B divizionas: lyderių persvara tirpsta Visos

 

Sužaidus pastarojo B diviziono turo rungtynes (bei vienas atkeltas) ir išsilyginus komandų sužaistų mačų skaičiui (su viena išimtimi) pradėjo ryškėti aiškesnė padėtis turnyrinėje lentelėje. Gana užtikrintai pirmavusiems Pagiriams į nugaras rimtai kvėpuoti pradėjo apsukų nemažinantys Lentvario vaikinai, taip pat ir „Vova“, laimėjusi savo iš šeštojo turo atkeltą susitikimą Naujojoje Vilnioje.

Spėta rezultatų: 50

Tiksliai spėta baigčių: 19

Tiksliai spėta rezultatų: 0

Granitas2 0:0 Ozo tapyrai

Į išvyką oranžiniai vėl iškeliavo pasistiprinę keliais pagrindinės „Ozo“ komandos žaidėjais, tačiau ir tai pergalės padėti neiškovojo. Lygiose ir kietose rungtynėse tapyrai beveik visą antrą kėlinį turėjo žaidėjo persvarą, kai raudoną kortelę prieš save išvydo „Granito2“ futbolininkas Ernest Lisovskij. Išnaudotų progų susikurti nepavyko tad mačas baigėsi nulinėmis lygiosiomis (antrosiomis iš eilės tokiomis Naujosios Vilnios ekipai).

Spėjimas ir buvo lygiosios, tik maniau, jog ekipos bent po vieną įvartį pelnyti sugebės.

 

Lentvaris 6:0 Imperialas

Mačas, apie kurį daug ko kalbėti tiesiog nėra prasmės – šeimininkai nuo pat pirmojo teisėjo švilpuko aiškiai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir pradėjo kepti progas vieną po kitos. Jei pirmame kėlinyje pavyko pelnyti tik du įvarčius, tai po pertraukos vartai atsirišo ir krito dar keturi smūgiai. Lentvaris rato pabaigoje aiškiai įgavo optimalią formą, tuo tarpu „Imperialo“ futbolininkai vasaros pertraukos metu turės gana rimtų namų darbų.

Po du įvarčius nugalėtojams pelnė Dainius Komarovas ir Edgaras Surovičius.

Nebuvo sunku nuspėti mačo baigtį, bet iki tikslaus rezultato kiek pritrūko.

 

Katastrofa 2:0 Stickers

Antrąją pergalę iš eilės prieš lentelės kaimynus iškovojo „Katastrofa“, po truputį pradedanti kopti iš apatinės lentelės dalies. Tiesa, šiame mače jiems užduotis palengvino ir varžovai, susirinkę be keitimų ir antroje mačo dalyje natūraliai „pasėdę“. Vis dėlto, savo pusprogių turėjo ir „Stickers“, ir kol šeimininkai pirmavo 1:0 – ramiai jaustis negalėjo. Tačiau antroje antrojo kėlinio pusėje kritęs antrasis įvartis atsakė į paskutinius klausimus ir leido geltoniesiems džiaugtis antra pergale iš eilės.

„Aplinkybės tokios, kad tądien šeši žmonės buvo išvažiavę atostogų, keli traumuoti, tad teko papildomai registruoti kelis žaidėjus tam, kad mūsų susirinktų bent vienuolika. Čia toks pirmas kartas šį sezoną ir manau, kad paskutinis - čia buvo grynai šio savaitgalio problema. Darėm, ką galėjome, pirmam kėlinyje dar ir atakuoti galėjome, o antrame jėgų nebeliko. Svarbu buvo garbingai sužaisti, manau, tą ir padarėme. Kas liečia bendras problemas, tai išskirčiau mūsų žaidimą priekyje - jį reikia taisyti ir gan smarkiai, todėl pagrindinis vasaros uždavinys būtent toks ir bus“ – tikslias savo bėdas įvardino „Stickers“ vadovas Ruslanas Daškevičius.

Prognozėje numačiau lygiąsias 1:1, tai bent jau bendras įvarčių skaičius buvo tikslus..

 

Vova 3:3 Top Kickers

Vienos įdomiausių turo rungtynių vyko sekmadienį Senvagėje, kur dvi lentelės kaimynės stumdėsi dėl geresnių pozicijų. Nors voviniai čia ir turėjo teritorinę persvarą, du kartus pirmavo, tačiau TK abu kartus rezultatą lygino, o vėliau net ir patys išsiveržė į priekį. Vis dėlto, jiems pranašumo išsaugoti taip pat nepavyko, mat šeimininkai pačioje mačo pabaigoje pelnė išlyginamąjį įvartį. Apie viską išsamiau – video reportaže.

„Apmaudu prasileisti vėlyvą įvartį, bet lygiosios, manau, sąžiningas rezultatas“ – sakė TK vadovas Mantas Urbonas. – „Džiugina tik tai, kad tai pirmos rungtynės, kai pavyko iš „Vovos“ atimti taškų - iki tol 3 susitikimai baigdavosi varžovų pergale. Kalbant apie šias rungtynes, tai kamuolį dažniau laikė priešininkai, o mes stengėmės išnaudoti greitas kontratakas. Sakiau prieš sezoną, kad „Vovą“ matau lyderių trejete, tai nuomonė nepasikeitė ir po šio mačo.

Norėtųsi palaukti dar vieno turo prieš apžvelgiant pirmo rato lentelę, bet jau dabar matom, kad į pirmą vietą pretenduoja pusę komandų. Ir ne tik kad pretenduoja, bet ir turi realių šansų. Gerai, kad ir mes tarp jų, tik norint palypėti pozicijomis aukštyn, būtina sumažinti praleistų įvarčių kiekį. Jau dabar prie komandos yra pasižadėję prisijungti du aukštos klasės žaidėjai, kurie tikrai sustiprintų šansus pakovoti dėl pirmos vietos. Bet kol dar parašai nepadėti, tol nesinori išduoti jų pavardžių“ – paslapties neatskleidė M. Urbonas.

Prognozėje minimalią pergalę skyriau svečiams, bet negalima teigti, jog lygiosios buvo kažkoks didelis netikėtumas.

 

Pagiriai 0:0 Trivartis

Svarbų tašką mače su lyderiais iškovojo „Trivartis“, Dilgynėje išrikiavęs rimtas gynybines pajėgas ir atsilaikęs nuo varžovų atakų. Apie viską išsamiau pasakoja svečių ekipos atstovas Artūras Stepanovič:

„Į rungtynes susirinkome neoptimalia sudėtimi, tad nuo pat pradžių, žinodami savo pajėgumą ir galimybes, ramiai „priparkavome autobusą“ savo aikštės pusėje ir nutarėme visas jėgas skirti gynybai. Vertinant galutinį rezultatą galima teigti, kad rungtynių planas pasiteisino – nors „Trivarčio“ žaidimas tikrai nespindėjo estetiškumu ir iš kai kurių „Pagirių“ žaidėjų susilaukėme priekaištų dėl „antifutbolo“ ir raginimu „su tokiu autobusu važiuoti atgal į autobusų parką“, bet tašką iš lyderių iškovoti pavyko ir tai yra svarbiausia. Kaip žinia, žaidimas užsimiršta, o išlieka tik rezultatas. Tad galime džiaugtis, kad papildėme savo taškų sąskaitą.

Visas rungtynes besiginant visgi ir patys turėjome kelias savo pusproges, kai perėmus kamuolį ir kontratakuojant buvo galimybės pabėgti nuo varžovų aukštai žaidusių gynėjų, tačiau jų išnaudoti nepavyko. Tuo tarpu „Pagiriai“ visas rungtynes spaudė ir trankėsi į mūsų gynybinę sieną, tačiau pralaužti jos taip ir nesugebėjo. Labai užtikrintai sužaidė vartininką pavadavęs centro gynejas.

Oponentai paliko techniškos komandos įspūdį, tačiau gan rimtai koją jiems pakišo „Dilgynės“ aikštė – manau, kad kitame, kokiame nors dirbtinės dangos stadione, jų puolimas būtų kur kas pavojingesnis. O gintis „Dilgynėje“ yra kur kas paprasčiau nei pulti ir bet koks į priekį išspirtas kamuolys po rikošeto nuo nelygaus paviršiaus gali suklaidinti gynėją, suteikiant šansą kontratakai. Be to, dar rungtynėse negalėjo dalyvauti ir vienas „Pagirių“ atakos lyderių V. Rodevič.

Nepasakyčiau, kad „Pagirius“ galima vadinti vienvaldžiais ir akivaizdžiais diviziono lyderiais, bet kad juos drąsiai galima priskirti diviziono top-4 – tai akivaizdu“.

Pripažinsiu, spėlionėje tikėjausi, kad raudonųjų siena bus pramušta, tačiau solidžiai apsigynę „Trivarčio“ futbolininkai pridėjo itin reikalingą tašką.

 

Granitas2 0:5 Vova

Štai ir tos atkeltos šeštojo turo rungtynės, kur „Vova“ kiek netikėtai sutriuškino Naujosios Vilnios ekipą. Nors pačios rungtynės tarsi ir nevyko viena kryptimi, kaip galbūt sufleruotų rezultatas, tačiau svečiai tiesiog pavydėtinai gerai realizavo savo progas ir dar labiau priartėjo prie lyderių. Svarbiausi dvikovos momentai – dar vienoje, šį kartą SFL komandos paruoštoje, santraukoje.

Spėjime pateikiau variantą, kad laimėti turėtų šeimininkai, tačiau panašu, jog jų bėdos dabar rimtesnės, nei gali pasirodyti.

 

REZULTATYVIAUSI

Čia ryškių pasikeitimų nėra. Pirmas lieka vieną įvartį savaitgalį pridėjęs „Top Kickers“ puolėjas Simonas Stankevičius (12 įvarčių), tačiau jam į nugarą rimtai kvėpuoja Lentvario atakų lyderis Edgaras Surovičius su 11 tikslių smūgių. Trečioje vietoje įsitaisęs kitas TK atakuojantis futbolininkas Vytautas Stankūnas, kurio sąskaitoje – 9 įvarčiai.

 

SFL TAURĖ

Per pastarąją savaitę šiame turnyre jėgas išbandė net keturios diviziono komandos. Įdomus pastebėjimas – į kitą etapą prasimušė tik Lentvaris, po 11m. b. serijos palaužęs A diviziono „Krušos“ pasipriešinimą.

O štai kitos trys komandos krito prieš žemesnių divizionų atstovus ir savo pasirodymą taurėje baigė: „Trivartis“ 2:3 pralaimėjo D diviziono „Medžiams2“, „Ozo tapyrai“ 0:3 neprilygo C diviziono „Granitui3“ o „Katastrofa“ įvarčių lenktynėse 3:5 buvo priversta pripažinti irgi C divizione žaidžiančių žurnalistų „Press‘o“ komandos pranašumą.

 

ANONSAS

Iki vasaros pertraukos komandoms liko sužaisti paskutines rungtynes, o atostogauti jau gali „Top Kickers“, paskutinį savo mačą sužaidę praėjusią savaitę.

 

Trivartis – Granitas2

07.01 (sekmadienis), 18.00, Fanų

Naujosios Vilnios komanda aiškiai turi bėdų puolime, mat varžovų vartų neatrakina jau trijose rungtynėse iš eilės, o tanki „Trivarčio“ gynyba taip pat lengvo vakaro jiems nežada. Praėjusio sezono namų rungtynėse raudonieji „Granitą2“ sudorojo gana nesunkiai ir parodė, kad patyrusi oponentų komanda jiems nėra baisi, tad tai yra viena priežasčių, dėl kurių bandysiu pergalę skirti šeimininkams – 2:0.

 

Ozo tapyrai – Katastrofa

07.01 (sekmadienis), 19.30, Panerio

Dar viena senų pažįstamų akistata, kurioje niekad netrūksta kietos kovos, emocijų bei pasistumdymų. Ekipos viena kitą iš esmės žino tarsi nuluptus, tad pateikti kažkokių staigmenų bus sunku. Galima spėti, jog čia dominuos gynybinis futbolas, kuris, tikėtina, įvarčių taip ir neatneš – 0:0.

 

Tėvynės Sąjunga – Pagiriai

07.01 (sekmadienis), 20.00, Fanų

Pagirių komanda gana aiškiai mato, jog Lentvaris rato finiše atrodo įspūdingai ir supranta, jog čia taškų prarasti tiesiog negali. Nors TS ir pasižymi tuo, jog geba susitelkti net ir prieš stipriausias ekipas, manau, jog šį kartą svečiai reabilituosis ir pirmą ratą baigs lentelės viršūnėje – 1:3.

 

Imperialas – Vova

07.02 (pirmadienis), 19.30, Panerio

„Imperialas“ gynyboje ir toliau vargsta, o ir šį kartą varžovas bus ne ką lengvesnis – vikrią puolimo liniją turinti „Vova“. Voviniai šiuo metu yra neblogame emociniame pakilime, kol „Imperialas“ tiesiog bando išgyventi iki vasaros pertraukos. Iki tos pertraukos jie išgyvens, bet taškų, manau, nepelnys – 0:4.

 

Stickers – Lentvaris

07.05 (ketvirtadienis), 19.30, Dilgynė

O štai paskutinio mačo teks laukti net iki ketvirtadienio – Lentvaris vyks į Dilgynę, kur egzaminuos savo bėdas sprendžiančius „Stickers“ futbolininkus. Turbūt nereikia priminti, jog Lentvaris šiuo metu yra „karščiausia“ diviziono komanda (19 įvarčių per paskutines trejas rungtynes), tad „Stickersų“, tikėtina, lauks itin ilgas vakaras. Galbūt tokio įvarčių lietaus čia nebus, bet taškai turėtų grįžti į Lentvarį – 1:3.

 

FC Vova facebook nuotr.