B divizionas: Lentvario „dovanėlė“ persekiotojams Visos

 

Praėjęs turas neblogai susiklostė pagrindinėms dviems komandoms, dar gaudančioms iki tol pirmavusius Lentvario futbolininkus, kurie šį savaitgalį nežaidė. Lentelės viduryje aukštyn toliau stiebiasi Stickers, o Trivartis, itin garsiai deklaruojantis norą pagaliau iškristi iš B diviziono, šventė svarbią pergalę derbyje ir kiek atitrūko nuo pačių apatinių komandų.

Spėta rezultatų: 90

Tiksliai spėta baigčių: 45

Tiksliai spėta rezultatų: 2

Pagiriai 5:1 Imperialas

Nors rezultatas iš pažiūros ir nemažas, tačiau taip lengva Pagiriams nebuvo. Imperialas sezono finišo tiesiojoje kiek gerina žaidimą ir kabinsis į kiekvieną progą rinkti taškus ir likti divizione, o tai demonstravo ir šeštadienį Dilgynėje. Nors praleido pirmą įvartį gana anksti, svečiai nesutriko, turėjo savų šansų, bet jų neišnaudoję antro kėlinio starte gavo antrą. Čia pat sekė ir vieno jų žaidėjo pašalinimas, o tada Pagiriams beliko sumušti savus įvarčius, pasigerinti įvarčių santykį ir likti kovoje dėl pirmos vietos.

Prognozėje apžvalgininkas siekė kažką įrodyti spėdamas lygiąsias, bet, na, buvo gana toli.

 

Katastrofa 0:1 Vova

Laikėsi geltonieji išties ilgai. Iš esmės, tiek ilgai, kiek tik įmanoma – įvartis praleistas buvo pačiomis paskutinėmis mačo sekundėmis. O pati pradžia šeimininkus galėjo nuteikti ir gana teigiamai – buvo susikurta pora progų, tačiau jos įvarčiais nevirto, tad paskui jau reikėjo atlaikyti rimtą  vovinių atakų bangą.

Tą bangą laikyti sekėsi iki pat rungtynių pabaigos, tačiau įvartis 90+ minutę visgi krito. Ir nebuvo tas įvartis toks šiaip sau, mat geltonieji buvo itin dėl jo nepatenkinti – esą atakos metu vienas vovinių įsirėžė į jų vartininką (nosis vartininko tikrai atrodė nekaip) ir iškart po to sekusiame epizode krito tikslus smūgis. Katastrofa iškart užsipuolė teisėją dėl neskirtos pražangos, tačiau vėliau, pamatę vaizdo medžiagą, toną pašvelnino bei atsiprašė teisėjų už per daug atvirai reikštas emocijas.

„Antrą kėlinį pradėjom užgulę Katastrofos vartus, bet pasiekti įvartį vis nesisekė, o ir Katastrofos vartininkas tą dieną atrodė tiesiog fantastiškai. Artėjant rungtynėms į pabaigą priešininkus užspaudėme dar labiau ir paskutinę minutę pavyko sukrapštyti lemiamą įvartį. Manyčiau, kad pergalės šiose rungtynėse  Vova tikrai nusipelnė“ – savo komanda džiaugėsi nugalėtojų vadovas Ignas Rudzevičius.

Spėjime galvojau, kad pergalę pasiekti svečiams pavyks lengviau ir truputį didesniu skirtumu.

 

Trivartis 4:2 Ozo tapyrai

Svarbiame derbyje svarbią pergalę iškovojo ir Trivartis, sugebėjęs palaužti senus pažįstamus oranžinius. Apie pergalę pasakoja komandos atstovas Artūras Stepanovič:

„Visų pirma - nustebino susirinkusių Ozo tapyrų gausa. Priešrungtyninio apšilimo metu ilgesingai žiūrėjau į Trivarčio atsarginių suolą ir lyginau oranžinę aprangą vilkinčių žaidėjų skaičių su raudonaisiais. Visgi rungtynės parodė, kad didelės persvaros šis faktorius Ozo tapyrams nesuteikė. Nujausdami, kad galbūt šis derbis taps paskutiniu prieš ilgąją pertrauką (gal kitąmet pagaliau iškrisim į C divizioną ir kuriam laikui liksim be akistatos su Ozo tapyrais; o gal iškris jie, o liksim mes... žodžiu, negali būti tikras dėl ateities) žaidimą pradėjome labai susikaupę. Sugebėjome kurti momentus prie varžovų vartų ir galiausiai pavyko pelnyti įvartį. Gynyboje pirmame kėlinyje atrodėme visai padoriai, bet apmaudžiai paskutinę minutę gavome išlyginamąjį įvartį. Antrajame kėlinyje kur kas efektyviau išnaudojome sukurtas progas, juolab, kad ir patys Ozo tapyrai neretai klysdavo gynyboje. Susikrovę dviejų įvarčių persvarą (3:1) tikėjomės, kad rungtynių pabaiga bus rami, tačiau oranžiniai sugebėjo sušvelninti rezultatą ir kelias minutes tikrai kėlė labai karštus gaisrus mūsų baudos aikštelėje.

Džiugu, kad sugebėjome atsilaikyti ir nuimti visus klausimus paskutiniuoju įvarčiu. Atsilyginom už pralaimėjimą pirmame rate ir su puikia nuotaika išėjom savaitinių atostogų.

Manau, kad ši pertrauka bus mums į naudą. Tikiuosi, kad kiek pailsėję ir pasiilgę futbolo su naujom jėgom kibsim į “Misija neįmanomą” - išlikti B divizione.“

 

Tuo tarpu Ozo tapyrų atstovas Tomas Beinoras atskleidė savo komandos bėdas: „Šiuo metu esam šiokioje tokioje duobėje. Pagrindinė priežastis, manau -  poros puikiai pavasarį įsiliejusių naujokų netektis (vienas išvyko į užsienį, kitas traumuotas). Turim porą juos pakeitusių žmonių, bet jiems dar reikia laiko įsižaisti, tuo pačiu ir visos komandos žaidimas turėtų susistyguoti. Žinom, kad galim žaisti daug geriau, todėl tokie pralaimėjimai ganėtinai skaudūs. Kita vertus - nesitreniruojant ir keičiantis sudėčiai, tai yra gana dėsninga“.

Jam antrino ir Raimondas Žilevičius: „Turim daug žaidėjų 38-40 metų amžiaus, bet jų fizinė forma dar reliatyviai nebloga, o ir keitimų pakankamai, kad palaikytume tempą, bet tiek tie keitimai, tiek nauji žmonės išderina žaidimą. Nesugebam paspausti, žioplinėja ne vienas, nors tiesiog reiktų vieną žmogų pasiimti

Treniruočių nebuvimas labai atsiliepia. Tiek susižaidime, tiek duodant elementarų perdavimą“.

Spėjime numačiau Trivarčio pergalę 2:1 ir, antro kėlinio pradžioje rezultatui buvus būtent tokiam, labai laukiau mačo pabaigos. Tačiau komandos nusprendė padvigubinti mano prognozes...

 

Tėvynės Sąjunga 1:2 Stickers

Gerą rudens formą toliau tęsia ir Stickers, iškovoję jau ketvirtą pergalę iš eilės. Tiesa, jei ši (bent jau žiūrint į varžovų formą) turėjo būti viena lengviausių, tai buvo atvirkščiai – dėl jos teko paplušėti kone rimčiausiai. Pirmame kėlinyje kiek aktyvesni buvo lipdukai, kurie jau pirmomis minutėmis sugebėjo išsiveržti į priekį, o ir vėliau turėjo kelis neblogus šansus. Tačiau antrojo įvarčio reikėjo palaukti – tik antram kėliniui artėjant į pabaigą po gynėjo klaidos persvarą padidino Pavel Ševčuvianec. Kai jau atrodė, kad ilsėtis komandos eis rezultatui esant 0:2, TS žaidėjas Jurij Syčinskij fantastišku baudos smūgiu į viršutinį vartų kampą rezultatą sušvelnino.

Antroje mačo dalyje, nebeturėdami kur trauktis ir užsivedę po geros kėlinio pabaigos, konservatoriai ėmėsi aktyvesnio žaidimo, pradėjo spausti varžovus. Tačiau šie patikimai gynėsi, kelis kartus turėjo dėkoti vartininkui, tačiau atsilaikyti pavyko ir buvo įsirašyta dar viena svarbi pergalė kovoje dėl vietos lentelės viduryje.

„Pats žaidimas nuteikia optimistiškai, tikimės tokio ir paskutiniuose mačuose – sakė TS vadovas Alvydas Eidukaitis. - Mums buvo sunku, kadangi pastaruosiuose mačuose neturėjome vartininkų( traumuoti, sergantys, pirštų lūžiai). Šiose rungtynėse jis buvo, tad ir gynėjai sužaidė užtikrinčiau. Vertėmės be puolėjo J. Pečiukaičio, tačiau sunku pasakyti, ar jis būtų padėjęs pasiekti teigiamą rezultatą. Galbūt. Tačiau mums ir I.Kero (skilęs žandikaulis po rungtynių su Granitu) labai trūksta. Bandysime paskutiniuose mačuose pakovoti dėl taškų ir išlikimo lygoje.“

„Apibendrinus, gavosi tikrai labai įdomios bei įtemptos rungtynės. Žinoma, bandysime prieš Pagirius pratęsti pergalių seriją, nors tą padaryti bus labai sudėtinga. Nors ir žaisime namų stadione, bet galima pabrėžti, kad Dilgynės stadionas yra ne tik mūsų, bet ir Pagirių namų stadionas, todėl, mano manymu, nė viena komanda neturės aikštės pranašumo“ – į ateinančio turo rungtynes žvalgėsi laimėtojų vadovas Ruslanas Daškevičius.

Prognozėje numačiau didesnę Stickers pergalę, tačiau panašu, jog konservatoriai be kovos žemyn leistis nenusiteikę.

 

Granitas2 6:1 Top Kickers

Turas baigėsi antradienį, kur kiek neįprastu laiku (darbo dieną, 17.30, Naujojoje Vilnioje) Top Kickers siekė iškovoti taškus ir nepaleisti aukščiau esančių komandų. Tačiau tas mano įvardintas kiek neįprastas laikas TK komandai buvo pražūtingas – komanda rėmėsi be daugelio pagrindo žaidėjų, o žaidę dubleriai nesugebėjo visiškai kompensuoti netekčių. Tiesa, pirmą kėlinį svečiams atsilaikyti dar pavyko (jis baigėsi 1:1), tačiau antroje rungtynių dalyje užsikūręs šeimininkų puolimo variklis nebesustojo, pasiuntė dar penkis įvarčius ir ne tik pagadino reikalus TK, tačiau ir pasigerino savas pozicijas kovoje dėl penktos vietos.

„Bandymas gerai pasirodyti taurėje mums vėl pakišo koją. Jei po LFF taurės dvikovos su Kauno Žalgiriu teko skaičiuoti traumuotus žaidėjus, tai šįkart SFL taurė kaip reikiant komplikavo tvarkaraštį – atviravo Top Kickers vadovas Mantas Urbonas. - Prieš Granito dublerius žengėme toli gražu ne stipriausios sudėties ir gerą kovą davėme tik kėlinį, kai rezultatas dar buvo lygus. Bet antras kėlinys prasidėjo tragiškai ir sustabdyti įsibėgėjusių varžovų nesugebėjom.

Žiūrint į lentelę, tai tų šansų pavyti kažkurį varžovą turim vis mažiau. Žinoma likusiose trejose rungtynėse kovosim tik dėl pergalių, ir nesvarbu, kad likę priešininkai labai stiprūs. Norim sezoną užbaigti pergalinga serija, ir tam privalom įveikti artimiausią varžovą – Katastrofą.“

Iš anksto nepamatęs, kokiu laiku numatytos rungtynės, negalėjau nuspėti ir TK nesusirinkimo, tad prognozėje buvau skyręs jiems pergalę, gana solidžiu skirtumu...

 

DOVANOS

Dabar galima pereiti prie tų dovanėlių, minėtų jau antraštėje. Ir tos dovanėlės kaip reikiant pakeitė turnyro lentelės viršų – Lentvaris smuko net iki trečios vietos, o juos aplenkė tiek Vova, tiek ir Pagiriai. O istorija tokia – ne paslaptis, kad Vilniaus Futbolo e-sistema veikia ne be priekaištų, ir žaidėjų surinktas korteles klubai turi sekti patys. To nepadarė Lentvaris – jų puolėjas Andrej Kostevič dėl kortelių turėjo praleisti rungtynes su Granitu2, tačiau to nepadarė, o vėliau dar ir žaidė su Pagiriais, kuriems pasiuntė du įvarčius.

Už tai Lentvaris rungtynėse su Pagiriais buvo nubaustas pralaimėjimu 0:3 ir iškart smigo iki trečios pozicijos. Tokį DK sprendimą lentvariečiai dar gali skųsti ir laukti jiems palankaus sprendimo.

 

TAURĖ

Savo pasirodymus taurės ketvirtfinalyje baigė ir dvi čia patekusios B diviziono komandos. Abi jos nusileido III lygos komandoms. Lentvaris išvykoje 2:6 neprilygo Ozui, tuo tarpu Top Kickers apie savo taurės žygį jau užsiminė – ten jie susitiko su be-dviejų-dienų (skaičiuojant nuo šeštadienio) III lygos laimėtojais Navigatoriais, jiems itin rimtai priešinosi ir pralaimėjo tik 0:1.

 

REZULTATYVIAUSI

Čia pasikeitimų daug nėra. Viršuje lieka TK puolėjas Deividas Maciulis (25 įvarčiai), nuo jo atsilieka turą praleidęs ir rimtos kontraversijos centre atsidūręs Lentvario snaiperis Andrej Kostevič su 18, o trečioje vietoje šiuo metu trys futbolininkai – Arminas Lapinskas (Trivartis), Edgaras Surovičius (Lentvaris) ir Simonas Stankevičius (Top Kickers) – visi jie turi surinkę po 14 tikslių smūgių.

 

PROTAI

Ir toliau protkovėse neblogai juda Trivartis – dar viename žaidime patekta į TOP 10 Lietuvoje. Panašu, kad bent jau čia raudoniesiems negresia jokie iškritimai į žemesnius pozicijas ar divizionus....

 

ANONSAS

Turas šį kartą bus sužaistas per šeštadienį ir sekmadienį, jame nedalyvaus Trivartis.

Lentvaris – Vova

10.06 (šeštadienis), 15.30, Trakų naujas

Pirmasis turo susitikimas – centrinis. Jame gali iš esmės paaiškėti, kuri komanda žengs rimtą žingsnį link pirmos vietos. Tikėtina, kad mačo eigą seks ir Pagiriai, laukdami ten lygiųjų. Abi komandos pastaruoju metu demonstruoja itin neblogus rezultatus, tad išskirti favoritus čia sunku. Visgi, minimalų pranašumą skirsiu Lentvariui – 2:1.

 

Stickers – Pagiriai

10.07 (sekmadienis), 13.45, Dilgynė

Pagiriams vėl sužibo rimta proga kabintis į pirmąją vietą, tad jie į šias rungtynes turėtų atvykti itin rimtai nusiteikę. Tačiau ne pėsti ir neblogą pergalių serija sukaupę Stickers, kurie paskutiniu metu taškų nedalina niekam. Manau, kad pergalių serija čia pasibaigs, bet tuo pačiu bus kyštelta koja ir Pagiriams – 1:1.

 

Ozo tapyrai – Tėvynės Sąjunga

10.07 (sekmadienis), 16.00, Panerio

Tai turbūt dvi šalčiausios šiuo metu diviziono komandos – tapyrai per paskutinius šešis mačus pralaimėjo penkiskart ir iškovojo tik vienas lygiąsias, tuo tarpu TS iš paskutinių aštuonių mačų pralošė septynis ir taip pat surinko tik tašką. Visgi, manau, jog kurį laiką Ozo tapyrų nematytas Panerio gazonas bus vienas tų faktorių, padėsiančių pasiekti minimalią pergalę 2:1.

 

Imperialas – Granitas2

10.07 (sekmadienis), 16.00, Fanų

Imperialas gavo gerą smūgį nuo Pagirių, Granitas2 tokį patį gerą smūgį išrašė Top Kickersams. Nors šeimininkai antrame rate dažnai duoda rimtesnę kovą savo varžovams, liksiu prie nuomonės, jog Naujosios Vilnios futbolininkai taškų jiems nedovanos – 0:2.

 

Top Kickers – Katastrofa

10.07 (sekmadienis), 16.00, Fabijoniškių

Sezono finiše pas abi komandos daug motyvacijos rasti būtų sunku – TK prarado realius šansus dar kovoti dėl medalių, Katastrofa toliau stumdosi lentelės viduryje dėl ne itin kažką keičiančių 5-8 vietų. Katastrofai istoriškai Fabijoniškės yra gana nepalanki vieta rungtynėms, tad manau, kad tradicijos bus pratęstos ir šeimininkai triumfuos tokiu pat rezultatu, kaip triumfavo ir pirmame rate – 3:1.