C divizionas: netikėtas Visinčios kluptelėjimas galutinai išaiškino podiumo komandas Visos

C divizione, dar nesibaigus visoms rungtynėms, paaiškėjo pirmajame trejete sezoną baigsiančios komandos. Verta pasakyti, jog paaiškėjo gana netikėtu būdu – antrame rate ant bangos buvusi Visinčia pastarajame ture prarado taškus prieš Imperialą, PILK nugalėjo Reaktyvą ir tapo aišku, jog pirmasis trejetas jau yra aiškus – prie čempionų Gariūnų prisijungs jau minėti PILK bei Medžių dubleriai, kurie, nors ir netikėtai kapituliavo prieš Vienus vartus, iš pirmosios trijulės nebeiškris.

Apie viską – tradicinėje savaitės apžvalgoje

REZULTATAI

Medžiai 2 0:4 Vieni vartai, Imperialas 3:3 Visinčia, Molėtai 3:9 Modulis, Lentvaris B 0:3 Vova Juniors, PILK 1:0 Reaktyvas, Arpas 1:1 Top Kickers-Koloro;

Medžiai 2 0:4 Vieni Vartai

Nors VV kolektyvas su manimi, tikėtina, nesutiks, tačiau reikia pripažinti, jog tai buvo vienas labiausiai netikėtų turo rezultatų (greta Visinčios lygiųjų).

VV prieš rungtynes garsiai kalbėjo, jog paskutiniame Medžių dublerių sezono mače juos sudoros nesunkiai, tikėti tuo nebuvo lengva, mat žalieji, nors antrame rate buvo mažiau stabilūs, tačiau taškus vis tiek rinko.

Tačiau šį kartą VV savo žodžius patvirtino su kaupu – nuo pat pirmos minutės dominavo ir, nepaisant to, jog šeimininkų vartus pirmą kartą atrakino tik po pertraukos, tačiau atrakinę maloniai kamuolį ten siuntė iš viso keturis kartus.

Ką čia pasakoti – viską pamatyti galite patys rungtynių santraukoje.

Po didžiulės pergalės VV vadovas Darius Borisas sau būdingu stiliumi teigė, jog abejoti pagrindo tokia rungtynių baigtimi nebuvo visiškai jokio bei dar kartą įgėlė Medžiams.

„Ar buvo nors vienas, kuris tomis kalbomis nors kiek suabejojo?  Manau, kad nebuvo nė vieno racionalaus argumento, kodėl rungtynės turėjo baigtis kaip nors kitaip.

Pirmas komandos taktines schemas pradėti dėlioti galėjome jau pirmadienį, kadangi didžioji dauguma buvo pažymėję ar dalyvaus. Ir iš to, kas susidėliojo, tai neturėjau jokių abejonių komanda, kadangi tokios sudėties dar nebuvo ragavęs niekas, net Kėdainių Nevėžis. Tą dieną galėjote mums statyti bet kurią SFL komandą ir tikrai niekas nebūtų pasakęs, kad esame C diviziono lygio.  Gal net šiek tiek sunkokai dėliojosi žaidimas pirmame kėlinyje, kuriame norėjome įmušti ir palengvinti sau dalią.

Bet ką norėčiau pasakyti, tai jog dar prieš kelis turus pranašavau, kad su Medžiais čia tikrai dar ne viskas aišku ir, realiai, buvau visiškai teisus. Tačiau tiek mūsų, tiek Visinčia paslydimai su ženkliai silpnesnėmis komandomis, visgi leido jiems išsaugoti sausą užpakaliuką (šypsosi). Tik atsiminkite, kad Medžiai fiziškai šių taškų nesurinko, rungtynėse su Molėtais jie paslydo. Jau net nekalbu apie tą situaciją, kad turėdami ant suolo 10 keitimų, jie nuolatos į rungtynes kviesdavo ir 3 lygos dublerius. O tai parodo, kad komanda, šiaip jau, neverta tos vietos, ir nors man asmeniškai yra viena iš gerųjų SFL pavyzdžių, tačiau pagarbos akyse neužsitarnauja“.

Tuo tarpu žaliųjų atstovas Tauras Navašinskas apie rungtynes neišsiplėte, tačiau trumpai įvertino visą sezoną, kuris jo komandai jau baigėsi. Kurioje vietoje – paaiškės po penktadienio rungtynių tarp PILK ir Vovos jaunimo.

„Nors antroje pirmenybių dalyje po pertraukos žaidimas kiek bangavo, galutiniu rezultatu, ir apskritai sezonu esame patenkinti. Džiaugiamės, kad antrus metus iš eilės pavyko iškovoti vietą ant prizininkų pakylos“, – sakė T. Navašinskas.

Po tokio smūgio buvo iškilusi reali grėsmė Medžiams net iškristi iš pirmojo trejeto, tačiau dovanėlę jiems įteikė Imperialas, atėmęs taškus iš Visinčios ir atėmęs net teorinius šansus iš Šalčininkėlių komandos dar užsiropšti ant apdovanojimų pakylos.

Imperialas 3:3 Visinčia

Su visa pagarba Imperialui, reikia pasakyti, jog tai nebuvo ta komanda, iš kurios kažkas tikėjosi galint išplėšti medalius iš Visinčios rankų.

Strigę ne tik antro rato, bet ir viso sezono metu, Imperialo vaikinai paliko ryškią žymę kovoje dėl apdovanojimų.

O nuo pat pradžių atrodė, jog svečiai žygiuos link eilinės antrame rate pergalės, mat jau pirmą minutę Jonas Asanavičius išvedė Šalčininkėlių komandą į priekį.

Tačiau tada svečiai galimai atsipalaidavo, krito į duobelę ir antro kėlinio starte atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje, atsilikdami 1:3.

Ir nors Visinčia rezultatą spėjo išlyginti dar likus žaisti apie 20 minučių, pergalingo šūvio atlikti nebepavyko ir teko tenkintis lygiosiomis, kurios savo verte prilygo pralaimėjimu ne tik šiame mače, bet ir visame sezone.

Tapo oficialu, jog aukščiau ketvirtos vietos komanda nebepakils, tačiau komandos atstovas Valerij Barbarovič, nors ir neslėpė apmaudo, bet sakė, jog kitais metais jo komanda bus dar stipresnė.

Ir sunku su tuo nesutikti.

„Žinoma, apmaudu, kad nelaimėjome, turėjome tokį šansą imti medalius, bet yra kaip yra. Žaidimas prasidėjo labai gerai, pirma ataka - įvartis, po to nežinau, kas atsitiko. Varžovas pradėjo geriau žaisti, laikyti kamuolį, o mes pradėjome daryti daug klaidų, kamuolys nesilaikė kojose.

Sunku pasakyti, kas atsitiko: gal pritrūko E. Jočio - jo žmonos buvo gimtadienis, E. Komarovo - kuris dabar žaidžia uz mini futbolo rinktinę Kipre, A. Černiavskio - jam gimė gražuolė dukra, ir kažkas atsitiko jaunimui mūsų, turbūt „perdegė". Puikiai sužaidė prieš Medžius, o čia visiškai nesiklostė jiems žaidimas...

Rungtynių pabaigoje, žinoma, kad visi buvo nusivylę, bet galiu pasakyti, kad nėra kuo nusivilti: mes antrame rate nepralaimėjome nė vienų rungtynių. Pirmas sezonas, manau, gavosi geriau nei tikėjomės, nes su neapšaudytu jaunimu, kuris atėjo į komandą iš kiemo futbolo, mes vos neiškovojome medalių.

Kitą sezoną Visinčia grįš tikrai stipresnė ir pavojingesnė. Per pusmetį jaunimas išaugs ir sustiprės fiziškai ir jau bus kita komanda. Galiu ir dabar pasakyti, kad dabar yra geriausia Visinčios sudėtis per paskutinius 10 metų. Lauksim kito sezono“, – ryžtingai kalbėjo V. Barbarovič.

Molėtai 3:9 Modulis

Turbūt ne taip molėtiškiai norėjo atsisveikinti su savo žiūrovais bei sezonu apskritai.

Čia svečiai iš Pabradės savo sąlygas diktavo nuo pat pirmos rungtynių minutės ir jau po pirmojo kėlinio pirmavo 5:1.

Po pertraukos svečiai apsukų nemažino ir, nepaisant to, kad įmušė mažiau įvarčių nei pirmame kėlinyje, vis tiek džiaugėsi užtikrintu laimėjimu, kuris daug abejonių niekam nekėlė.

Trimis tiksliais smūgiais pergalingame mače pasižymėjo Saulius Kaušinis.

Modulis šiuo metu yra aštuntas, tačiau dar gali kristi į devintąją vietą, tuo tarpu Molėtų futbolininkai savo galutinę poziciją jau žino – jie liks penkiolikti.

Lentvaris B 0:3 Vova Juniors

Panašu, kad sezono pabaiga panašiai atsiliepė abiem komandoms, mat Lentvaryje abi ekipos turėjo vos po vieną atsarginį.

Tačiau tai mažiau įtakos padarė svečiams, kurie rungtynių baigtį iš esmės nusprendė dviem Viliaus Stankevičiaus įvarčiais – vienas krito prieš pat pertrauką, kitas – netrukus po jos.

Vėliau trečiąjį smūgį pridėjo Antanas Stankevič, tad voviniai išvykų sezoną baigė pergalingai ir dar išsaugo galimybes aplenkti aukščiau minėtą Modulį ir dar pakilti į aštuntąją vietą.

Kaip pasakojo vovinių vartų sargas Andrius Zapolskis – rezultatas iš esmės atspindi rungtynių eigą, nors svečiams ir prireikė laiko apsiprasti su neįprasta Lentvario aikštės danga.

„Tikrai manau, jog viskas iš dalies buvo pagal žaidimo eigą, bet, aišku, prireikė ir keleto patogių kamuolio atšokimų nuo duobėtos aikštės. Pirmame kėlinyje Lentvario dubleriai rodė iniciatyvą, padarė ne vieną gerą užmetimą gynėjams už nugarų, darė spaudimą, kėlė kampinius, tačiau antrame kėlinyje pasirodė mūsų jaunų puolėjų pranašumas.

Lentvario dubleriai turėjo tik vieną keitimą, kaip ir mes, bet dėl jų jėgų, sunaudotų per pirmą kėlinį, mes gavome daugiau laisvės pulti, būti pirmiems prie aukštų kamuolių, pasų ant išbėgimo ir panašiai, kas ir leido pasiekti turimą rezultatą.

Apie aikštę galiu pasakyt tik tiek, kad pirmo kėlinio pradžioje logiško futbolo nebuvo pas mus - daugiau viskas buvo panašu į beprasmišką kamuolio spardymą, nes labai jau reikėjo komandai priprasti prie banguotos ir nenuspėjamos Lentvario vejos, ypač kai treniruojamės ant dirbtinės dangos.

Paskutinėse rungtynėse su PILK sieksime pergalės, vis tiek norisi sezoną pabaigti su pergalėmis ir pozityvu“, – reziumavo Juniorsų vartininkas, išlaikęs savo vartus sausus.

Kaip minėjau aukščiau, voviniai sezoną baigs aštunti, devinti arba dešimti (pralaimėjus penktadienį juos žemyn dar gali pastumti abi pergales iškovojusi Nemenčinė),  tuo tarpu Lentvario dubleriai dabar yra keturioliktoje vietoje, tačiau, jei paskutiniame ture nugalės VV komandą, galės šoktelti laipteliu aukščiau.

PILK 1:0 Reaktyvas

PILK kolektyvas jau žinojo Visinčios pasirodymo rezultatą ir buvo tikri, jog pergalės atveju jie galutinai suformuos pirmąjį trejetą.

Tai pasimatė ir komandos nusiteikime – ekipa susirinko ganėtinai gausiai ir nuo pat pradžių uždavė tempo Reaktyvui ir, nepaisant to, kad pelnyta buvo tik vienas įvartis, PILKų persvara didesnių abejonių nekėlė.

Plačiau apie viską pasakoja SFL senbuvių PILK vadovas Vygantas Šepetis.

„Iš tiesų medalių kvapas ir patogus rungtynių laikas komandai buvo nemaža paskata gerai susirinkti, taigi turėjome, berods, 7 keitimus. Keitimai leido pakankamai gerai varijuoti sudėtimi aikštėje bei palaikyti gerą rungtynių tempą, tuo labiau, kad dėl traumos jau pirmajame kėlinyje teko keisti vieną iš svarbiausių žaidėjų - centro gynėją.

Iš tiesų šioms rungtynėms papildomo nusiteikimo tikrai nereikėjo, nesinorėjo apmaudžiai paleisti medalių, kai viskas buvo mūsų pačių rankose.

Šiuo atžvilgiu manau, kad paskutinės rungtynės su Vova Juniors mus slėgs mažiau. Aišku, antra vieta geriau (kaip juokaujame, Senelis Arūnas nori susidėti sidabrinius dantis), bet tai jau nebus didelis nusivylimas, jei rungtynės nesusiklostys. Nemažai, manau, priklausys ir nuo Vovos dublerių įsijungimo... taigi apie rungtynes su Reaktyvu.

Tikrai nesitikėjome lengvo pasivaikščiojimo ir lengvų taškų, jei paanalizavus turnyrinę lentelę, tai tik labai nesėkmingas šios komandos pirmas ratas ją nustūmė žemiau dešimtuko ribos. Antrajame rate Reaktyvas žaidė visai kitaip.

Nuo pat rungtynių pradžios stengėmės kontroliuoti tiek rungtynių tempą, tiek kamuolį, gal, sakykime, ir pats Reaktyvas pasirinko labiau kontratakų taktiką. Taigi, kontroliavome kamuolį bet kurti sekėsi sunkiai dėl labai masyvios varžovų gynybos, tuo tarpu jie patys labai greitai pereidavo į kontratakas.

Bent per pirmas 20 min jie galėjo mus nubausti ir tik gynėjų pasiaukojimas bei vartininko meistriškumas leido išlikti sausiems. Kėlinio viduryje Irmantas, kaip visada, pasinaudojo savo žaibišku greičiu ir privertė vartininką prasižengti bei pats realizavo 11m.baudinį.

Antras įvartis būtų gerokai palengvinęs mūsų tikslo siekimą, deja, vis kažko trūko baigiamojoje stadijoje. Varžovas taip pat savo progas šaudė pro šalį. Antrasis kėlinys prasidėjo mūsų komandos kamuolio kontrole, jautėsi, kad turime subrandinti dar vieną įvartį, tuo labiau tikėjomės, kad varžovas kažkiek pavargs. Ir čia klaida prie Reaktyvo baudos aikštelės, atkirsta visa komanda, Reaktyvo komandos žaidėjo spurtas link mūsų vartų...ir nešvarus kamuolio išmušimas. Teisėjui neliko nieko kito kaip rodyti geltoną kortelę, deja, Mirkai tai buvo jau antroji. Daugiau nei pusę kėlinio teko atstovėti mažumoje. Susitarėme, kad pagrindinis dėmesys gynybai. Iš principo žaidimas išsilygino, bet persvaros didelės iš varžovo pusės nesijautė. Taigi, iš principo rungtynes taip ir baigėme, be didelių progų pasižymėti nei vieniems nei kitiems.

Labai džiaugiamės šiuo komandos pasiekimu, tai kaip dovana komandai, nes šiemet minime 10 metų klubo įsikūrimo jubiliejų. Kelių draugų kompanija ,po treniruotės Sportimoje, sėdėdama Agotos gryčioje prie bokalo alaus nusprendė, kad laikas save išbandyti oficialiose varžybose. Taip gimė FK Poilsio ir laisvalaikio klubas (PILK), kuris jungia skirtingus žmones futbolo aikštelėje ir ne tik“, – gražiu nusikėlimu į viso ko pradžią savo komentarą baigė V. Šepetis.

Sveikinimai PILK kolektyvui ir sėkmės kitąmet jau B divizione, kur laukia ne ką lengvesnis sezonas.

Arpas 1:1 Top Kickers-Koloro

Rungtynės pirma buvo suplanuotos sekmadienį, tačiau buvo nukeltos ir sužaistos tik trečiadienį.

Panašu, kad abiem pusėms tai didelės įtakos nedarė – abi komandos susirinko neblogai, turėjo ir keitimų, tačiau galbūt didesnės persvaros galėjo tikėtis nominalūs svečiais, kuriems dirbtinė Fanų danga pažįstama yra geriau.

Tačiau rungtynių eiga rodė ką kita, mat būtent Arpas po Miroslav Lapusko smūgio pirmieji išsiveržė į priekį.

Persvarą Arpo kolektyvas laikė atkakliai įsikandęs dantimis ir jau atrodė, kad sezoną pavyks baigti pergale, tačiau TK dubleriai turėjo kitų planų – prieš paskutinę rungtynių minutę Emilis Tankūnas rezultatą išlygino ir padalino abiem komandoms po tašką.

Sezoną baigęs Arpas finišuos 17 vietoje, tuo tarpu dar vienerias rungtynes žaisiantys TK-Koloro liks laipteliu aukščiau – likus vienerioms rungtynėms juos nuo aukščiau esančių Molėtų skiria keturi taškai.

ANONSAS

Per ateinančią savaitę (tiksliau – tris savaitės dienas nuo penktadienio iki sekmadienio) C divizione bus sužaistos ketverios rungtynės. Savo sezonus baigs visos komandos, išskyrus Nemenčinę ir Visinčią – šios ekipos tarpusavio dvikova uždarys sezoną kitą šeštadienį.

10.18 20:00 Senvagė: Vova Juniors – PILK;

10.20 14:00 Nemenčinė: Nemenčinė – Pressas;

10.20 16:00 Fanų: Vieni vartai – Lentvaris B;

10.20 18:00 Fabijoniškės: Top Kickers-Koloro – Olandai;