B divizionas: Pagiriai pasinaudojo varžovų kluptelėjimu Visos

Praėjusio B diviziono turo akistatose nepalankias abiems komandoms lygiąsias sužaidė Lentvaris su Vova, o tuo pasinaudojo Pagiriai, parodę charakterį ir nutraukę Stickers pergalių serija, tokiu būdu dar labiau paryškindami savo pirmavimą lentelės viršuje.

Spėta rezultatų: 95

Tiksliai spėta baigčių:47

Tiksliai spėta rezultatų: 2

Lentvaris 2:2 Vova

Turas iškart startavo centrinėmis rungtynėmis, kuriose Trakų stadione susirėmė dvi ekipos, dar nelaidojančios šansų pakovoti dėl aukso. Ir buvo ten išties įdomu. Nemažai šansų vėjais paleidusi Vova du kartus buvo priversta vytis varžovus, tačiau abu kartus tai padarė (antrą kartą išlyginamasis įvartis buvo kiek kuriozinis), čia pat turėjo auksinį šansą net ir iškovoti pergalę, tačiau jo neišnaudojo ir namo grįžo su tašku. Slidus rezultatas, mat po jo vovinių kova dėl sidabro (bent jau) nebepriklauso tik nuo jų pačių.

Mažiau pasakojimų, daugiau vaizdų – štai kaip viskas tądien vyko:

„Rezultatas iš dalies teigiamas, lyginant su pirmu ratu,  tačiau buvo neišnaudota daug puikių progų pasižymėti, todėl kažkiek nusivylimo vistik yra. Didžiausias Ačiū Lentvario komandai už gražią ir įtemptą kovą!“ – sakė vovinių vadovas Ignas Rudzevičius.

Spėjime maniau, jog Lentvaris laimės 2:1 ir buvau maždaug penkios minutės nuo visiškai tikslaus šūvio.

Stickers 2:4 Pagiriai

Ir nutiko tai, kas kažkada turėjo nutikti – Stickers pergalių serija nutrūko, nors ilgą laiką atrodė, kad gali užsitęsti, mat pirmi praleidę įvartį Stickersai ne tik kad sugebėjo atsitiesti, bet ir išsiveržti į priekį. Tačiau viskas buvo palaidota šešių minučių atkarpoje antro kėlinio antroje pusėje, kai svečiai (na, reikia pabrėžti, nominalūs) pasiuntė tris įvarčius ir taip liko favoritais kovoje dėl pirmos vietos.

Dubliais nugalėtojų gretose pasižymėjo Jurij Mendus ir Marius Daukša.

„Na, visada apmaudu pralaimėti po to, kai pirmauji, bet toks jau tas futbolas, - sakė Stickers vadovas Ruslanas Daškevičius.-  Sunku įvardyti tikrąją priežastį, bet manau, kad viena iš priežasčių buvo ta, kad būtent antro kėlinio viduryje išvažiavo (teisėjauti) vienas mūsų vidurio gynėjų ir tada po 5 minučių prasidėjo tas, kas prasidėjo. Keitimų mes turėjome tik vieną jam išvažiavus, tai dar buvome ir pavargę . Aišku, ir Pagiriai pradėjo lipti ir jiems pavyko. Manau, tai ir buvo pagrindinės tokios nesėkmingos atkarpos priežastys.

Kas liečia patį žaidimą, tai pirmo kėlinio antra pusė bei antro kėlinio pirma pusė dar buvo mums visai neblogos. Svarbu, kad mums pavyko išspręsti pagrindinę savo problemą - mes pradėjome mušti įvarčius, o pralaimėti lyderiams nėra tragedija. Dėl Pagirių komandos - visgi komanda turi ne tokį ir trumpą suolą ir nemažai gerų žaidėjų, todėl ta žaidėjų netektis galėjo jaustis nebent jiems patiems, bet ne mums. Patys nenuleidžiame galvų ir ruošiamės sekančiam turui su Granitu-2, kuris mums yra labai svarbus.“

„Sužinoję, kad priešininkai suteikė mums galimybę vėl pakovoti dėl aukščiausių vietų turnyro lentelėje, gavom reikiamo impulso bei jėgos. Neturint keturių pagrindinių žaidėjų, lyderių, mūsų situacija yra sunkoka, bet vyrai renkasi i rungtynes labai neblogai - tai parodė rungtynės su Sticers komanda, kai turėjom penkis keitimus, kas yra labai gerai. Rungtynės klostėsi mums gan sunkiai - iki pat 70-os minutės dar buvo 2:1 priešininkų naudai, tad nerimas buvo iki pat rungtynių pabaigos, ar sugebėsim vėl grįžti į pirmą vietą ir, kas labai nudžiugino, komanda parodė charakterį kada to labiausiai reikėjo ir laimėjom visom prasmėm svarbias rungtynes. Dar lieka trys turai iki sezono pabaigos ir mūsų tikslo, taigi kiekvienos rungtynės bus aukso vertės. Ypač bus įdomus mačas su tapyrais - jie vieninteliai mus nugalėjo pirmame rate, taigi bus įdomi kova“ – po pergalės savo komanda džiaugėsi ir Pagirių atstovas Marek Vasilevski.

Prognozėje spėjau lygiąsias ir, reikia pasakyti, buvau vėl visai netoli neblogo rezultato.

Top Kickers 4:1 Katastrofa

Iš pažiūros nesunkią pergalę iškovojo ir Top Kickers, nugalėję avarine sudėtimi žaidusią Katastrofą. Nors teritorinis šeimininkų pranašumas buvo jaučiamas kone visų rungtynių metu, tačiau geltonieji rimtai kovojo ir net buvo sugebėję rezultatą išlyginti. Visgi, vėliau išryškėjo TK didesnis individualus meistriškumas ir dar antro kėlinio pusėje pavyko įtvirtinti pergalingą pranašumą.

Šiame mače TK gretose debiutavo ir dar vienas gana neblogai Lietuvos futbolo virtuve besidomintiems žmonėms žinomas veidas – dar šiemet Pirmoje lygoje į aikštę išbėgęs panevėžietis Paulius Obolevičius. Debiutas pavyko neblogai – prie pergalės prisidėta dviem įvarčiais ir vienu rezultatyviu perdavimu.

„Rezultatas 4:1 atrodo komfortabilus, bet Katastrofa neatrodė taip blogai – pažymėjo ir TK vadovas Mantas Urbonas. - Tiesą sakant, žaidė kur kas geriau, nei pirmajame rate, kur pergalę išplėšėme tik rungtynių pabaigoje. Jau pirmosiomis minutėmis buvo aišku, kad šįkart teks kaip reikiant pakovoti ir pirmąsias minutes buvome priversti gintis. Vis tik įmušėme pirmi, bet varžovai iškart atstatė pusiausvyrą, o ilsėtis išėjome turėdami vieno įvarčio persvarą, dėka P. Obolevičiaus smūgio. Puolėjas mušė ir antrajame kėlinyje, taip ištesėdamas duotą pažadą prieš rungtynes dėl dublio (šypsosi). Ar pavyks išlaikyti tokį žaidėją - sunku pasakyti, nes mes dar negalim varžytis su I ar II lygos klubais, o Pauliaus galimybės tikrai leidžia jam varžytis ir ten. Vis tik tikimės, kad puolėjas liks ir padės mums kilti divizionais į viršų, nes žaidėjų, galinčių žaisti aukštesniame lygyje, turime ir daugiau.

O dėl kitų rungtynių su Lentvariu, tai tiesiog stengsimės parodyti gerą žaidimą. Teko pripažinti pralaimėjimą pirmajame rate, tad norisi duoti rimtesnę kovą sekmadienį. Beje, vis dar tikiuosi iš Vovos komandos tam tikros „motyvacijos“ jei atimtume iš Lentvario taškų.“

Spėjimas buvo 3:1 TK naudai. Na, galėjo to ketvirto ir nebemušti...

Imperialas 0:3 Granitas2

Rungtynės, kuriose viskas išsisprendė jau pirmame kėlinyje – būtent jo metu Naujosios Vilnios komanda sumušė visus tris savo įvarčius, tad antroji mačo dalis buvo labiau formalumas, negu rimta kova dėl taškų.

Po šio turo abi komandos turi skirtingas užduotis. Imperialas – kilti į paskutinį šturmą siekiant atsispirti nuo paskutinės vietos, Granitas2 – neprisileisti savo tiesioginių varžovų arčiau ir išsaugoti šiuo metu gana saugiai pasisavintą penktąją poziciją lentelėje.

Spėjimas prieš rungtynes buvo įvarčiu mažesnis – 0:2 svečių naudai.

Ozo tapyrai 2:2 Tėvynės Sąjunga

Neblogu apsispardymu baigėsi turas Dilgynėje, kur neblogą come-backą surengė oranžiniai – pirmame kėlinyje per kelias minutes gavę du įvarčius ilsėtis jie išėjo turėdami nemenką deficitą, tačiau antroje mačo dalyje kiek pagerino puolamuosius veiksmus ir iki mačo finišo likus apie penkiolika minučių rezultatą išlygino. Lygiosios, ne itin tenkinančios abi komandas, tačiau bent jau pralaimėjimo abi išvengė, kas joms, po itin sunkių antro rato startų, gali būti šioks toks pliusas.

„Jei būtų skaičiuojama statistika, mūsų skaičiai būtų geresni, be to, įvarčiai buvo pelnyti po visai logiškų atakų. Vis tik rezultatas gana dėsningas, o antrame kėlinyje varžovai turėjo puikią progą padaryti 1:3“ – po mačo komentavo oranžinių atstovas Karolis Tretjakas.

„Nebuvau rungtynėse su Trivarčiu, bet komandos draugai sakė, kad ir šį kartą klaidos gynyboje buvo panašios kaip ir tada, kur taisyti situaciją jau sudėtinga ir belieka tikėtis varžovų malonės. Pirmame kėlinyje „Tėvynės Sąjunga“ mūsų nesigailėjo, tačiau antrame kėlinyje pradėjome žaisti trimis gynėjais ir, panašu, kad tai padėjo.

Suprantama, kad su „Pagiriais“ lengva nebus, juolab, kad jie sieks revanšo už pralaimėjimą pirmame rate. Kita vertus, prieš lyderius, jei susirenkame, neretai sužaidžiame geriau. Tikiuosi, kad taip ir bus.“

Prognozėje spėjau minimalią tapyrų pergalę.

REZULTATYVIAUSI

Įdomu, jog nei vienas iš pirmaujančių lygos snaiperių savo sąskaitų nepapildė ir skaičiai liko tokie patys, kokie buvo prieš savaitę – pirmas vis dar lieka TK atakų lyderis Deividas Maciulis (25 įvarčiai), nuo jo atsilieka Lentvario puolėjas Andrej Kostevič su 19, o dar žemiau – keturi žaidėjai, pelnę po 14 įvarčių – Arminas Lapinskas (Trivartis), Edgaras Surovičius (Lentvaris) ir dar du Top Kickers žaidėjai – Simonas Stankevičius bei į tą didelę kompaniją po sekmadienio įšokęs Vytautas Stankūnas.

Beje, D. Maciulis neliko nepastebėtas ir savo komandos viduje – už neblogus pasirodymus jis buvo išrinktas naudingiausio rugsėjo mėnesio žaidėju.

ANONSAS

Turas šį kartą truks nuo šeštadienio iki sekmadienio. Jį praleis ir palankių rezultatų iš favoritų rungtynių lauks Vova.

Granitas2 – Stickers

10.13 (šeštadienis), 12.00, Naujoji Vilnia

Tradiciškai, itin savitą namų rungtynių laiką pasirinkę Granito2 futbolininkai šį kartą priims antrame rate itin greitai įsibėgėjusius, tačiau Pagirių kiek pristabdytus Stickers futbolininkus. Abi komandos pastaruoju metu rodo gana neprastus rezultatus, tad ir favoritus čia išrinkti gana sunku. Tad spėsiu lygiąsias 2:2.

Pagiriai – Ozo tapyrai

10.14 (sekmadienis), 15.00, Dilgynė

Pagiriai dabar yra patys atsakingi už savo likimą – laimėk visas likusias rungtynes – ir tu čempionas. Tačiau artimiausias varžovas lengvos kovos nežada. Nors tapyrai antrame rate ir stringa, tačiau, kaip minėjo ir patys, gerai susirinkę gali duoti kovą lyderiams. Neabejoju, kad kova bus duota ir šį kartą, tačiau pergalės tai neatneš – 2:0.

Lentvaris – Top Kickers

10.14 (sekmadienis), 15.30, Trakų naujas

TK vis laukia ir laukia Vovos pasiūlymų, bet kol kas, atrodo, jų nesulaukia. O ir patys svečiai dar turi teorinių šansų pakovoti dėl medalių – iškovoję pergalę jie su Lentvariu jie susilygintų taškais ir, nors pastarieji dar turėtų mačą rezerve, nori nenori tam tikra įtampa būtų jaučiama. Visgi, manau, jog iki tos pergalės kiek pritrūks ir namo TK grįš su tašku, iškovotu rezultatyviose rungtynėse – 3:3.

Katastrofa – Imperialas

10.14 (sekmadienis), 18.00, Fanų

Katastrofa, sužaidusi dvi iš eilės rungtynes su vienais diviziono lyderių, šį kartą egzaminuos lentelės dugne jau ilgą tūnančius ir pirmame rate nesunkiai nugalėtus Imperialo futbolininkus. Savų bėdų turi abi komandos, tad daug lems ir tai, kokios pajėgos sekmadienį susirinks į rungtynes. Kaip bebūtų, manau, jog Katastrofa turėtų įrodyti savo pranašumą ir dar pakovoti dėl geresnių pozicijų lentelėje – 3:1.

Tėvynės Sąjunga – Trivartis

10.14 (sekmadienis), 20.00, Fanų

Savaitgalį praleidę dabar raudonieji grįš kupini naujų jėgų ir ambicijų (žinoma, o kaip gi kitaip) ir susitiks su į nugarą kvėpuojančiais konservatoriais. Laimėk – ir turi neblogą šansą išlipti iš apatinio trejeto, pralaimėk – užsikrausi sau papildomą vargą sezono finiše. Bent jau prieš pertrauką Trivartis rodė, kad žaisti gali neblogai, tad pasikliausiu tuo vaizdu ir piešiu pergalę jiems – 2:3.