B divizionas: favoritai klupo Visos

 

Praėjusiame B diviziono ture staigmenų netrūko – gana netikėtas nesėkmes patyrė abi pirmavusios komandos, o tuo pasinaudojo Lentvaris, vis sparčiau gerinantis savo pozicijas. Kituose stadionuose įvarčių papylė ir lygiosiomis išsiskyrė „Tėvynės Sąjungos“ bei „Trivarčio“ klubai, o „Katastrofa“ nutraukė nesėkmių seriją ir kiek atsispyrė nuo lentelės dugno.

Spėta rezultatų: 44

Tiksliai spėta baigčių: 17

Tiksliai spėta rezultatų: 0

Stickers 0:0 Granitas2

Turas prasidėjo atkakliomis ir kietomis, tačiau be įvarčių pasibaigusiomis rungtynėmis. Kaip ir buvo galima spėti, žaidimas daugiausiai sukosi aikštės viduryje ir nors abi komandos turėjo po kelis bent pusiau gerus šansus, jų išnaudoti nesugebėjo ir sužaidė lygiosiomis, kurios, turbūt, ne itin tenkina abi ekipas – šeimininkai nori spirtis nuo apačios, tuo tarpu Naujosios Vilnios futbolininkai per kovinį atstumą išlaiko prieš juos medalių zonoje esančias komandas, ir kiekvienas toks kluptelėjimas jiems gali būti itin skaudus.

„Mano manymu, daugiau pusprogių turėjo „Granitas2“, bet realiai nė viena komanda neturėjo gerų progų. Varžovai patiko - tai vyriausia mūsų diviziono komanda, kuri gerai žaidžia su kamuoliu, turi daug patirties. Manau, kai jie surenka optimalią sudėtį, gali nugalėti bet ką, tad ta aukšta vieta lentelėje yra dėsninga. Taškas yra geriau nei nieko, bet vis nesugebam susitvarkyt žaidimo priekyje, o be jo pergalių tikrai nebus“ – aiškiai savo komandos bėdas įvardino „Stickers“ vadovas Ruslanas Daškevičius.

Prognozėje spėjau lygiąsias, tik maniau, kad ekipos po vieną įvartį pelnyti sugebės.

 

Top Kickers 2:6 Lentvaris

Tik buvau spėjęs užsiminti, kad galbūt Lentvario įvarčių patrankos kiek užsikirto, tai jie iškart atsibudo ir tėškė rimtą paraišką – per du mačus pelnyti 13 įvarčių, praleisti vos 3 ir iškovotos dvi pergalės prieš aukštesnės lentelės dalies komandas. Prieš TK Lentvaris pradėjo itin pakiliai ir jau sužaidus pusvalandį turėjo sausą keturių įvarčių persvarą. Nors po to šeimininkai kiek atsibudo (gal pasinaudodami ir tam tikru lentvariečių atsipalaidavimu), tačiau iki galo grįžti į rungtynes nepavyko ir buvo patirta viena skaudžiausių ir apmaudžiausių šio sezono nesėkmių.

„Po tokių rungtynių sunku įžvelgti kažką teigiamo, nesisekė absoliučiai niekas“ – sakė „Top Kickers“ vadovas Mantas Urbonas. - „Tuo tarpu varžovai puikiai realizavo progas, o jų kietas žaidimas neleido kurti mūsų techniškesniems žaidėjams. Turėjom vieną keitimą, tai nelabai kuo turėjom pagyvinti žaidimo nuo suolo. Kaip jau esu minėjęs, net ir vienas taškas likusiose pirmo rato varžybose mums būtų labai svarbus, nes nerandame kuo pakeisti susitraumavusių žaidėjų. Juolab, kad „Vovą“ priskirčiau lygos pirmajam trejetui, o per kelis tarpusavio susitikimus taip ir nepavykdavo iškovoti pergalės“ – su dideliu nerimu į ateinančios savaitės rungtynes žvalgėsi pralaimėjusiųjų vadovas.

Na, gal kiek be reikalo buvau nuvertinęs Lentvario vaikinus ir skyręs pergalę TK. Svečiai puikiai parodė, kad jų atakos potencialas niekur nedingo.

 

Trivartis 3:3 Tėvynės Sąjunga

Kaip dažnai būna įprasta – savo dvikovas puikiai nušviečia „Trivarčio“ atstovai, tad šį kartą tribūną užleidžiu jų žaidėjui Vytautui Gudynui:

„Rungtynes pradėjome neblogai, tačiau kone tradiciškai nenorėjome skriausti varžovų - jau pirmosiomis minutėmis puolėjas iš poros metrų nepataikė į visiškai tuščius vartus (o gal tiksliau į kamuolį - pastarasis, atšokęs nuo medinės atraminės kojos, palei vartų liniją nuriedėjo į gulinčio vartininko rankas). Vėliau Arminas, iššokęs vienas prieš vartininką, pataikė pastarajam į petį. Bet visgi įmušėm pirmi. Galva po kampinio. Gal būtų ir normalus įvartis, jei ne faktas, jog įmušė mažiausias komandos žaidėjas (kurio ūgis - metrasdvidešimtdu stovint ant taburetės).

Pasidžiaugėm, o tada - atgal žemyn galva į realybę: artėjant kėlinio pabaigai, kai pradėjome dusti bei pasipylė keitimai (ne pernelyg didelė rotacija, nes teturėjome keturis atsarginius, bet pozicijų "kamšymas"), mūsų vartų prieigose pradėjo liepsnoti laužai. Po vieno smūgio varžovų puolėjas jau netgi buvo pradėjęs rėkti "jėėėė", bet vartininkas nepatingėjo šokti link kamuolio bei pirštų galais jį nukreipė į kampinį. Tiesa, kėlinio pabaigoje poroje epizodų teisėjas konservatorių pasigailėjo - iš pradžių neišdrįso parodyti antrosios geltonos kortelės jų žaidėjui, iš galo nugriovusiam vienas prieš vartininką beiššokantį mūsų žaidėją (nors jis dar buvo be kamuolio, bet perdavimas iš krašto jau buvo atliktas, o viskas įvyko likus vos porai metrų iki baudos aikštelės linijos). Po to baudos aikštelėje pargriautam Romanui paaiškino, jog sutinka, kad pražanga buvo, bet 11m. baudinys būtų per griežta bausmė.

Antrojo kėlinio pradžia tarsi ir ramesnė atrodė, bet, tesužaidus porą minučių, TS išlygino rezultatą: užkėlimas link tolimojo virpsto, kamuolio numetimas galva, uždarymas. Antrąjį prasileidom po baudos smūgio, kai iš pusiau krašto pažeme paridentas kamuolys, niekieno neliestas prašokinėjo pro abiejų komandų žaidėjų kojų mišką ir nuo tolimojo virpsto (vartininko pusėje) sustojo tinkle. Išlyginome po Romano uždirbto 11m. baudinio. Armino smūgi vartininkas atmušė, bet pirmasis prie kamuolio suskubo Artūras, kuris ir nukreipė jį į tinklą.

Čia galima būtų ir atsakyti į klausimą, kuo nustebino TS. Tai būtų ne žaidimas, o fair-play sąvokos nesupratimas. Viename epizode, jiems keliant kampinį mūsų gynėjas susilaukė smūgio į pilvą už tai, kad prilaikė varžovą. Po rungtynių keli varžovai dar bandė aiškinti, jog toks elgesys - visiškai normalus: jei pats bauduoji, tai turi būti pasiruošęs sulaukti ir stipresnio, netgi - ne adekvataus atsako. Iš kitos pusės, dar įdomesnė buvo teisėjo pozicija - pražangą TS žaidėjui sušvilpė, bet nieko nesportinio tokiame smūgyje neįžvelgė... Trečiąjį įvartį prasileidome kone analogiškai kaip ir pirmąjį - skersas perdavimas netgi už tolimojo virpsto, numetimas, uždarymas. Šįkart skirtumas tik tame, jog po susidūrimo su varžovu bene pusę minutės ant baudos aikštelės linijos pragulėjo vienas iš mūsų žaidėjų. Spėkit, ar kamuolys buvo išmuštas užribin..?

Žinoma, "ant suoliuko" tuo metu nuotaikos buvo labai nekokios - jautėme, jog galėjome ir turėjome imti tris taškus, bet iki pabaigos likęs laikas tirpo greičiau, nei sniegas šį šiltą pavasarį, o sukurti nieko pavojingo nepavyko. Kamuolys daugiausiai buvo aikštės centre, o varžovų vartininkas nuobodžiavo be darbo. Nusivylęs Arminas pasiprašė keitimo. Į atsakymą, jog teliko viena minutė, numojęs ranka teatsakė: "tegul eina kas nors kitas". Tai atsistojo Marčius ir išbėjo aikštelėn. Vos jam kirtus vidurio liniją, atriedėjo kamuolys, o kadangi pastarasis puikiai žinojo, jog tai - paskutinė ataka, pernelyg daug negalvodamas bei nesidairydamas į komandos draugus, pasiuntė balionėlį su linkėjimais varžovų vartininkui tiesiai į "devyniukę" iš kokių 35-40 metrų atstumo.

 

Tuo tarpu TS vadovas Alvydas Eidukaitis teigė, kad, jo manymu, trijų taškų tądien vertesnė buvo jo komanda: „Apmaudžiai paleidome pergalę, nors antrame kėlinyje pilnai kontroliavome situaciją, įmušėme pakankamai logiškus įvarčius. Šioms rungtynėms įtakos jau turėjo vasariški orai ir susirinkimas buvo sunkus, bet ačiū tiems komandos draugams, kurie dėl futbolo trumpino savo poilsį prie jūros ar prie ežerų. Be abejo, norėtume paskutines pirmo rato rungtynes baigti nepralaimėdami“.

Pavyko ir čia nuspėti lygiąsias, bet ne tikslų rezultatą.

 

Ozo tapyrai 4:3 Pagiriai

Rimta kova su kiek netikėta pabaiga nutiko ir Panerio stadione, kur formą įgaunantys tapyrai palaužė Pagirių futbolininkus, kuriems tai buvo pirmasis pralaimėjimas sezone. Tapyrai, pasipildę keliais „Ozo“ atstovais, jau gana anksti išsiveržė į priekį, tačiau du greiti praleisti įvarčiai privertė juos vytis varžovus. Tą jie padarė dar pirmame kėlinyje – ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą. Vis dėlto, antroje mačo dalyje jau svečiai turėjo didesnę teritorinę persvarą ir dar kartą lygino rezultatą, tačiau pačioje mačo pabaigoje Gediminas Skrockas sėkmingai mušė nuo 11m. žymos ir padovanojo pergalę oranžiniams.

Nugalėtojų žaidėjas Karolis Tretjakas dvikovą nupasakojo taip: „Į šias rungtynes dėl egzaminų arba traumų nesusirinko visas komandos jaunimas, tad, norint turėti bent keletą keitimų, teko pasitelkti į pagalbą dublerius iš „Ozo“. Priekyje varžovams daug bėdų kėlė Gediminas ir Pavelas, nors „Pagirių“ gynyba bent jau man asmeniškai ir taip didelio įspūdžio nepaliko. Pirmame kėlinyje varžovai žaidė mums palankų žaidimą, spirdami aukštus ir ilgus kamuolius į priekį. Deja, vienas po keitimo pasirodęs gynėjas, matyt, buvo ne ta koja išlipęs iš lovos ir iš esmės „atsivežė“ du įvarčius. Galėjo net ir trečią, kai po nesėkmingo kamuolio stabdymo baudos aikštelėje jį lietė ranka, nors aplinkui nebuvo nė gyvos dvasios. Antrame kėlinyje „Pagiriai“ žaidė kiek kitaip ir ilgesnį laiką turėjo iniciatyvą, tad išlyginamasis įvartis buvo dėsningas. Esant rezultatui 3:3, varžovas buvo iššokęs prieš vartininką, bet mūsiškis patraukė. Vis dėlto pirmame kėlinyje galėjome pridėti bent dar du įvarčius. Apmaudžiausia buvo, kai per vartininką perkeltas kamuolys atsimušė nuo betoninės vejos ir peršoko per skersinį.

„Pagiriai“ – tikrai stiprus varžovas, bet gynyboje išties pažeidžiamas. Kita vertus, jų puolimas tai kaip reikiant kompensuoja. Jei neturės susirinkimo bėdų antrame rate, jie tikrai liks pirmame trejete.

Po pralaimėjimo „Tėvynės Sąjungai“ kažkokių ypatingų išvadų nedarėme. Atėjus „Ozo“ trijulei, rungtynės buvo pernelyg atviros, kas, žinant mūsų kai kurių žaidėjų amžių, mums nėra paranku, kadangi ne visi paskui „Pagirių“ jaunuolius suspėdavo. Rungtynės galėjo baigtis įvairia baigtimi, tačiau šį kartą laimėjome mes.“

 

Tuo tarpu Pagirių atstovas Pavel Rudnev buvo kiek neigiamai nustebintas savo komandos nusiteikimo: „Labai nuvylė komandos atstovų reakciją į G. Skrocką ir P. Pelakauską jiems atvykus su startiniu švilpuku. Jei pripažįsti autoritetus varžovų gretose - nieko gero tai nežada. Tiesiog katastrofiška (nieko bendro su komanda iš mūsų diviziono) gynyba, visi keturi įvarčiai po vaikiškų klaidų, o pasiekti 3 darbiniai įvarčiai; taigi dirbi dirbi, kažką nuveikti, o tada vienu kojos mostu viską perbrauki, ir taip visas rungtynes. Jei prie 3:3 Edvardas realizuotų savo „bulitą" - gal pasibaigtų ir kitaip, bet ką jau apie tai dabar. Labai nuvylė aikštės teisėjas, ir net ne dėl sprendimų, o tiesiog todėl, jog toleravo chamišką kai kurių žaidėjų (abejose komandose) elgesį (pvz. leido „šerti" save ir savo asistentus), tai nepuošia futbolo, vėl parodo kultūros stoką. Varžovai gynėsi su klaidomis, bet vien tas pats G. Skrockas atleido mums dar kelissyk. Tikrai galėjome imti taškų, bet su tokiomis klaidomis nebuvome jų verti, laikas daryti išvadas. Apmaudu.“

O ir pergalę tapyrai iškart po rungtynių paminėjo taip, kaip ir priklauso:

Šioje akistatoje spėjau, kad pajėgesni bus svečiai, tačiau tapyrai įrodė, kad lengvai pasipildę gali mesti rimtą iššūkį visiems.

 

Imperialas 0:3 Katastrofa

Kaimyninių lentelės dugno komandų akistatoje didesnės intrigos nebuvo. Bent kuriam laikui susirinkimo problemas išsprendę svečiai nuo pat pradžių pradėjo atakuoti ir jau mačo pradžioje išsiveržė į priekį. Kėlinio viduryje kuriam laikui iniciatyvą buvo perėmęs „Imperialas“, tačiau iš to nieko gero išpešti nepavyko, o antrajame kėlinyje vykusiame itin atvirame žaidime „Katastrofa“ iš daugybės susikurtų progų išnaudojo tik dvi, tačiau to užteko, kad būtų pasiekta gana solidi pergalė.

Po mačo mintimis su klubo svetaine pasidalino du įvarčius pelnęs geltonųjų žaidėjas Matas Griaznovas:

Nepavyko atspėti nei nugalėtojo, nei įvarčių skaičiaus. Na, būna pasitaiko.

 

REZULTATYVIAUSI

Čia be didesnių staigmenų – viršuje lieka du savo komandos įvarčius turo rungtynėse pelnęs Simonas Stankevičius („Top Kickers“), dabar viso jų turintis 11, į antrąją vietą pakilo Lentvario atakų lyderis Edgaras Surovičius (9 įvarčiai) o iškart už jo įsitaisęs ir kitas TK snaiperis – Vytautas Stankūnas su 8 tiksliais smūgiais.

 

SENJORAI

Čia galima paminėti ir „Ozo tapyrus“, kurių komanda sėkmingai pasirodė senjorų 35+ B diviziono varžybose ir ten iškovojo pirmąją vietą. Sveikinimai!

 

ANONSAS

Šį savaitgalį praleis Tėvynės Sąjungos ekipa, taip pat galima paminėti, jog šį kartą ture vyks net 6 susitikimai, mat 6-ojo turo atkeltas rungtynes sužais „Granitas2“ su „Vova“.

 

Granitas2 – Ozo tapyrai

06.22 (penktadienis), 20.00, Naujosios Vilnios

Sekantys B divizioną turbūt pamena, kad pernai šios rungtynes buvo gana emocingos dėl kontraversiško įvarčio, lėmusio pirmąją tapyrų sezono nesėkmę, tad oranžiniai turbūt to nepamiršo ir turės papildomos motyvacijos. Abi komandos pastaruoju metu rodo neblogą formą, tad nugalėtojus čia išskirti tikrai sunku. Manau, jog stipresnė komanda nepaaiškės – 1:1.

 

Lentvaris – Imperialas

06.23 (šeštadienis), 16.30, Lentvario

Imperialas nesugebėjo duoti rimtesnės kovos lentelės kaimynams, tad turbūt būtų naivoka tikėtis, kad ekipai pavyks atimti taškus iš vienos labiausiai užsidegusių šiuo metu ekipų. Galima numatyti tik vieną baigtį, ir ta baigtis turėtų tenkinti šeimininkus – 5:1.

 

Katastrofa – Stickers

06.24 (sekmadienis), 18.10, Fanų

Geltonieji pastarajame ture parodė, kad surinkę optimalią sudėtį gali demonstruoti tikrai solidų žaidimą. Tačiau rungtynėse su „Stickers“ vien to solidaus žaidimo gali ir nepakakti, mat prieš tokią tvirtą ir kompaktišką gynybą reikės išnaudoti kiekvieną susikurtą progą – o „Katastrofa“ ir šiame aspekte turi rimtų bėdų. Tad spėju, jog mačas pasibaigs nei vienų labai netenkinančiomis lygiosiomis 1:1.

 

Vova – Top Kickers

06.24 (sekmadienis), 18.15, Senvagės

Dvi pastaruosius savaitgalius skaudžiai prieš Lentvarį kritusios komandos šį kartą susitiks tarpusavyje. Abi pusės neslepia ambicijų sezono finiše pasidabinti medaliais, tad tai gali būti vienas iš kertinių susitikimų. Nors TK ir turi problemų dėl traumuotų žaidėjų, tačiau manau, kad jie turi potencialo susitelkti ir iškovoti reikalingus tris taškus – 1:2.

 

Granitas2 – Vova

06.26 (antradienis), 20.00, Naujosios Vilnios

Būtent tos iš anksčiau atkeltos rungtynės. Neaišku, kiek voviniai bus atsistatę po rungtynių sekmadienį ir kaip jiems pavyks surinkti išvykai viduryje savaitės, tad tai gali būti keli kertiniai faktoriai, turėsiantys įtakos galutiniam rezultatui. Spėju, kad pergale džiaugsis šeimininkai – 3:1.

 

Pagiriai – Trivartis

06.27 (trečiadienis), 20.00, Dilgynė

Komandos jau žinos visus turo rezultatus ir pagal tai galės modeliuoti, koks rezultatas kokią poziciją jiems leistų užimti. Kadangi Pagiriai parodė, kad jų gynyba yra ne geležinė ir pažeidžiama, manau, kad „Trivartis“ įvarčių pelnyti sugebės, tačiau jų praleis kiek daugiau – 4:2 Pagirių pergalė.

 

FK Imperialas facebook nuotr.