C divizionas: Į sidabrą ir bronzą - keturi realūs pretendentai Visos

Komandų, kovojančių dėl antrosios ir trečiosios vietos Sekmadienio Futbolo Lygos C divizione, pozicijos po 16-ojo turo vėl persimaišė. Tiesa, antrąją vietą užėmusi Euforija ją ir išsaugojo, net nežaidusi rungtynių Rūdiškėse, bet tiek pat, kiek ji iki šio turo taškų turėjusi Pietų IV smuko dviem vietomis žemyn. O virš jos pakilo Futboliuko ir Skaidiškių ekipos.

Nors oficialiai to teigti dar negalima, bet realiai tapo labai panašu, kad šios komandos ir kovos dėl tų vietų trejete. Pralaimėjęs 16-ajame ture Pressas bei nelaimėję Olandai tam turi labai jau nedaug galimybių, o taip pat pralaimėję Pilk – jų nebeturi visai.

Pirmą vietą jau prieš šį turą užsitikrino Granito-3 futbolininkai.

Vėtra, nesugebėjusi susirinkti į namų rungtynes, prarado galimybes pakilti bent vienu laipteliu aukščiau ir užsitikrino paskutiniąją dešimtąją turnyro lentelės vietą.

Vėtra – Euforija 0:3

Techninis rezultatas. Šeimininkų komanda nesusirinko.

Pilk – Futboliukas 1:3

Futboliukas įsivažiavo – laimėjo ketvirtą paeiliui pergalę. Net nežiūrint to, kad pirmas praleido įvartį ar kad paskutines 14 minučių žaidė mažumoje.

Apie rungtynes parašė abiejų komandų atstovai.

Lešekas Jankovskis (Futboliukas): „Rungtynių laikas (15:00) buvo neparankus nei varžovams nei mums, todėl atrodė, jog abi komandos nesurinko pajėgiausios sudėties.

Futboliukas lieka kovoje dėl medalių, todėl kiekvienos varžybos yra labai svarbios, tad motyvacijos turėjome daugiau.

Tai atsispindėjo ir aikštėje. Jau pati pirma Futboliuko ataka baigiasi įvarčiu, tačiau teisėjas švilpia, sakyčiau, gan abejotiną nuošalę.

Pirmas 10 min. spaudžiam varžovus ir neišnaudojam 100% momentų.

Futboliukas - ta komanda, kurį visuomet ieško nuotykių , todėl po grubios gynėjo klaidos varžovai išsiveržia į priekį.

Tradiciškai, po praleisto įvarčio pradedame žaisti ir iki pirmojo kėlinio pabaigos pirmaujame jau 2:1.

Antrajame kėlinyje vyksta apylygis žaidimas. Varžovai, jausdami, jog rezultatas nesikečia, nuolat nesutinka su  teisėjo sprendimais ir gan aktyviai reiškia savo nepasitenkinimą, bet tikriausiai dėl to, jog atsilikinėja , bausmių nesulaukia.

Įpusėjus antrajam kėliniui, Futboliuko žaidėjas pabando padaryti tą patį ir akimirksniu surenka dvi geltonas kortelės. Liekame mažumoje.

Bet varžovai buvo jau per daug pavargę ir vietoj to, kad išlygintų rezultatą, praleidžia dar vieną įvartį.

Sekmadienį Futboliuko laukia akistata su tiesioginiais konkurentais dėl medalių - Euforija. Futboliukas žada surinkti pajėgiausią sudėtį bei atsirevanšuoti už skaudų pralaimėjimą pirmajame rate.”

Vygantas Šepetis (Pilk): „Komanda renkasi gerai, turime keitimų turime kovinę sudėtį. Deja, nei rezultatas, nei žaidimo kokybė netenkina. Jau pačios pirmos pirmo kėlinio minutės galėjo mus stipriai nublokšti į prarają nes varžovas per 10 min. turėjo bent tris šimtaprocentines progas. Nesakyčiau, kad jie startavo galingai, tiesiog mes buvome tiek atsipalaidavę kad patys tiesiog siūlėme: "imkite ir muškite įvarčius". Visa laimė, kad jie tuo nepasinaudojo, o Irmantas savo šanso nepraleido.

Po šio epizodo atsirado maža viltis, kad mes visgi stipresni ir pagaliau paliksime aikštę su 3 taškais, deja žaidimas nelabai klijavosi. Nepasakyčiau kad varžovas rodė stebuklus. Netgi atrodė, kad būtent mes šiek tiek daugiau kontroliuojam kamuolį, taip pat susikūrėme bent pora labai gerų progų. Deja, viską nubraukė kėlinio pabaiga kai per 6 min. praleidome du įvarčius.

Negaliu pasakyti, kad pertrauką pasitikome labai blogos nuotaikos, visgi komanda tikėjo kad pagal žaidimą galime perlaužti visą įvykių eiga. Deja, darėme daug klaidų gynyboje bei ne kažką kūrėme ir atakoje, todėl negalėjome džiaugtis dideliu pavojingų momentų skaičiumi prie varžovų vartų.

Vilties dar suteikė patys varžovai, 74 min. kvailokai už kalbas užsidirbdami raudoną kortelę. Kaip bebūtų gaia, mes jų dovanėle visai nepasinaudojome be to dar užsimiršome apie savo vartų saugumą. Taigi rungtynių baigtis buvo nulemta 82 min., kai gavome paskutinę vinį į Pilk karstą...

Tikiuosi, kad šis dūris nebus mirtinas ir mes dar atsitiesime bei išlipsime iš iškritimo ribos. Tą padaryti nebus lengva, nes liko rimti varžovai: Skaidiškės ir Euforija.”

Prognozėje nepataikyta. Pranašavau Pilkų pergalę 2:1.

Olandai – Reaktyvas 1:1

Lygiosios Reaktyvui užgarantavo bent jau ne paskutinę turnyro lentelės vietą. Ir šiaip Reaktyvas lygiosiomis turėtų būti patenkintas labiau nei jo varžovai, nes kaip ten bebūtų, Olandai pirmavo, o Reaktyvas atsiliko ir turėjo varžovus vytis bei lyginti rezultatą.

Savo mintis apie susitikimą išdėstė Reaktyvo komandos vadovas Justinas Baužys: „Geros rungtynės abiem komandoms, daug keitimų, nemažai sukurtų realių progų. Asmeniškai man patiko rungtynės, nes kūrėme logiškas atakas, buvo ir kampinių, ir baudų, ir smūgių, ir geros gynybos pavyzdžių. Iš pradžių sunkiai sekėsi prisitaikyti prie aikštės ilgio, bet vėliau, manau, adaptavomės. Abu varžovai nusipelnė pergalės ir rungtynės bet kada galėjo pasisukti į vieną ar kitą pusę. Reikia pripažinti, kad kartas nuo karto pralaimėdavome greičio dvikovas vienas prieš vieną. Kartas nuo karto pralaimėdavo aikštės vidurį, bet tai net duodavo daugiau naudos nei žalos, nes pavykdavo kontratakuoti, gaila tik, kad nepavyko paversti to įvarčiais.

Įvarčiai: Olandai pasižymėjo uždarydami skersą po pralaimėtos dvikovos 1vs1 krašte. Skersas geras, mūsų vartininkas išeidinėjo laiku, bet kamuolio pažeme neužvaldė, o jis ir nuskriejo tiesiai Olandui ant kojos. Mūsų įvartis po gausios atakos nuo aikštės vidurio, kai buvo atmestas kamuolys nuo vartininko aikštelės prieigų ant 7 metrų, kur sekė vartininko sušaudymas.

5 lygiosios, daugiausiai grupėje, iki A diviziono Nemenčinės šių metų rekordo 6, trūksta tik vienerių lygiųjų, jeigu neskaičiuosime taurės turnyro rungtynių. Liko du turai pasitaisyti ir nukabinti rekordą. Istoriškai žiūrint, pakartojome 2014 metų klubo rekordą, tai nėra jau toks blogas sezonas kaip patys vertiname.“

Anonsuodamas prognozavau Olandų pergalę 2:0.

Pressas – Skaidiškės 1:3

Šiose rungtynėse bent jau nugalėtojus atspėjau. Stačiau ant skaidiškiečių pergalės 2:1.

O apie mačą – abiejų komandų atstovai.

Evaldas Gelumbauskas (Pressas): „Po SFL C diviziono 16 turo rungtynių Pressas galutinai apsisprendė trauktis iš kovos dėl medalių. Priimti šį nelengvą sprendimą Pressui padėjo Skaidiškių futbolo kolektyvas. Pirmadienį vakare Fanų stadione susitikusios komandos ilgai aiškinosi, kuri iš jų labiau norėtų sudalyvauti medalių dalybose. Iš pradžių didesnį norą parodė Skaidškės. Nuo pirmų minučių aktyviai žaidę Presso varžovai gan pavojingai atakavo Tautvydo Vencevičiaus ginamus vartus. Ir galiausiai, po kažkelintos presininkų gynybos klaidos pasiuntė kamuolį į vartus.

Tačiau po praleistos strėlės atkuto ir Pressas. Paaiškėjo, kad gal visgi medalių norėtųsi ir jiems. Perėmę iniciatyvą presininkai susikūrė ne vieną progą prie varžovų vartų, tačiau įvartį pelnė tik vieną. Tipiškai fanišką. Aukštas perdavimas iš dešinio flango į baudos aikštelę, kamuolys lekia nematoma trajektorija, galiausiai išniręs į lempų šviesą pataiko mažiausiam Presso puolėjui Arnui Pociui į galvą – ir atsiduria vartų tinkle. Skaidiškių vartininkas, iki tol desperatiškai šaukęs apie nematomą kamuolį, nutyla. Užtat Presso gretose fiksuojamas pagyvėjimas.

Laikui bėgant abi komandos vis daugiau dėmesio ir jėgų skyrė atakoms. Antrame kėlinyje puikių progų pakylėti Pressą link medalių neišnaudojo Arnas ir Justas, kelis kartus savo vartus gelbėjo ir gan patikimai žaidęs Skaidiškių vartininkas. Savo ruožtu, skaidiškiečiai nevengė didelėmis jėgomis kilti į atakas, tačiau kurį laiką jų pastangos vaisių nedavė. Visgi, net ir neginkluota akimi matėsi, kad anksčiau (ar vėliau), bet kamuolys į kažkuriuos vartus įkris. Ir jis tikrai įkrito. Deja, į Presso vartus. Rungtynėms ritantis link pabaigos Skaidiškių puolėjas du kartus pademonstravo aukštą individualų meistriškumą, suklaidino Presso gynėją ir neatremiamais smūgiais iš baudos aikštelės nugesino presininkų medalines ambicijas.

Tiesa, didelio liūdesio Presso stovykloje po rungtynių nebuvo. Pirmą kartą šį sezoną raudoną aprangą apsivilkęs Vytaras Radzevičius suvėlė debiutinį Kvadratą, komandos vadovas Martynas Juocevičius garsiai reziumavo, kad Skaidiškės nusipelnė pergalės, o Pirmininkas pareiškė, jog ryšium su tuom, jog Pressas kitą sezoną nežais B divizione, jis dar bent metus pastovės ant vartų.

Per likusią sezono dalį Pressas planuoja atsakingai apgalvoti ateities planus. Neatmetamas variantas rimtai pakovoti dėl vietos D divizione. Nors šiuo metu geriausius šansus finišuoti 8-oje diviziono pozicijoje turi PILK, tačiau palankiai susiklosčius aplinkybėms, juos iš ten dar galėtų išstumti Pressas. Taip kad, kova dar tikrai nebaigta.”

Marius Bukauskas (Skaidiškės): „Rungtynės su Pressu - tai išgyvenimo rungtynės, kurios reiškė labai daug. Laimėjus aplenki vieną iš konkurentų į 3-čią vietą ir pats lieki kovoje. Pralaimi - beveik prarandi šansus.

Rungtynės vyko laiku, kuris, manau, nelabai patinka daugeliui C divizionos komandų. Apšvietimas.. Manau - viskas aišku...

Rungtynės prasideda labai lygiai. Pirmą kėlinį komandos apsikeičia kurioziškais įvarčiais ir išeina ilsėtis prie rezultato 1:1.

Antrą kelinį intrigos netrūksta, abi komandos turi savo šansus pasižymėti, bet mūsų taktiškas ėjimas pasiteisina. Pamatę jų gynėjų trūkumus, išleidžiam į priekį technišką, gerai sudėtą puolėją, kuris pateisina mūsų vitis ir pelno du įvarčius.

Atsidūstam lengviau ir laukiam antradienio kovos tarp Granito ir Pietų IV. Granitas mūsų nepaveda ir dabar viskas priklauso nuo mūsų pačių. Laimi likusias rungtynes - tu trečias. Suklumpi - ir iškrenti iš kovos dėl medalių. Visi yra užsivedę, pasiruošę kovai  tik kad neperdegtų...

Pirmame rate labai apmaudžiai praradome taškus prieš Pilkus. Aišku, pirmas ratas buvo vienas blogesnių mūsų istorijoje. Jei ne tie kluptelėjimai, tai gal šiandien jau galėtume matuotis medalius. Bandysim įrodyti, kad pirmojo rato varžybos buvo tik netikėtumas... Dabar viskas priklauso nuo mūsų pačių susirinkimo, atsidavimo. O noro nugalėti mums niekada netrūksta.”

Pietų IV – Granitas 2:8

Iš tiesų tai Pietų IV priešinosi galingiems varžovams neilgai. Kartą pirmo kėlinio viduryje Žalgirio fanai pajėgė sulyginti rezultatą, bet antroje jo pusėje pasipylęs įvarčių škvalas į žaliai baltų vartus realiai nusprendė, kas yra stipresnis. Granitas jau pirmą kėlinį laimėjo 6:2.

O antrą pridėjo dar du įvarčius.

Žygimantas Kirsis ir Darius Kazubovičius įmušė po triskart, Edgaras Čičinas – du.

Prognozėje spėjau Granito pergalę 3:0.

Granitas-3 – Vėtra

10.06 15.00 Naujoji Vilnia, Naujasis

Pirmą ratą Rūdiškėse Granitas-3 laimėjo 4:1.

Atsakomasis šių komandų mačas neturės įtakos nė vienos jų turnyrinei padėčiai. Granitas-3 – aiškiai pirmas, Vėtra – aiškiai dešimta.

Spėjimas – jei Vėtra susirinks ir atvažiuos į Naująją Vilnią, Granitas laimės 5:0.

Skaidiškės – Pilk

10.07 15.00 Rudaminos Žolės Riedulio

Pilk pirmą ratą 4:3 nugalėjo savo ateinančio sekmadienio varžovus.

Skaidiškės motyvacijos turi daugiau, bet žinant Pilk, supranti, kad jei šitai komandai paeis, tai nežiūrint į nieką ji gali pakiaulint kone bet kokiam pretendentui į antrą ar trečią vietas.

Manau, šį kartą taip ir bus - Pilk pergalė 4:2.

Futboliukas – Euforija

10.07 20.00 Fanų

Euforija pirmą ratą įveikė Futboliuką rezultatyviame mače 5:3.

Atsakomųjų rungtynių negalės žaisti Futboliuko saugas Povilas Juozapas Montvilas.

Anot Futboliuko, ši komanda nusiteikusi siekti revanšo. Ir aš ja tikiu. Spėjimas - 3:1 Futboliuko naudai.