B divizionas: Atkakliausiai varžėsi buvę turnyro lentelės kaimynai Visos

Kaip ir pirmajame, taip ir antrajame Sekmadienio Futbolo Lygos B diviziono turnyro antrojo rato ture sužaistos ne šešerios, o penkerios rungtynės. Šį kartą atostogavo Granitas Senjorai ir Stickers, persikėlę savo mačą į paskutinę spalio dieną.

Kiti mačai gerai atspindėjo komandų padėtį turnyro lentelėje. Lyderiai savo varžovus triuškino, antras ešelonas laimėjo kukliau, o atkakliausiai santykius aiškinosi dvi komandos, dar prieš šį turą buvusios artimomis kaimynėmis - Euforija Tirola ir Futboliukas.

Nuo šio susitikimo ir pradėkime apžvalgą.

Euforija Tirola – Futboliukas 2:3

Turo anonse, prognozuodamas šių rungtynių rezultatą, spėjau, kad jos baigsis lygiosiomis 2:2. Gal ir būtų pasibaigę 2:2, bet 83 minutę Futboliukas įmušė lemiamą įvartį. Trečią.

Nors dar ir po jo galėjo būti visko. Bent jau, jei tikėtume Euforijos Tirolos futbolininko Artūro Bazio žodžiais.

„Į sekmadienio rungtynes su Futboliuku susirinkome nei gausiai, nei ne - 14 žmonių, - rašė jis. - Kepino gera vasariška saulė, todėl aikštėje buvo tikrai karšta, juolab, kad temperatūros nemažino ir įtempta dviejų apylygių komandų dvikova. Po gero pirmojo kėlinio ir realizuoto 11 metrų baudinio pirmieji išsiveržėme į priekį, ejome ilsėtis su persvara rankose, tačiau jau antrojo kėlinio pradžioje taip pat gavome pendelį ir jau buvo lygu. Vėliau iš standartinės situacijos praleidome antrąjį įvartį. Paskiau mūsų naujokas legionierius Quentinas spėjo pasižymėti savo debiute ir rezultatas, kurį laiką buvo lygus. Likus žaisti kelias minutes praleidome paskutinįjį įvartį po smūgio iš toli. Pabaigoje spaudėme priešininkus, mūsų vartininkas buvo pakilęs ir į kampinius, tačiau keliose situacijose pritrūko vos poros centimetrų iki įvarčio ir rungtynes baigėme nieko nepešę. Įtemptos, permainingos rungtynės su nemažai progų į abiejus vartus buvo geras šou žiūrovams ir tikras nervų karas abiem ekipoms, iš kurių Futboliukui šiandien labiau šypsojosi Fortūna. Apmaudu, jog teisėjas nesugalvojo pridėt daugiau nei 1 minutės antrajame kėlinyje, manome, kad dažnai yra pridedamas netinkamas kiekis laiko, nes šįkart kelios papildomos minutės galėjo pakeisti galutinį rezultatą.“

Katastrofa – Ozo Tapyrai 2:0

Rezultatu 3:2 pergalę spėjau Katastrofai. Pastaroji laimėjo 2:0. Nors labai lengva aikštėje jai nebuvo. Tą galima suprasti iš komandos paskyros socialiniame tinkle Facebook ir iš jos atstovo Pauliaus Petravičiaus rungtynių vertinimo.

Katastrofos Facebookas: ‚Pirmas kėlinys buvo nelengvas. Pradėjom 3-5-2, bet, skirtingai nei pirmadienį, schema veikė ne iki galo. Gynėjai plaukiojo, o priekyje sunkiai sekėsi padaryti bent porą gerų perdavimų. Turėjom dvi geras progas, bet Nedui ir Ramui korta nepaėjo.

Po pertraukos grįžom prie 4-5-1 ir kažkaip pavyko perimti iniciatyvą. Deivis ir Dankė pramušė du iš toliau, tapyrai nieko per daug nepasiūlė ir atėmėm tris reikalingus taškus iš principinių varžovų.

Pataisėm nuotaiką, judam toliau. Kitą sekmadienį važiuojam pas Skaidiškes.“

Paulius Petravičius: „Darbinė pergalė prieš principinį varžovą. Pirmas kėlinys nepavyko. Turėjom porą progų, bet vis stengdavomės įnešti kamuolį į vartus. Po pertraukos reikalai pasitaisė, o pergalę, kaip tyčia, lėmė keli smūgiai iš toliau.“

Tėvynės Sąjunga – Geležinis Vilkas 0:4

Tėvynės Sąjunga pirmame rate buvo tikra milžinų žudikė. Kuo stipresnis būdavo TS varžovas, tuo ji sužaisdavo geriau. Vis tik į aukštas vietas pretenduojančio Geležinio Vilko ji nenugalėjo. Nei tada pavasarį, nei dabar.

„13 turo rungtynės su kelias staigmenas pirmame rate pateikusia komanda neramino, - rašė Geležinio Vilko komandos vadovas Darius Indriūnas. - Bet pavyko Vilkus nuteikti kovai, plius ankščiau laiko į komandą iš JAV grįžo rezultatyviausias pirmo rato  GV žaidėjas Martynas Pilibavičius. Pirmą kėlinį pilnai kontroliavome rungtynių eigą. Antrame pradėjome keitimus kurie dar labiau pagyvino žaidimo spartą, bet progų atsirado ir pas priešininkus.

Reziumė: pradedame panašiai, kaip ir pirmą ratą, dviem pergalėmis, nepraleisdami į savo vartus įvarčio. Dabar laukia grėsminga Euforijos komanda su „skandalinguoju“ vadovu A. Jegorovu. Priminsime, kad Euforija mus nugalėjo 4:1.“

Prognozėje spėjau Vilko pergalę 3:2.

Navigatoriai Old Boys – Trivartis 8:1

„Komandos vadovybė liepė parašyti, kad akistatoje su Navigatorių OB iš esmės valdėm rungtynių eigą, bet keli atsitiktinumai su..ko visą reikalą, - rašė 1:8 pralaimėjusio Trivarčio futbolininkas Artūras Stepanovičius. - Tai jų paliepimu tą ir darau, o nuo savęs pridedu, kad didžiąją rungtynių dalį Trivartis aikštėje chaotiškai virė kažkokią košę-makalošę, nuolat keisdamas žaidėjų pozicijas, kone kiekvienam futbolininkui bandant žaisti pagal savo asmeninį supratimą - komanda priminė išsiderinusį orkestrą be dirigento. Tuo puikiai pasinaudojo varžovai ir ramiai mus suvalgė. Vienintelis pliusas, kurį galima įžiūrėti, būtų debiutanto puolėjo paguodos įvartis. Visa kita buvo vienas didelis nykus minusas. Trivartis pabandė pažaisti atvirą futbolą - Trivartis išsiėmė 8 įvarčius. Eksperimentas nepavyko...“

„Rungtynėse susikūrėme daug progų, džiugu, jog didžioji dalis įvarčių buvo pelnyti po kombinacijų, kuriose tiesiogiai sudalyvaudavo po 4-5 žaidėjus. Trivartis nustebino, jog startinėje sudėtyje turėjo daug jaunimo, tiesa, dėl dviejų pagrindinių puolėjų trūkumo varžovų galimybės atakuojant buvo ribotos,“ – rašė Navigatorių Old Boys futbolininkas Vilius Kadys.

Nu ir ką dar čia prie to pridėjus? Nebent tai, kad šiam mačui spėjau navigų pergalę 4:1.

Granitas B – Skaidiškės 7:0

Prognozuodamas rezultatą tikejausi kur kas rimtesnio svečių pasipriešinimo (šeimininkų pergalės 4:2). Skaidiškės, antrąjį ratą pradėjusios pergale, man atrodė gana rimtai nusitekusios kilti aukštyn. Na bet suprantama – mače su Granitu B jokio rimtumo ar nusiteikimo tau gali nepakakti.

Pirmą kėlinį, beje, Skaidiškės laikėsi visai garbingai ir jį pralaimėjo tik 0:2. Bet antrą kažkiek ir pavargo.

Kaip ten bebūtų, panašiu skirtumu pirmajame rate Naujosios Vilnios komanda laimėjo ne kartą ir ne du, tad pralaimėjus jiems 0:7, galima ir nesijausti sutriuškintam...

Anonsas

Stickers – Granitas B

09.01 16.00 Fanų

Pirmą ratą Granitas B sutriuškino Stickerius 12:1.

Nieko nesitikiu iš Stickerių ir per atsakomąsias rungtynes. 12:0 B diviziono lyderių naudai.

Skaidiškės – Katastrofa

09.01 16.30 Rudaminos žolės riedulio

Per pirmąsias metų tarpusavio rungtynes Katastrofa nugalėjo Skaidiškes 4:1.

Vis tik pasiliksiu prie savo tikėjimo, kad skaidiškiečiai antrąjį ratą sužais kur kas geriau nei pirmą. Ir sekmadienį tuo įtikins Katastrofą, nugalėdami ją 3:1.

Trivartis – Futboliukas

09.01 18.00 Fanų

Futboliukas pirmą ratą įveikė Trivartį 4:1.

Ir dabar Futboliukas turnyro lentelėje kur kas aukščiau negu būsimieji jo varžovai. Todėl spėsiu svečių pergalę 2:0.

Euforija Tirola – Geležinis Vilkas

09.01 18.30 Kariškių

Euforijai, matyt, labai patiko kariškių stadionas. Ir ko jai nepatikt, kad pirmą tarpusavio šių metų mačą jame ji laimėjo 4:1.

Gal todėl Euforija ir namų rungtynėms pasirinko tą pačią aikštę.

O prognozuosiu labai atkaklias rungtynes ir nė vienų netenkinsiančias lygiąsias 2:2.

Dėl kortelių Geležinaim Vilkui negalės atstovauti Egidijus Mickus.

Tėvynės Sąjunga – Granitas Senjorai

09.01 20.00 Fanų

Pirmajame rate atkaklias tarpusavio rungtynes 1:0 laimėjo Tėvynės Sąjungos futbolininkai.

Antrą ratą abi komandos pradėjo nesėkmėmis: Granitas Senjorai – vienu, Tėvynės Sąjunga – dviem pralaimėjimais.

Šio sekmadienio mačui prognozuosiu vėl atkaklią kovą ir dar vieną Tėvynės Sąjungos pergalę minimaliu rezultatu – 4:3.

Navigatoriai Old Boys – Ozo Tapyrai

09.02 20.10

Įdomiausia, kad pirmą ratą Navigatoriai Old Boys turėjo daug vargo per rungtynes su Ozo Tapyrais ir jas laimejo tik 1:0.

Tačiau nemanau, kad dabar istorija pasikartos. Spėsiu navigams laimėjimą kur kas labiau įtikinančiu rezultatu 4:1.