C divizonas. Viršuje - Granitas-3, Vėtra pelnė pirmuosius taškus Visos

5-asis turas pakeitė C diviziono turnyro lentelės viršų. Porą turų pirmavusi Pietų IV patyrė per jį atsimušė į Futboliuko sieną ir patyrė pirmąjį pralaimėjimą. O dar prieš tai įsibėgėjantis Granitas-3 laimėjo ketvirtąją pergalę iš ketverių rungtynių ir tapo vienvaldžiu lyderiu: kaip pagal prarastus taškus, taip ir pagal iškovotus.

Pietų IV taškais pavijo Olandai, o kitais parametrais ir pralenkė.

Ne mažiau svarbu, negu lyderių tarpusavio aiškinimaisi – C divizione neliko nė taško neiškovojusios komandos. Penktajame ture pralaimėjimų seriją uždarė Vėtra.

Granitas-3 – Skaidiškės 8:1

Kaip jau rašiau, Granitas įsibėgėja. Nors ir pirmuosius du mačus naujosios Vilnios Futbolininkai laimėjo užtikrintai, vėliau jie ėmė tiesiog triuškinti varžovus.

Ketvirtajame ture nuo Granito savo atsiėmė Pressas – 5:0, o penktajame Skaidiškės nukentėjo dar labiau. Granitas jas suvalgė be kečupo ar kitų prieskonių – 8:1.

Ir nepadėjo Skaidiškėms nei tai, kad žaidė kaskart komandą savo dalyvavimu sustiprinantis Marijanas Choružis, nei tai, kad likus žaisti 20 minučių, po raudonos kortelės Granito liko vienu mažiau.

Tiesa, pirmą kėlinį skaidiškiečiai dar bandė priešintis. Praleidę tris įvarčius, vieną atžaidė. Bet ketvirtą praleido iškart po pertraukos ir toliau jau įvarčiai skriejo į vienus vartus.

Granito atakų lyderis Darius Kazubovičius įmušė penkis ir aplenkė rezultatyviausiųjų sąraše Lauryną Slavinską iš Euforijos bei savo komandos draugą Sylvesterį Kymbarį. Tas Skaidiškėms pridėjo du įvarčius ir dabar su aštuoniais įmuštais rikiuojasi antras.

Jau prognozuodamas teigiau, kad Skaidiškėms nėra šansų pasipriešinti įsibėgėjantiems varžovams. Tiesa spėjau mažesnį Skaidiškių pralaimėjimą – 1:5.

Euforija – Olandai 0:1

O šio mačo rezultato anonsuodamas niekaip neįspėjau. Tikėjausi rezultatyvių lygiųjų 2:2, kadangi Euforija muša daug. Tačiau Olandų gynyba visiškai susidorojo su varžovų atakuojančiomis pajėgomis.

Prieš tai šiemet nė vienam Euforijos varžovui iš C diviziono nėra pavykę to padaryti. Euforija mušdavo kas mačą ir ne mažiau dviejų įvarčių net tuose susitikimuose, kuriuos pralaimėjo.

Kita vertus, Olandai per šias pirmenybės tėra praleidę tik du įvarčius iš viso.

Rungtynės buvo ganėtinai atkaklios, o Olandams tris taškus atnešė įvartis, įmuštas pirmojo kėlinio pabaigoje.

Vėtra – Pilk 2:0

Galiu pasveikinti Vėtrą su pirmąja pergale, bet tai man nebuvo netikėtumas. Ją prognozavau turo anonse, spėdamas, kad šeimininkai įveiks Pilkus 2:1.

O kaip kas vyko Rūdiškėse mums parašė Pilk vadovas Vygantas Šepetis: „Kaip visada gan vangiai renkamės į dienos rungtyne ir dar taip gražiai šviečiant saulutei. Visa laimė, kad turėjome porą keitimų.

Taigi rungtynes tarsi pradėjome gan nebloga ir kovine nuotaika. Ir deja, kas labai nustebino, tai ne varžovai o aikštės kokybė. Žinome futbolo situaciją Lietuvoje, taigi aikštės kokybės ir teisėjų, kaip ir nederėtų kritikuoti, bet nesusilaikysiu... Na iš principo kažkiek buvome nusiteikę, kad žaisime mažoje ir tarsi mums parankioje aikštėje, tačiua jos kokybė buvo tiesiog apgailėtina. Nežiūrint į nelygumus, dar ir žolės aukštis labiau tinkamas šienavimui, o ne futbolui... Tai gal tas ir futbolas gavosi toks, kai galiojo esminis principas: spirk ir bėk. O šią taktiką žymiai geriau įvaldę šeimininkai. Taigi, tarsi bandėme kontroliuoti kamuolį, bet deja jis geriausiai laikėsi ore, o čia dar pylėsi gausybė absurdiškų klaidų, kai kamuolys tiesiog stojo žolėje ar atšokęs nuo žemės, lėkė neprognozuojama trajektorija. Esant tokiai situacijai, šeimininkai tikrai turėjo bent keletą 100% progų išsiveržti į priekį, bet ir jiems kišo koją jų pačių aikštė.

Taigi, pirmas kėlinys 0:0 ir viltis visgi sužaisti žymiai sėkmingiau.

Deja antras kėlinys prasidėjo tiesiog tragiškai, kai nepavyko toliau išnešti kamuolio nuo savo vartų, o paskui dar Pilk gynėjas nesusikalbėjo su vartininku ir Vėtros puolėjui užteko tik kyštelėti koją  - 1:0 šeimininkų naudai.

Po šio šalto dušo mūsų komanda greit atsigavo ir pradėjo spausti varžovą, deja realių progų sukurti taip ir nepavyko, o varžovai puikiai naudojosi kontratakomis. Ir vėl gynėjas paglostė kamuolį bei orą, o to pakako, kad būtų pelnytas antras įvartis.

Iš tiesų nusivylimas absoliutus, nežaidėme taip blogai kokį gavome rezultatą, netgi esant ir tokiai aikštei privalome iš tokių rungtynių išeiti nugalėtojais. Tikiuosi, kad padarysime išvadas ir kitose rungtynėse atsigriebsime. Artimiausia proga pamatyti, ko mes verti - išvyka ir taurės rungtynės su Nemenčine.”

Futboliukas – Pietų IV 3:0

Pietų IV pyko ant manęs, kad dažnai jiems spėju lygiąsias. Bet dabar po mačo matyt sutiktų įsirašyti į savo sąskaitą mano prognozuotą rezultatą 1:1 vietoj to, koks nutiko.

O nutiko taip, kad mačas parodė, jog kuo mažiau komandoje šių metų naujokų, tuo jos potencialas silpnesnis. Su Futboliuku iš tųjų žaidė tik Arvydas Veikutis ir nepralaimėtų rungtynių serija baigėsi.

Ir tai nebuvo neišnaudotų Pietų IV progų mačas, kokie dažnai nutinka šiai komandai. Tų progų Žalgirio fanai susikūrė, bet tikrai ne daugiau nei Futboliukas.

O ir šiaip Futboliuko gynėjai tikrai puikiai susidorojo su varžovų puolimu.

Pirmas kėlinys buvo ganėtinai lygus, bet kadangi Pietų IV turi susiformavusi tendenciją pradėt kur kas geriau nei baigti, po to, kai pirmos pusės pabaigoje po Lešeko Jankovskio perdavimo pasižymėjo Audrius Slapšinskas, Žalgirio gerbėjų komandos lyderiavimui iškilo rimtas pavojus.

Antrame kėlinyje Futboliukas po truputį vis periminėjo žaidimo gijas, o link jo vidurio viduryje vėl suveikė L. Jankovskio – A. Slapšinsko duetas.

Laikui bėgant, o rezultatui į teigiamą Pietų IV komandai pusę nesikeičiant, ultros vis labiau nervavosi, prasiženginėjo, provokavo susistumdymus. Atrodytų, kad šio mačo pabaigai Pietų IV susigražino pernykščią savo žaidimo stilių.

Likus žaisti 15 minučių Futboliukas įmušė trečią įvartį, o rungtynių pabaigoje už antrą šiurkščią pražangą iš aikštės buvo pašalintas Pietų IV veteranas Žilvinas Beresnevičius.

Pressas – Reaktyvas 1:1

O apie šitas rungtynes aš daug nerašysiu. Tiesiog prisiminsiu, kad čia prognozavau Reaktyvo pergalę 3:1 ir visiškai nepataikiau bei pateiksiu abiejų pusių aprašymus. Juolab, kad ir Reaktyvo vadovas Justinas Baužys, ir Presso pres atašė Evaldas Gelumbauskas ką parašyti visada žino ir moka.

J. Baužys: „Sudaužė mus kaip obuolius, tiek daug pražangų iš abiejų komandų tikrai nesitikėjome. Pirmame kėlinyje pralošėme daug dvikovų vienas prieš vieną. Jie buvo kietesni, staigesni ir nebijojo eiti į kontaktą. Pirmame kėlinyje net bijodavome priliesti kamuolį, kad negauti į kojas, tai didžioji dalis saugų žaidė be kamuolio. Gerai, kad antrame kėlinyje pradėjome žaisti kaip Pressas, kietai, be kompromisų ir tai davė vaisių. Pavyko aplyginti situaciją ir sukurti ne vieną pavojingą kontrataką.

Nusipelnėme taško už kiekvieną atkovotą kamuolį, padarytą baudą ar gavimą į kojas. Rungtynės bet kada galėjo pasibaigti į vieną ar kitą pusę. Jose nebuvo daug progų ar gražaus futbolo, bet abi komandos turėjo savo 3-4 momentus įvarčiui. Abiem trūko kamuolio palaikymo varžovų aikštėje ir kombinacijų. Pressas atrodė geriau 70 min., paskui pradėjo ginčytis labiau nei žaisti.

Tiek daug pražangų per rungtynes dar nebuvau matęs, jų skaičius didesnis nei pirmus 2 turus ir taurę kartu sudėjus. Pressas totaliai nustebino, nes nieko panašaus nelaukėme ir nieko panašaus į komanda su kuria žaidėme anksčiau. Komanda smarkiai pradėjo bėgioti ir visus griauti, jokio kombinacinio futbolo ir daug žaidimo vienas prieš vieną, ir išsimetimų už gynėjų, ko anksčiau nebūdavo. Tai ir buvo jų neiškovotų taškų priežastis.

Bet būkime teisingi, jie labai gerai fiziškai pasiruošę ir aikštės viduryje buvo techniškesni, bet jiems trūko smegenų ties mūsų baudos aikštele. Tai lygiosios jiems palaimėjimas, mums iškovotas taškas.

Įvarčiai. Pressas kontratakuodamas  krašte bandė pabėgti, atliko skersą į baudos aikštelę, kur mūsų vartininkas bandė sužaisti kojomis įtupstu, be didesnio varžovo pasipriešinimo ties vartininko baudos aikštelės prieigomis, į kamuolį nepataikė, o jis atsitrenkęs į gynėją įkrito į vartus. Taigi - įvartis į savus vartus.

Mūsų įvartis po perimto kamuolio aikštės viduryje laiku stojus į kovą, vienas perdavimas link krašto ir smūgis iš 40 metrų perkeliant vartininką. Taigi prisiminėme jaunystę, autoriai Justinas Baužys (Tomas Maskeliūnas) ir saugas kuris perėmė kamuolį aikštės viduryje.

Išvada: daug kovos, mažai futbolo, daug vienas prieš vieną ir baudų, mažai progų ir dėsningas rezultatas Presso nenaudai.”

E. Gelumbauskas: “Praėjusiame SFL C diviziono ture smagų antausį (o tiksliau – visus penkis) nuo Granito-3 prasileidęs Pressas pirmadienį į Fanus rinkosi kupinas noro parodyti savo tikrąjį veidą. Ir, kaip mėgsta rašyti populiarūs futbolo žurnalistai  - su trenksmu grįžti į pergalių kelią. Deja, grįžti nepavyko. Nors veidą (gal ne visą, gal tik detalėmis) lyg ir parodėme.

Susirinkome labai gausiai. Paraiškoje šmėžuoja net 26 pavardės. Tiesa, realiai aikštėje pabuvojo 16, nes savaitgalį Pressas aktyviai dalyvavo Lietuvos žurnalistų čempionate bei dar aktyviau dalyvavo po jo, tad ne visiems pavyko atgauti jėgas ir pasirengti SFL iššūkiui. Vis dėlto, pasirengusių buvo tikrai nemažai ir atrodė, kad šį kartą klausimų dėl nugalėtojo nėra. Tačiau Reaktyvas šiuo klausimu turėjo savo nuomonę. Ir pakankamai argumentuotai ją išsakę nusipelnė kovinių lygiųjų.

Kalbant apie rungtynes, reikia pasakyti, kad jos susidėjo iš dviejų dalių. Pirmame kėlinyje Pressas turėjo visišką žaidimo kontrolę, tačiau realizuoti pavyko tik vieną progelę. Ir tą pačią įvarčiu į savus vartus pavertė Reaktyvo gynėjas. O šiaip susidarė įspūdis, kad didesnę kėlinio dalį Pressas išmetinėjo kamuolį iš užribio arba kilnojo kampinius bei visokio kitokio pobūdžio standartus. Bet be apčiuopiamos naudos. Reaktyvas didelėmis jėgomis gynėsi, bandė kontratakuoti, tačiau pirmame kėlinyje jokių šansų sužibėti neturėjo.

Į antrą kėlinį Pressas išėjo nusiteikęs, kad žais blogiau nei pirmame, nes nu taip jau visada būna. Ir tikrai, žaidėme daug blogiau. Natūralu, kad vadžias į savo rankas perėmęs Reaktyvas antro pradžioje rezultatą išlygino. Tiesa, įvartis gavosi nekasdienis. Presso vartininkas mėgindamas nutraukti varžovų antpuolį nesėkmingai išmušė kamuolį, jį ties viduriu pasigavo Reaktyvo žaidėjas, sužaidė sienelę ir tolimu smūgiu pasiuntė golasą Presso vartininkui už kapiušono. Tikrai reto grožio dalykas.

Po praleisto įvarčio aikštėje veiksmas aikštėje suintensyvėjo. Netrūko susidūrimų, pokalbių ir panašių mėgėjiško futbolo atributų. Pressas didelėmis jėgomis atakavo, turėjo progų ir po standartų, ir iš žaidimo, tačiau nieko taip ir nerealizavo. Tiesa, ne tik dėl meistriškumo stokos ar sėkmės stygiaus, bet ir dėl pasiaukojančiai žaidusių varžovų pastangų. Tuo metu Reaktyvas ne tik gynėsi, bet ir gan aštriai kontratakavo, tačiau ir jiems iki galo sėkmingai užbaigti proveržių nepavyko. Rungtynės baigėsi lygiosiomis. Galima sakyti, kad abi komandos tokios baigties nusipelnė: Pressas gavo pamoką už prastą realizaciją,  o Reaktyvas nusipelnė taško už kovingumą.”

Pietų IV – Euforija

05.27 18.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Kažkada seniai komandos yra pasidalinusios po pergalę. Abu kartus rezultatas buvo įtikinamas ir nugalėtojai mušė po 5 įvarčius.

Rungtyniauti negalės Pietų IV komandos gynėjas Žilvinas Beresnevičius.

Prognozė. Manau, Pietų IV turėtų susiimti po pralaimėjimo Futboliukui ir vėl laimėti, įmušusi penkis įvarčius. 5:3.

Skaidiškės – Reaktyvas

05.27 18.30 Rudaminos Žolės Riedulio

Per šių komandų tarpusavio susitikimų istoriją tris kartus laimėjo Skaidiškės, kartą – Reaktyvas.

Prognozė. Skaidiškių pergalė 2:1.

Vėtra – Futboliukas

05.27 18.30 Rūdiškės

Pernai abu tarpusavio mačus laimėjo Vėtros komanda. Rūdiškėse ji laimėjo net 7:0.

Prognozė: Bet kaip ten bebūtų, manau, kad šiuo metu Futboliukas už Vėtrą stipresnis. 2:0 svečių naudai.

Olandai – Granitas-3

05.27 19.00 Statybininkų Rengimo Centras

Komandos nėra žaidusios tarpusavio susitikimų.

Rungtyniauti negalės Granito-3 gynėjas Edgaras Lipichinas.

Prognozė: Olandams teks stabdyti įsibėgėjusį Granitą. Nelabai maloni užduotis. Bet jeigu kas šiuo metu ir gali tai padaryti, tai tik Olandų gynyba. Spėju lygiąsias 1:1.

Pressas – Pilk

05.30 21.30 Fanų

Per šių komandų tarpusavio susitikimus du mačus yra laimėję Pilk, vieną – Pressas. Bet daugiausiai mačų – trys baigėsi lygiosiomis.

Prognozė: Spėsiu ir dabar kovingas lygiąsias 2:2.