C divizionas: Visos rungtynės buvo atkaklios Visos

Trejos rungtynės tebuvo sužaistos Sekmadienio Futbolo Lygos C divizione. Mat Rūdiškių Vėtra neištraukė iki sezono pabaigos ir atsiuntė laiškelį, kad daugiau pirmenybėse nedalyvaus (bent jau šiemet), o Reaktyvas su Pietų IV nusikėlė savo mačą į vėlų rudenį.

Dvejos iš tų trejų sužaistų rungtynių baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis vienodu rezultatu 4:4. Dar vienerios, kuriose Skaidiškės 2:1 nugalėjo Pilk, buvo irgi pakankamai atkaklios.

O po turo į dvi likusias prizines vietas pretenduoja keturios komandos (priminsiu, kad Granitas-3 pirmąją vietą jau užsitikrino anksčiau). Rimčiausios pretendentės – Euforija ir Skaidiškės (prizų likimas jų pačių rankose). Pietų IV žūtbūtinai reikia bent vieno iš anksčiau įvardytų pretendentų suklupimo, o Futboliuko viltys - tik teorinės.

Skaidiškės – Pilk 2:1

Pirmiausia noriu pasakyti, kad apžvalgininkas prognozėje nieko neatspėjo, statęs ant Pilk pergalės 4:2 ir neįvertinęs, kad vis dėl to Skaidiškių motyvacija turėjo būti didesnė.

O dar Pilkai susirinko be savo lyderio Irmanto Kaprašovo...

Žodžiu, leiskim apie mačą išsisakyt abiejų ekipų vadovams.

Marius Bukauskas (Skaidiškės): „Kol nepralošėm, tol viskas - mūsų rankose ir turim visas galimybes tapti prizininkaiss , kas po pirmo rato atrodė nerealu .

Pilk susirinko tikrai ne visi, trūko jiems Irmanto, kuris pirmose rungtynėse mums pridarė daugiausia problemų . Rezultatas – geras, bet pačias rungtynes vertinčiau silpnai. Tai buvo šio sezono neišnaudotų progų rungtynės. Mes vien per pirmą kėlinį atlikom 20 smūgių į varžovų vartus ir šalia jų. Bet tik vienas jų pasiekė tikslą. O Pilkams pakako vieno nesusipratimo prie mūsų vartų ir kamuolys atsidūrė tinkle. Teritorija, kamuolio valdymas visąlaik buvo mūsų rankose, bet išpildymas buvo tragiškas (iš metro pasiųsti kamuolį virš vartų reikia sugebėjimų) . Gerai, kad viskas gerai baigėsi.

Bet nuliūdino sekmadienio vakaras - rungtynės tarp Euforijos ir Futboliuko . Geriau butų viena ar kita komanda laimėjusi, tada butų šiek tiek daugiau aiškumo. O Futboliukui pirmaujant 4:2 buvo net atsiradusi proga užimti ir antrą vietą... Bet jos savo žaidimu nusipelnė Euforija.

Dabar į trečią vietą lieka 3 pretendentai, bet jei laimėtume prieš Olandus, viską išspręstume savo naudai ir nežinomųjų neliktų. Laukia svarbiausios sezono rungtynės , mums - kaip finalas, labai didelėje aikštėje, kur bėgioti labai sunku, o bėgioti reikia labai daug. Išeis visas alus iš organizmo... Eisim, kovosim ir bandysim padaryti come backą iš trečios vietos nuo galo iki prizines trečios vietos...”

Vygantas Šepetis (Pilk): „Visgi dienos metas mūsų komandai nėra idealus laikas rungtynėms. Komanda susirinko, turėjome keitimų, bet deja, praktiškai žaidėme be nominalaus puolėjo. Na, tiksliau sakant, trūko beveik visų 4 kuriančių ir atakuojančių žaidėjų. Būtent tų, kurie gali užbaiginėti atakas. Manau, tai ir tapo viena iš pralaimėjimo priežasčių. Kitas momentas - trumpas atsarginis suolas, dėl ko antrasis kėlinys jau tapo nemenku išbandymu komandai, kurioje "vieni jaunuoliai"... Visa laimė, kad mus šiek tiek gelbėjo mažesnė aikštė. Bet tuo pačiu tai tapo ir mūsų vienintelio taško praradimu, kai gynėjas tiesiog nepastebėjo (dėl specifinio žymėjimo) kad dvikova persikėlė į baudos aikštelę ir atliko pražangos ir 11m. vertą veiksmą.

Liko vienos rungtynės su varžovu kuris labai mus skriaudė pirmame rate. Teisybės dėlei verta pažymėti kad pirmą ratą užbaiginėjo senjorai ir be keitimų, o dar vyravo alinantis karštis. Taigi tikimės, kad paskutinės šio sezono rungtynės susiklostys kur kas sėkmingiau, o paskui - palaikyti Lietuvos rinktinės į LFF stadioną...”

Futboliukas – Euforija 4:4

Futboliukui, pretenduojančiam į prizus, iš tiesų buvo būtina nugalėti antroje vietoje įsitaisiusią Euforiją.

Ir tada jo šansai nebūtų labai dideli. Bet šios lygiosios realiai jam buvo pralaimėjimas. Juo labiau, kad mačo metu Futboliukas ir pirmavo dviem įvarčiais...

Euforija išlygino, Futboliuko viltys liko laaabai teorinės, o apžvalgininkas vėl nieko neatspėjo (prognozavau Futboliuko pergalę 3:1).

Nedidelė paguoda Futboliukui – Dariaus Svilainio Hattrickas.

Apie rungtynes pasakoja Futboliuko atstovas Lešekas Jankovskis:  „Susirinkome ir vėl gi pavyzdinai, kadangi žinojome, jog šios rungtynės gali būti lemiamos kovoje dėl medalių. Prieš pat rungtynės pradėjo lyti, todėl žaidimo sąlygos suprastėjo

ir abi komandos suprato, jog kiekvienas smūgis į vartus gali baigtis įvarčiu.

Varžovai rungtynes pradėjo geriau, ir jau tradiciškai Futboliukas praleido įvartį pirmas. Vėliau žaidimas išsilygino ir mes išlyginome rezultatą.

Kėlinio viduryje abu komandų vartininkai atvežė po gan kuriozišką įvartį (tikriausiai dėl slidžios aikštės) ir rezultatas buvo 2:2. Iki pirmojo kėlinio pabaigos komandos kapitonas išvedė Futboliuką į priekį, todėl per pertrauką nuotaikos buvo geros. Antrajame kėlinyje žaidimas buvo vėl apylygis, bet pasižymėti dar kartą pirmiems pavyko Futboliukui ir rezultatas tapo 4:2. 

Jau atrodė, jog po rungtynių išeisime su trimis taškais, bet kaip sakoma, - reikia žaisti iki galo. Tikriausiai dėl koncentracijos stokos, apmaudžiai praleidom dar 2 įvarčius ir deja, apsunkinome sau kovą dėl medalių, iškovoję tik 1 tašką. 

Teorinių šansų pakovoti dėl prizinių vietų dar turime, todėl stengsimės atiduoti paskutinės jėgas mače su Granitu–3”

Pressas – Olandai 4:4

Na čia bent jau atspėjau, kad susitikimas baigsis lygiosiomis. Aišku, kad atspėtum lygiąsias 4:4, reikia būti Nostradamu ar bent jau baba Vanga, tad prognozavau rezultatą 1:1.

O apie labai permainingai besiklosčiusias rungtynes – Presso atstovas Evaldas Gelumbauskas: „Nors turnyrinė lentelė suponavo prielaidą, kad abiem komandom tai bus proga tiesiog maloniai paspardyti kamuolį, tačiau gavosi gan karštas ir intensyvus futbolo vakaras, papuoštas net 8 įvarčiais.

Teisingumo dėlei reikėtų pastebėti, kad Presso vartuose šį kartą stovėjo ne vartininkas, o komandos labui pasiaukoti sutikęs žaidėjas. Dėl traumų ir visokių kitokių priežasčių vartininkai pastovėti negalėjo, tad ir įvarčių sukrito šiek tiek daugiau nei įprastai.

Atmetus vartininko poziciją, į visas kitas aikštės pozicijas susirinkome gan neblogai. Trūko kelių ryškiausių  žvaigždžių, tačiau jų vietas užėmė kitos, vietomis net labai ryškios Presso asmenybės. Gal ir dėl to rungtynių pradžioje presininkams reikėjo išsikalbėti, išsiaiškinti kas yra kas, ir kur? Savo ruožtu, Olandai nuo pirmų minučių rodė, kad atvyko ne kalbėti, o laimėti. Vieną po kitos jie kūrėsi progas, ir taip pat lengvai jas švaistė.

Pressui prireikė bent 20-ies minučių, kad pradėtų  žaisti. Galiausiai nuoširdžiai išsibendravę presininkai atrado savo pozicijas aikštėje, nuleido kamuolį ant vejos ir veiksmas pajudėjo Olandų vartų kryptimi. Iš pradžių vertą atskiro paminėjimo smūgį atliko Bagdonas. Trumpam į futbolą susikoncentravęs podkastų celebritis pykštelėjo dešine iš gan tolimos distancijos, kamuolys nuo Olandų vartininko rankų atsimušė į skersinį, o paskui, deja, įkrito vartininkui vėl į rankas. Tačiau Presso garvežys užsikūrė. Jėgos į žaidimą įnešė puolime galvos skausmus pajutusį Arną pakeitęs Dulskas, aštrumo kraštuose suteikė pagaliau į žaidimo įtrauktas Edgaras. Būtent šis duetas ir suorganizavo pirmą įvartį. Edgaras meistriškai praėjo dešiniu flangu, atliko tikslingą skersą į baudos aikštelę, o Dulskas perdavimą pavertė įvarčiu. Daug kam netikėtai Pressas uždominavo.

 Tiesa, neilgam. Keliolika minučių pažaidę Presso kalbininkai vėl grįžo prie mėgiamų temų, žaidimas vėl nuėjo į antrą planą, o varžovai vėl pakėlė galvas. Jautėsi, kad įvartis bręsta. Deja, jo autoriumi tapo po kampinio kamuolį į savus vartus nukreipęs Presso gynėjas. Po 45 minučių kovos Fanuose tvyrojo lygybė. O antrame kėlinyje prasidėjo tikra futbolo šventė. Jau po pirmos varžovų atakos Pressas traukė kamuolį iš tinklo. Pradėję nuo vidurio Olanda pabėgo kairiu flangu, aukštas perdavimas į baudos aikštelę, numetimas galva link tolimo virpsto, dar vienas smūgis galva, kamuolys skrodžia Gedo pirštines. 1:2.

Patenkinti pasiektu rezultatu Olandai atsitraukė gynybon. Kažkiek nepatenkintas Pressas perėjo į puolimą. Sakysit, na ir kas? Šiaip būtų nieko, bet tądien puolimas buvo aukštumoje. Kampinis, Raimio perdavimas, Aurimas laimi oro dvikovą ir nugarine dalimi siunčia kamuolį tinklan. Žaidimas įgauna naujų emocinių atspalvių, atsiranda net kažkokie greičiai, judėjimas, noras ir charakteris. Ir iš viso to gimsta Bagdono šedevras. Ties baudos aikštelės prieigomis kamuolį pačiupęs verbalinis Presso lyderis veržiasi vienas prieš visus, pakeliui nepamiršta apeliuoti arbitrui apie varžovų grubų žaidimą, reikalauja pendelio, negauna, bėga toliau, išslysta iš trijų priešininkų gniaužtų, plastiškai griūna ir tuo pat metu didžiuoju pirštu stumteli kamuolį. Olandų vartininkas nereguoja, kamuolys tinkle, Pressas priekyje 3:2!

 Neilgam. Olandai atgauna žadą ir taip pat pateikia savo kozirius. Ir jei paleisti vieni prieš vartus jie šaudo tuščiais, tai iš distancijos kala vieną įvartį po kito. Ir dar tokius, po kurių net patys oranžiniai eina prie Gedo, teiraujasi, ar viskas tvarkoj, o gal kažkokie rūpesčiai kamuoja? Gedas filosofiškai žiūri į tolius ir į diskusijas nesivelia. Apmaudžiai sukritę įvarčiai Presso nepalaužia. Mezgasi perspektyvios atakos, olandai nervingai gesina šen ir ten blyksinčius žaibus, bet prieš vieną žaibą ir jie bejėgiai. Linas jungiasi į ataką, tiksliu perdavimu perskrodžia varžovų gynybą ir išveda Edgarą į susitikimą su vartininku. Pastarasis jaučia, kad šiandien ne jo diena, Edgaras pribėga prie vartų ir išlaikęs laaaaaaabai ilgą pauzę iš 50 cm atstumo spiria neatremiamą į tuščius vartus.

 Presso atsarginiai ošia, pirmu balsu soluoja nepastebimai iš Nacionalinės rinktinės stovyklos į Fanus pasijungęs Pirmininkas. Likus žaisti bent 10 minučių aršiausias Olandų žaidėjas eilinį kartą nesivaldydamas rėžiasi į eilinį presininką, teisėjas traukia antrą geltoną ir Pressas lieka daugumoje. Visgi, akivaizdu, jog sėkmės taurė išsemta iki dugno. Lygiosios 4:4 – ir presininkai lengvu žingsniu traukia į akistatą su Šakočiu. Beigi Kvadratu.”

Anonsas

Pilk – Euforija

10.14 15.00 Senvagės

Pirmą ratą Euforija sutriuškino Pilk 5:0.

Ir dabar Euforijos motyvacija yra didesnė – vis tik kvepia sidabru. Pilki motyvacija – nebent kerštas už sutriuškinimą pirmą ratą. Ar kokie nors užkulisiniai pasiūlymai iš Skaidiškių ar Pietų IV...

Lyg ir logika sakytų, kad laimės Euforija, bet... Tikiu, kad Pilkai jai koją pakiš. Lygiosios 2:2.

Granitas-3 – Futboliukas

10.14 16.00 Naujoji Vilnia (Naujasis)

Pirmą ratą Granitas nugalėjo Futboliuką 4:1.

Rungtyniauti negalės Granito-3 gynėjas Edgaras Lipichinas. Tiesa, ir be jo yra kam Naujosios Vilnios ekipoje žaisti.

Ir nors Granitas-3 antrą ratą šluoja iš kelio visus, spėsiu, kad Futboliukas titaniškomis pastangomis sustabdys Naujosios Vilnios ekspresą. Laimėti gal nelaimės. Bet sužais lygiąsias 1:1.

Olandai – Skaidiškės

10.14 16.30 LEU

Pirmą ratą Skaidiškėms pavyko nugalėti Olandus 2:1.

Olandų sudėtyje negalės būti saugo Normanto Bartninko.

O prognozė? Vėl 2:1 Skaidiškių naudai, nes jų motyvacija – kur kas didesnė.

Pietų IV – Pressas

10.15 21.30 Fanų

Pietų IV įveikia Pressą visada. Kiek tik šios komandos yra žaidę, tiek laimėjo žaliai balti. Pastarą kartą pirmajame rate – 3:1.

Ir nors pastaruoju metu Žalgirio fanai surinko visą seriją (tris) pralaimėjimų paeiliui, manau, būtent per rungtynes su Pressu įvyks persilaužimas. Pietų IV laimės 2:1.