Čempionų pėdomis. C diviziono nugalėtojai Granitas-3 nusiraminti neketina Visos

Sekmadienio futbolo lygoje (SFL) spalis tradiciškai skiriamas medalių bei titulų dalyboms. Visgi, šiais metais SFL C divizione nutiko išimtis iš taisyklės – Granitas-3 komanda nelaukė spalio ir dar rugsėjo pabaigoje sutvarkė čempioniškus formalumus.

 

Per pirmus 14 turų Granitas-3 C divizione iškovojo 13 pergalių ir patyrė vieną nesėkmę. Kol kitos diviziono komandos atkakliose tarpusavio grumtynėse barstė taškus, Naujosios Vilnios ekipa užtikrintai veržėsi į priekį. Ir 15 ture sužinojo, kad aukso medaliai nepabėgs. Realiai, aukso medalius Granitas-3 futbolininkai sau nusikalė per 14 rungtynių, nes 15 turo mačas su Pressu buvo nukeltas į spalio pabaigą. Beje, tuo metu dar egzistavo menkutė tikimybė, kad pasikartos 2017 m. scenarijus ir būtent paskutinėse rungtynėse susidėlios galutinė prizininkų rikiuotė. Prieš metus D divizione taip pat į auksą pretendavę Granitas-3 futbolininkai paskutinėse rungtynėse susitiko su Pressu – ir paneigdami visas išankstines prognozes pralaimėjo 1:3. Tokiu būdu Pressas gan nelauktai finišavo pirmoje vietoje, o jaunieji granitiečiai debiutinį sezoną SFL futbolo verpetuose įprasmino bronzos medaliais.

 

Visgi, 2018 m. Granitas-3 įjungė dar aukštesnę pavarą ir pernykščių klaidų nebekartojo. Lietuvos ir Latvijos aukščiausiose lygose vos prieš kelis metus įvarčius mušusiam Dariui Kazubovičiui į pagalbą atėjo pagrindinio Granito atstovai – Žygimantas Kirsis ir Edgar Čičin – ir komanda pradėjo naują žygį. C divizione Granitas-3 startavo keturiomis pergalėmis, bendru rezultatu 22-4 sutraiškiusi Euforiją, PILK, Pressą ir Skaidiškes. Tiesa, penktoje sezono dvikovoje Granitas-3 kluptelėjo ant Olandų akmenuko (0:1), tačiau pirmą ratą užbaigė dar keturiomis laimėtomis rungtynėmis, bendru rezultatu 15:3 įveikęs Pietų IV, Vėtrą, Futboliuką ir Reaktyvą.

 

Prasidėjus antram C diviziono ratui paaiškėjo, kad vasaros pertrauka Granitas-3 pavertė tiesiog nesustabdomu futbolo volu. Granitiečiai penkerias 10-14 turo rungtynes laimėjo bendru rezultatu 35:1. Beje, pakeliui jie išmetė iš SFL taurės turnyro ir III lygoje žaidžiantį Ukmergės Spartaką (2:0). Ryškus lygių skirtumas buvo pastebimas ir paskutinėse C diviziono rungtynėse, kurias Granitas-3 pradėjo jau užsitikrinęs aukso medalius. Nepaisant to, granitiečiai 8:2 pervažiavo per kovingą Pietų IV kolektyvą ir su 42 taškais (iš 45 galimų) dar tvirčiau įsitaisė diviziono viršūnėje.

 

Granitas-3 kapitonas Linas Krasauskas laidai „Čempionų pėdomis“ sakė, kad prieš sezoną tokio lengvo žygio divizione niekas nesitikėjo. „Tikrai negalvojome, kad viskas bus taip lengva, juo labiau, kad sezono pradžioje prasileidome netikėtą smūgį nuo Olandų. Bet tas pralaimėjimas padėjo mums suprasti, kad į visas rungtynes reikia optimaliai susirinkti ir nusiteikti rimtai kovai. Antro rato pradžioje, kai per dvi rungtynes įmušėme 22 „sausus“ įvarčius, o mūsų artimiausi varžovai – Pietų IV ir Olandai pradėjo barstyti taškus, pajutome, kad čempioniškas mūsų finišas artėja“, – tikino L.Krasauskas.

 

Kalbėdamas apie komandos stipriąsias savybes L.Krasauskas išskyrė bendrą jaunatvišką energiją ir atskirus aukšto individualaus meistriškumo žaidėjus. „Esame gan jauni, bendras amžiaus vidurkis nesiekia ir 23 metų, tačiau komandoje turime kelis futbolininkus, per savo karjerą jau ragavusius A ir I lygos futbolo. Mūsų pergalių pagrindas yra disciplina. Komandos treneris Aleksandr Rybakov neleidžia mums atsipalaiduoti, ir net dabar, kai jau aišku, jog tapome nugalėtojais, verčia žaisti mus iš visų jėgų“, – teigė Granitas-3 kapitonas L.Krasauskas.

 

Granitas-3 vadovas Robertas Urbonavičius išdėstė ir dar tolesnę perspektyvą apimančius komandos planus. „Esame jaunas kolektyvas, kažkada visi kartu treniravomės, žaidėme Naujosios Vilnios Granito komandoje, kuri prieš kelis metus rungtyniavo net ir Lietuvos I lygoje. Tiesa, vėliau ji grįžo į II lygą, o po 2014 m. – įsiliejo į SFL čempionatus. Po kelių metų pertraukos galiausiai ir mes nusprendėme iš naujo susiburti į komandą. Kol kas esame patenkinti savo pasiekimais ir bandysime siekti aukščiausių tikslų ir kitais metais. Šiuo metu Vilniaus regiono ir SFL pirmenybės rungtyniauja dar kelios Granito komandos. Pagrindinė žaidžia III lygoje, galima sakyti, kad tai mūsų elitinė komanda. SFL B divizione žaidžiančioje Granitas-2 komandoje susibūrė vyresnio amžiaus granitiečiai, o mes esame patys jauniausi. Ir manau, kad taip pat ir patys perspektyviausi iš visų Granito komandų“, – tikino R.Urbonavičius.

 

Jo teigimu, ateityje Granitas ir Granitas-2 komandos turėtų susijungti į vieną ekipą, o Granitas-3 turėtų perimti vėliavą iš vyresnių ir pakeisti juos aukščiausio lygio varžybose. Komandos ateities planuose numatytas nuoseklus kopimas per SFL divizionus. O artimiausioje perspektyvoje ryškėja SFL taurės kontūrai. Spalio 9 d. Fanų stadione Granitas-3 taurės turnyro ketvirtfinalyje susitiks su A diviziono lyderiais VJFK Trakai futbolininkais. „Pernai mums nepasisekė, iškritome pirmame taurės turnyro etape, bet šiais metais norėtume nueiti bent jau iki finalo. Kitais metais ketiname žaisti SFL B divizione. Suprantame, kad ten mūsų lauks stiprūs varžovai, bet planuojame kautis dėl vietos prizininkų trejetuke“, – užtikrintai pareiškė R.Urbonavičius.