C divizionas: Olandai nukarūnavo lyderius Visos

Pralaimėjus Kalvelių Ave.Ko.-2 ir Reaktyvui bei sužaidus lygiosiomis Pressui, Sekmadienio Futbolo Lygos C divizione neliko komandų, kurios per tris turus nebūtų praradusios taškų.

O į lyderius iškilo Olandų ir Ozo Tapyrų komandos, per trečiąjį turą varžovus įveikusios sausai.

Per penkerias trečiojo turo rungtynes viso buvo įmušti 28 įvarčiai. Arba net 5,6 per vieną mačą.

Tiesa, tą turo rezultatyvumą gerokai užkėlė Reaktyvo ir Nemenčinės Hegvitos susitikimas, per kurį buvo įmušta net 12 įvarčių.

Bet pradėkime viską – nuo pradžių. Tai yra – nuo Vovos dublerių viešnagės Pabradėje.

Modulis – Vova Juniors 5:2

O viešnagė Vova Juniors prasidėjo ne kaip. Jau 4 minutę Modulis išsiveržė į priekį.

Ir toliau šeimininkai turėjo pranašumą ir gal dvigubai daugiau rimtų progų nei svečiai. 8 minutę rezultatas tapo 2:0.

Vovai sušvelninti rezultatą prireikė šiek tiek daugiau laiko. Užtat įvartis buvo įspūdingas. Gal ne tiek pats įvartis, kiek svečių puolėjo sprintas paskui kamuolį, aplenkiant prieš tai kur kas arčiau kamuolio buvusį varžovų gynėją ir išsiveržiant prieš vieną jų vartininką.

Bet tuoj pat šeimininkai vėl atstatė dviejų įvarčių skirtumą.

Dar kartą voviniai rezultatą sušvelnino jau sužaidus trečdalį antrojo kėlinio, bet istorija pasikartojo – po dviejų minučių Modulis vėl sušvelnino rezultatą prieš tai per tą pačią sėkmingą ataką du kartus pataikęs į skersinį.

Veikiausiai tai palaužė Vovos dublerius ir realiai užbaigė rungtynių intrigą.

Tad anonse prognozuojant apžvalgininkui pavyko atspėti laimėtoją. Bet tik tiek. Prognozuotas rezultatas 2:0 visai nepanašus į tikrąjį – 5:2.

Na o čia – Vovos klubo pagaminta rungtynių santrauka:

Reaktyvas – Nemenčinė Hegvita 2:10

Tiesą sakant, žiūrint į tai, kaip klostėsi įvykiai, šios rungtynės sunkiai suvokiamos.

Jau 3-ią minutę Reaktyvas išsiveržė į priekį, 9-ą padidino rezultatą. Ir po to sugebėjo praleisti 10 įvarčių...

Ai, tegu visą tai paaiškina Reaktyvo komandos vadovas Justinas Baužys. Juolab, kad atsiuntė jis mums tikrai nemažai medžiagos: „Niekas nesitikėjo, kad bus taip karšta aikštėje, todėl prie ežero nepatraukė. Susirinko normali sudėtis ir pakankamas galvų kiekis. Gal norėjosi gynėjų amžiaus vidurkio jaunesnio, nes jaunimas (čia daugmaž 25-27 metai), kaip susitarę, rungtynėse nepasirodė. Sveikiname mūsų vartininką Vytautą Stanelį su vestuvėmis, linkime meilės, vienybės ir laisvalaikio futbolui. Viską, kas buvo šiose rungtynėse ir kas dar tik bus, visą medaus mėnesį FK Reaktyvo vartuose kalta bus tik vienintelė jo išrinktoji. Dėkingi etatiniams jo pavaduotojams už pasiaukojimą ir katorgą vartuose, bet jie didvyriškai viską traukė kojomis, žaidėjams rankų juk nereikia.

Antras klausimas - ypač sudėtingas. Juk žinojome, kad žaisime su dar pernai III lygoje žaidusia komanda, žinojome, kad ten yra ir veteranų, kurie dar moka žaisti, ir jaunimo, kurie gali bėgti. Vienintelė silpnesnė vieta buvo per jaunas ir dar patirties neturintis varžovų vartininkas. Tai kaip ir nieko netikėto, kad pirmausime 2:0, paskui gausime raudoną, praleisime 6 įvarčius galva ir viską pabaigsime su 10. Įtariu, kad 6 įvarčiai galva yra naujas Reaktyvo rekordas, bet oficialios statistikos nėra. Žaidimas galva kampiniuose ir skersuose jau daug metų yra labai silpna vieta mūsų komandoje, bet taisyti nėra kaip.

O prasidėjo viskas puikiai: dvi kontratakos ir mūsų 16-metis jaunuolis, gadinantis komandos amžiaus vidurkį, pabėga į kontrataką ir įmuša įvartį, atlieka rezultatyvų perdavimą kitoje kontratakoje ir viskas puikiai - 2:0. Jų atakos pavojingos, bet galvojau – atlaikysime. Ir tada skersas ar kampinis ir gaunam įvartį iš kelių metrų, dar po kelių minučių - ataka ir smūgis iš daugmaž 12 metrų į tuščius vartus. Mūsų gynėjas ištraukia jį rankomis. Pelnyta raudona kortelė, paguoda tik tokia, kad Dariui tai pirmas sezonas 11x11 formate ir profesionaliame mėgėjiškame futbole. Likusias 76 min. jau kankinomės

Atsilaikėme iki 45 min. lygiomis 2:2. Ir tik prasidėjus antram kėliniui - puiki kontrataka, ir nevykęs puolėjo smūgis praktiškai akistatoje tik su vartininku per 15 cm nuo štangos. Praktiškai kitoje atakoje gauname įvartį - 2:3. Legendinė frazė: neįmuši tu - įmuša tau. Ir tada po truputį visiems dingo motyvacija, ypač kai pradėjo kristi įvarčiai galvomis po skersų ir kampinių. Esant rezultatui 2:5 ar kažkiek panašiai jau atsipalaidavome, bandėme žaisti ir spausti varžovus, tai praleidome dar porą.

Pergalės, kai ir neplanavau iš anksto, tai nieko baisaus ir neįvyko. Savaitgalis buvo įdomus ir bus dabar daug vietos pokalbiams, traukimo per dantį ir šypsenų.

Bet viskas normaliai, laukiame grįžtančio vartininko, pajėgių varžovų ir tikimės, kad be raudonų kortelių.“

Aš pridėsiu, kad tris įvarčius į Reaktyvo vartus pasiuntė Jaroslavas Vasiutinas.

O prognozavau anonse Nemenčinės Hegvitos pergalę 2:0.

Viesulas-2 – Ozo Tapyrai 0:4

Ozo Tapyrai abu kėlinius įmušė po du įvarčius į antro Viesulo vartus ir be klausimų įrodė esantys stipresni nei varžovai.

Tad mano spėjimas – lygiosios 2:2 buvo visai niekam tikęs.

Pažymėtina dar, kad susitikimas vyko dengtoje BFA maniežo aikštėje.

„Birželio 28 sekmadienis. Visi patenkinti ir pozityvūs renkamės i BFA "sauną". Atsižvelgiant į itin karštą salės atmosferą, Viesulo-2 komanda, galima sakyti, gausi. Pasikeitimų yra, nuotaika gera, trūksta tik pergalės, – rašo Viesulo-2 futbolininkas Tomas Žigaras. - Rungtynių pradžia, pirmosios minutės: parodome charakterį keletu atakų. Tačiau 19 min. varžovai nukautuoja gynėją ir įskrieja pirmas įvartis Viesulo-2 nenaudai.

Sekantis įvartis į Viesulo-2 vartus krito 31 min. Oro trūkumas, tačiau bandom atsitiesti. Bet nerezultatyviai (vis virš vartų). Pirmas kėlinys, taip ir baigiasi – 2:0 varžovų naudai.

Po poilsio lyg ir atsigaunam, antras kvėpavimas, bet... Varžovai 75 min. pratrina vartininko pirštines ir rezultatas – 0:3.. Pyktis, emocijos veržiasi bet ne ta linkme, kur turėtų. Už tai užsitarnaujame 4 įvartį.

Reziumuojant, trūko tvirtumo kovojant dėl kamuolio, trūko ugnies ir noro laimėt, trūko tvirto palaikymo, bet ne moralizavimo aikštėje (kurio džiugu - vis mažėja). Mes galime išspausti iš savęs daugiau syvo, nes tai ką dabar rodome - tai savęs negerbimas.

Taip, vienas nepabėga, bet yra komanda, kur kitas pamatęs nestovėtų ir iš tolo ir nežiūrėtų kaip tu nepasivysi O atoveiksmiui moralo šutinys lengviausias po klaidų...

Mes esam Viesulo komanda, kuria aš didžiuojuosi ir mes galime žaisti žaidimą, jei tik padėsime vienas kitam, nes tai ir yra komanda!

Ačiū Ozo Tapyrams už žaidimą.“

Karolis Tretjakas (Ozo Tapyrai): „Pirmosiomis minutėmis iš šono atrodė, kad varžovai turėjo įmušti įvartį, o gal netgi du. Atrodė, kad mūsų gynėjų linija pakilusi per aukštai ir varžovai sugebėjo keliais užmetimais iššokti prieš vieną mūsų vartininką. Vartininkas kartą patraukė, kitą kartą kamuolys praskriejo šalia virpsto. Bet po to atsitiesėm, įmušėm įvartį, neužilgo sekė antras ir nors varžovai ir atliko keletą smūgių, bet šiaip žaidimas buvo mūsų. Tas rezultatas galbūt šiek tiek per didelis, bet pergalė yra visiškai dėsninga.“

Olandai - Ave.Ko.-2 3:0

Nekeliantis abejonių ir Olandų rezultatas. Tiesa, jiems teko nukarūnuoti tuometinius C diviziono lyderius Ave.Ko.-2.

Ir tai nebuvo taip paprasta, kaip Tapyrams nugalėti Viesulą-2. Bent jau pirmas kėlinys šiame mače visai nebylojo Olandų naudai ir baigėsi lygiosiomis 0:0.

Užtat vos prasidėjus antrajam, Olandai išsiveržė į priekį. Gerokai vėliau jie pakėlė persvarą iki 3:0 ir pirmą kartą šiemet Ave.Ko.-2 teko eiti iš aikštės nukabinus nosis.

Apžvalgininko prognozėje šiam mačui buvo skirtas rezultatas 4:4.

Olandų komandos atstovas Paulius Anuškevičius: „Smagus vaizdas diviziono lentelėje, niekada nematėme tokio... Šį sezoną susirenkame gan gausiai, tad tai džiugina, ir leidžia siekti pergalių. Labai džiaugiamės didesniu vartininkų pasirinkimu ir sausais vartais dvejas rungtybnes iš eilės.“

Pressas – Trivartis 1:1

Ir čia neatspėjau. Nes prognozavau Pressui pergalę 2:1.

O komandos apsikeitė po įvartį kas kėlinį. Pirmą įmušė Trivartis. Antrą – Pressas išlygino.

Pats gal nepasakosiu apie rungtynes, nes nu nepapasakosi juk geriau nei profesionalūs žurnalistai apie save... Taigi – socialinio tinklo Facebook Presso komandos paskyra: „Gaivų pirmadienio vakarą Fanų aikštyne įvyko pirmasis – istorinis Presso ir Trivarčio komandų susitikimas. Trivartininkai dar prieš rungtynes pasižymėjo puikiu video anonsu, o presininkai jiems už tai atsilygino draugiškumo dovanomis tiek prie savų, tiek prie svetimų vartų. Iš to gavosi draugiškos lygiosios 1:1. Gal Trivarčiui šis rezultatas ir buvo tinkamas, bet Presso vyrams didelio džiugesio nesukėlė.

Tiesa, po pirmo kėlinio pagrindo džiugesiui nebuvo apskritai. Ne tai kad didesniam ar mažesniam. Jokiam. Rungtynes Pressas pradėjo su startiniu vienuoliktuku (Vencius, Ąžuolas, Albertas, Domas, Kęstas, viduryje – Andris, Laimis ir Aurimas, kraštuose – Edvinas ir Martynas, o puolime – Duskas) ir trimis rezervistais (Eimantas, Raimis ir Jocius). Ant suolo žibėjo šoninius ir vidinius raiščius persitempęs Romanas ir tėtį prižiūrėjęs Justas, vėliau prisijungė Vitalis ir Ervinas. Ju pasijungimas buvo svarbus, bet aišku, ne toks svarbus, kaip kad Bagdono (ant pirmo vidurio) ir Baubonio (ant antro pradžios). Ir jei Mariui ant savo liaunų pečių ištempti komandos iš klaidų liūno nepavyko, tai Rimukas aikštėje įvedė tvarką ir kardinaliai perkeitė rungtynių veidą.

O tad veidas buvo nekažką. Labiau fiziomordija, nei veidas. Pasak Romano Buršteino, nors rungtynes Pressas pradėjo su kamuoliu ir gan ramiai jį kontroliavo, bet kažkuriuo momentu prasidėjo nepaaiškinami dalykai – presininkai savo aikštės pusėje vieną po kito dalino kamuolius varžovams ir stebėjo, kaip šie smagiai atakuoja ir muša įvarčius. Vieną įvartį atšaukė teisėjas, kitą patraukė Vencius, trečias pro šalį, o va ketvirtas ėmė ir suspurdėjo Presso tinkluose. Ir visi epizodai – po vaikiškų klaidų, netikslių perdavimų ir atsikirtimų prie savo baudos aikštelės. Esant neigiamam rezultatui į aikštę pagaliau žengė Bagdonas ir jau pirmu energingu veiksmu prarado kamuolį, o antru – užsidirbo geltoną. Bet komandinio žaidimo piešinys dėl to nei kiek nepasikeitė.

Po įvarčio Trivartis atsitraukė prie savo vartų, apsikasė ir savo apkasuose liko iki pat finalinio švilpuko. Pirmame kėlinyje pramušti masyvių gynybinių įtvirtinimų Pressui nepavyko, o ir progų ten faktiškai nebuvo. Gal tik Laimis rimčiau patikrino varžovų vartininką tolimu smūgiu. Bet anas truktelėjo. O antrame parodė, kad tas truktelėjimas nebuvo atsitiktinis.

Petrauka Presso vyrams praėjo labai nemalonioje atmosferoje. Tautvydas Vencevičius paprašė žodžio, o jį gavęs – išsakė viską, ką buvo sukaupę širdyje per pirmas 45 minutes. Pirmininko monologas buvo kietas, skaudus, bet teisingas. Tiesa, nežinia, ar to būtų užtekę, bet ant aukščiausios gaidos prie atsarginių suolelio apsireiškė Rimukas. Su apranga, futbolininko bateliais ir dirigento lazdele.

Anot jau minėto Romano, antrame kėlinyje įvykusi Presso transformacija buvo stačiai neįtikėtina. „Gal net geriausias kėlinys EVER“, – konstatavo gerb. Egzpertas. Liudininkai tikina, kad kamuolio kontrolė siekė 90 proc. atžymą, žaidimas buvo sklandus ir darnus, keitimai – laiku ir vietoje, o progos radosi viena po kitos. Nepamaišė ir kietesnis bei piktesnis žaidimas atimant kamuolį, šios toks fizinis kontaktas ir komandinis spaudimas. Visgi ilgą laiką žaidybinis dominavimas ant rezultato neatsispindėjo. Kaip jau įprasta, trūko užbaigimo, kampai ir baudos smūgiai taip pat nežavėjo išpildymu, bet dar didesne problema tapo Trivarčio vartininkas. Jis neįtikėtinai atrėmė Bagdono smūgį iš kelių metrų, ištraukė Aurimo siuntinį iš viršutinio vartų kampo, nepraleido ir kitų kamuolių.

Tačiau 75 min. savo žodį tarė Rimas. Po perdavimo nuo kampinio gairelės Presso atakų organizatorius aplenkė visus varžovus ir tiksliu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į artimą apatinį kampą. Trivarčio vartininkas pirmą kartą ištraukė kamuolį iš savo vartų tinklo. Pressui atrodė, kad tikrai ne paskutinį, nes žaidybinė persvara buvo daugiau nei akivaizdi. Tačiau nepaisant visų pastangų, noro ir užsidegimo – daugiau įvarčių nebuvo pastebėta. Paskutinėje atakoje Albertas dar galva pavojingai stuktelėjo kamuoliui, bet pastarasis prašvilpė greta virpsto.

Arbitro finalinis švilpukas užfiksavo lygiąsias. Lyg ir neblogai, bet Pressas nesidžiaugė. Gurkšnodami Laimio patiektą kvadratą presininkai mintimis vis grįždavo prie savo neišnaudotų progų, ar varžovams dovanotų galimybių. Tiesa, tų galimybių buvo tik pirmame kėlinyje, nes antrame Trivartis retais atvejais kirsdavo vidurio liniją, visomis pajėgomis atsitraukęs į gynybines pozicijas.

„Matę rungtynes ir jose dalyvavę dar ilgai stebėsis, kaip Pressui pavyko nelaimėti? Ypač po tokio galingo antro kėlinio, kai mes varžovus spaudėme po visą aikštelę, jie tik atsispardė, o mes nuolat atakavome, turėjome bent 6-7 mirtinas progas... o rezultatas 1:1. Neįtikėtina, bet tuo futbolas ir nuostabus“, – pastebėjo Presso komandos vadovas Martynas Juocevičius.“

Trivarčio komandos vadovas Audrius Rekašius buvo daug lakoniškesnis: „Labai neįprastu laiku (pirmadienį 21:30) visgi pavyko padoriai susirinkt, turėjom net 5 keitimus! Pirmame kėlinyje dar ir kamuolį palaikydavom, ir gynyboj drausmingai atidirbom. Po gražaus reido kraštu įridenom įvartį. Poilsio minutes pasitikom savim patenkinti. Per pertrauką Pressas sulaukė pastiprinimo aikštės vidury ir perėmė rungtynių vadelės į savo rankas, kojas ir liežuvius. Spaudė, spaudė ir pasiekė išlyginamąjį įvartį. Rungtynės (antras kėlinys ypač) buvo įtemptos ir nervingos. Daug kalbų, daug pykčio. Galiausiai komandos išsiskyrė draugiškai pasidalinusios po 3 geltonas ir po 1 įvartį.“

Anonsas

Viesulas-2 – Pressas

07.05 19.30 BFA arena

Pressas – aiškiai, ne pati maloniausia komanda Viesului-2. Nėra Viesulo dubleriai prieš žurnalistus laimėję. Pressas tarpusavio rungtynėse triumfavo tris kartus, o dar du mačai baigėsi lygiosiomis.

Spėsiu trečias šių komandų lygiąsias. Tebūnie – 2:2.

Ozo Tapyrai – Ave.Ko.-2

07.06 17.40 Panerio

Ozo Tapyrai su Ave.Ko dubleriais žais pirmą kartą.

Šiame mače bandysiu pasikliauti psichologiniais motyvais. Tapyrų nuotaikos šiuo metu turėtų būti kur kas geresnės, nei jų varžovų. Todėl spėsiu straubliuočių pergalę 2:1.

Nemenčinė Hegvita – Vova Juniors

07.06 19.00 Nemenčinė

Nemenčinės komanda su Vovos dubleriais nėra susitikusi.

Po tokios pergalės prieš Reaktyvą būtų keista, jei Nemenčinė namie paslystų mače su Vova Juniors. 6:0 šeimininkų naudai.

Olandai – Modulis

07.06 19.30 Panerio

Pernai Olandai laimėjo dvikovą prieš pabradiškius

Manau, ir dabar galima laukti kažko panašaus. Kad ir rezultato 6:2 Olandų naudai.

Reaktyvas – Trivartis

07.07 19.00 Dilgynė

Keisčiausia kad daug kartų besigrūmusios viena su kita žiemos turnyre komandos nė karta nėra susitikusios tarpusavyje oficialiame 11 prieš 11 mače.

Reabilituotis po pralaimėjimo 2:10 geriausia žaidžiant su kuo silpnesniais varžovais. Kad ir tokiais, kaip Trivartis – šiuo Reaktyvui lyg ir nuskilo. Spėsiu jo pergalę – 2:1.