B divizionas: sugriuvę „Stickers“ ir svarbi tapyrų pergalė derbyje Visos

Šiame B diviziono ture galima išskirti kelis esminius akcentus – pagaliau atsiliepusį „Top Kickers“ traumingumą, „Ozo tapyrų“ pergalę prieš vienus iš principinių varžovų bei įvarčiais pagaliau prapliupusius konservatorius. Na bet apie viską iš eilės.

Spėta rezultatų: 34

Tiksliai atspėta baigčių: 12

Tiksliai atspėta rezultatų: 0

Top Kickers 2:5 Granitas2

Kiek netikėtai lengvą pergalę iškovojo Naujosios Vilnios komanda, po dar vieno laisvo savaitgalio tiesiog suvalgę vienus iš diviziono lyderių, kurie, panašu, įžengė į vieną sunkiausių sezono periodų. Svečiai čia vienu metu pirmavo net 4:0, tačiau tu TK įvarčiai per penkias minutes buvo kiek sugrąžinę intrigą. Tiesa, ilgai ta intriga nesilaikė – Viktor Frizel pelnė antrąjį savo įvartį rungtynėse ir taip nebepaliko jokių klausimų, kas tą dieną Senvagėje buvo stipresni.

„Tikėjomės apibėgioti vyresnius kolegas, bet gavosi taip, kad patys buvome apibėgti“ – karčią tiesą pripažino „Top Kickers“ vadovas Mantas Urbonas. - „Nesuklysiu pasakęs, kad „Granitas2“ žaidė geriausią futbolą, kokį teko sutikti šiemet lygoje. Neįvertinau varžovų, ir už tai brangiai sumokėjom. Traumos, žinoma, skaudžiai atsiliepia - žaidimas be kelių pagrindinių figūrų tikrai išsiderinęs. Kitam priešininkui – „Katastrofai“ - dabar pats geriausias metas žaisti prieš mus (šypsosi).  Esam pažeidžiami, bet nepasakyčiau, kad esam labai silpnesni ar stipresni už likusias komandas. Šansus vertinčiau 50/50, o į kurią pusę pakryps rezultatas lems tai, kuri komanda atliks daugiau juodo darbo. Tikiuosi, šįkart tai būsime mes“.

Prognozėje pavyko įspėti, kad pergalės TK nepasieks, tačiau kad bus taip sunešioti – staigmena buvo ir man...

Vova 2:1 Katastrofa

Kai viena komanda susirenka turėdama pakankamai keitimų ant suolo, o kita vos sukrapšto vienuolika žaidėjų ir yra priversta į aikštę leisti jau vis rečiau bežaidžiančius veteranus – baigtis gali būti tik viena. Geltonieji toliau sprendžia savas problemas, o voviniams tai buvo nė motais – jie iškart pradėjo aktyviau atakuoti ir ieškoti savų šansų, iš kurių du buvo išnaudoti kėliniui vos persiritus į antrą pusę. Antrame kėlinyje šeimininkams jėgos taip pat seko, tačiau jie turėjo prabangą pakelti žaidėjus nuo suolo ir palaikyti tam tikrą tempą. Nors „Katastrofa“ dvikovos pabaigoje rezultatą ir sušvelnino, tačiau nuveikti kažką daugiau pritrūko laiko ir buvo patirta dar viena, jog kone eilinė nesėkmė turnyre.

„Atsižvelgus į tai, kaip susirinkome, pavyko sužaisti garbingai. Neturėjome pusės pagrindo žaidėjų ir nei vieno keitimo, kas akivaizdžiai jautėsi, ypač prie tokio karščio. Apskritai, komplektacija kol kas išlieka opiausia mūsų problema“ – susirinkimo problemą išskyrė ir „Katastrofos“ atstovas Paulius Petravičius.

Iki visiškai visiškai tobulo spėjimo pritrūko vos vieno „Vovos“ įvarčio.

Ozo tapyrai 2:1 Trivartis

Ties šiomis rungtynėmis pats labai neišsiplėsiu, mat puikią dvikovos santrauką pateikė „Trivarčio“ atstovas Artūras Stepanovič:

„Po kelių pastarųjų gan sėkmingų susitikimų su „Ozo tapyrais“ šis derbis „Trivarčiui“ gavosi visai liūdnas. Kažkodėl nuo pat rungtynių pradžios visa komanda pasistūmėjome gan aukštai į priekį, sugalvoję presinguoti „Ozo tapyrus“ jau jų aikštės pusėje. Keli perimti kamuoliai ir gan perspektyvūs išpuoliai visai apsuko mums galvas ir patikėjome, kad mokame žaisti „pirmu numeriu“, už ką buvome tuoj pat nubausti. Greitas varžovų kamuolio įžaidimas po aikštės viduryje užfiksuotos pražangos netikėtai virto jų puolėjo akistata su „Trivarčio“ vartininku ir šaltakraujišku įvarčiu. Praleidus įvartį ir toliau bandėme lipti, kažką kūrėme oponentų baudos aikštelės prieigose ir jau atrodė, kad tuoj išlyginsime rezultatą (kartą pavyko pasiųsti kamuolį į tinklą, tačiau tai įvyko po teisėjo švilpuko, užfiksavusio nuošalę), bet vis kažko pritrūkdavo. Tuo tarpu „Ozo tapyrai“ puikiai jautėsi laukdami mūsų klaidų arba savo progų kontratakose. Pirmajame kėlinyje jie kartelį - kitą atleido mums už žioplumą, tačiau vos prasidėjus antrajai rungtynių daliai jų puolėjas puikiai išnaudojo pasitaikiusią progą, susitvarkydamas su dviem gynėjais ir labai tiksliu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų, iš krašto pasiųsdamas kamuolį į patį vartų kamputį. Kone visą antrą kėlinį bergždžiai bandėme kažką sukombinuoti „Ozo tapyrų“ aikštės pusėje, metodiškai pastrigdami jų gynyboje, o jie ir toliau atsakydavo greitais išpuoliais. Pačioje rungtynių pabaigoje pavyko įstumti įvartį po apkelto kampinio, tačiau tai ir buvo viskas, ką sugebėjome išstenėti atakoje.

Žodžiu, gavosi geras tradicinis derbis, su daug kovos, apsižodžiavimais ir keliais įvarčiais. „Ozo tapyrai“ eilinį kartą įrodė „Trivarčiui“, kodėl žaisti pirmu numeriu mums yra draudžiama – trūksta technikos ir greičio, o bandymai atakuoti didelėmis pajėgomis virsta apnuogintu gynybos užnugariu. Kitą vertus, galbūt, išnaudojus tas turėtas menkas progeles dabar kalbėčiau kitaip, tačiau rezultatas švieslentėje – 1:2 ir nepasakyčiau, kad jis neobjektyviai atspindi situaciją.

Manau, kad savaitgalį laukianti pertrauka tikrai bus „Trivarčiui“ į naudą. Tikiuosi, kad tiesiog ramiai pailsėsime, susikaupsime, o prasidėjęs pasaulio futbolo čempionatas įkvėps daugiau jėgų ir energijos ateities rungtynėms“

Reikia paminėti, jog tas raudonuosius skriaudęs puolėjas – Kostas Strielkūnas, o jo įvartį antrame kėlinyje ypatingai įvertino ir tapyrų atstovas Karolis Tretjakas:

„Neturėjome kelių labai svarbių gynybinio plano žaidėjų, tad likusiems teko susitelkti ir jie tą atliko puikiai, sužaisdami kovingai bei pasiaukojančiai. Progų turėjome 3–4 įvarčiams tai tikrai. Kostas pirmo kėlinio pabaigoje neįmušė tokio įvarčio, kokio beveik neįmanoma neįmušti, bet po pertraukos pelnė gražiausią komandos sezono įvartį. Raimondas vėliau buvo iššokęs vienas prieš vartininką, bet proga, matyt, buvo per gera, tad ir mušė tiesiai į jį. Mano nuomone, privalėjome įmušti daugiau įvarčių. Paskutinių minučių metu ant suolo teko pasinervinti, o tas trečias įvartis būtų viską galutinai išsprendęs.

Žinoma, pergalė labai svarbi. Įveikėme tiesioginį konkurentą ir įsitvirtinome turnyro lentelės viduryje.

Nepralaimime jau ketvirtose rungtynėse iš eilės ir tai džiugina. Sezono pradžioje situaciją vertinau kiek skeptiškai, maniau, kad teks kaip reikiant pakovoti dėl išlikimo, dabar jau taip nėra. Net neabejoju, kad šį sezoną Panerio stadione, kaip įprasta, „pasigausime“ lyderius ir iš jų atimsime taškus.

Be to, skoloje mums lieka ir „Ozas“, kuriems dviems mačams paskolinome legendinius tapyrus – Gintą ir Vasilijų. Jei ne alumi, tai kaip nors kitaip dubleriai turės su mumis atsiskaityti“.

Čia bandžiau apsidrausti ir spėti lygiąsias, tačiau, kaip sakoma, nepaėjo...

Stickers 1:6 Tėvynės Sąjunga

Gerai, nuoširdžiai – ar buvo pasaulyje nors vienas ekspertas, kuris būtų galėjęs nuspėti būtent tokią baigtį? Dar toliau – ar kas galėjo įspėti, kad jau po pirmo kėlinio TS pirmaus 5:0? Žinoma, žinoma, jog to padaryti negalėjo niekas. Bet taip nutiko. Įspūdingus įvarčius iš tolimų atstumų, į devyniukes,  nuo virpstų mušusi ir šaltakraujiškai progas realizavusi konservatorių komanda įsirašė turbūt įspūdingiausią pastarųjų kelių sezonų pergalę ir taip kiek pagerino ir pozicijas lentelėje, ir nuotaikas komandos viduje. Viskas, ką sugebėjo nuveikti šeimininkai, tai antrame kėlinyje trumpam sumažinti deficitą, kuris vis tiek tuoj pat buvo atstatytas.

„Tikrai pelnyta jų pergalė, o ketvirtas varžovų įvartis, jeigu būtų nufilmuotas, taptų geriausiu sezono įvarčiu“ – vieną konkretų smūgį išskyrė „Stickers“ vadovas Ruslanas Daškevičius, čia pat pastebėjęs ir tai, jog per šias rungtynes jo ekipa praleido daugiau įvarčių (6), nei per penkerias prieš tai vykusias akistatas kartu sudėjus (4).

„Išties, vartai atsirišo. Galvoju, kad išpuolė mūsų diena, nes įvarčiai tikrai buvo gražūs ir įspūdingi“ – sakė TS vadovas Alvydas Eidukaitis. – „O gynybai irgi priekaištų neturiu, kadangi puikiai veikė puolimas - prasileidome vieną įvartį ir leidome susikurti porą gerų progų. Bet viskas vyko jau antrame kėlinyje, kada rezultatas buvo aiškus.

Šiose rungtynėse nustebino varžovai, leidę mums taip laisvai žaisti. Aišku, mes buvome gerai nusiteikę rungtynėms ir norėjome pagaliau iškovoti pergalę. Per visą tarpusavio rungtynių istoriją, o ji tęsiasi nuo 2012-ųjų (kiekvienais metais susitinkame tarpusavyje) mums pirmą kartą taip lengvai pavyko rungtynės su „Stickers“ (o dalyvavau, jei neklystu, visuose mačuose). Džiaugiamės pergale ir su gera nuotaika rinksimės į rungtynes su „Ozo Tapyrais““.

Spėjime pataikiau su tuo, jog šeimininkai pelnys vieną įvartį, tiesa, ten buvo ir dar viena detalė – jie neturėjo praleisti nei vieno...

Imperialas 0:1 Pagiriai

„Imperialas“ po truputį įgauna vis geresnę formą ir nereikia būti didelių ekspertu, kad tai pastebėtum. Prieš savaitę iškovota įtikinama pergalė prieš konservatorius, šį kartą iki paskutinių minučių lygiai kovota su diviziono favoritais ir tik dėka didelės nesėkmės, kai kamuolys po rikošeto į vartus įskriejo nuo savo žaidėjo, neiškovotas taškas ar net visi trys.

Tiesa, reikia paminėti, kad Pagirių komanda išsiveržti į priekį galėjo jau pačioje susitikimo pradžioje, tačiau Jurij Mendus nuo 11m. žymos įspūdingai šovė virš vartų ir neišnaudojo auksinės progos. Tiesa, geriau vieną kartą pamatyti nei daug kartų perskaityti, tad žemiau – įdomios dvikovos santrauka:

„Labai nesėkmingai pradedant sezoną komanda po truputį atranda savo žaidimą ir jau antras rungtynes iš eilės demonstruoja gana neblogą futbolą. Šį kartą taip pat, po labai įnirtingos ir atkaklios kovos, minimaliu rezultatu nusileidome gana stipriam varžovui. Nors pačioje pradžioje iniciatyvą turėjo Pagiriai, bet mums pavyko ne tik apginti savo vartus, bet ir sukurti keletą pavojingų kontratakų, iš kurių viena vos nesibaigė įvarčiu. Tiesa, varžovai pačioje pradžioje taip pat turėjo neblogą galimybę, tačiau nesugebėjo realizuoti 11 m. baudinio. Visgi link pirmo kėlinio pabaigos, po varžovo smūgio, kamuolys užkabino mūsų gynėją ir pakeitus kryptį atsiranda mūsų vartuose. Antro kėlinio metu mes jau daugiau valdėme kamuolį ir kūrėme ataką po atakos, tačiau tikslumo užbaigti jas stipriai pritrūko. Labai apmaudus pralaimėjimas, tikrai buvome verti lygiųjų“ – komandos pozicija buvo išreikšta „Imperialo“ facebook profilyje.

„Turėjome daugiau kaip dešimt netekčių, bet susirinkom 14, turėjom pagrindinį vartininką, tad esmė ne traumose. Visiškai nevykdėm žaidimo plano, nerealizavom 11m. baudinio, tuomet neprispaudėm varžovų, kurie pradėjo labai atsargiai, ir kėlinio viduryje jau iniciatyva priklausė jiems. Kėliniui baigiantis sukūrėme kelias pusproges, o po Edvardo skerso dviejų rikošetų pagalba kamuolys vartuose - pasisekė.

Antrame kėlinyje iniciatyva ir kamuolys - šeimininkų, bandom į greitąjį puolimą pabėgti, vėl kelios pusprogės, bet kuo toliau, tuo rečiau - labiau spaudžiamės prie savo vartų, o pabaigoje net vidurio nepereinam. Tiesa ir varžovai nieko įspūdingo neparodė, aikštė labai sausa, jie turėjo daugiau keitimų. Dėsningas rezultatas - lygiosios, bet sėkmė buvo mūsų pusėje“ – minčiai dėl lygiųjų pritarė ir Pagirių atstovas Pavel Rudnev.

Spėjau, jog čia kris daug daugiau įvarčių ir Pagiriai laimės ramiau, bet panašu, kad „Imperialas“ atsigauna ir bus rimtas riešutas visoms jų laukiančioms komandoms.

REZULTATYVIAUSI

Čia nutrūko ilgalaikė dabar traumuoto „Top Kickers“ atakų lyderio Simono Stankevičiaus lyderystė – įvarčiais jį prisivijo komandos draugas Vytautas Stankūnas, o abiejų žaidėjų sąskaitose dabar yra po 7 tikslius smūgius. Iškart žemiau rikiuojasi dar vienas TK atstovas Deividas Maciulis bei turą praleidęs „Trivarčio“ puolėjas Arminas Lapinskas – abu šie žaidėjai kol kas turi surinkę po 6 įvarčius.

ANONSAS

Šį kartą turas vėl vyks įprastai, iš penkių rungtynių, o laisvą savaitgalį turės „Trivartis“

Granitas2 – Imperialas

06.08 (penktadienis), 20.00, Naujosios Vilnios

Futbolas grįžta į Naująją Vilnią, kur šeimininkai pirmą kartą savoje aikštėje sieks iškovoti pergalę. Lengva nebus, mat į svečius atvyksta vis stabilesnį žaidimą rodantis „Imperialas“, kuriam jokio kultūrinio šoko nesukels ir natūrali veja. Mačas žada būti emocingas, gal nebus išvengta ir kortelių, tačiau manau, jog truputį pajėgesni bus šeimininkai – 2:1.

Vova – Lentvaris

06.10 (sekmadienis), 16.30, Senvagės

Lentelės kaimynų dvikova, kuri gali turėti nemažai įtakos vėlesniam komandų išsidėstymui. Voviniai svečius kol kas lenkia keturiais taškais, bet  laimėję sekmadienį lentvariečiai save pastatytų į labai neblogas pozicijas. Nors „Vova“ ir atrodo neblogai, tačiau kartais antroje mačo pusėje jiems pradeda stigti jėgų ir manau, jog tuo pasinaudoję lentvariečiai namo grįš su pergale – 2:4.

Katastrofa – Top Kickers

06.10 (sekmadienis), 18.10, Fanų

Nors TK atstovai teigia, kad „Katastrofai“ dabar yra geras metas žaisti prieš juos, tačiau tiesa tokia, kad geltoniesiems dabar nėra geras metas žaisti prieš nieką – traumos, diskvalifikacijos bei kitos bėdos niekaip neleidžia surinkti pilnos sudėties. Tiesa, šeimininkus gali pradžiuginti tai, kad panašios bėdos kamuoja ir varžovus, tad tai galimai pridės energijos ir pavyks pavogti taškelį – 2:2.

Tėvynės Sąjunga – Ozo tapyrai

06.10 (sekmadienis), 20.00, Fanų

Abi ekipos į rungtynes atvyks su geromis emocijomis, mat abi sugebėjo įveikti principinius varžovus. Klausimai iš esmės kyla du – ar TS sprogimas mače su „Stickers“ buvo atsitiktinis, ar tai gali tapti nemalonia varžovams tendencija, o kitas – ar po truputį didėjantis tapyrų pasitikėjimas savimi nepakiš jiems kojos. Čia galbūt kiek surizikuosiu, bet statysiu už TS – 3:2.

Pagiriai – Stickers

06.13 (trečiadienis), 20.00, Dilgynė

Turas vėl užsitęs iki trečiadienio, kai įvyks dvikova be realios svečių komandos, mat Dilgynė puikiai pažįstama abiems pusėms. Lipdukai gavo skaudų antausį nuo TS, o Pagiriai vos išvargo pergalę prieš „Imperialą“, tad irgi norės įrodyti, kad gali geriau. Vis dėlto spėju, kad „Stickers“ negali sužaisti dviejų tragiškų rungtynių gynyboje iš eilės ir čia nugvelbs svarbų tašką – 1:1