus ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai.

Ir tai pirmame kėlinyje dar nebuvo viskas – TK prieš pat kėlinio pabaigą spėjo vėl grąžinti pusiausvyrą į rungtynes, tad ilsėtis ekipos išėjo rezultatui esant lygiam 3:3.

Tuo tarpu antras kėlinys tokiais fejerverkais nepasižymėjo – jame krito vos vienas įvartis, tačiau to vieno Top Kickers visiškai pakako – įmušę ir apsigynę rungtynių svečiai iškovojo itin svarbią pergalę.

Šiose rungtynėse TK sulaukė ir rimto pastiprinimo – žaidė du buvę Lietuvos rinktinių nariai Saulius Klevinskas ir Lukas Artimavičius.

TK vadovas Mantas Urbonas po dvikovos pasidžiaugė, kad jam pavyko prisibelsti į žaidėjus ir įtikinti, kokios svarbos buvo tos rungtynės.

„Kaliau komandai į galvą, kad tai gali būti svarbiausios sezono rungtynės, tai džiaugiuosi, kad tos kalbos pasiekė žaidėjų ausis. Neturėjom lyderio Simono, kuris praėjusią savaitę pasijungęs už dublerius, gavo ketvirtą geltoną kortelę, tačiau kitos pozicijos susirinko gerai, net Klevinskas nusprendė pasirodyti komandai. Pačios rungtynės mums prasidėjo gerai, po antro įvarčio rodėsi, kad didelių sunkumų neturėsim. O gavosi taip, kad kėlinio pabaigoj jau buvom besivejančių vaidmenyje. Gerai, kad įmušėm „į rūbinę“, kas pertraukos metu leido įvertinti situaciją šaltu protu.

Įmušę įvartį antrajame kėlinyje, atidavėm iniciatyvą varžovams. Gal net objektyviai vertinant, jie patys pradėjo aktyviau žaisti išleidę trečią puolėją. O mes koncentravomės į kontratakas, bet įvarčių daugiau nebuvo pelnyta.

Labai svarbi pergalė, beveik užtikrinanti išlikimą. Kitas mačas su Vilties dubleriais, kurie mus pirmajame rate jau nubaudė. Negalim atsipalaiduoti, tad tikiuosi, kad į šį mačą vaikinai pažiūrės rimtai“, – svarstė jis.

Viltis B 2:4 Ave.Ko (spėjimas 1:4)

Dar vienas apmaudus Vilties B pralaimėjimas. Ekipa du kartus pirmavo, tačiau iniciatyvos neišlaikė ir per paskutines 11 minučių praleidusi du įvarčius patyrė dar vieną skaudžią nesėkmę.

Bene daugiausiai sunkumų Vilčiai kėlė vienas iš svečių puolimo lyderių Viačeslav Rodevič. Jo sąskaitoje – du įvarčiai ir vienas rezultatyvus perdavimas.

Ave.Ko, tuo tarpu, pastarojoje sezono dalyje pradėjo kiek stabiliau rinkti taškus ir iškopė iš apatinio trejeto bei, pagal dabartinę situaciją, iš diviziono neiškristų. Kritiškai svarbios jiems bus ateinančio turo rungtynės su Mostiškėmis.

Tuo tarpu Vilties B kapitonas ir vieną iš rungtynių įvarčių pelnęs Teodoras Žukas, kad komanda susidūrė su sudėties bėdomis, tačiau net ir tokiomis aplinkybėmis pademonstruotu žaidimu buvo verta daugiau.

„Pirmiausia, žaidėm be keitimų. Antra, per rungtynes dėl traumos praradom dar vieną žaidėją. Pirmavome du kartus, žaidėme kokybišką futbolą. Rezultatui esant 1:0 mūsų naudai, turėjome puikią progą padvigubinti rezultatą, tačiau to padaryti nepavyko. Galiausiai, rungtynių antroje pusėje sugriuvome, leidome Ave.Ko. pasinaudoti savo progomis. Pagal rungtynių scenarijų, rezultatas 4:2 nėra teisingas - manau, lygiosios būtų buvęs teisingiausias rezultatas. Bet ką dabar“ – minėjo T. Žukas.

ANONSAS

Kaišiadorys-Baltai – Navigatoriai Old Boys

10.10 (šeštadienis), 11.00, Žiežmarių stadionas

Neįprastu laiku – šeštadienio rytą – Navigai keliaus į Žiežmarių aikštę, vieną tokių, kurios jums nėra itin palankios. Pats mačas daug daugiau reikš būtent šeimininkams, kurie dar kaunasi dėl medalių. Iš esmės visos aplinkybės veda į tai, kad laimėti čia turėtų Kaišiadorių futbolininkai, tad tai ir prognozuosiu – 3:1.

Granitas B – TEC

10.10 (šeštadienis), 16.00, Naujosios Vilnios

Granito B futbolininkai pirmą kartą į savo stadioną grįš kaip A diviziono nugalėtojai, tad nuotaikos, be abejonės, bus pakilios. Su TEC jie turi ir nesuvestų sąskaitų, mat TECai tapo pirmąja komanda, kuri šiame sezone čempionate nugalėjo būsimus čempionus. Antrą kartą to pakartojančių svečių tiesiog nematau – 4:1.

Širvintos-VGTU Vilkai – Salininkai

10.11 (sekmadienis), 17.00, Širvintų

Iškovoję pergalę, VGTU futbolininkai oficialiai garantuotų sau antrą poziciją. Žinoma, čempioniškas ambicijas puoselėjusiam klubui tai menka paguoda, tačiau galima pasidžiaugti ir tuo. Tuo tarpu Salininkai antrame rate pastatė save į itin sudėtingą padėtį ir juos link medalių timptelėti gali tik pergalė. Visgi spėsiu, kad jos pačiupti svečiams nepavyks – 4:2.

Viltis B – Top Kickers

10.11 (sekmadienis), 16.00, Fanų

Vilties dubleriai vienintelius savo taškus iškovojo būtent prieš TK, tačiau dabar komandos situacija yra sudėtinga – daug traumuotų žaidėjų, šlubuoja susirinkimas. Tuo tarpu TK pastaruoju metu kruta išties neblogai, tad, jei žaidėjai susitvarkys su galvomis, turėtų čia iškovoti pergalę – 2:4.

Geležinis Vilkas – Futbolo Broliai

10.11 (sekmadienis), 17.00, Kariškių stadionas

GV komanda po ilgokos pertraukos vėl krito į apatinį trejetą, tad prabangos pralaimėti čia neturi. Tuo tarpu Futbolo Broliai aname ture turėjo neplanuotai daug vargo su Mostiškėmis, bet sveiką kailį išnešė. Nuojauta kužda, kad sunkiose rungtynėse išneš ir šį kartą – 1:2.

Ave.Ko – Mostiškės

10.11 (sekmadienis), 17.00, Kalveliai

Buvę čempionai kyla iš dugno ir, atrodo, paskutinėje sezono stadijoje įgauna antrą kvėpavimą. Tuo tarpu Mostiškės – bene paslaptingiausia grupės komanda. Vieną sykį ji nesusirenka į rungtynes, kitą – jau duoda kovą vieniems grupės favoritų. Visgi manau, kad šį kartą duoda kova taškais nesibaigs ir pergale džiaugsis šeimininkai – 5:3.