C divizionas: Olandų nuopuoliu pasinaudojo žaliai balti Visos

Pirmasis ratas Sekmadienio Futbolo Lygos pirmenybių A divizione finišavo.

Na gerai, gerai, ne galutinai finišavo. Dar liko dvejos rungtynės. Na bet ką jos gali pakeisti pirmojo rato galutinėje turnyro lentelėje? Viršuje – nieko, tik kad Granitas-3 gali toliau atsiplėšti nuo persekiotojų. Apačioj Vėtra gali pavyti Reaktyvą. Arba Reaktyvas gali pavyti Pressą. Arba Pressas šoktelti iš aštuntosios vietos į penktą.

O šiaip tendencijas jau galima įžvelgti. Tos tendencijos tokios, kad jeigu per tarpratį niekas nepasikeis, dėl pirmų trijų vietų ir toliau aiškinsis Granitas-3, Pietų IV ir Olandai. Na o kad jau aš vis labai ką nors pridėti prie šios trijulės, tai nusmukus Futboliukui, dar sakau – galbūt į jų ginčą įsiterps Euforija.

Tos pirmaujančios komandos nėra gerokai stipresnės už likusias (gal išskyrus Granitą-3), tiesiog stabilesnės.

Nors sunkoka taip girti jas už stabilumą, kai Olandai per aprašomąjį turą pralaimėjo Skaidiškėms ir nusirito iš antros į trečią poziciją...

Na o toliau, už to ketverto – velnias koją nusilauš. Ten dar bet kam gali bet kaip paeit ir antrame rate visiškai viskas apsiverst.

 Na o paskutiniame ture įmušta nemažai – 21 įvartis, dauguma mačų baigėsi įtikinama laimėjusios komandos persvara ir užfiksuota viena labai netikėta baigtis. Kurią jau minėjau.

Euforija – Pilk 5:0

Prognozuodamas šio mačo rezultatą anonse atspėjau tik laimėtoją. Neatspėjau to, kad tas laimėtojas laimės labai įtikinamai, o ne 3:2. Ir net komandų nuotaikų neatspėjau. Bent jau Pilkų, teigdamas, kad abi ekipos bus psichologiniame pakilime.

Kai būni psichologiniame pakilime startinio vienuoliktuko vos vos krapštyti neprisieina.

Na čia aš pamoralizavau sau pačiam, o apie mačą mums pasakoja Pilk komandos vadovas Vygantas Šepetis: „Visgi pirmas ratas komandai klostėsi labai permainingai ir sudėtingai, manome kad lemiamą įtaką taškų rinkimui turėjo būtent susirinkimas. Sekmadienis 14 val., termometro stulpelis rodo 28 laipsnius, ant dirbtinės dangos dar matomai +kokie 5 laipsniai, o pas Pilkus "mūšin eina vieni seniai". Panašu, kad vienintelė likusi motyvacija - vieno iš įkūrėjų apvalus 50-ies jubiliejus ir šalia pūpsantis šaltkrepšis su apynių gėrimu. Taigi tokiomis nuotaikomis vos ne vos susikrapštome startinį vienuoliktuką ir visai nesvarbu, koks amžiaus vidurkis. Ir kaip parodė praktika, kol Pilkams užteko fizinių jėgų, tol varžovas nieko įspūdingo nekūrė apart kamuolio kontrolės baudos aikštelės prieigose. Labai apmaudžiai susiklostė kėlinio vidurys kai gynėjams nepavyko "išsivalyti" vartininko aikštelės ir varžovų puolėjui pavyko pramušti Pilkų vartininką. Taip ir baigėsi pirmas kėlinys palikdamas vilčių rungtynes baigti teigiamu balansu.

Deja, antrasis kėlinys prasidėjo visišku gynėjų ir vartininko nesusikalbėjimu, kai praktiškai iš nieko krito antrasis įvartis... O nuo to momento, panašu, kad ir baigėsi mūsiškių jėgų atsargos. Taigi varžovai pradėjo kurti progą po progos, o mums beliko tik atsimušinėti. Kaip tai sekėsi, puikiai matosi galutiniame rezultate.

Apibendrinant - vieta turnyrinėje lentelėje, palyginus su tuo, kaip rinkomės, nėra tokia jau ir bloga. Antrą ratą daugiau žaisime namuose ir mums patogesniu laiku, taigi tikimės tiek taškų, tiek žaidimo kokybe būsime labiau patenkinti.”

Reaktyvas – Vėtra 4:0

Ir vėl panašiai su spėjimu, kaip ir dėl aukščiau aprašytų rungtynių. Vėl spėjau sunkią nugalėtojo pergalę (2:1), o tas nugalėtojas įdūrė Vėtrai keturis sausus...

Pasakoja Reaktyvo vadovas Justinas Baužys: „Labai sunkiai sekėsi susirinkti, buvo minčių, kad nepavyks, o kitos progos pergalei reiks laukti iki rugsėjo mėnesio. Tačiau šiaip ne taip susirinkome ir netgi sukrapštėme 3 keitimus. Gaila, kaip visada, iki stipriausios sudėties buvo vėl labai toli.

Labai vargino karštas oras, tai antram kėlinyje abiem komandoms išseko baterijos. Rezultatas dėsningas, pasiektas be didesnės įtampos, nes varžovams sunkiai sekėsi kurti progas, buvo atsiribojama tik šūviais iš 30 metrų šalia vartų. Mes galėjome įmušti daugiau, nes mušant iš vartininko baudos aikštelės prieigų, dažniausiai yra įmušama. Pavyzdžiui Anglijoje iš šios zonos 67 proc. visų įvarčių įmušama. Mūsų komandai tai aišku negalioja, nes dažniausiai mušame keltimi labai aukštai virš vartų.

Manau, patys irgi žaidėme blogai, kamuolys riedėjo lėtai, o aukšti perdavimai dažniausiai skrido priešinga kryptimi nei bėgdavo mūsų saugai. Laimėjome, nes jų vartininkas labai silpnas arba į rungtynes atvyko tik apranga, o vartininkas liko namie. Atrodė labai sunkiai ir vis pamesdavo vartus.

Pabandžiau aš jam net iš vidurio įmušti, nepavyko. Ir dar viena smūgis iš kokių 35 metrų, kurį laikau smūgiu į tuščius vartus. Porą įvarčių atsivežė pats vartininkas, gražių nebuvo, tai jų neaprašau.

Trumpai tariant, pirmyn kroatai ir skubiai laukiam lietaus, nes jau greitai teks žaisti smėlyje.”

Beje, o prie ko čia kroatai?

Granitas-3 – Futboliukas 4:1

Iki šiol Futboliukas garsėjo, kaip lyderių trejeto siaubas. Sutriuškino Pietų IV, sužaidė lygiąsias su Olandais. Ir per tuos du mačus nepraleido nė vieno įvarčio. Bet Granitas-3 Futboliukui buvo per rimtas išbandymas. Ir tą pripažino jo spaudos atstovas Lešekas Jankovskis.

 „Susirinkome nelabai gausiai, tuo tarpu varžovai turėjo vos ne dvi sudėtis. Taip pat buvo karšta, todėl žinojome, jog teks žaisti antru numeriu ir laukti savo progos.

Deja, bet daug papasakoti nepavyks. Varžovai tą dieną buvo žymiai stipresni, greitesni, techniškesni ir  visą žaidimą jie kontroliavo kamuolį.  Tik po kampinio antrajame kėlinyje mums pavyko sušvelninti rezultatą, o daugiau beveik nieko pavojingo mes prie varžovų vartų nesukūrėme. 

Sveikiname Granitą pirma vieta pirmajame rate (nors ko gero ir su titulu).

Belieka tik gerai pailsėti bei per vasaros pertrauka ištaisyti klaidas, o antrajame rate bandysime laimėti prieš visas komandas”, - rašė jis.

Anonsuodamas mačą aš pasitikėjau Futboliuko įgūdžiais skriausti favoritus. Ir tikėjausi, kad jis pajėgs sustabdyti Naujosios Vilnios komandą, prognozuodamas lygiąsias 0:0.

Skaidiškės – Olandai 2:1

Olandai pirmąjį ratą užbaigė nekaip. Priešpaskutiniame jo ture oranžiniai nesugebėjo įveikti Presso – 0:0, paskutiniame Rudaminoje – dar geriau. Prapylė Skaidiškėms 1:2.

Ir tai buvo visiškai ne pagal mano prognozę. Anonse aš spėjau, kad svečiai Rudaminoje laimės 3:1.

Pirmą smūgį Skaidiškės smogė prieš pat teisėjo švilpuką, skelbiantį pertrauką. Tiesa, antrą kėlinį neilgai laukę Olandai rezultatą sušvelnino. Bet vis tik tai nebuvo Olandų diena ir lemiamu tapo Skaidiškių įvartis antrojo kėlinio vidury.

Ir ilsėtis vasarai oranžiniai išeina būdami treti bei veikiausia išties pavargę nuo SFL batalijų. Nujaučiu, kad atsigavę kibs į varžovus kur kas rimčiau, nei dabar birželį.

Nors kaip ten bebūtų, jų rezultatas yra kur kas geresnis, negu Olandijos rinktinės pasaulio čempionate...

Pressas – Pietų IV 1:3

Pietų IV maloniai pasinaudojo Olandų pralaimėjimu ir užsikeberiojo į antrą vietą, kurioje ir baigs pirmą čempionato pusę. Toje pačioje vietoje, kur baigs pirmą čempionato pusę ir jos palaikomas Vilniaus Žalgiris.

Pressas mačui pasirinko vėlų pirmadienio vakarą, todėl dėl karščio, skirtingai, nei visos kitos, šiuos dvi ekipos nekentėjo. Kentėjo nebent nuo Fanų stadiono apšvietimo. Na žinot, kai iš kitos aikštės pusės neatskirsi – savo žaidėjo ar varžovo tai siluetas, nes tamsoje, t. y. Fanų stadiono šviesoje marškinėlių spalvų nesimato...

O pirmą kėlinį jokio favoritės Pietų IV persvaros nesijautė. Vyko lygos futbolas ir labiau įsiminė Pressas. Ir štangą kamuoliu nubalnojo ir šiaip atrodė, kad labiau pasiryžęs laimėti, nei varžovai.

Vis dėl to tempo palaikyti po pertraukos Pressas jau nelabai valiojo – vis tik ne jaunuoliai ir neilgai trukus po pertraukos, viskas ėmė stotis į savo vietas. Mindaugas Kasperūnas įmušė tris įvarčius, Presso vartininkas dėl to apkaltino teisėją ir gavo geltoną kortelę, o bendrai Pietų IV laimėjo 3:1, nes Presas prieš pat paskutinius teisėjo švilptelėjimus vieną įvartį atžaidė. Žodžiu viskas buvo, kaip visada. Nes kiek tik šios komandos yra žaidę, tiek Pietų IV Pressą ir įveikdavo, o jo vartininkas T. Vencevičius, kiek pamenu, kaskart prisikalbėdavo sau geltoną.

Prognozėje nedaug suklydau. Spėjau, kad Pietų IV laimės 4:1.

Anonsas

Vėtra - Pressas

06.24 18.00 Rūdiškės

Keturiose tarpusavio dvikovose dvi pergales yra iškovojusi Vėtra ir dvi – Pressas.

Prognozė: Vis dėl to manau, kad Vėtra per paskutinį savo pirmo rato mačą šiek tiek pasigerins padėtį. 3:1 šeimininkų naudai.

Granitas-3 – Reaktyvas

06.24 19.30 Naujoji Vilnia Naujasis.

Tarpusavio mačų komandos nėra žaidusios.

Prognozė: Neįsivaizduoju, kokiu būdu Reaktyvas galėtų pasipriešinti lyderiams. 5:1 Granito-3 naudai.