A divizione – Vovos, Vilkų ir TEC spindesys (6 turo apžvalga) Visos

Linksma darosi žvelgiant į SFL A diviziono turnyro lentelę šiuo metu. Joje komandos išsidėsčiusios viena nuo kitos 1 taško intervalais. Ir net devintoje vietoje žengiantys Salininkai per porą turų teoriškai gali pavyti lyderius Širvintų VGTU–Vilkus.

Šeštame ture stebino vėl pralaimėję Top Kickersai, Viltis B vos neatidarė taškų sąskaitos per kovą su Vilkais.

FC Vova – Top Kickers 2:1 (1:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – S. Aleknavičius.
10' Abdul Gafaru Issahaku 1:0
50' Aleksandr Popov 2:0
88' Mantas Urbonas 2:1

Penktame ture kilo rasistinis skandalas per rungtynes Lentvaryje, kur vietos publika užgauliojo Vovai atstovaujančius užsienio futbolininkus. Po viso to Lentvario klubo atstovas Nerijus Varnas nuoširdžiai atsiprašė varžovų ir visos futbolo bendruomenės bei tikino, kad jiems ypač patiko Ganos futbolininko Abdulo Gafaru Issahaku solidus žaidimas. N. Varno įsitikinimu, A. Gafaru Issahaku tikrai neprapultų ir LFF I lygos lyderių komandose.

Būtent A. Gafaru Issahaku suteikė impulsą Vovos pergalei prieš buvusius A diviziono lyderius Top Kickersus, jau 10 min. iš toli nukreipdamas kamuolį į varžovų vartų devyniukę.

Po kito Vovos įvarčio antro kėlinio pradžioje Top Kickers kovoti tapo sunkiau, o situacija dar labiau komplikavosi Deividui Maciuliui 71 min. nerealizavus 11 m baudinio. Mačo pabaigoje Top Kickers vadovas Mantas Urbonas sušvelnino skirtumą, bet situacijos tai nepakeitė.

„Pergalė prieš Top Kickers visada yra maloni ir svarbi, – pabrėžė Vovos treneris Ignas Rudzevičius. – Mūsų akistatos su jais jau tampa šiokiu tokiu derbiu, tad žaidėjų papildomai motyvuoti tam nereikia.“

Top Kickers pralaimėjimo priežasčių galima ieškoti trumpame atsarginių suole. Komanda turėjo tik du keitimus ir kovoti su energingais varžovais buvo sunkiau.

M. Urbono teigimu, šiuo metu Top Kickers yra per daug „priverstinai besiilsinčių“ žaidėjų, jiems pamainos neatsirado, tad kartojasi pernykštis scenarijus, kai po puikaus starto komanda krenta į duobę.

„Mače su Vova atidavėme visas jėgas, tačiau to bent taškui neužteko. Nebepavyksta realizuoti susikurtų progų, o neįmuštas 11 metrų baudinys visa tai apibendrina. Dabar itin svarbu nenuleisti galvų ir kuo greičiau grįžti į pergalių kelią. Kitas mačas su Viesulo ekipa, kur barstyti taškų negalime jokiais būdais“, – pareiškė M. Urbonas.

Viltis B – Širvintos/VGTU–Vilkai 3:4
LFF stadionas. Teisėjas – K. Duchnovičius.

Įsibėgėjus sezonui, Vilties dubleriai turi 6 iš 6. Bet ne pergales, o pralaimėjimus ir drauge su Viesulu toliau užima pozicijas turnyro lentelės dugne.

Šių rungtynių eigai nemažai įtakos turėjo pradžioje Vilkų pelnyti du greiti įvarčiai.

„Pirmasis, visiškai neperdedant ir nesiskundžiant, dėl labai grubios teisėjo klaidos, kai šis neužfiksavo akivaizdžios nuošalės. Antrąjį įvartį praleidome jau dėl mūsų gynėjų ir vartininko nesusikalbėjimo“, – sakė Vilties B atstovas Teodoras Žukas.

Toliau kova vyko apylygiai. Viltis B atakavo sėkmingai, bet tolygiai praleisdavo ir patys. Verta paminėti tobulą Vilkų žaidėjo Igno Modejio pasirodymą, kuris įmušė visus keturis komandos įvarčius ir atliko „pokerį“.

„Komandinis darbas“, – esminę sunkios pergalės priežastį nurodė VGTU–Vilkų atstovas Haroldas Kerušauskas.

Svečių pergalė atrodo dar vertingesnė žinant, kad jų į rungtynes susirinko tik 12 futbolininkų.

„Tačiau kiekvienas iš jų atidavė visas jėgas. Labai džiaugiuosi už kiekvieną žaidėją, už jų kovingumą, nes rungtynių pabaigoje jėgų jau praktiškai nebuvo likę“, – tikino Haroldas.

Antra vertus, Širvintos/VGTU–Vilkai per 6 turus jau praleido 13 įvarčių ir tai yra daugiausiai iš pirmo septyneto komandų.

„Turbūt to priežastis yra nestabili sudėtis. Bet gerai tai, kad patys pradėjome mušti daugiau įvarčių“, – sakė H. Kerušauskas.

Ave.Ko. – FK Salininkai 0:0
Kalvelių stadionas. Teisėjas – S. Aleknavičius.

Šį kartą Kalvelių sirgaliai įvarčių neišvydo, kas šiame miestelyje gana retas reiškinys. Tačiau rungtynės buvo įtemptos ir nenuobodžios.

„Sunkios ir su daug kietos kovos, – pasakojo Ave.Ko. treneris Sergejus Lajevskis. – Manau, kad lygiosios yra dėsningas rezultatas, kurio nusipelnė abi komandos.“

Taip pat dažnai būna, kad po kelionės į Kalvelius svečių komandos turi tam tikrų pastebėjimų.

„Aikštelės specifika ir ypatumai, teisėjavimo stilius, žaidėjai aikštėje, aistros aikštėje ir už jos ribų, viskas kartu, gavosi gera mėsmalė. O kaip sakė personažai iš multfilmo Mauglis – taip, gera medžioklė buvo“, – tai yra Salininkų komandos komentaras.

Tokie ir panašūs pastebėjimai S. Lajevskį, liaudiškai tariant, seniai „davedė“. Ir jis po įspūdingos pergalės Dilgynėje 5:0 prieš Pagirius savaite anksčiau pareiškė: „Iš karto noriu pasakyti, kad mūsų komanda gali bei moka žaisti ir didelėje aikštėje. Ir tą parodome skeptikams, kurie niekaip negali tuo patikėti.“

Viesulas – TEC 2:4 (1:2)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Jasiūnas.
10' Nojus Krasnauskas 1:0
13' Valdemar Šaveio 1:1
25' Valdemar Šaveiko 1:2
63' Vytautas Žičius 1:3
75' Vytautas Žičius 1:4
88' Rokas Slivinskas 2:4

Tai buvo savotiškos „lazaretinės“ rungtynės, per kurias abiem komandoms teko traukti visus papildomus resursus iš sudėties.

TEC žaidė be visos vidurio saugų linijos, buvo problemų ir aikštės kraštuose. Dar didesni buvo Viesulo nuostoliai. Bent keturi nuolat rungtyniaujantys žaidėjai negalėjo padėti dėl traumų, dar du rungtynes praleido dėl diskvalifikacijų. Lyg to būtų maža, rungtynių dieną paaiškėjo, kad neatvyks nė vienas iš dviejų vartininkų.

„Esant tokioms aplinkybėms, buvo sunku tikėtis gero rezultato. Apskritai reikia pasidžiaugti, kad susirinkome bent su keliais keitimais ir kovojome“, – pastebėjo Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas.

Viesuliečiai pirmieji išsiveržė į priekį, bet TEC'ai labai greitai ėmė tvarkyti reikalus. Valdemaras Šaveiko du kartus „permetė“ Viesulo vartininko poziciją užėmusį žmogų ir persvėrė rezultatą.

Antrame kėlinyje Vytauto Žičiaus dublis galutinai pavertė TEC gyvenimą ramiu, o Roko Slivinsko įvartis Viesului leido tik sušvelninti atsilikimą (2:4).

„Futbolas gavosi gana atviras, bėgome labai daug (liemenių statistika byloja, jog vidutiniškai nubėgome daugiausiai iš visų iki tol žaistų rungtynių), o tai tik parodo, kad neturėjome aikštės viduryje žaidėjų, kurie nuramintų žaidimą“, – pastebėjo TEC vadovas Aurimas Baubkus.

Rungtynių matymas iš TEC komandos pusės:

Dar apie TEC demonstruojamą linksmą futbolą.

Visas pergales ši komanda iškovojo, kai per rungtynes įmušė mažiausiai 3 įvarčius. Komanda muša daug, bet ir praleidžia daug (18:12).

A. Baubkaus komentaras apie tai: „Sutinku, kad teks gerinti gynybą, nes ji kol kas nėra užtikrinta. Antra vertus, lyderiai VGTU–Vilkai taip pat daug muša ir daug praleidžia. O kol kas labiausiai džiugina atmosfera komandoje. Nesvarbu, kokia sudėtimi susirenkame, visi ateina kovoti ir žaisti tik dėl pergalės.“

Lentvaris – Mostiškės–Tonitra 1:1 (1:1)
Širvintų stadionas. Teisėjas – J. Butkus.
10' Viktor Bartosevič 0:1
12' Andžej Baranovskij 1:1

Iš namų stadiono laikinai „ištremtas“ Lentvaris šias rungtynes pasirinko žaisti Širvintose bei liko patenkinti čia sudarytomis sąlygomis.

„Esame sužavėti Širvintų stadionu ir tuo, kaip mus priėmė stadiono šeimininkai. Mums labai patiko tiek persirengimo patalpa, tiek tribūnos. Labai tikimės, kad ir mes per penkmetį kažką panašaus turėsime Lentvaryje“, – pasakojo šios komandos vadovas Nerijus Varnas.

Rungtynių pradžioje lentvariškiai prasileido įvartį po klaidos gynyboje, bet atsigriebė ir išlygino rezultatą vos po poros minučių.

N. Varno teigimu, Lentvaris kontroliavo situaciją visų rungtynių metu ir turėjo daugybę progų pergalei išplėšti. Bet tą vakarą esą puikiai sužaidė Mostiškių vartininkas. Patys Mostiškių futbolininkai atsakydavo tik pavieniais nepavojingais kontrišpuoliais, kuriuos Lentvario gynyba nesunkiai perskaitydavo.

„Mostiškių komandai norime palinkėti gero sezono ir atimti kuo daugiau taškų iš pagrindinių mūsų varžovų. Jie sugeba tai“, – reziumavo N. Varnas.

Futbolo Broliai–Railana – FK Pagiriai 4:3 (4:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
8' Tomas Mickevičius 1:0
12' Karolis Žudys 2:0
14' Daumantas Žukauskas 3:0
27' Simonas Laužikas 3:1
34' Karolis Žudys 4:1
46' Eimantas Kotovas 4:2
75' Eimantas Kotovas 4:3

Šių rungtynių baigčiai didelę įtaką turėjo pirmosios 15 minučių. Per jas Futbolo Broliai sumušė net tris įvarčius ir susikrovė komfortabilų pranašumą.

Atrodė, kad Pagirių komandos laukia panašus likimas, kaip ir praėjusio turo mače su Ave.Ko. (0:5). Visgi pagiriškiai susitelkė ir sugebėjo sugrįžti į rungtynes, o jų pabaigoje patampė nervus šeimininkams.

Pergalė po trijų pralaimėjimų serijos pakėlė Futbolo Brolių komandą į 8–ą turnyro lentelės poziciją.

Septintas turas (birželio 9–10 d.)

TEC – Viltis B. Sekmadienis, 15.00, Senvagės stadionas. Ne tik pirmąją pergalę, bet ir pirmuosius taškus vis dar medžiojantys Vilties dubleriai susidurs su viena geriausiai atakuojančių komandų, kurios įvarčių vidurkis yra 3. Tai žada rezultatyvią kovą. Prognozė: 4:3.

Pagiriai – Lentvaris. Sekmadienis, 17.30, Dilgynės stadionas. Lentvario komanda retkarčiais klupteli ir praranda taškų, bet jos vadovai išlieka optimistiški ir toliau taikosi į aukščiausią poziciją. Atrodytų, jie šio mačo favoritai. Tačiau prisiminus pernykštę komandų priešpriešą, favoritų statusą tenka pamiršti. Prognozė: 1:2.

Mostiškės–Tonitra – FC Vova. Sekmadienis, 18.00, Nemenčinės stadionas. Vova ant bangos: per mėnesį surinkti 9 taškai iš 12 galimų. Solidu komandai, kuri prieš sezoną neatrodė reali pretendentė į medalius. Bet apie tris taškus galvoja ir Mostiškės. Prognozė: lentelės kaimynų kova baigsis taikiai, 1:1.

Salininkai – Futbolo Broliai–Railana. Sekmadienis, 19.30, Dilgynės stadionas. Salininkų sezono pradžia priminė prasčiausią įmanomą scenarijų. Bet dabar reikalai sparčiai gerėja – per 3 rungtynes 7 taškai ir vos 1 praleistas įvartis. Futbolo Brolių laukia velniškai sunki savaitgalio pabaiga. Prognozė: 4:2.

Viesulas – Top Kickers. Sekmadienis, 20.00, Fabijoniškės. Aš nežinau, kiek Viesulo pagrindinės komandos narių traumas išsigydė, bet esmės tai nekeičia. Top Kickers po pastarųjų dviejų turų net dreba, kaip nori laimėti. Viesului šansų nėra. Tiesiog. Prognozė: 2:6.

Širvintos/VGTU–Vilkai – Ave.Ko. Pirmadienis, 21.30, Fanų stadionas. Jei duomenys suvesti teisingai, Širvintos šį kartą žais Vilniuje. Prieš komandą, kuri žaisdama išvykose stipriai motyvuota įrodyti, kad galinga ne tik savo stadione. Ir čia kvepia įvarčių „overiu“. Prognozė: 3:2.