B divizionas: aišku, kad nelabai kažkas aišku Visos

Sužaistas dar vienas turas B divizione ir po jo jau galima kiek rimčiau žvalgytis į lentelę – po laisvo Vovos savaitgalio visos pirmaujančios komandos dabar yra sužaidusios po vienodą kiekį rungtynių ir aiškiai žino, kiek kam ko reikia likusioje sezono dalyje. Vis dėlto, ilsėjęsi voviniai dovanų nesulaukė – tiek Pagiriai, tiek Lentvaris iškovojo ganėtinai užtikrintas pergales ir toliau aiškinsis, kurie šiemet yra geresni.

Spėta rezultatų: 100

Tiksliai spėta baigčių: 51

Tiksliai spėta rezultatų: 2

Granitas2 1:1 Stickers

Turą Naujojoje Vilnioje atidarė dvi dėl vietos lentelės viduryje dar besikapojančios komandos. Visgi, čia šeimininkai jau gana anksti buvo pasiųsti į lengvą nokdauną, kai granitiečius į priekį išvedė vienas šios komandos atakų lyderių Sergej Makrov. Net ir po praleisto smūgio Stickersams sunkiai sekėsi grįžti į rungtynes, tačiau antro kėlinio starte rezultatą visgi pavyko išlyginti. Tiesa, net ir komandos vadovas Ruslanas Daškevičius pripažino, jog pabaigoje jiems kiek pasisekė, kad šeimininkai neįmušė antro:

„Mano manymu, vienas taškas tikrai nėra neigiamas rezultatas, nes Granitas2 - stipri komanda, be to, mes praleidome pirmi. Dėl įvarčio - taip gavosi, kad vartininkas jau buvo paėmęs kamuolį, o tas kamuolys išsprūdo iš rankų ir Granito2 žaidėjas įmušė į tuščius vartus. Tikrai apmaudas įvartis, bet toks jau tas futbolas. Pirmajame kėlinyje buvome kažkokie pasimetę, Granitas2 tikrai atrodė geriau, ilgiau kontroliavo kamuolį ir turėjo progų. Antrame kėlinyje kažkaip atsigavome, atsirado tų progų ir pas mus. Antro kėlinio pabaigoje Granitas2 turėjo kelias labai gerai progas, bet mus lydėjo sėkmė. Šiaip kovingos gan gavosi rungtynės, teisėjas daug leido žaisti, kartais gal net per daug. Apibendrinus, manau, rezultatas dėsningas, nors Granitas2 tikrai atrodė įdomiau už mus.“

R. Daškevičius taip pat akcentavo ir kito turo susitikimo su Katastrofa svarbą: „Visada galvojame apie pergalę, o šitos rungtynės gali nulemti, kuri iš komandų užims šeštą vietą, tad rungtynės tikrai svarbios. Patys pasirinkome analogišką laiką (12:00 šeštadienį), nes standartiškai sekmadienį vakare jau žaisti negalime, kadangi temsta anksti ir komanda nusprendė sužaisti anksti, šeštadienį, kad būtų visas savaitgalis laisvas.“

Su rungtynių baigties prognoze buvau ganėtinai tikslus – lygiąsias nuspėjau, tik maniau, kad abi komandos pasižymės po kartą daugiau.

Pagiriai 4:2 Ozo tapyrai

Svarbiausioje sezono stadijoje taškų nebarsto ir Pagiriai. Jie savo ketinimus mače su oranžiniais gana aiškia išdėstė jau mačo starte, kai per pirmas dešimt minučių pelnė du greitus įvarčius. Kėliniui jau persivertus į antrą pusę tapyrai pašvelnino, tačiau čia pat gavo trečią.

O galutiniai taškai buvo sudėlioti gana anksti po pertraukos – Marius Daukša pasiuntė antrą savo ir ketvirtą komandos tikslų smūgį, o pačioje rungtynių pabaigoje diviziono lyderių atsipalaidavimu pasinaudojęs bei pasižymėjęs svečių puolėjas Igor Shevchenko tik kiek pagražino rezultatą įsivaizduojamoje švieslentėje, bet realios įtakos mačo baigčiai tai nebeturėjo.

„Pradėsim nuo to, kad sekmadienį buvo labai geras oras, tad žaisti tokiu oru yra labai malonu. Komanda renkasi noriai ir tas džiugina - turėjome pakankamai keitimų, taigi galėjom kaitalioti žaidėjus ir taip palaikyti rungtynių tonusą, - pozityvius dalykus išskyrė Pagirių atstovas Marek Vasilevski. - Šį kartą priešininkas atidavė mums iniciatyvą ir bandė žaisti antru numeriu. Kai varžovas nepresinguoja ir duoda įžaisti kamuolius – natūralu, kad bandai daugiau palaikyti kamuolį, kurti protingas atakas ir atiduoti tikslesnius perdavimus. Komanda mūsų bandė visa šitą įgyvendinti ir kartais tas visai gerai pavykdavo. Kartėlis yra tai, kad praleidome du įvarčius, kuriuos labiau patys padovanojom, negu priešininkai sukūrė.“

Prognozėje pataikiau ne tik laimėtoją, bet ir įvarčių skirtumą, tai galima pasidžiaugti ir dėl to.

Lentvaris 7:0 Top Kickers

Ne, šie skaičiai nėra rašybos klaida. Lentvaris dar kartą įrodė, jog puolant šiemet neabejotinai yra viena geriausių ne tik B diviziono, tačiau galbūt ir viso SFL komanda. Į TK vartus jie dar pirmame kėlinyje pasiuntė tris įvarčius, po pertraukos pridėjo papildomus keturis ir taip šventė vieną didžiausių pergalių visame sezone.

Beje, įdomus ir tas faktas, kad nugalėtojų gretose nei vienas futbolininkas nepasižymėjo daugiau negu vieną kartą.

„Rungtynės, apie kurias kalbėti norėtųsi kuo mažiau, - pradėjo Top Kickers vadovas Mantas Urbonas. - Neprilygom varžovams nei techniškai, nei fiziškai, tad rimčiau pasipriešinti sugebėjom tik pusę kėlinio. Akivaizdu, kad mums labai sudėtinga su aukštą presingą naudojančiomis komandomis, tad šitą aspektą žūtbūt teks išspręsti žiemos pertraukos metu.

Liko dar vienerios rungtynės su Vova, bet abejoju, ar patys voviniai dar tikisi iš šio sezono kažko daugiau, nei bronza. Vis tik kiekvienas iki šiol vykęs tarpusavio mačas klostydavosi gana atkakliai ir permainingai, todėl kažko panašaus galima tikėtis ir dabar.“

Tokia baigtis tikrai nustebino. Na, nemažo įvarčių kiekio prognozėje tikėjausi, tačiau spėjau, kad komandos juos pasidalins lygiai ir išsiskirs lygiosiomis...

Katastrofa 6:2 Imperialas

Įvarčių skonį kiek rimčiau prisiminė ir geltonieji, savaitgalį neturėję didelių sunkumų su diviziono autsaideriais. Čia daug kas tapo gana aišku jau praktiškai po pirmo pusvalandžio, kai Katastrofa pirmavo 4:0.

Nors antro kėlinio starte Imperialas dar bandė kabintis pelnydamas du greitus įvarčius (vienas kurių, beje, iš tiesų papuoštų SFL įvarčių topus, nes kamuolys į tinklą nusileido po smūgio iš maždaug 30 metrų, nuo skersinio), tačiau vėliau šeimininkai nebeklydo, pabaigoje pasižymėjo dar dukart, tokiu būdu užtvirtindami savo persvarą ir kiek pasikeldami nuotaikas po ne itin sėkmingai pasibaigusių kelių pastarųjų mačų.

„Susirinkome planuotus taškus. Viską išsprendėme pirmajame kėlinyje, nors po pertraukos šiek tiek pasidarėme įtampos lygioje vietoje. Paskutiniuose turuose stengsimės kabintis į aukštesnę vietą, bet svarbiausia - išvengti traumų ir gerai praleisti laiką aikštėje ir šalia jos“ – trumpai reziumavo Katastrofos atstovas Paulius Petravičius.

Prognozėje spėjau šeimininkų pergalę 3:1, tai, sakykim, pritrūko dvigubai..

Tėvynės Sąjunga 1:5 Trivartis

Dar viena skaudi nesėkmė konservatoriams, dar viena pergalė prieš tiesioginius konkurentus dėl išlikimo kovojančiam Trivarčiui. Štai ką apie rungtynes pasakoja nugalėtojų atstovas Artūras Stepanovič:

„Į rungtynes su Tėvynės Sąjunga susirinkome visai neblogai ir po priverstinės dviejų savaičių pauzės išsiilgę futbolo. Keliolika pirmų minučių vis bandėme prisitaikyti prie drėgnos aikštės ir rasti tinkamą perdavimų atlikimo būdą, kadangi neretai dėl šlapios aikštės paskutiniai perdavimai puolėjui į varžovų baudos aikštelės prieigas gaudavosi per stiprūs – kamuolys tiesiog praslysdavo. Tuo tarpu oponentai bandė laimė ilgais perdavimais iš savo aikštės pusės į mūsų gynybos kraštus, tačiau šoniniai gynėjai tą vakarą dirbo be klaidų ir visus tuos perdavimus „susirinkdavo“. Visgi pirmieji praleidome įvartį – po skerso perdavimo iš krašto Tėvynės Sąjungos puolėjas puikiai susitvarkė su kamuoliu ir prasmūgiavo, o šalia jo buvęs gynėjas tapo vartininkui netikėto rikošeto, pasibaigusio įvarčiu, priežastimi. Buvo akivaizdu, kad pelnytas įvartis suteikė varžovams pasitikėjimo ir kelių minučių atkarpą jie buvo mus gerokai užspaudę bei turėjo neblogų progų padidinti savo persvarą – kartą mus gelbėjo virpstas, o kitame epizode konservatoriams pavyko pelnyti dar vieną įvartį, bet tai buvo atlikta ranka. Matydami tokią situaciją nutarėme pakeisti žaidėjų išsidėstymą aikštėje, kiek perstumdydami juos ir tai davė vaisių – dar pirmame kėlinyje iš krašto gynybos į vidurio saugus perstumtas D. Lukoševičius pelnė du įvarčius. Antrame kėlinyje nemažinome apsukų, o varžovams, kaip susidarė įspūdis, kiek „nusėdo baterijos“. Kūrėme progas, švaistėme jas, mušėme įvarčius. Manau, kad sužaidėme gan solidžias rungtynes ir pelnytai iškovojome pergalę. Nors kas ten žino, kaip viskas būtų pasisukę, jei varžovai tame epizode būtų pataikę ne į virpstą, o sugebėję pelnyti dar vieną įvartį...

Kalbant apie artėjantį susitikimą su Pagiriais tai prisimename, kaip pirmame rate, prie savo vartų „priparkavę autobusą“, sugebėjome atimti iš jų taškų. Šįkart, ko gero, žaisime kiek atviresnį futbolą ir žiūrėsime ar šis sprendimas bus toks pat efektyvus taškų rinkimo iš Pagirių komandos atžvilgiu.“

Šiose rungtynėse dubliais pasižymėjo jau minėtas Darius Lukoševičius, taip pat du įvarčius pelnė ir Justas Orantas.

Tikslią baigtį pavyko nuspėti ir čia, tik, rezultato prasme, tokios didelės prarajos nesitikėjau.

REZULTATYVIAUSI

Čia didelių pokyčių nėra – pirmas vis dar lieka TK puolėjas Deividas Maciulis su 25 įvarčiais, o žemiau jo rikiuojasi du Lentvario snaiperiai, savaitgalį pasiuntę po vieną tikslų smūgį į tų pačių Top Kickers vartus – Andrej Kostevič (19) ir Edgaras Surovičius (15).

ANONSAS

Šį kartą turas bus sužaistas per šeštadienį ir sekmadienį, jame nedalyvaus devintoje vietoje šiuo metu esantys Tėvynės Sąjungos futbolininkai.

Stickers – Katastrofa

10.20 (šeštadienis), 12.00, Dilgynė

Nors Katastrofa pergales šventė keturiuose pastaruosiuose tarpusavio susitikimuose, šį kartą tai negali būti joks rodiklis bent dėl kelių faktorių – neįprasto ir gana nepalankaus svečiams rungtynių laiko, galimo susirinkimo problemų ir neblogos Stickersų formos. Tad spėju, kad taškai kovingose ir kietose rungtynėse čia bus pasidalinti – 2:2.

Ozo tapyrai – Granitas2

10.21 (sekmadienis), 12.00, Panerio

Antrame rate itin sunkiai atrodantys tapyrai šį kartą lauks svečių iš N. Vilnios, su kuriais kovos visada pasižymi emocijų gausa. Pergalė Granitui2, nepaisant kitų rezultatų, garantuotų penktą vietą sezone, tad jų tikslas gana aiškus. Ir spėju, kad tą tikslą įgyvendinti pavyks – 1:2.

Imperialas – Lentvaris

10.21 (sekmadienis), 16.00, Fanų

Vienas iš tų nedažnų atvejų, kai Imperialui išties būtų naudingiau iš anksto įspėti SFL vadovybę, nesusirinkti, įsirašyti techninį 0:3 ir per daug nesigadinti nuotaikų. Na, gal kažkiek ir perdedu, tačiau faktas, kad šiuo metu abi komandos yra iš skirtingų planetų – Lentvaris muša iš esmės kiek nori, o šeimininkai vargsta tiek puolime, tiek dar labiau gynyboje. 1:8.

Top Kickers – Vova

10.21 (sekmadienis), 16.00, Fabijoniškių

TK situacija daugiau nei aiški – jiems tai bus paskutinės sezono rungtynės, ekipa jau ramiai užsitikrinusi ketvirtąją vietą, o tuo tarpu voviniai dar tikisi pakutenti nervus dviems aukščiau esančioms komandoms. Rungtynės turėtų būti simpatiškos neutralaus žiūrovo akiai bei padovanoti gražių epizodų bei įvarčių. Nepaisant to, savo darbą Vova atlikti turėtų – 2:4.

Trivartis – Pagiriai

10.21 (sekmadienis), 18.00, Fanų

Trivarčio atstovai kalba, kad šiose rungtynėse planuoja žaisti kiek atviresnį futbolą. Na, nežinau, kiek tai būtų protinga, tačiau ne man vertinti. Faktas toks, jog prieš tiesioginius varžovus Trivartis taškus renka, tačiau kaip tai pavyks su lentelės lyderiais? Rungtynes, tikėtina, stebės ir prieš tai žaisiančio Lentvario vyrai, kurie, galbūt, raudoniesiems ir kokių premijų pasiūlys? Na, sakykim, kad šeimininkus tai motyvuos ir jie Pagiriams reikalus kiek pagadins – 2:2.