B grupė: IndEx auksinės paukštės iš savo rankų nepaleido Visos

 

Pagaliau baigėsi ir 7x7 B grupės pirmenybės, o baigėsi jos dviem mačais tarp komandų, kurios dar turėjo dėl ko kovoti. IndEx kabinosi į pirmąją vietą, Ave.Ko dar turėjo šansų įšokti į trečiąją poziciją.

Nepaisant abiejų komandų kovingo pasirodymo, dvi pergales iškovojo ir auksines pozicijas išsaugojo IndEx, kuriems ir keliauja sveikinimai su tokiu pasiekimu.

REZULTATAI

Ave.Ko 0:1 IndEx;

IndEx 4:3 Ave.Ko;

Šansus iškovoti bronzą Kalvelių komanda prarado dar pirmame mače, kurį pralaimėjo 0:1 ir nebegalėjo pakilti iki prizinių vietų. IndEx, tuo tarpu, dėl savo pozicijos ramūs būti negalėjo – jiems reikėjo pergalės ir antrame susitikime.

Tiesa, dvikova neapsiėjo be diskutuotinų epizodų, galimai palikusių žymes galutiniame rezultate. Ave.Ko pirmame mače gavo net dvi raudonas korteles ir, natūralu, nebesugebėjo mesti rimtesnio iššūkio.

Ypač daug diskusijų sukėlė pirmas žaidėjo išvijimas – IndEx atstovas pasileido į greitą ataką ir bandė kamuolį permesti per vartus palikusį vartininką. Šis lietė kamuolį ranka ir teisėjas, nusprendęs, kad tai buvo padaryta per toli nuo vartų linijos, išvijo Kalvelių komandos vartų sargą. Čia gali būti metamas akmenėlis ir į varžybų organizatorių daržą – kodėl nėra padaromas, rodos, vienas paprastesnių dalykų ir pažymima vartininko aikštelė.

Antroji kortelė buvo parodyta už, teisėjo manymu, nesportišką elgesį. Na bet ką aš jums čia pasakoju – žemiau yra video, imkite ir pažiūrėkite.

Antrosios rungtynės buvo kiek aktyvesnės – įvarčių primušė abi komandos, tačiau lemiamą smūgį mačo pabaigoje dūrė IndEx ir taip užsitikrino auksą.

„Nėra daug ką komentuoti – medalius iš mūsų atėmė ne varžovai, o teisėjas, – apmaudo po rungtynių neslėpė Ave.Ko treneris Sergejus Lajevskis. – Pirmose rungtynėse, prie lygaus rezultato ir kol buvome daug geresni, išvaro mūsų vartininką. Jis iš aikštės vidurio nusprendė, kad ten ranka žaisti negalima, neskaičiavęs žingsnių. Prie vartininko jis jau pribėgo turėdamas raudoną kortelę taip nužudydamas mūsų komandą. Komandos moka pinigus už turnyrą, o organizatoriai negali nubrėžti elementarių vartininko aikštelės linijų. Nuo prastų teisėjo sprendimų kentėjome viso turnyro metu ir gaila, kad taip nutinka, nes stipresnę komandą norėtume išsiaiškinti aikštėje“.

Galima suprasti Kalvelių komandos nusivylimą, tačiau graužtis neturėtų – komanda jauna, tad kitais metais turės visus šansus kabintis į aukštesnes pozicijas.

O IndEx, savo ruožtu, atliko įspūdingą šuolį iš septintos pozicijos pernai į pirmąją šiemet ir kitąmet jau bandys šturmuoti pajėgiausią, A divizioną.

REZULTATYVIAUSIAS

Taip pat galima priminti, jog rezultatyviausiu visos grupės žaidėju tapo Spartos snaiperis Artūras Jeršovas, turnyro metu pelnęs net 39 taškus.

Pats A. Jeršovas prabėgusį sezoną apibūdino taip:

„Galima teigti, jog paskutinių aštuonių laimėtų rungtynių seriją kiek aptemdė IndEx pergalės, garantavusios jiems pelnytus aukso medalius. Savo komandos žaidimą galiu vertinti stipriu aštuonetu. Pradžioje jautėsi įtampa, praradome nemažai svarbių taškų ir tik antrame rate sustygavome savo žaidimą. Negaliu nepaminėti daug stipresnio B grupės lygio, kur iki pat sezono galo net 4-5 komandos kovojo dėl medalių.

Kalbant apie savo pasirodymą – nemanau, kad komandos draugai manęs specialiai ieškojo. Gal tiesiog atsirasdavau tinkamu laiku, tinkamoje vietoje, gaudavau gerus perdavimus ir likdavo tik užbaigti atakas.

Apie kitus metus kalbėti sunku, tačiau faktas, jog turėsime sudrebinti transferų rinką, norėdami kovoti dėl aukštesnių vietų kitame divizione. Klausimas komandos vadovui, ar ras tam lėšų (šypsosi). A divizioną pasiekėm per tris sezonus, o tai nuteikia tikrai optimistiškai“, – baigė A. Jeršovas.

PASKUTINIS ŽODIS

Belieka padėkoti komandoms už įsimintiną ir emocingą sezoną ir palinkėti sėkmės ateities turnyruose (lauko ar vidaus). Ir priminimas – čempionų, prizininkų ir individualių nominacijų laimėtojai apdovanoti bus balandžio 16 dieną (antradienį), 18.00 KKSD konferencijų salėje (Žemaitės 6).