C divizionas: netikėti smūgiai Moduliui ir Gariūnams Visos

Per praėjusią savaitę C diviziono kovose netrūko įdomių kovų ir rezultatų – iki tol nei vieno taško nepraradęs Modulis tiesiog kapituliavo Kalveliuose, Olandai surengė puikų sugrįžimą ir parbloškė Gariūnus. Tokiais oponentų kluptelėjimais pasinaudojo Medžiai 2, laimėję savo rungtynes ir šoktelėję į pirmą lentelės vietą.

REZULTATAI

Ave.Ko 2 4:0 Modulis, Vova Juniors 3:1 Arpas, Vieni Vartai 3:0 Reaktyvas, Vėtra 0:2 Top Kickers-Koloro, Visinčia 1:3 PILK, Molėtai 1:0 Imperialas, Viesulas 2 2:1 Pressas, Pagiriai 2 0:2 Medžiai 2, Gariūnai 1:3 Olandai, Nemenčinė 3:0 Lentvaris B (b.ž.);

Ave.Ko smūgis lyderiams. Rimtą pareiškimą pateikė antroji Kalvelių komanda, savo namų aikštėje sutriuškinusi iki tol maksimalų taškų kiekį surinkusį Pabradės Modulį ir atskaičiavusi jam keturis be atsakymo.

Nors po pirmo kėlinio šeimininkai turėjo vos vieno įvarčio persvarą, po pertraukos įjungė dar aukštesnę pavarą ir nepaliko varžovams jokių šansų.

Du įvarčius laimėtojų gretose pelnė Ričardas Bakulo.

„Džiugu, kad pagaliau pasiekta pergalė namuose. Nuo pirmųjų minučių komandą žaidė susikaupusi, užsivedę, su dideliu noru. Puikios gynybos ir vartininko R.Pilat žaidimo dėka pavyko sustabdyti Modulio puolimą. Puikiai pavyko realizuoti susikurtas progas puolime ir taip nudžiuginti savo sirgalius geresniu rezultatu.

Labai norėčiau, kad ši pergalė vyrams įkvėptų dar daugiau pasitikėjimo, kad Ave.Ko 2 gali kovoti su kiekviena diviziono komanda“, – laimėjimu džiaugėsi nugalėtojų atstovas Bogdanas Novicki.

Vovinių laimėjimas paženklintas puolėjo hat-tricku. Antrąją savo pergalę iškovojo ir Vova Juniors futbolininkai, atkaklioje kovoje 3:1 nugalėjusi šiemet ganėtinai stabilį žaidimą demonstruojantį Arpą.

Šeimininkai į priekį išsiveržė jau pačioje mačo pradžioje, tačiau Arpas rezultatą išlygino dar iki pertraukos. Nepaisant to, voviniai antroje antro kėlinio pusėje pridėjo dar du tikslius smūgius ir įsirašė svarbią pergalę. Išsamesnė mačo santrauka – vovinių paruoštoje video santraukoje.

Štai ką apie mačą pasakoja Arpo atstovas Tadas Šlimas.

„Vova Juniors“ geriau pradėjo rungtynes, greitai įmušė pirmąjį įvartį ir turėjo dar kelias progas pačioje pirmojo kėlinio pradžioje. Mums pasisekė, kad rezultatas liko tik 1:0. Tačiau pirmam kėliniui įpusėjus pradėjome progas kurti ir mes ir, manau, pelnytai rezultatą išlyginome. Taip ir baigėme pirmąjį kėlinį - 1:1.

Antro kėlinio pirmoje pusėje žaidimas buvo apylygis, be aiškios kurios nors komandos persvaros. Deja, antram kėliniui įpusėjus po Vovos kampinio mūsų centro gynėjas baudos aikštelėje sužaidžia ranka, Vova įmuša baudinį ir užsiveda - įsivažiavę galėjo mums prištampuoti dar kelis įvarčius (buvo ir atsimušimas į skersinį). Tuoj pat įmušė dar vieną ir taip ir baigėme - 3:1. Sakyčiau, Vova buvo stipresni pirmojo kėlinio pačioje pradžioje ir antro kėlinio pabaigoje - likusį laiką jėgos buvo apylygės“.

Savo ruožtu Vovos Juniors vadovas Ignas Rudzevičius pagyrė varžovus ir pasidžiaugė puolėjo Ričardo Matiukievičiaus pasirodymu – būtent jis laimėtojams pelnė visus tris įvarčius.

„Arpas atrodė sustiprėjęs, lyginant su praeitais metais. Rungtynės tikrai nebuvo lengvos, pasisekė mums, kad pavyko realizuoti susikurtas progas.

Ričardas anksčiau ar vėliau turėjo hatriką įkalt, o šiose rungtynėse galėjo įmušti ir dar daugiau. Sunku mūsų priešininkams sustabdyti tokį greitą atakuojantį žaidėją“.

VV smūgis Reaktyvui. SFL senbuviai Reaktyvas prieš tai sugebėjo parblokšti vienus grupės favoritų Visinčią, tačiau antrą savaitę paeiliui pateikti panašios staigmenos nepavyko ir buvo 0:3 nusileista Vieniems Vartams.

Reaktyvo vadovas Justinas Baužys sakė, jog savo komandos žaidimu, nepaisant rezultato, liko patenkintas.

„Tai rungtynės gavosi keistokos, jie galėjo įmušti 6, įmušė 3, mes 4, įmušėme nulį. Kaip ir žinojome ir tikėjomės, kad su jais reiks bėgti, nes vis dėlto 21 metų vidurkis ir 30 metų vidurkis privalo jaustis aikštėje. Apie varžovus galvojome geriau, tikėjomės kombinacinio futbolo ir solidesnio žaidimo, bet matėme tik daug bereikalingo bėgiojimo ir daug grumtynių ir kai reikia, ir kai nereikia. Mes pradėjome su 4 keitimais, baigėme su 0, nes varžovai tuo pasirūpino, tie kurie liko irgi neatrodė šviežūs dėl įvairių sumušimų ir mėlynių. Labai džiugu, kad mūsiškiai greitai prisitaikė prie pasiūlyto kontaktinio futbolo ir pradėjo atsakinėti tuo pačiu. Reikia pagirti visą mūsų komandą už kovingumą.

Apie įvarčius daug nerašysiu, nors jie nebuvo kliurkos, bet ir nebuvo pasiekti po įspūdingų kombinacijų ar žaidėjų išskirtinio lietimo ar smūgio. Dėl pirmo įvarčio man reikia prisiimti kaltę, nes nevykusiai sustačiau komandą. Jų krašto gynėjai taip aukštai kilo žaisti, kad vis kraštuose turėjo situacijas 3 prieš 1. Po reido kraštu į baudos aikštelę ir įvartį praleidome, kai du mūsiškiai gaudė, bet neturėjo tinklo, tai žuvis pabėgo ir gerai parideno kamuolį paliktam baudos aikštelėje saugui. Pakeitėme schemą į 4-4-1-1, plačiai žaidžiančiais krašto puolėjais ir tai išsisprendė. Žaidimas stabilizavosi ir buvo apylygis, kai žaidžia stipresnis ir silpnesnis.

Įdomybės buvo tik tai, kad varžovai labai prieštaravo teisėjui dėl neskirtų 11 metrų baudinių ir nuošalių. O jis mokė žaidėjus futbolo taisyklių, beje, teisingai.

O taip tai smagiai praleidome laiką ir braukiame brūkšnį žaidžiant su daug stipresnėmis komandomis“.

Tuo tarpu nugalėtojų vadovas Darius Borisas teigė, jog tai buvo tiesiog eilinė komandos pergalė ir apgailestavo, jog kol kas vis dar nepavyksta pakilti į pirmą lentelės vietą, tačiau minėjo, jog stengsis situaciją pakeisti jau artimiausiu metu.

„Na, iš tiesų šansų kažkokių Reaktyvas tikrai neturėjo, bet ir mes nežaidėme gerai. Tiesiog toks vaizdas, kad sugebame prisitaikyti prie varžovo ir žaisti taip pat šūdinai, kaip ir jie. Tai iš tos pusės gal ir gerai, nes per daug nesistengdami vis vien imame tris taškus.

Iš tiesų gaila, kad Molėtai vėl daro kažkokias nesąmones ir Medžiai protestuodami pasiėmė savo tris taškus. Gaila, nes būtume toje pozicijoje, kurioje turėtume būti, tačiau nieko. Palauksim dar turą kitą“.

Dar viena Vėtros nesėkmė. Pirmųjų taškų vis dar ieško Rūdiškių Vėtra, šį kartą namuose neprilygusi Top Kickers antrajai komandai. Tiesa, pergalė lengva nebuvo – abu pergalę atnešę įvarčiai krito tik antrajame kėlinyje, o nugalėtojų vadovas Mantas Urbonas gyrė varžovus ir palinkėjo išlaikyti kovingumą.

„Žiūrint į žaidėjų registraciją rungtynėms buvo akivaizdu, kad laukia labai sunkus mačas. Negalėjo atvykti nei vienas vartininkas, tai savo amplua turėjo pakeisti puolėjas Lukas Makšimas, kuris, beje, ne tik kad išsaugojo sausus vartus, bet ir kolegų buvo pripažintas geriausiu mačo žaidėju. Aikštėje žaidėjų taip pat trūko, nes praktiškai keitimo neturėjom nė vieno, o rungtyniauti per patį karščių piką tikrai nėra lengva. Vis tik vyrai pavyzdingai atstovėjo gynyboje, o savo progas antrame kėlinyje išnaudojo iš Islandijos grįžęs Ignas Bakanauskas ir vartų devyniukę tolimu smūgiu patikrinęs Emilis Tankūnas.

Džiaugiamės, kad pavyko grįžti į pergalių kelią, nes nuotaikos po dviejų pralaimėjimų iš eilės buvo ne kokios. Ir nepasakyčiau, kad Vėtros komanda yra jau tokia bloga, kaip rodo jos užimama pozicija lentelėje. Pamenu, kad net ir su pagrindine komanda prieš pora metų su jais turėdavom bėdų, tad linkiu rūdiškiečiams nenuleisti rankų ir toliau kovoti dėl taškų“.

Užsitęsusi Visinčios duobelė. Antrąją nesėkmę paeiliui patyrė Šalčininkėlių Visinčios ekipa, šį kartą namuose 1:3 neprilygusi PILK vienuolikei. Pastariesiems tai buvo tarsi atsitiesimas po praeitų rungtynių su Moduliu, kur PILK pralaimėjo be didesnių prošvaisčių.

Šių rungtynių pradžia tarsi rodė, kad kažkas panašaus gali pasikartoti ir vėl, mat Visinčia į priekį išsiveržė jau antrąją minutę. Tačiau Pilkai rezultatą dar iki pertraukos išlygino, o vėliau pridėjo dar du įvarčius ir grįžo į pergalių kelią.

Pasakodamas apie rungtynes nugalėtojų vadovas Vygantas Šepetis paminėjo ir atsidavimą komandai parodžiusį futbolininką, žaidusį po artimo žmogaus netekties.

„Pažvelgus į turnyrinę lentelę ir įvertinus neoficialią informaciją tampa aišku, kad pavasarinis ratas mums bus gana įtemptas, iš principo per pirmas 9 rungtynes sužaisime (kaip galima numanyti) beveik su visomis topinėmis komandomis. Taigi, norint išsilaikyti stipriausiųjų gretose, reikia kautis su visais iš visos širdies. Be to, prieš rungtynes sužinojome kad vieno iš seniausių (visomis prasmėmis) PILKų narių mirė mama, tas irgi mus skatino kaip paramą padovanoti pergalę.

Šios rungtynės buvo gan svarbios ir psichologiniu aspektu po fiasko prieš Modulį. Komanda rinkosi gan neblogai, masino matomai ir šalia stadiono tyvuliuojantis ežeriukas. Po traumos grįžo vienas iš kertinių žaidėjų. Taip pat stengiamės pasimokyti iš praėjusių rungtynių kai labiau reikia galvoti apie savo vartų saugumą o ne žaisti atvirą futbolą, tuo labiau, kad varžovas išstatė gerokai jaunesnę nei mūsiškė sudėtį.

Rungtynės manau turėjo patikti gan gausiai susirinkusiems vietiniams Visinčios gerbėjams, jau pirmoji mūsų ataka galėjo baigtis įvarčius deja net trys dėkingos progos baigėsi smūgiu šalia vartų, o iš karto sekanti Visinčios ataka privertė Pilk vartininką traukti kamuolį iš tinklo. Varžovas tikrai gana gerai judėjo ir naudojo jaunus bei aktyvius kraštus bet jautėsi kad vis užsimiršta apie gynybą ir leido mūsų bėgikams taip pat kurtis progas. Jautėsi kad bloga pradžia dar nieko nereiškia. Taigi Irmantas kampe išsikrapšto iš gynėjų kamuolį, jį skersuoja į baudos aikštelės vidurį ir Justui belieka tik nukreipti į vartus. 1-1. Pirmajame kėlinyje dar galėjo pasižymėti tiek viena tiek kita komanda, bet rezultatas nepakito.

Antrasis kėlinys prasidėjo Visinčios spaudimu ir dominavimu aikštelėje. Negalima sakyti, kad varžovas kūrėsi rimtas progas, bet tikrai dominavo. Mums pavyko atsilaikyti ir, kaip nutinka dažnai tokiose situacijose, mes išlyginę žaidimą, bei šiek tiek perkoregavę išsidėstymą aikštėje kuo puikiausiai pasinaudojome jų spragomis gynyboje. Aišku gal kiek varžovo žaidimą išmušė gan kuriozinis Simo įvartis kai mūsų puolėjai prašė skerso į baudos aikštelę o kamuolys šiek tiek nusipjovęs nėrė vartininkui už "kalnieriaus". Dar po kelių minučių sekė trečiasis įvartis kuris jau buvo visiškai darbinis, po atmušimo antru bandymu buvo nukreiptas jau į tuščius vartus. Taigi 1-3, varžovas lengvai sutrikęs, žaisti buvo likę dar kokios 10 minučių ir jau atsivėrusios erdvės mūsų puolimui.

Taigi, 90 minutę dar uždirbome 11m. baudinį kurį patikėjome mušti Seneliui, žmogui su ypatinga valia, kai po mamos netekties vis tiek atvyksta į rungtynes ir kaunasi už komandą. Kamuolys skrieja kelis centimetrus virš vartų, Senelio komentaras - nenorėjau tiesiog įmušti, norėjau įkalti iš visų jėgų!

Taigi kol kas esame ten kur ir norime save matyti!“

Toliau stringantis Imperialas. Dar pernai B divizione žaidę Imperialo futbolininkai šiemet C grupėje rimtai stringa. Per septynis mačus iškovotas vos vienas taškas ir užimama priešpaskutinė vieta turbūt nėra tai, ko tikėjosi pati komanda.

Mače Molėtuose Imperialas įmušė, tačiau tas įvartis krito ne į tuos vartus – kamuolį į savo vartų tinklą dar pirmame kėlinyje pasiuntė Nikita Caplevas, o to vienintelio smūgio pakako, kad molėtiškiai iškovotų pergalę 1:0 nepaisant to, kad dvikovos pabaigoje jie liko mažumoje, kai raudoną kortelę prieš save išvydo Šarūnas Bražėnas.

Valingas Viesulo 2 sugrįžimas. Banguojančiai šiemet rungtyniaujantys Viesulo dubleriai sekmadienį senvagėje parodė kovingumą ir, atsitiesę po praleisto įvarčio, sugebėjo parblokšti Presso žurnalistus. Apie visą rungtynių eigą tradiciškai pasakoja Presso atstovas spaudai Evaldas Gelumbauskas.

„Prieš rungtynes su antra Viesulo komanda Pressas susidūrė su netikėtais išbandymais. Pagal SFL tvarkaraštį presininkai turėjo žengti Senvagės gimnazijos aikštėn 18.15 val., tad ir rinkosi atitinkamai  - kas 18, kas 5 ar 7, ar 10 min. po 18. Bet susirinkus paaiškėjo, kad reikės luktelėti dar bent 15 minučių. Belūkuriuojant kai kas net ir apšilimą pradėjo atlikinėti, į vartus smūgiuoti, o patys jauniausi sumanė pažaisti kvadratą! Natūralu, kad tokia netradicinė aplinka galimai galėjo turėti neigiamos įtakos Presso narių žaidimui. Apie tai nedviprasmiai bylojo pati rungtynių pradžia. Vos žengęs aikštėn Pressas tuoj pat įmušė įvartį. Ataka kairiu kraštu, Ąžuolas Radzevičius atlieka perdavimą į baudos aikštelę, Gediminas Dulskas nepastebimai atsiduria kamuolio kelyje, baksteli, kamuolys iš palengvo paliečia vieną virpstą, ilgai ridenasi link kito, visi sulaikę kvapą stebi jo kelionę, o jis santūriai kerta vartų liniją prie pat antro virpsto. Pergalė? Anaiptol. Anksti pramušęs Pressas tuoj pat pradėjo stabdyti. O kai pirmo kėlinio viduryje susitraumavo ir iki kėlinio galo ant atsarginių zonos atgulė Marius Babravičius, Presso stagnacija tapo galutinė ir nepataisoma.

Po pelnyto įvarčio atakoje Pressas daugiau nieko nebesukūrė. Bet prie savo vartų košės prisivirė iki valios. Viesulas uždominavo aikštės viduryje ir užsikūręs vieną po kito rengė pavojingus reidus link Tautvydo Vencevičiaus ginamų vartų. Kurį laiką Presso gynyba dar laikėsi, bet net plika akimi matėsi, kad ramybės ir užtikrintumo gynėjų veiksmuose mažoka. Galiausiai iš to gimė du varžovų įvarčiai, o nuo trečio išgelbėjo tik fantastišką reakciją pademonstravęs Presso vartininkas. Antrame kėlinyje paaiškėjo, kad tai buvo tik rimtų įvykių preliudija.

Po pertraukos į totalinio puolimo modelį transformavęsis Pressas atakavo plačiu frontu ir didelėmis pajėgomis, bet su labai menku KPD. Kitaip sakant, buvo daug nori, bet mažai sugebėjimų tą norą realizuoti. Tuo metu varžovai antrame kėlinyje surengė bent 5-6 kontras, kurių baigiamojoje fazėje turėjo visas sąlygas tiksliam smūgiui, bet T.Vencevičius buvo nepermaldaujamas. Presso Pirmininkas traukė viską ir visaip, o nutraukęs – pirmu perdavimu siųsdavo Pressą į naują ataką. Paskutinėmis rungtynių minutėmis Presso vartininkas ir pats metėsi į puolimą, kelias minutes presininkai laikė apgulę varžovų vartus ir atrodė, kad kamuoliui visgi lemta suspurdėti tinkluose. Tačiau lemtingais momentais antro Viesulo gynėjai savo kūnais uždengė ambrazūras, o kai negelbėjo net ir jie – truktelėjo jų vartininkas, atrėmęs bene pavojingiausią Domo Paulausko smūgį į vartų kampą. Beje, jau tiksint paskutinėms sekundėms net keturi Viesulo futbolininkai pakilo į kontrą prieš vieną Presso gynėją, tačiau nepastebėję, kad Presso vartininkas žaidžia puolime – pateko į nuošalės spastus. Nors galutinis rezultatas ir nepasikeitė, bet nuskardėjus paskutiniam arbitro švilpukui kepures į viršų mėtė pergalę iškentėjusi Viesulas 2 komanda, o Pressui beliko guostis, kad po pirmo blankaus kėlinio, antrame buvo sužaista iš visos širdies“.

Nauji lyderiai. Jais tapo Medžių antroji komanda, Dilgynėje 2:0 nugalėjusi Pagirių dublerius ir šoktelėjusi į pirmą poziciją.

Panašu, kad žaliųjų per daug iš vėžių neišmušė nei karštis, nei nepalanki Dilgynės danga – žaliųjų sugūžėjo nemažai, o situaciją palengvino gana ankstyvas Edvardo Sadovskij įvartis.

Vėliau savo šansų turėjo abi komandos, bet laimė vėl nusišypsojo svečiams – pačioje mačo pabaigoje nugalėtojų persvarą įtvirtino Jevgenijaus Rymovo tikslus smūgis.

Po šio laimėjimo Medžiai 2 pakilo į pirmą vietą ir galima neabejoti, jog ją žalieji sieks išlaikyti iki pat sezono finišo.

Oranžinis smūgis Gariūnams. Dar vienas netikėtas rezultatas buvo užfiksuotas Senvagėje, kur Gariūnai neprilygo Olandams.

Vertas paminėjimo ir tas faktas, jog buvę lyderiai pralaimėjo nepaisant to, jog pirmi mušė įvartį ir pirmavo 1:0.

Tačiau oranžiniai dar pirmame kėlinyje rezultatą išlygino, o du pergalingus smūgius sudavė antrojo kėlinio paskutinėje atkarpoje, kai penkių minučių intervale tiksliai smūgiavo Raimondas Zemikas ir Grinvydas Januitis.

Ši pergalė ne tik nuleido Gariūnus iki ketvirtos pozicijos, bet ir pačius Olandus kilstelėjo iki pirmo dešimtuko.

Neįvyko. Rungtynės tarp Nemenčinės ir Lentvario B komandų nebuvo sužaistos, pastarajai buvo įskaitytas techninis pralaimėjimas 0:3.

ANONSAS

Per artimiausią savaitę (ketvirtadienis – trečiadienis) C divizione bus sužaistos dar dešimt rungtynių.

06.13 19:00 Dilgynė: Imperialas – Pagiriai 2;

06.14 19:30 Kalveliai: Ave.Ko 2 – Visinčia;

06.14 20:10 Senvagės: Medžiai 2 – Vova Juniors;

06.16 16:30 Senvagės: Olandai – Lentvaris B;

06.16 17:30 Dilgynė: Reaktyvas – Top Kickers-Koloro;

06.16 18:00 Molėtai: Molėtai – Nemenčinė;

06.16 19:00 Maišiagala: Arpas – Viesulas 2;

06.16 19:45 Nemenčinė: PILK – Vieni Vartai;