C divizionas: Modulis tapo nebepavejamas Visos

Viskas. Pabradės Modulis 8:3 sudorojo Pressą jo aikštėje ir tapo Sekmadienio Futbolo Lygos C diviziono nugalėtoju. Komanda surinko 40 taškų, 10-čia lenkia artimiausius varžovus ir likus sužaisti tris turus yra nebepavejama.

Tad ir sveikinu Modulį, kuris iki šiol buvo suklupęs tik du kartus – kai dar antrame ture pralaimėjo Kalveliuose ir kai sužaidė lygiąsias namuose su Nemenčine. Visu kitus mačus laimėjo, visai nepaisydamas dažnai neparankių apžvalgininko spėjimų...

O penkioliktajame ture didelio vargo nematė tik čempionai ir antrą vietą užimantys Nemenčinės futbolininkai, savo varžovus sutriuškinę. Kitose trijose rungtynėse vyko atkakli kova.

Vova Juniors – Trivartis 3:2

Trivartis neišnaudojo šanso iškovoti pirmąją pergalę šiame sezone. Nors iki jos buvo likę ne tiek daug. Vos dešimt paskutiniųjų mačo minučių, per kurias Vova Juniors sulygino ir persvėrė rezultatą.

O prieš tai buvo permaininga ir atkakli kova. Trivartis pirmavo, Vova lygino, pertrauką komandos praleido esant rezultatui 1:1, o antram kėliny Trivartis vėl išsiveržė į priekį.

Daugiau apie šias rungtynes - Vova Juniors atstovas Rokas Armalis: „Rungtynės buvo tikrai įtemptos ir permainingos. Pradėjom gan ryškiu pirmu numeriu, tačiau ir praleidom pirmi po centro gynėjo nestandartinio sprendimo. Kas galėjo pagalvoti, kad lygioje vietoje išmušinėti kamuolį "dviračiu" (ir nepataikyti) gali būti pavojinga saviems vartams.

Patys davėm nemažai darbo Trivarčio vartininkui, bet jis žaidė patikimai, nebuvo kažkokių rimtų klaidų, kurias galėtume išnaudot. Galiausiai pavyko išlygint po standarto (berods), kai varžovai nei susirinko, nei išsivalė kamuolį po perdavimo.

Antram kėlinyje vėl ieškojom įvarčio, vėl spaudėm ir vėl gavom pirmi. Ir taip, vėl po centro gynėjo kluptelėjimo. Čia reikia pagirti varžovų puolėją. Nedaug progų turėjo, bet ką turėjo, tą išnaudojo.

Na, o mums atsiliekant ir nervams pradedant degt pagaliau pavyko atsitiest. Trivarčio vyrukai akivaizdžiai pavargo, sustojo kone visi ginti vartų, bet atsimušus nei pabėgdavo paskui kamuolį, nei labai spėdavo su mūsų kraštais. Davėm pailsėt savo pagrindiniam puolėjui, ir šis grįžęs per 7 minučių atkarpą dviem tolimais smūgiais išplėšė pergalę."

Jei ne tas įvartis 88 minutę, būčiau atspėjęs rezultatą. Anonsuodamas mačą prognozavau, kad komandos sužais lygiosiomis 2:2.

Reaktyvas – Ave.Ko.-2 1:2

Ir šiame mače spėjau lygiąsias. Ir šiame mače laimėtojai įmušė vienu įvarčiu daugiau nei prognozavau.

Tik rezultatu 1:1 čia išties nekvepėjo. Nebuvo jo tokio rungtynių eigoje. Ave.Ko.-2 pirmavo 2:0 ir tik per teisėjo pridėtą laiką Reaktyvui pavyko rezultatą sušvelninti.

Apie mačą, kaip visada, išsamiai papasakojo Reaktyvo komandos vadovas Justinas Baužys: „Prieš mačą tikėjausi kitokių rungtynių. Tikėjausi agresyvesnio ir puolančio varžovo. Prisiminus, kaip mums sunkiai sekėsi vienas prieš vieną aikštėje pas juos svečiuose ir dažnai gelbėjo pasaugojimai dėl mažos aikštės. Viskas įvyko priešingai, pozicinių atakų Ave.Ko.-2 turėjo labai mažai, visas žaidimas buvo paremtas greitu kamuolio pristatymu jų lyderiui Korveliui, kuris gerai žaidė vienas prie vieną ir surengė ne vieną pavojingą kontrataką, kartais net 1 prieš 3. Aišku, nuopelnai ir jų saugams, kurie perėmę kamuolius ar susirinkę antrus kamuolius ties savo baudos aikštelės prieigomis, atlikdavo gerus perdavimus.

Praleidome dvi kontratakas. Viena prasidėjo po nesėkmingo vidurio saugo atsižaidimo į dvikovą vidurio gynėjui, kuris ją pralaimėjo, ir ataka 1 prieš 1, vartininkas nepadėjo. Antra kontrataka baigėsi 11 metrų baudiniu, aikštelės kampe šalia galinės linijos. Gaila šiame epizode tik tiek, kad niekas neperspėjo negriauti, nes jau daug mūsiškių buvo grįžę į baudos aikštelę.

Aš atvykau į rungtynes apie 20 min, ir į aikštę išėjau apie 25-30 min., bet kiek supratau iš draugų, viskas visas rungtynes vyko į vienus vartus jų aikštės pusėje, kėlėme daug kampinių, daug smūgiavome iš 18-25 metrų, tačiau į vartų plotą pataikydavome retai. Labai trūko tik vieno dalyko - gero skerso ir perdavimo įeinant į baudos aikštelę. Įvarčiai keičia rungtynes, jie vieną įmušė po mūsų klaidos, o kai nusileido gintis, mums uždavinys pasidarė per daug sudėtingas.

Paguodos įvartį įmušėme labai kuriozinį, kai vienas iš skersų nuo šoninės linijos užkrito vartininkui už kapišono, aišku norėjome ne taip, taikėme į draugui ant galvos, bet tokie įvarčiai pralinksmina daugelį sirgalių.

Mums daug geriau sekasi pulti, kai varžovų gynybos linijos yra daug aukščiau, tą vakarą puolėme, puolėme ir puolėme ir nieko gero nenuveikėme, nes kažkaip 100-procentinių progų nebuvo.

Iš įdomesnių dalykų, tik tokia nestandartinė kortelę gavau, ne už šnekas su teisėju, o už per anksti pakeltą baudos smūgį be teisėjo leidimo.

O visa kita - kaip ir standartiškai mūsų atveju, ne pirmą kartą susimąstau, kad mums geriau yra gintis ir žaisti su labai stipriais varžovais, nes būna ir rezultatas ir puolimas efektyvesnis. Turėsime progą patvirtinti šią teorija, nes liko dvi komandos: Ozo Tapyrai ir Modulis, iš kurių neatėmėme taškų šiame sezone. Taigi čempionams nebereikia, tai bus parankios aplinkybės. Ir Tapyrams pažiūrėsime ar reiks dar.“

Ave.Ko.-2 lyderis Aleksandras Korvelis teigė, kad jo komanda tiesiog geriau išnaudojo susikurtas progas: „Žaidimas buvo apylygis, progų buvo nedaug, bet mes geriau jas išnaudojom. Pirmas įvartis - po grubios gynėjo klaidos ir antras - darbinis. Gynėjai sužaidė gerai ir rezultatas iškart kitoks. O prieš rungtynes taip ir galvojom, kad bus sunku ir būtina įmušt įvartį pirmiems.“

Olandai – Ozo Tapyrai 1:3

Ir čia – totalus nepataikymas. Po Olandų pergalės 14-ajame ture aš jau patikėjau šios komandos galimybėmis. Spėjau, kad Ozo Tapyrams tiesiog nepasisekė su rungtynių su šiais varžovais metu. Kad Olandai bus pakilime ir laimės 1:0.

Beje, atgimusi socialinio tinklo Facebook Olandų komandos paskyra to komandos užsidegimo neneigė. Bet. Kad ir kaip kas bebūtų, laimėjo Tapyrai. Kurie aikštėje buvo visai ne oranžiniai, kaip įprasta, o juodi.

„Rungtynėms su Olandais teko traukti iš sandėliuko retai naudojamas juodas aprangas. Atsirado besidžiaugiančių, nes su tokiomis sekasi antradieniais treniruotėse, - pradėjo pasakojimą apie mačą Ozo Tapyrų atstovas Tomas Beinoras. - Žaidėm BFA arenoje. Ir nors nebebuvo taip tvanku kaip birželio mėnesį, bet oro trūkumas vis tiek jautėsi stipriai. Įtariam, jog esama ventiliacija neužtikrina pakankamo oro padavimo i kupolą.

Rungtynės prasidėjo apylygiai. Apie dešimtą minutę mūsų senjoras puolėjas pademonstravo neblogus sprinto sugebėjimus ir gavęs gerą perdavimą bei pabėgęs nuo gynėjo, ramiai nukreipė kamuolį į kampą.

Tada Olandai pradėjo tikrą mūsų vartų šturmą. Gynyba pradėjo braškėt ir atrodė, kad varžovai tuoj ne tik išlygins, bet ir įmuš dar kelis. Ir ne už ilgo krito įvartis į mūsų vartus. Na bet kažkokios panikos komandoje nebuvo, tiesiog žaidėm savo žaidimą. Varžovų persvara tesėsi gal iki antro kelinio vidurio, o tada jie kažkaip pasėdo ir prasidėjo mūsų antpuoliai. Vienu metu mūsų, šiaip jau niekad neatakuojantis, o labiau griaunantis, krašto gynėjas Rolas kraštu buvo išvestas į pasimatymą su varžovų vartininku ir iš keliolikos metrų puikiai pramušė į artimą devyniukę. Šitoje vietoje varžovai matyt ir palūžo. Mes dar kelis kartus pavojingai atakavome, nesėkmingai mušėme 11 m ir paskutinę minutę varžovų vartininkui palikus vartus ir praradus kamuolį, man pavyko iš kokių 30-40 m nukreipti kamuolį į vartus. Kovinga pergalė, pakėlusi nuotaiką visai komandai po ne tokio sėkmingo praeito savaitgalio.“

„Kūrė Olandai, o mušė varžovai“, - toks pagrindinis Olandų Facebook paskyros šio susitikimo vertinimas.

O plačiau jį pasiskaityti galite čia:

Viesulas-2 – Nemenčinė Hegvita 0:5

Ozo Tapyrams po mačo buvo puiki proga pasilikti BFA arenoje ir pažiūrėti, kaip žaidžia jų pagrindinis konkurentas kovoje dėl sidabro – Nemenčinė. Na bent tiems, kurie to minėto oro trūkumo nebijojo.

O Nemenčinė visiškai nebuvo nusiteikusi džiuginti nei Tapyrų, nei tiesioginio savo varžovo Viesulo-2. Ypač – antrą kėlinį. Per kurį ji Viesului surideno 4 įvarčius o bendrai laimėjo rungtynes 5:0.

Pakako rungtynėse ir kortelių. Geltonų. Nors Viesulo-2 atstovas Raimondas Kundra įsitikinęs, kad ir raudonų būti privalėjo.

Kaip supratau iš jo pasakojimo, rungtynės nebuvo pačios ramiausios ir komandos netryško viena kitai draugystės proveržiais.

Bet štai kodėl pikčiausią iš varžovų Raimondas pavadino bestuburiu, nežinau. Ai, bet patys skaitykit, ką jis parašė: „Per pastarą susitikimą Nemenčinė išplėšė pergalę 92-ą minutę. Šį kartą nestipriausios sudėties pradėję rungtynes jau 3-ią minutę gaunam įvartį – pradžia nekokia, bet susikaupę pirmą kėlinį užbaigiam 0:1.

Antrame kėlinyje prasideda aistrų, įvarčių ir geltonų kortelių šou. Per 12 minučių prasileidžiame dar 3 įvarčius ir atrodo, kad tai jau pabaiga. Bet 79 gauname penktą golą.

Per varžybas buvo parodytos 7 geltonos kortelės: 4 Nemenčinei ir 3 mums. Nemenčinės žaidėjui Nr. 15 (Markas Bogdevičius) turėjo būti jau pirmame kėlinyje parodyta raudona kortelė. Tokio bestuburio negalima leisti į rungtynes – buvo tiesiogiai grasinta susidorojimu ne vienam viesuliečiui, tyčia atakuota į kojas traumuojant ne vieną žaidėją . Ar tai normalu? Norėčiau atkreipti Drausmės komiteto dėmesį dėl tokio Nemenčinės žaidėjo elgesio.

Vertinant patį žaidimą, galiu pagirti Nemenčinės ekipą – tikrai gražiai judėjo pas juos kamuolys, o mes prieš tai priešnuodžių tiesiog neradom ir rezultatas tai atspindi.

Liko 3 rungtynės ir reikia pergalių.“

Na šioje poroje bent jau nugalėtoją atspėjau. Nors prognozavau rimtesnį Viesulo pasipriešinimą ir rezultatą 0:2.

Pressas – Modulis 3:8

Ilgai šiame mače komandos nelaukė. Jau penktą minutę Sauliui Kaušiniui įmušus įvartį paaiškėjo, kad apžvalgininkas rezultato neatspėjo. Mat prognozavau, kad Pressas pasistengs labai daug dėmesio skirti gynybai ir komandos sužais 0:0. Nė velnio. Užsimanė žurnalistai pažaisti atvirą futbolą...

Ir iš pradžių jis visai pakenčiamai sekėsi, nes jau 12 minutę rezultatą išlygino Presso vartininkas Tautvydas Vencevičius. Taip taip – vartininkas. Realizavo baudinį. Ir užbėgant už akių, pasakysiu, kad mačo metu T. Vencevičius tą ir pakartojo. Sakyčiau, du įmušti įvarčiai – neblogas pasiekimas. Kaip vartininkui.

Bet tiek Presso ir užteko. Po šešių minučių Modulis vėl išsiveržė pirmauti ir daugiau jau sulyginti varžovams šanso nesuteikė. Sužaidė rungtynes aukšta nata, nepaliko jokių klausimų, kas stipresnis, varžovams ir čempioniškai laimėjo 8:3. Ir tai buvo septintoji Pabradės futbolininkų pergalė paeiliui.

S. Kaušinis įmušė hetriką.

„Deja, būtent tas įsitikinimas, kad galim su Moduliu žaisti atvirą futbolą, juos užspausti ir perlaužti, greičiausiai ir tapo triuškinančio pralaimėjimo priežastimi. Bandymai spausti, atakuoti ir kurti vis dažniau virsdavo klaidomis, o varžovai parodė, kad taip pat sugeba greitai bėgti ir aštriai įkirtinėti“, - įvardijo Presso Facebook paskyra bene pagrindinę Presso pralaimėjimo priežastį. Arba antrą po tos, kad iš tiesų Modulis yra stipresnė komanda už bet kurią C diviziono varžovę ir motyvacijos jam nestigo.

Nors į vėlaus vakaro mačą į Fanų stadioną susirinko ne visa. Mat nemaža Modulio dalis – paaugliai moksleiviai, kurie nerado galimybių sugrįžti namo naktį iš pirmadienio į antradienį.

Na gerai, Modulį jau pasveikinom prigyrėm, atidavėm čempionišką pagarbą, o dabar pasiskaitom, ką apie rungtynes rašo Pressas (beje pagarba varžovams jaučiama ir jo reportaže):

Anonsas

Modulis – Reaktyvas

10.10 16.00 Pabradė

Permainingas pirmojo rato rungtynes svečiuose Modulio futbolininkai laimėjo 3:2.

Ir nors Reaktyvo vadovas J. Baužys tikisi, kad jo komandai bus žaisti lengviau, kadangi Moduliui jau nebereikia taškų, aš taip negalvoju. Manau, kad Reaktyvui nėra jokių šansų. Tik ką čempiono vardą užsitikrinę pabradiškiai žais namuose ir aiškiai norės pasirodyti prieš savo žiūrovus. 5:1 šeimininkų naudai.

Nemenčinė Hegvita – Ave.Ko.-2

10.11 16.00 Nemenčinė

Taip pat 2:3 baigėsi ir pirmosios Ave.Ko.-2 ir Nemenčinės rungtynės Kalveliuose.

Dabar Nemenčinei reikia taškų, nes komanda esanti antrojoje vietoje negali galvoti apie vietą žemesnę. Kita vertus, Ave.Ko.-2 pergalingos sezono pabaigos atveju irgi pretenduotų į medalius, todėl aiškiai nebus linkę varžovams atiduot pergalės.

Vis dėl to, manau, nemenčiniškiai ją iškovos. Rezultatu 4:1.

Ozo Tapyrai – Vova Juniors

10.11 16.20 Panerio

Per pirmojo rato rungtynes Tapyrai gavo pavargti su vienais autsaiderių, laimėjo vos 2:1.

Ir nesvarbu, kokią vietą Vova Juniors užimtų, manau, absoliuti dauguma C diviziono komandų pasakytų, kad tai pavojinga ir visada pasiryžusi įkišti joms į ratus pagalį, komanda.

Vis tik Ozo Tapyrai savo straubliais jau, manau, užuodžia medalius. Ir dėl to žūt būt išplėš pergalę. Gal 4:2.

Olandai – Pressas

10.11 17.30 BFA arena

Olandai pažadėjo atkeršyti savo skriaudikams. Vienas tokių – Pressas, laimėjęs pirmojo rato dvikovą 1:0.

Sakykim, aš Olandais patikėjau. Prognozuosiu jų pergalę 1:0.

Trivartis – Viesulas-2

10.11 18.00 Fanų

Nors pirmą ratą Viesulas-2 įveikė Trivartį užtikrintai 4:1, pastarajam, neišnaudojus šanso mače su Vova Juniors, geriausia iš likusių galimybių pagaliau iškovoti pirmą pergalę – dabar.

Nes Ave.Ko.-2 ir Modulis (būsimieji Trivarčio varžovai) svečiuose – tikrai ne geresnis variantas taškų rinkimui.

Todėl turbūt paskutinį kartą pastatysiu ant Trivarčio pergalės – 2:1.