C divizionas: Olandai išvengė įvarčių lietaus ir praleido į viršūnę Granitą Visos

Pirma, ką vertėtų pasakyti apie pirmojo Sekmadienio Futbolo Lygos pirmenybių C diviziono rato priešpaskutinį, aštuntą turą, tai kad po jo čia vėl pasikeitė lyderiai.

Kalifais dviem savaitėms pabuvusius Olandus suspaudė Pressas. Ir taip suspaudė, kad net į jo vartus skirtas 11 m baudinys išsivaduoti iš tų gniaužtų nepadėjo. Tradiciškai įvarčio nepraleidę ir netradiciškai įvarčio neįmušę Olandai tepelnę tašką liko antroje vietoje.

Dar ką būtina pažymėti įžangoje, tai, kad jeigu ne šis Olandų ir Presso mačas, tai įvarčių vidurkis ture būtų buvęs net 7,5. Visos kitos komandos mušė tuos įvarčius ir mušė, o rekordininkai – Pietų IV ir Reaktyvas savo mače pelnę jų 10.

Pietų IV, beje, tą rezultatyvų mačą laimėjo ir dar šiek tiek atsiplėšė nuo žemesnes vietas užimančių komandų, su savimi padidindama ir tarpą tarp trijų lyderių ir kitų.

Euforija – Futboliukas 5:3

Tas tarpas nebūtų padidėjęs, jei Futboliukas, vietoj to, kad pralaimėtų Euforijai, būtų radęs jėgų ją įveikti. Bet jau antrą turą paeiliui futboliukininkai nusileido komandai iš žemesnės, nei jis, vietos.

Na čia – sąlyginai. Euforija žemesnėje vietoje už Futboliuką buvo prieš rungtynes. O štai po jų vietomis susikeitė.

Jau pirmą kėlinį Euforijos vyrukai išsiveržė į priekį 3:1, o per antrą bandė auginti įvarčių skirtumą. Ir buvo rungtynių gale išauginę iki 5:1. Tik po to ar tai patys atsipalaidavo, ar varžovai pavėluotai užsikūrė ir Futboliukas du įvarčius atlošė.

Beje, anonsuodamas turą, atspėjau šio mačo nugalėtoją. Prognozavau rezultatyvias rungtynes ir 3:2 Euforijos naudai, bet realybė net trimis įvarčiais aplenkė prognozes.

Vėtra – Granitas-3 1:4

Granitas-3 iškovojo eilinę pergalę. Na ne visai eilinę, o iškėlusią jį į turnyro lentelės viršukalnę, bet gana solidžiu rezultatu 4:1.

Tačiau nežiūrint į skaičius, Naujosios Vilnios komandos atstovas Robertas Urbanavičius tikino, kad kova buvo netikėtai rimta: „Trumpai noriu pasakyti , kad neįsivaizduoju kodėl Vėtra yra paskutinėje vietoje.

Tikrai gera ir gan jauna komanda.

Ar gal čia prieš mus taip surinko komandėlę, nežinau. Nors ir laimėjom, bet pergalė tikrai buvo labai sunki.“

Pirmą kėlinį šeimininkams pavyko Granitui nenusileisti nė per nago juodymą – 1:1. Sugebėjo svečiai rūdiškiečius palaužti tik po pertraukos. Ir tik jau įmušę ketvirtą įvartį nusiramino ir pajuto pergalę.

4:1 prognozėje, 4:1 realybėje. Bingo.

Pietų IV – Reaktyvas 6:4

Nors iš rezultato gali pasirodyti, kad aikštėje galėjo vykti atkakli kova, taip nebuvo. Pirmas kėlinys buvo bene geriausiai Pietų IV nusisekęs kėlinys šių metų pirmenybėse, įvarčiai į Reaktyvo vartus skriejo laisvai ir be didesnio vargo. Pietų IV kėlinį laimėjo 5:1.

Tiea, to vargo gal ir buvo, bet daugiau jo Žalgirio fanams sukėlė karštas oras, o ne varžovai.

Matyt dėl to karščio antrą kėlinį laiminčios komandos veiksmuose jautėsi tingėsys, o be to gavo šansą  pasireikšti visas tuntas atsarginių žaidėjų. Reikštis jiems sekėsi ne taip puikiai, kaip pagrindiniams, Reaktyvas įmušė ir pajuto, kad žaisti tai jiems visai einasi.

Tada buvo vienas kitą padrąsinančių reaktyvininkų šūksnių: „Laimim bent antrą kėlinį!” ir ta komanda užsivedė.

Jei futbolas tęstųsi kokį 100 minučių, o komandos būtų žaidę ir toliau taip pat, galbūt Reaktyvas ir išlyginęs būtų. Šiuo atveju jis gavo tenkintis tik gerokai sušvelninęs skirtumą.

Pietų IV gretose Mindaugas Kasperūnas įmušė Hattricką.

Prognozėje atspėjau ne tik nugalėtoją, bet ir įvarčių skirtumą. Aišku, tas 2:0 atrodo labai juokingai, kai rungtynės baigiasi 6:4...

Olandai – Pressas 0:0

O apie tas Olandus sustabdžiusias rungtynes pasakoja Presso atstovas spaudai Evaldas Gelumbauskas: „Sekmadienį SFL 8 turas nubloškė Pressą į senokai nematytą LEU stadioną. Ir suteikė progą atnaujinti pažintį su taip pat senokai (net nuo 2015 metų) nematytais Olandais. Tais pačiais, kurie 2018-ais C divizione per 7 rungtynes surinko 16 taškų, nieko niekam nepralaimėjo, praleido vos 2 įvarčius ir nugalėjo Granitas-3 žvėriukus!

Dauguma 2018-iesiems skirtų teiginių liko galioti ir po rungtynių su Pressu. Olandai divizione niekam nepralaimėjo, surinko 17 taškų, praleido tik 2 įvarčius ir vieninteliai šį sezoną nuveikė trečią Granitą. Tačiau Presso nuveikti oranžiniai nesugebėjo. Galutiniame rezultate ant menamos LEU futbolo arenos švieslentės puikavosi apskritaveidžiai nuliai. Savaime nulinės lygiosios su lyderiais – lyg ir nieko blogo. Kita vertus, po smagios sezono pradžios Pressas nelaimi jau penktą kartą iš eilės. Nors šį kartą galima pasiguosti bent tuo, kad pirmą kartą 2018 metais Pressas neprasileido įvarčio.

Kadangi kokį šeštą kart iš eilės įvarčio neprasileido ir Olandai, galima drąsiai konstatuoti, kad sekmadienį LEU arenoje gynyba buvo geresnė už puolimą. Pressas per visas rungtynes sugebėjo atsižymėti 5-6 tolimais ir nelabai pavojingais smūgiais. Jei ne kelios rungtynių arbitro K.Duchnovičiaus klaidos fiksuojant (o tiksliau – nefiksuojant) nuošales, Olandai taip pat būtų palikę be progų. Bet pirmame kėlinyje nepastebėta nuošalė virto labai originaliu pendeliu, o antrame – nenusisekusiu Deimanto Četrausko smūgiu į vartus. Abiem  atvejais Olandai nieko nepešė, nes Presso vartuose į turnė su nacionaline rinktine išvykusį Pirmininką laikinai pakeitęs Kybartų „Sveikatos” auklėtinis Audrius P. sužaidė be klaidų. Pendeliuką patraukė, visus smūgius susirinko, ko nesusirinko – nupūtė žvilgsniu į šoną. Presso debiutantas gražiai vadovavo gynybai, nepyko ant arbitro net tada, kai anas buvo smarkiai neteisus ir pademonstravęs profesionalų požiūrį į mėgėjišką futbolo nusipelnė po rungtynių putojančio gėrimo.

Kalbant atvirai, putojančių gėrimų nusipelnė visas Pressas. Nacionalinės rinktinės reikmėms paskyrę bent 4 nominalius komandos lyderius, presininkai aikštėje atidirbo ir už save, ir už tuos kurie jūroje. Bėgo, lipo, kirto, griuvo, kėlėsi. Ir vėl nuo pradžių. Ir taip kokias 85 minutes. Pabaigoje tam tikra prasme išryškėjo geresnis Presso fizinis pasirengimas (juokaujame), arba tiesiog ilgesnio atsarginių suolelio faktorius. Baigiantis rungtynėms Pressas turėjo kelias beveik galimybes suregzti atakas paskutiname aikštės trečdalyje, tačiau lemiamo smūgio (ar perdavimo) taip ir neišspaudė. Ir net tas pats paskutinis kampinis, po kurio, kaip sakė teisėjas – basta ir švilpukas, nepasiekė adresatų, nes nuskriejo tik iki pirmo Olandų gynėjo.

Po rungtynių išrinkinėdami gimtadieninį Aurimo T. Kvadratą visgi radome progą pasidžiaugti faktu, jog pirmą kartą naujos LFF dovanotos aprangos ant Presso nepralaimėjo. Ir nors nūnai esame tik 7-i, bet pagal prarastus taškus vis dar galime būti 4-i. Kad taip ir būtume, tereikia laimėti birželio 18 prieš Pietų IV, o birželio 24 – Rūdiškėse prieš Vėtrą. Elementaru, ane?

„Nepatrauks taškų Pressas iš lyderių“, - rašiau aš anonse ir skyriau žurnalistams pralaimėjimą 0:1. Patraukė.

Pilk – Skaidiškės 4:3

O šio mačo laimėtojo neatspėjau. Nes spėjau, kad laimėtojo jame nebus. Vis tik Pilk pasitempė ir laimėjo antrą pergalę paeiliui.

Kova šiose rungtynėse vyko atkakli ir arši. Komandos per ją susirinko po tris geltonas ir vieną raudoną korteles.

Na bet pasiskaitykim, ką apie susitikimą rašo Pilk komandos vadovas Vygantas Šepetis: „Pirmas ratas eina į pabaigą bet Pilkus vis dar kamuoja chroniška susirinkimo problema. Išskyrus inauguracines rungtynes C divizione su Olandais visais atvejais vertėmis vos su pora keitimų. Rungtynės su Skaidiškėmis nebuvo išimtis. Matyt todėl nuo pat pirmų minučių pradėjome "taupytis" ir jau 3 min gavome spyrį į užpakalį – 0:1. O dar centro žaidėjo trauma kuri jį išvedė bent 2 savaitėms iš rikiuotės... Taigi, tolimesnis mačo scenarijus nieko gero nežadėjo. Varžovas, tai pajutęs, pradėjo mus gan aktyviai spausti po visą aikštę. Laimė, kad varžovai matomai ir patys neįvertino savo jėgų todėl nuo kokios 20minutės žaidimas visiškai išsilygino. O kai pavyko pelnyti išlyginamąjį įvartį  viskas stojo į savo vėžes. Taigi, rungtynės klostėsi taip, kaip ir žaidžiama, kai susitinka vienas kitą gerai pažystantys ir mažai besikeičiantys priešininkai. Daug kovos, daug emocijų, daug apeliacijų į teisėją  ir ....kortelių bei įvarčių.

Iš tiesų antras kėlinys gavosi labai intensyvus. Po eilinio Irmanto šou gavome teisę į 11 m , ką sėkmingai išpildė pats nukentėjusysis. Deja, persvara laikėsi lygiai vieną ataką arba tiksliau – 30 sekundžių. Paskui sekė ne ką mažiau įspūdingas kortelių šou... Ir nuostabus finišas su dar vienu 11 m , bei trimis įvarčiais... Tad kovinga ir pelnyta PILk'ų pergalė 4:3.

Pirmas ratas dar nesibaigė bet vaizdas jau ryškėja. Esame ten kur ir norėtume bei planavome - viduriuke. Aišku, tame viduriuke labai jau ankšta, taigi vienas kitas pralaimėjimas gali blokšti žemyn.  Tad laukia pirmo rato pabaigtuvės su dar vienu puikiai pažystamu varžovu - Euforija. Nebus lengva, bet komanda tiki savo galimybėmis, ir svarbu kad gerai susirinktume!“

Anonsas

Euforija – Pilk

06.17 14.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Pilkai – aiškiai neparankūs varžovai Euforijai. Iš 9-erių tarpusavyje žaistų rungtynių, jie yra laimėję 7-nerias. Po kartą pralošę ir sužaidę lygiomis.

Pilkams atstovauti negalės saugas Denisas Savrackis, per mačą su Skaidiškėmis užsidirbęs raudoną kortelę.

Prognozė: Kaip ten bebūtų, abi komandos turėtų būti emociniame pakilime po pergalių dvejose pastarosiose jų rungtynėse. Vis dėl to Euforiją aš vertinčiau, kaip kiek stipresnę šiam momentui. Spėsiu jos pergalę 3:2.

Reaktyvas – Vėtra

06.17 17.00 Dilgynė

Tarpusavio mačuose Reaktyvas iškovojo keturias pergales, Vėtra – vieną.

Prognozė: Spėsiu, kad per šią autsaiderių dvikovą Reaktyvas iškovos pirmąją šių metų pergalę – 2:1.

Granitas-3 – Futboliukas

06.17 18.00 Naujosios Vilnios Naujasis

Komandos oficialiame mače susitiks pirmą kartą.

Prognozė: Futboliukas šiemet – lyderių siaubas. Su Olandais jis sužaidė lygiąsias, o Pietų IV apskritai sutriuškino. Ar galės jis pasipriešinti Granitui po dviejų paeiliui patirtų pralaimėjimų ir dėl to esant nelabai kokios nuotaikos? Tikiuosi - galės. Spėjimas – 0:0.

Skaidiškės – Olandai

06.17 19.00 Rudaminos Žolės Riedulio

Šių komandų tarpusavio mačuose Olandai yra iškovoję dvi pergales, Skaidiškės – vieną.

Skaidiškių saugas Janas Kolesnikas negalės žaisti dėl diskvalifikacijos.

Prognozė: Namanau, kad Olandai klups antrą kartą paeiliui. Spėsiu jų pergalę 3:1.

Pressas – Pietų IV

06.18 21.30 Fanų

Pietų IV Pressui turėtų būti kažkas panašaus į siaubą baubą. Keturi tarpusavio mačai – keturios Pietų IV pergalės. Dažniausiai – atkaklioje kovoje, kur Pressas, atrodydavo, lyg ir turįs šansų laimėti.

Prognozė: Spėju, kad Pietų IV dar kartą patvirtins, kad Pressas jai – vienas mėgstamiausių varžovų. 4:1 Žalgirio fanų naudai.