B divizionas: viršuje pamažu įsitvirtina naujokai Visos

Pastarasis savaitgalis B divizione didesnių sensacijų nepateikė – galima išskirti pirmąją „Trivarčio“ pergalę, taip pat ir „Lentvario“ pasirodymą – patirtas antras pralaimėjimas iš eilės, o ir įvarčių atsargos, panašu, po truputį senka.

Spėta rezultatų: 25

Tiksliai spėta baigčių: 9

Tiksliai spėta rezultatų: 0

Lentvaris 1:2 Granitas2

Po skaudaus pralaimėjimo greitai atsistatyti pavyko Naujosios Vilnios ekipai – nuvykę į Lentvarį jie sutiko ne tokią baugią, kaip galbūt kitoms komandoms, natūralią aikštę ir jau pirmoje kėlinio pusėje išsiveržė į priekį. Šeimininkų tai per daug iš vėžių neišmušė ir jie stabiliai kūrę progas prieš pat kėlinio pabaigą rezultatą išlygino.

Visgi, antrame kėlinyje Lentvario situacija tapo dar sunkesnė – Olegas Zaveckis prieš savo išvydo raudoną kortelę, paliko komandą mažumoje, o svečiai tuo pasinaudojo – paskutinėmis dvikovos minutėmis Vitalij Levkovič pelnė antrą savo įvartį, o per likusį laiką pavykus apsiginti to pakako ir galutinei ekipos pergalei.

Prieš rungtynes prognozėje spėjau, kad Lentvario vaikinų kluptelėjimas yra tik laikinas, tačiau gali būti, kad komanda vis sunkiau randa kelius prie oponentų vartų.

Imperialas 2:4 Trivartis

„Imperialo“ situacija ir toliau negerėja – patirtas dar vienas itin apmaudus pralaimėjimas prieš ekipą, kurią šį komanda turbūt laikė vienais pagrindinių savo varžovų dėl aukštesnių vietų lentelėje. Nors šeimininkai ir turėjo kiek didesnę teritorinę persvarą, tačiau ją sunkiai vertė į progas, o „Trivartis“ sužaidė neblogas rungtynes kontratakose, sumušė savo įvarčius ir galėjo džiaugtis pirmu sezono laimėjimu.

B diviziono senbuvių gretose dar vienas geras rungtynes sužaidė komandos atakų lyderis Arminas Lapinskas – šį kartą buvo pelnyti du įvarčiai ir pridėtas vienas rezultatyvus perdavimas.

„Nepaisant to, kad turėjome didesnę kamuolio kontrolę, nieko rimto prie varžovų vartų sukurti nepavyko. Nesugebėjome normaliai įvykdyti savo žaidimo taktikos, žaidėjai stengėsi kovoti už kiekvieno kamuolio, tačiau komandinio futbolo pritrūko“ – apmaudo neslėpė „Imperialo“ facebook paskyra.

O štai ką apie rungtynes papasakojo nugalėtojų žaidėjas Artūras Stepanovič: „Džiugu, kad pavyko nugalėti ir pagaliau išbristi iš to nelemto pralaimėjimų liūno. Komandos moralinis nusiteikimas gerokai pakilo, nes sužaidėme neblogas rungtynes, nors pabaigoje viskas galėjo pakrypti ir į kitą pusę. Kalbant apie ekipų žaidimo braižą, tai galima pasakyti, kad daugiau bandė atakuoti ir su kamuoliu buvo „Imperialas“, o tuo tarpu „Trivartis“ naudojo savo įprasta greitų kontratakų taktiką. Gan aukštai žaidusi varžovų gynėjų linija dažnai suteikdavo progų pabėgti mūsų atakuojantiems žaidėjams ir tik puikaus vartininko žaidimo dėka intriga rungtynėse vis dar buvo gyva. Vertindamas varžovų žaidimą, galiu pasakyti, kad jauniems oponentams tam tikrose atkarpose pritrūkdavo patirties – turėję gan gerą žaidybinę atkarpą antrojoje pirmo kėlinio pusėje jie nesugebėjo iš jos išpešti nieko apčiuopiamo, o galiausiai dar ir gavo įvartį į savo vartus. Atlošus vieną įvartį ir lyg ir gavus šansą kabintis į rungtynes, tuoj pat praleidžiamas įvartis į savus vartus. Visgi, pačioje rungtynių pabaigoje varžovai iki minimumo sumažino atsilikimą ir netgi turėjo progą išlyginti rezultatą ir tik ant vartų linijos atsidūręs „Trivarčio“ gynėjas sugebėjo galva „išnešti“ kamuolį iš tuščių vartų.

Gerokai atsinaujinęs „Imperialas“ menkai primena tą ekipą, kurią prieš porą sezonų matėme B divizione – nuo to laiko pasikeitė išties nemažai žaidėjų. Pamenu, kad tąkart abejas rungtynes jiems pralaimėjome absoliučiai be jokių šansų. Potencialas pas komandą tikrai yra, ir turint omeny didelės žaidėjų dalies gan jauną amžių, tai progresas tikrai bus. Visgi, galbūt iki tol teks kelis sezonus praleisti B ar netgi C divizione, renkant taip reikalingą patirtį“

A.Stepanovič taip pat užsiminė ir apie sekančio turo rungtynes, kur jų lauks istoriškai palankus varžovas, su kuriuo lauko futbole „Trivartis“ įprastai susitvarko: „Kalbant apie artėjančią akistatą su „Stickers“, tai norisi tikėtis, kad varžovai padės mums kartu išlaikyti tą gražią tradiciją – juk tradicijos futbole yra labai svarbios...“

Pavyko nuspėti tik bendrą įvarčių skaičių, mat čia prognozavau rezultatyvias lygiąsias 3:3.

Vova 1:1 Pagiriai

Centrinė turo dvikova vyko sekmadienio popietę Senvagėje, kur susitiko dvi naujos divizione, tačiau iškart į lyderių gretas šovusios komandos. Ir čia didesnę persvarą iškart įgavo voviniai, pradėję kurti pavojus prie svečių vartų, tačiau iš to nieko apčiuopiamo neišpešę.

Antrame kėlinyje kiek atsigavo ir Pagiriai, pradėję dažniau lankytis prie varžovų vartų, tačiau komandą kirtęs nuovargis neleido išlaikyti aukšto tempo. Galų gale viskas sprendėsi paskutinėmis minutėmis – pirma „Vovos“ žaidėjas Dominykas Bliznikas smūgiu galva iš arti išvedė savus į priekį, tačiau to pergalei neužteko – kone paskutinėje atakoje Pagirių atakų lyderis Marius Daukša sulaukė gero perdavimo iš aikštės gilumos, apsivedė vartininką ir ramiai išlygino rezultatą.

Visas progas geriausiai galite pamatyti „Vovos“ paruoštoje video santraukoje:

Taip pat ir statistiniai rodikliai:

„Pirmasis kėlinys priklausė šeimininkams, jie buvo stipresni fiziškai, jų sprendimai buvo greitesni, žaidėjai techniškesni, atakos įvairesnės. Tačiau visi bandymai ištampyti giliai sėdusius svečius leido sukurti pusantros geros progos ir pora pusprogių, kurių realizuoti nepavyko. Pagiriai mėtė kamuolius Mariui Daukšai, kuris kelis kartus pabėgo nuo gynėjų, bet užbaigti epizodą įvarčiu vis kažko trūko. Gelžbetoninę proga svečių gretose turėjo Denis P., kai kamuolys nuo vartininko atšoko jam tiesiai po kojomis, bet pakartotinas smūgis iš poros metrų buvo tiesiai į vartininką. Antrame kėlinyje žaidimas išsilygino, „Vovos“ legionieriai kiek pavargo, bet žaidimo braižas nesikeitė - šeimininkai atakavo, svečiai kontratakomis ir užmetimais bandė atsakyti. Vis dėlto kai atrodė, jog Pagiriai atsilaikė ir netgi perėmė iniciatyva, kontrišpuoliu atsakė „Vova“, ir ne be sėkmės pagalbos, galva muša kamuolį į tuščius vartus. Pagiriai taip pavargo, kad žaidėjai prašė keitimų, bet atsarginiai nesutikdavo eiti į aikštę, todėl tikėtis atsako buvo naivu, bet futbole būna visko. Po kelių nesėkmingų bandymų užmesti kamuolį puolėjams - paskutinėmis sekundėmis kamuolys idealiai siunčiamas Mariui Daukšai ir šios progos jis neiššvaistė, prasimetė vartininką ir 1:1. „Vova“ atrodė geriau, bet pagal progas rezultatas dėsningas, o kamuolio kontrolė taškų neatneša“ – štai taip išsamiai akistatą nupasakojo Pagirių atstovas Pavel Rudnev.

Minimalų pranašumą buvau suteikęs Pagiriams, tačiau negalima sakyti, kad lygi dvikovos baigtis itin nustebino.

Top Kickers 5:3 Tėvynės Sąjunga

Galingai įvarčiais nulijo dar vienose turo rungtynėse, kurioje vienais dalyvių buvo „Top Kickers“. Tiesa, čia jie patys gavo šaltą dušą, kai jau trečią minutę turėjo vytis varžovus, tačiau reikalai buvo pataisyti per devynias kėlinio vidurio minutes, kai buvo sumušti trys įvarčiai ir susikurtas savas pranašumas. Tačiau TS čia pat rezultatą švelnino, o štai antrojo kėlinio antroje pusėje pavyko jį ir išlyginti.

O tada prasidėjo. „Top Kickers“ žaidėjas buvo pagriautas baudos aikštelėje (tiesa, TS atstovai paskui teigė, jog epizodas buvo suvaidintas ir pats autorius tai po rungtynių pripažino), tačiau nuo 11m. žymos šeimininkams pasižymėti nepavyko. Nepaisant to, čia pat TS dar kartą buvo nubausti – jų vartininkas Kąstytis Mačiulis neleistinai sužaidė rankomis už baudos aikštelės, gavo raudoną kortelę ir paliko aikštę. Per likusį laiką „Top Kickers“ į pavargusių varžovų vartus pelnė dar du įvarčius ir taip užsitikrino sau pergalę.

Abiejose komandose galima išskirti puolėjų pasirodymus – šeimininkų gretose hat-tricku pasižymėjo Deividas Maciulis, o TS gretose žibėjo Juozas Pečiukaitis, taip pat pelnęs visus tris savo ekipos įvarčius.

„Varžovas tikrai nėra toks baisus, gynyboje jie palikdavo daug erdvių, visos jų viltys yra puolimas. Tikras pajėgumas paaiškės keletą rungtynių sužaidus be savo pagrindinio žaidėjo S. Stankevičiaus.

Dėl vartininko, be abejo, turėsime sunkumų, nes savaitės viduryje pasiekė DK sprendimas dėl jo diskvalifikacijos trejoms rungtynėms, už teisėjo įžeidinėjimą necenzūriniais žodžiais.

Šioje situacijoje nesupratau teisėjo - esu matęs ir girdėjęs, kaip tas pats teisėjas buvo įžeidinėjamas keliuose mačuose, bet jokios reakcijos nebuvo. Dabar apie parašyta raportą sužinome savaitės viduryje iš DK, ar neturėtų teisėjas apie tai informuoti p o rungtynių?“ – retoriškai klausė TS vadovas Alvydas Eidukaitis.

„Turbūt šias rungtynes priskirčiau prie savų progų neišnaudojimo ir beveik tobulo varžovų progų išnaudojimo“ – pradėjo savo komentarą nugalėtojų vadovas Mantas Urbonas. – „Pranašumas lyg ir nekelia abejonių, bet rezultatas iki 82 minutės dar buvo lygus 3:3. Vis tik be pagrindinio vartininko likusi „Tėvynės Sąjunga“ jau parako paskutinėms minutėms nebelabai turėjo, o naujasis vartininkas stebuklų nebeišdarinėjo. Po mačo trumpai aptarėm situaciją, ir nusprendėm, kad dabar svarbiausia 3 taškai, tai šią užduotį ir įvykdėm.

Mintyse jau kuris laikas mes LFF taurės mače su „Kauno Žalgiriu“, tai tos koncentracijos vietinei lygai šiek tiek trūksta. Ne kiekvieną sezoną tenka parungtyniauti su profesionaliu klubu, tai šio susitikimo labai laukiam. Žaidžiam šį sekmadienį 20:00 Fabijoniškių stadione, tad kviečiu ir visas lygos komandas atvykti pasižiūrėti. Bus įdomu palyginti, koks tas realus skirtumas tarp profesionalaus ir mėgėjų klubo“ – žiūrovus į stadioną kvietė M. Urbonas.

Štai čia – ir video iš rungtynių:

Ir statistiniai mačo rodikliai:

Prieš mačą spėjau didelę šeimininkų pergalę, tačiau diviziono senbuviai davė tikrai gerą kovą.

Stickers 0:0 Ozo tapyrai

O štai paskutinės turo rungtynės buvo visiškai priešingybė prieš tai minėtoms – čia susitiko dvi labiau gynybinį futbolą mėgstančios ekipos, tad skintis kelius link varžovų vartų sunkiai sekėsi abiems pusėms. Nors po kelias progas turėjo abi rungtynių dalyvės, tačiau dvikova ant Panerio žolės ypatingai didele įvartinių šansų gausa žiūrovų nelepino, tad galų gale komandos ir buvo priverstos išsiskirti pasidalinusios po tašką.

„Rungtynės gavosi labiau gynybinio pobūdžio. Tiek Tapyrai, tiek mes turėjome po kelias realias progas, bet niekam nepavyko tų progų realizuoti. Mano manymu, rezultatas yra dėsningas ir atspindi rungtynių eigą.

Su „Trivarčiu“ 11x11 mums išties sekasi labai prastai, bet 7x7 juos nugalėjome, tad tikiuosi, kad pavyks ištaisyti šią neigiamą tradiciją ir 11x11.

Mums reikia gerai susirinkti ir laikytis plano, t.y. žaisti savo žaidimą ir nedaryti kvailų klaidų gynyboje“ – jau į artimiausios savaitės dvikovą žvalgėsi lipdukų vadovas Ruslanas Daškevičius.

Na, numatyti lygiąsias čia pavyko, tačiau maniau, jog ekipos po kartą įvarčiais apsikeis.

REZULTATYVIAUSI. Nors šį kartą aikštę paliko „tuščias“, tačiau snaiperių rikiuotės viršuje lieka „Top Kickers“ puolėjas Simonas Stankevičius su 7 tiksliai smūgiais. Iš karto už jo rikiuojas dublį į varžovų vartus pasiuntęs „Trivarčio“ atakų lyderis Arminas Lapinskas ir hat-tricku TS nubaudęs Deividas Maciulis iš „Top Kickers“ – abiejų žaidėjų sąskaitose šiuo metu yra po 6 tikslius smūgius.

ANONSAS

Šią savaitę ture nedalyvaus net trys komandos – „Ozo tapyrai“ nežais dėl tvarkaraščio subtilybių, tuo tarpu „Granito2“ ir „Vovos“ dvikova nukelta į tolimesnę datą.

Katastrofa – Lentvaris

05.27 (sekmadienis), 18.10, Fanų

Pastarąjį savaitgalį nežaidę geltonieji šį kartą namuose priims į tam tikrą duobelę įkritusius svečius iš Lentvario. „Katastrofa“ ilsėtis išėjo iškovoję smagią pergalę, tačiau neaišku, ar tas laisvas savaitgalis nebus išmušęs komandos iš vėžių. Bandysiu apsidrausti ir spėti saugiausią variantą, juolab turint omenyje ir tai, kad pernai šios rungtynės baigėsi tokiu rezultatu – 1:1.

Stickers – Trivartis

05.27 (sekmadienis), 18.30, Dilgynė

Raudonieji į Dilgynę vyks iškovoti antros pergalės iš eilės, o ir varžovas jiems yra istoriškai parankus. „Stickers“ yra tikrai panašaus pajėgumo komanda, tačiau įprastai „Trivartis“ randa būdų, kaip juos įveikti. Na, apžvalgininkas pasiduos tradicijoms ir bandys pranašauti svečių pergalę – 1:2.

Tėvynės Sąjunga – Imperialas

05.27 (sekmadienis), 20.00, Fanų

TS spręs savo problemas, mat neturės pagrindinio vartininko, o jauna svečių komanda gali tuo pasinaudoti. Nors konservatoriams vartų sargo netektis gali atsiliepti, tačiau jų puolimo potencialas yra toks, jog gali „ištraukti“ ekipą už ausų. Taip ir spėsiu – TS pergalė 3:2.

Pagiriai – Top Kickers

05.30 (trečiadienis), 20.00, Dilgynė

Svečiai Dilgynėje šiemet jau lankėsi, ir ten, turėję rimtų sunkumų, pergalę iškovojo tik paskutinėmis minutėmis. Ne paslaptis, jog TK vaikinams ant natūralios vejos žaisti nėra itin patogu, tad tai gali būti papildomas Pagirių pliusas. Jei prieš „Stickers“ TK išlindo, tai šį kartą, manau, teks tenkintis tašku – 2:2.