B divizionas: Granitas B toliau šiurpina varžovus Visos

Sekmadienio futbolo lygos B diviziono komandos sužaidė dar vieną turą. Po jo liko keturios taškų neprarardusios ekipos. Ir trys – taškų neiškovojusios.

Didžiausią turo pergalę vėl iškovojo Granitas B. Šį karta dviženklį įvarčių skaičių iš savo vartų traukė Skaidiškės.

Ir kiti du favoritai: Navigatoriai Old Boys ir Geležinis Vilkas taip pat laimėjo.

Kol kas nuo šios favoritų trijulės taškais neatsilieka ir Granitas Senjorai. Tiesa, einasi Naujosios Vilnios futbolo veteranams kiek sunkiau, nei kitiems lyderiams – abi pergales jie iškovojo vos vieno įvarčio pranašumu.

Skaidiškės – Granitas B 2:10

Mačas su kitu Granitu Skaidiškėms išėjo dar blogiau, nei mačas su senuoju (veteranišku). Nors galbūt kitaip ir neturėjo būt. Matyt, Granitas B šiemet išsikėlė tikslą kaskart mušti dviženklį įvarčių skaičių. Kaip ten bebūtų, jo dviejų pirmųjų turų rezultatai jau baugina visus varžovus.

Kita vertus, Granito B vadovas Robertas Urbanavčius tikina, kad tokios savo persvaros pati Granito komanda prieš rungtynes nesitikėjusi ir kad Skaidiškės dar įsivažiuos: „Rinkomės labai gerai, turėjom dar vieną sudėtį ant keitimo. Tačiau nemanau, kad tai turejo didelę įtaką. Mano nuomone,Skaidiškės kol kas nepasiruošusios. Matyt, po žiemos tik susirinkę. Važiavom ir tikrai nesitikėjom, kad taip baigsis. 2018 metais tame pačiame stadione gavom tokią kovą, kad vos išsikapstėm. Manau, Skaidiškes dar pasiruoš ir tuoj tuoj kibs į atlapus kitoms komandoms, kaip tai buvo anais metais.“

Žygimantas Kirsis per šias rungtynes pelnė pokerį.

Prognozuodamas apžvalgininkas ir spėjo, kad svečiai laimės užtikrintai. Aišku, tokio Skaidiškių sutriuškinimo prognozuoti nedrįsau, spėjau, kad mačas baigsis rezultatu 4:1 Granito B naudai.

Ozo Tapyrai – Katastrofa 1:4

O šiame mače susitiko dvi komandos, kovosiančios dėl išlikimo divizione. Pagal apžvalgininką. Pagal Katastrofą, jų komanda kovos dėl vietos penkete. Na ir ką? Po užtikrintos pergalės, manau, jie gali drąsiai taip kalbėti.

Apie rungtynes – net trys jų dalyviai: du po įvartį įmušę Katastrofos fubolininkai ir vienas įvarčio neįmušęs Ozo Tapyrų saugas.

Vaidotas Kazlauskas (Katastrofa): „Mačas su tapyrais buvo toks, kokio ir reikėjo po smūgio nuo Navigatorių - įmušėm įvarčių, sugebėjom suregzti logiškų atakų ir, svarbiausia, iškovojom tris taškus.

Iki pirmo įvarčio, kuris krito tik pirmo kėlinio gale, šiokia tokia įtampa jautėsi, bet po pertraukos pridėję antrą, nusiraminome ir ramiai baigėme rungtynes.

Nedas Suokas (Katastrofa): „Daugiausia laimėjimą lėmė tai, kad į aikštę išėjome su aukštai iškeltomis galvomis ir su vienintele mintim, kad šiandien būtinai turime laimėti. Po pirmojo turo buvo reikalinga bet kokia pergalė motyvacijai pakelti. Pradėti sezoną dviem pralaimėjimais būtų labai ir labai negeras ženklas. Šemet mūsų tikslas - bent jau patekti į Top-5.

Su šia komandapavyksta susižaisti gerai. Bent jau kiekvieną kartą pasižiūrėjus statistiką taip atrodo - kievienose rungtnėse vienokiu ar kitokiu būdu pasižymiu. Tiesiog kažkaip gerai išnaudojam plotus, įkirtimus į varžovų baudos aikštelę.“

Tomas Beinoras (Ozo Tapyrai): „Šiaip Katastrofa - gerai žinomas varžovas, tai pradėjom rungtynes gana atsargiai, kantriai gynėmės ir laukėm savų progų, kurių kartas nuo karto pasitaikydavo. Deja pirmo kėlinio gale varžovams pavyko pasinaudoti gynėjo klaida ir visas gynybinis planas žlugo. Antro kėlinio pradžioje prasileidom dar vieną ir pradėjom lipt aukščiau, kas leido kurt daugiau progų, bet kainavo trečią įvartį. Rezultatas gal didesnis nei pagal žaidimą, bet kad varžovai tą dieną buvo stipresni klausimų nekyla. Komandą kamuoja traumos, kiekvienose rungtynėse sudėtis šiek tiek skiriasi, todėl ir žaidimo dar nesulipdom.

Sudetyje buvo 1 naujokas, kurį pirmą kartą matėm ir kuris metus nebuvo žaidęs jokio futbolo (nei kieme, niekur). Ir jis tikrai neatrode prastai kitų tapyrų fone...“

Prognozėje neišmanėlis apžvalgininkas spėjo lygų rezultatą 2:2.

Granitas Senjorai – Stickers 1:0

Granito Senjorai iškovojo antrąją pergalę. Ir vėl ji buvo nelengva – minimali. O ir vienintelį rungtynių įvartį Granito varžovai įsimušė patys sau.

Ruslanas Daškevičius (Stickers): „Susirinkome neblogai, turėjome 16 žmonių. Pirmajame kėlinyje vyko gan lygus žaidimas, abi komandos turėjo po kelias pusproges, bet nieko labai pavojingo. Granitas pasižymėjo po kampinio, kai po sumaišties mūsų baudos aikštelėje nesugebėjome išmušti kamuolio ir įsimušėme jį į savus vartus. Po praleisto įvarčio skubėjome lyginti rezultato ir pradėjome daugiau klysti savo aikštės pusėje, o Granitas turėjo kelias labai pavojingas progas, bet sėkmės ir vartininko dėka antro įvarčio neprasileidome. Patys realiai turėjome tik vieną labai pavojingą progą, bet jos realizuoti nepavyko - puikiai sužaidė Granito vartininkas . Apibendrinus, varžovai buvo verti pergalės, nes daugiau kovojo ir daugiau tos pergalės norėjo.“

Aš ir tikėjausi šeimininkų pergalės. Tiesa, prognozavau ją kiek didesnę – 2:0.

Trivartis – Navigatoriai Old Boys 1:3

Navigai per pusę pirmo kėlinio sumušė tris įvarčius ir po to pusantro kėlinio leido sau užsimti niekais. Tai pripažino Navigatorių Old Boys atstovas Vilius Kadys. Ir dar Trivartį pagyrė:  „Trys ankstyvi įvarčiai užmigdė komandą. Vieną įvartį pelnęs Trivartis likusį rungtynių laiką pagirtinai kovojo, o mes antrajame kėlinyje gero žaidimo nebeparodėme.“

Kad ir kaip pagirtinai kovojo Trivartis, bet mano labai optimistiškos jiems prognozės – 2:2 įgyvendinti nepajėgė, o Navigai, kaip dauguma B diviziono komandų atstovų ir tikėjosi, ir toliau kyla į aukštumas.

Geležinis Vilkas – Tėvynės Sąjunga 3:0

Abiejų komandų vadovai pripažino, kad rungtynių rezultatas – dėsningas. Ir apie rungtynes kalbėjo panašiai. Iš pradžių Tėvynės Sąjunga ganėtinai padoriai laikėsi, bet pamažu žaidimo persvarą krypo į jaunesnių ir ištvermingesnių vilkų pusę. Tad ir visi įvarčiai į TS vartus sukrito po pertraukos.

Alvydas Eidukaitis (Tėvynės Sąjunga): „Sužaidėme, kaip galėjome dėl objektyvių priežasčių. Geležinis Vilkas mus pranoko savo jaunatviškumu. Pirmą kėlinį atsilaikėme ir kovojome pakankamai gerai. Kamuolio kontrolė priklausė varžovams, bet labai pavojingų momentų jie nesusikūrė, mūsų kelios kontratakos buvo gana pavojingos. Antrame kėlinyje po pakelto kampinio suklydo vartininkas nepataikydamas į kamuolį kumščiu ir jį į savo vartus nukreipė mūsų gynėjas. Po minutės praranda kamuolį gynėjas ir jų puolėjas iš toli smūgiuoja į devyniukę. Mes turime progą kontratakoje. Apžaidęs vartininką mūsų žaidėjas atliko perdavimą vietoj smūgio. Trečią įvartį prasileidome kėlinio pabaigoje, padovanoję kamuolį jų puolėjams.

Trumpai - rezultatas kaip ir logiškas, varžovai daugiau kontroliavo kamuolį, atliko daug perdavimų, mes pavargome ir elementariai neužteko jėgų.“

Darius Indriūnas Geležinis Vilkas): „Pirmas 15-20 minučių labai žvaliai atrodė TS, turėjo iniciatyvą, bet kuo toliau, tuo labiau inciatyva ėjo į mūsų kojas. Ir priešininkai daugiau gynėsi, negu kūrė. Žinoma, pavienių išpuolių pasitaikė, bet mums pavyko apsiginti. Antrame kėlinyje pavyko pelnyti du greitus įvarčius po kurių varžovai neatsitiesė.Pabaigoje įmušėme dar vieną ir išsaugojome vartus sausus.  Manau, rezultatas - dėsningas...“

Prognozavau Geležinio Vilko pergalę 2:0. Ne tiek ir tesuklydau...

Futboliukas – Euforija Tirola 1:1

O paskutiniame antrojo turo mače buvo sužaistos pirmosios šio sezono lygiosios divizione.

Ir tai įvyko, kai aš (šiaip jau mėgstantis prognozuoti, kad rungtynės baigsis be laimėtojo) labiau pasitikėjau Futboliuku ir spėjau jo pergalę 2:1.

Štai ir žinau, kas mano prognozę sugadino – Euforijos fanai. Prie kurių jų komanda tiesiog negalėjo pralaimėti.

Kažką panašaus kalba ir Euforijos Tirolos kapitonas Artūras Bazys: „Į rungtynes susirinkome gana gausiai - turėjome 17-18 žaidėjų, taip pat atvyko nemažai palaikymo, todėl buvo papildomas stimulas pasirodyt gerai Rungtynės buvo įtemptos ir apylygės, galima sakyti, jog "viršų paėmė" abiejų komandų gynyba, o puolimas turėjo sunkumų. Futboliukas kartą gerai smūgiavo galva ir pataikė į skersinį, nes mūsų vartininkas spėjo paliesti kamuolį pirštų galais, tuo tarpu mes turėjome porą pavojingų standartinių situacijų ir prasiveržimų iš kraštų. Praleisti įvarčiai gana nestandartiniai - mes įsimušėmė sau galva, o priešininkai savo Baudos aikštelėje paėmė kamuolį į rankas ir mūsų prancūzas Gabrielis ramiai realizavo vienuolikos metrų baudinį. Puikiai pasirodė mūsų atraminis saugas Domantas, gynėjai Igoris ir Rolandas. Rezultatas dėsningas, nors ir norėjome pergalės. Mums visai patiko teisėjų darbas, ačiū jiems už tai.“

Futboliuko saugo Lešeko Jankovskio nuomone daugiau nei Euforijos gerbėjai, rungtynių rezultatui įtakos turėjo vieno jo komandos gynėjo pomėgis krepšiniui...

„Labai sunku kažką sakyti po tokių rungtynių. Palyginus su praeitais metais varžovai atrode pasistiprinę keliais naujais zaidejais.

Buvo suzaistos tikros SFL rungtynes. Pirmas įvartis įkrito. kai ju žaidėjas bande sužaisti atgal, bet pasiuntė kamuolį į savo vartus.

Galėjome padvigubinti ar net patrigubinti rezultatą, taciau realizavimas šlubuoja jau antrose rungtynėse.

Antrajame kėlinyje varžovai pavojingesnių momentų neturėjo, tačiau įpusėjus rungtynėms mūsų žaidėjas, kuris tikriausiai dar tebegyvena Eurolygos nuotaikomis, nusprendė padėti varžovams ir baudos aikštelėje tiesiog paėmė kamuolį i rankas, dėl ko buvo skirtas 11 m baudinys, kuris buvo realizuotas ir tapo lemiamu“, - pasakojo L. Jankovskis.

Granitas Senjorai – Tėvynės Sąjunga

05.10 19.00 Naujoji Vilnia (Senasis)

Per ketverias šių komandų žaistas tarpusavio rungtynes kartą laimėjo Tėvynės Sąjunga, tris kartus – Granitas Senjorai.

Prognozė. Granito Senjorai laimės ir ketvirtą kartą – 3:1.

Granitas B – Stickers

05.11 16.00 Fanų

Šios komandos oficialiose varžybose dar nėra susitikusios.

Spėsiu trečią Granito B pergalę šį sezoną. Tik šįkart nesitiki, kad jis pajėgtų vėl įmušti dviženklį įvarčių skaičių. Žodžiu – 4:0 Naujosios Vilnios futbolininkų naudai.

Ozo Tapyrai – Navigatoriai Old Boys

05.12 17.15 Širvintų

Komandos tarpusavyje yra susitikusios tik senjorų ir 7x7 pirmenybėse.

Spėjimas:... Na nėra ką čia spėlioti. Navigai laimės ir daug. 7:1 jų naudai.

Katastrofa – Skaidiškes

05.12 18.00 Fanų

Istoriškai apylygės komandos. Žaidė tris mačus, pasidalijo po pergalę ir sužaidė lygiąsias. Tiesa, tos lygiosios Katastrofai buvo kur kas naudingesnė. Nes jos buvo užfiksuotos per taurės turnyro mačą, kurį Katastrofa laimėjo baudinių serija.

V.Kazlauskas (Katastrofa): „Kitame ture mūsų laukia Skaidiškės, praėjusį savaitgalį skaudžiai gavusios nuo Granito jaunimo. Motyvacijos jiems netrūks, o taip pat komanda turbūt atsimins ir 2016-ųjų taurės varžybas, kai juos eliminavome po baudinių serijos. Nors varžovai taškų kol kas neturi, lengvos kovos nesitikime.“

Aš irgi čia nesitikiu lengvos kovos, bet manau, kad Skaidiškėms jau verta prabusti. Todėl spėju rezultatą 2:1 svečių naudai.

Geležinis Vilkas – Euforija Tirola

05.12 19.00 Kariškių

Keistoka, bet šios dvi ekipos nėra tarpusavyje žaidusios oficialių rungtynių.

O spėsiu aš gana ramią Geležinio Vilko pergalę 2:0.

Futboliukas – Trivartis

05.12 20.00 Fanų

Tarpusavio rezultatų saldo – aiškiai Trivarčio naudai. Jis laimėjo keturis kartus, kartą pralošė ir kartą baigė lygiosiomis.

Na o kadangi šį turą dar neprognozavau nė vienų lygiųjų, tai tą darau čia – rezultatyvus mačas be nugalėtojo 3:3.