D divizionas: didelių sutriuškinimų turas Visos

Pastarajame D diviziono ture didesnę intrigą buvo galima išvysti vos viename mače, o ir tas mačas baigėsi gana netikėtai – „Ave.Ko“ savo aikštėje nugalėjo „Navigatorių“ dublerius ir taip grįžo į aktyvią medalių medžioklę. Kitose dvikovose nugalėtojai paaiškėjo gana anksti ir rimtos kovos ten nebuvo.

Spėta rezultatų: 30

Tiksliai atspėta baigčių: 23

Tiksliai atspėta rezultatų: 3

Ave.Ko2 4:2 Navigatoriai Old Boys

Štai ir atėjo tas momentas, kai pirmus taškus prarado navigų dubleriai. Kalveliuose jiems sunkiai sekėsi prisitaikyti tiek prie varžovo, tiek ir prie nestandartinės aikštės, tad jau pirmomis minutėmis buvo praleisti du įvarčiai. Vėliau rezultatą pavyko sušvelninti, tačiau prieš pat pertrauką šeimininkai susigrąžino dviejų įvarčių persvarą.

Antrame kėlinyje svečiai toliau bandė grįžti į rungtynes ir likus dešimčiai minučių iki dvikovos pabaigos rezultatas vėl buvo sušvelnintas, tačiau čia pat vienas Kalvelių komandos lyderių Ernest Pristavko pridėjo ketvirtą savo komandos įvartį ir taip iš esmės atsakė į visus dar likusius klausimus.

„Dėl labai nepalankaus laiko vos susirinkome į Kalvelius. Likus penkioms minutėms dar nebuvo aišku, ar rungtynes pradėsime pilnos sudėties“ – pradėjo navigų dublerių atstovas Vilius Kadys. –„Laimei, į aikštę žengėme su 11 žaidėjų, o netrukus pasirodė ir dvyliktasis. Koks buvo pasiruošimas rungtynėms, toks buvo ir žaidimas. Nespėjome nei suplanuoti kokios nors taktikos, nei su tinkamu nusiteikimu žengti į aikštę, tad neatsitiktinai jau pirmo kėlinio pradžioje praleidome du įvarčius per dvi minutes. Suvokus, jog lengva tikrai nebus, motyvacija kovai padidėjo ir netrukus rezultatą sušvelninome. Asmeniškai tikėjau, jog dabar pavyks perlaužti žaidimo eigą, deja, pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą praleidome įvartį į rūbinę. Antrajame jėgos seko, bandėme presinguoti varžovus, sugebėjome sušvelninti iki 2:3, maksimaliai sumažinome besiginančiųjų skaičių, bet išlyginti nebepavyko.

Ar pelnytai pralaimėjome? Turbūt, kad taip. Neprisitaikėme prie kitokio futbolo, dažniausiai nesugebėdavome ilgiau palaikyti kamuolio ar tiksliai atlikti perdavimo. Rudenį sieksime revanšo.

Pati Kalvelių komanda paliko gerą įspūdį, jos variklis yra Korvelis, Borovko ir E.Pristavko, kurie iš esmės yra pagrindinės „Ave.Ko“ komandos lygio žaidėjai. Techniškų bei greitų atakuojančiųjų ir tvirtai sudėtų bei aukštų gynybinio plano žaidėjų derinys šioje komandoje Kalvelių aikštėje puikiai veikia. Ar gali ši komanda kabintis į medalius, manau realiai nulems jų pasirodymai išvykose. Žaisdami namuose jie turi du esminius kozirius:
1) svečiams ne itin palankus rungtynių laikas, ko pasekoje nemanau, jog nors viena komanda Kalveliuose pasirodys stipriausios sudėties;
2) aikštė, kurioje žaisdama „Ave.Ko“ taktiškai geriausiai atsiskleidžia;

Pirmadieniais įprastai susirenkame gausiai, tad esminiai tikslai kitoms rungtynėms - visiems smagiai pasižaisti ir pasistengti iškovoti 3 taškus“.

Svečių taškų praradimą čia spėjau, tik maniau, jog ekipos išsiskirs lygiosiomis.

Molėtai 1:7 Pagiriai2

Nelabai geras savo stadiono krikštas pavyko Molėtams, kurie savo aikštėje nusileido svečiams iš Pagirių. Nors po pirmo kėlinio deficitas buvo dar minimalus, bet antroje mačo dalyje molėtiškiai pagriuvo ir rezultatas tapo triuškinantis. Štai kaip išvyką nupasakoja Pagirių dublerių žaidėjas Pavel Rudnev:

„Labai karšta gegužės popietė Molėtuose, skamba tikrai viliojančiai, norisi greičiau prie ežero, šaltų gėrimų, mėgautis nekasdieniais Lietuvos orais. Tačiau pirmiau pareiga, o tada jau linksmybės, nes 14:00 Molėtų stadione vyko SFL D div. rungtynės: Molėtai - Pagiriai2. Mano pirmas įspūdis: WOW (arba lietuviškai OHO). Pieva kaip iš WC bukleto - lygi, natūrali, aplink miškas, bėgimo takeliai, sirgaliams įrengtas stogas (kuris metė tokį smagų šešėlį), šalia esančiame pastate rūbinės su patogumais ir karštu vandeniu - pasaka.

Svečiai rinkosi labai vėlai, prieš pat teisėjo švilpuką, sudėtis buvo dėliojama chaotiškai, apšilimas individualus ir simbolinis (na, buvo ir taip šilta). Teisėjas net neleido komandoms rankų paspausti, ir, netikint prietarais, pasakysiu, jog nieko gero iš to nesigavo. Rungtynės prasidėjo svečių kamuolio kontrole, šeimininkai atrodė labai kukliai ir net nepresingavo, o kritęs greitas įvartis nieko nepakeitė. Po antro Pagiriai visai atsipalaidavo, prasidėjo keitimai ir progų švaistymai - tiesiog mušti įvarčius kažkodėl nepanorėję svečiai rinkosi neloginius sprendimus atakų užbaigimuose, o šeimininkai pagaliau įsidrąsino ir surengė keletą kontrišpuolių. Kėlinio pabaigoje, po keleto grubių klaidų iš eilės, apėjęs kone penkis svečius - Jokimas Sugintas švelnina rezultatą ir į rūbinę nusikelia intriga. Užsivedę Molėtai pradeda antrą pusę aktyviai, bando paspausti, prideda ir agresyvumo, kurio ir taip netrūko. Kad ir kaip nenoriu, bet numesiu akmenuką į teisėjo darželį. Labai daug praleista pro akis, leista sužaisti akivaizdžiai grubiai, ko pasekoje - traumos, geltonos kortelės, nesusipratimai ir galiausiai vos į muštynes neperaugęs epizodas. Toks patyręs teisėjas vos nepaleido tokių nesunkių rungtynių. Na bet būna, nurašykim tai stipriai kaitinančiai saulei. 59' Marius Daukša pagaliau realizuoja savo "ioliktą" progą, o kai vėjas 70' po kampinio nukreipė kamuolį į tinklą - Molėtai nuleido galvas, o per likusį laiką beliko sužinoti galutinį rezultatą 1:7. Ačiū už smagią išvyką!“

Tuo tarpu Molėtų komandos vadovas Benjaminas Zelkevičius nedaugžodžiavo: „Galiu pasakyti tik tiek, kad komanda kol kas sužaidžia tik pirmą kėlinį. Antrame kėlinyje, kaip ir daugeliu atvejų, pritrūksta koncentracijos, motyvacijos ir, be abejo, jėgų“.

Svečių pergalę nuspėti pavyko nesunkiai, tik maniau, kad ji bus truputį kuklesnė.

Pabradė 1:9 Viesulas2

O štai čia numatyti tokio scenarijaus negalėjau. Nors pirmųjų įvarčių teko palaukti vos ne iki pat pirmo kėlinio pabaigos, bet paskui kai pasipylė tai pasipylė... pabradiškiai vos spėjo traukti kamuolius iš savo vartų tinklo. O štai, kaip rungtynes nušvietė nugalėtojų žaidėjas Žilvinas Tumosa:

„Sekmadienis.. puikus laikas futbolui 11:30 Pabradėje. Kas po bemiegės nakties po Čempionų lygos, kas iš Palangos, kas po gimtadienio su torto likučiais ant veido..  kitaip tariant, „Viesulas2“  iš visų Lietuvos kampelių suskubėjo į Pabradę.

Suskubėjo visų pirma pasveikinti savo komandos dvasinį vedlį, mūsų motyvacijos genijų, Viktorą Ananikovą-Jėzų su gimimo diena. Po šiltų apsikabinimų (oro temperatūra +26) ir patapšnojimų išbėgame į aikštę puikios nuotaikos. Švilpukas, ridenam kamuoliuką neskubėdami, stebim jauną komandą.. ieškom silpnų vietų.

Viesuliečiai  kaip laikrodukas dirba tiksliai, taip, kaip strategas Tomas nurodė. Proga po progos artėjam prie įvarčio.  Riko (Ričardas Končius), mūsų ramybės įsikūnijimas, kala su galva pirmą įvartį. (čia dar turėtų būti tekstas A4 lapo formato.. aprašant kiekvieną įvartį) bet pagailėsim skaitytojų brangaus laiko...  rungtynės baigėsi 1:9 „Viesulo2“ naudai.

Po mačo dar ilgai skaičiavome įvarčius.. Bet Donatas Lesnikas suskirstė kiekvienam pagal nuopelnus.. tikrai taip, 1:9.

Po du kartus pasižymėjo Žilvinas Tumosa, Dangiras Valiušis ir Donatas Lesnik, po vieną - Donatas Gudlevičius, Ričardas Končius ir Linas Jančiauskas.

Dar kartą norime padėkoti Pabradės ekipai - jauna ir perspektyvi komanda, o ir visada žiūrovų pas juos netrūksta. Sėkmės. Šalta Žeimena (toks berods upės pavadinimas) ir šalta gira atgaivino po rungtynių.

Kitą savaitę laukia sunki kova su „Medžių“ dubleriais, taigi nusimato nelengvas sekmadienis. Galima pagirti ir teisėją, kuris sušvilpė ramiai ir užtikrintai.

Taip pat norėtume dar katą padėkoti Pabradės komandai, kad sutiko pakeisti laiką iš šeštadienio į sekmadienį. Mūsų vadovas Raimondas Kundra atsidėkodamas pažadėjo giros.. o jei jis pažada visada pažadus ištesi.. antrame rate laukite giros“.

Tačiau štai Pabradės vadovas Grigorij Kisel giros tikėjosi jau tą pačią dieną: „Viesulas2“ paprašė perkelti rungtynes, o vienintelis įmanomas laikas buvo sekmadienį 11.00 Mums toks laikas buvo labai neparankus, bet iš solidarumo sutikome perkelti laiką ir „Viesulas2“ pažadėjo giros ir alaus.

Mes tragiškai susirinkome, pralaimėjome bet žadėtos  giros taip  ir negavome. Likome, švelniai tariant, su triuškinančiu pralaimėjimu ir dar be giros.. Ačiū tiems, kurie be keitimų atžaidė per tokį karštį, kovojo tikrai kiek galėjo.

Dėl medalių mes šiemet nesiruošėm kovoti - tam reikia turėti dvidešimt žaidėjų, kurie žaisti ateina šimtu procentų. Mes turime dabar šešis taškus ir jei pavyks dar tris taškus iki antro rato pradžios surinkti – manau, kad planas minimum bus įvykdytas“.

Svečių pergalę numatyti buvo galima, bet kad ji bus pasiekta tokiu skirtumu... niekaip, niekaip.

Top Kickers2 1:5 Vova Juniors

Dviejų dublerinių B diviziono komandų dvikovoje nugalėtojas paaiškėjo gana anksti – voviniai jau per pirmas septyniolika minučių į šeimininkų vartus pasiuntė tris įvarčius ir taip iš esmės išsprendė visus klausimus. Vėliau „Top Kickers“ dubleriai rezultatą švelnino, tačiau vėliau praleido dar du įvarčius ir taip patyrė dar vieną nesėkmę. Turint omenyje tai, kad pagrindiniai žaidėjai ruošėsi taurės dvikovai su „Kauno Žalgiriu“ negalima sakyti, kad tokia mačo baigtis itin nustebino.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Ričardas Matiukievičius, kurio sąskaitoje – du įvarčiai ir du rezultatyvūs perdavimai.

„Ne tik, kad nebuvo pirmos komandos žaidėjų, bet ir šiaip vertėmės be savo kelių lyderių. Turėjom vos tris keitimus, tai per tokį karštį papildomų žaidėjų ryškiai trūko. Kai prasileidi per pirmąsias minutes, vėliau labai sunku grįžti į rungtynes prieš pajėgų varžovą. Prieš susitikimą „Vovos“ vadovas Ignas parašė, kad jei pasiduosime su dubleriais - atiduos pergalę pagrindinių komandų rungtynėse. Tikiuosi, kad žodžio laikysis (šypsosi)“ – tokį įdomų susitarimą atskleidė TK2 vadovas Mantas Urbonas.

Vėlgi, baigtis buvo nuspėta, iki tikslaus rezultato truputį pritrūko.

Arpas 0:2 Medžiai2

Nors rezultatas ir nėra didelis, tačiau reikia pažymėti, jog žalieji žaidybinę persvarą čia turėjo nuo pat dvikovos pradžios, tiesa, iki įvarčių reikėjo kiek palaukti, tačiau komandoje nebuvo jokios panikos ir rezultatas galų gale buvo pasiektas. Štai ką apie rungtynes papasakojo nugalėtojų atstovas Tauras Navašinskas:

„Karštas sekmadienio vakaras, bet susirenkame, kaip jau šį sezoną tapo įprasta, pavyzdingai. Maišiagaloje laikas sustojęs, niekas niekur neskuba, tad jau mums darant apšilimą baigiamas šienauti aikštės kampas, braižomos linijos, kurių rungtynių metu vis tiek pritrūko – vieną baudos aikštelę pamiršo pažymėti. Rungtynės prasideda ir nuo pirmų minučių stengiamės įrodyti savo, kaip favoritų statusą. Kelis kartus pataikom į vartų konstrukciją, gelbėja jų vartininkas ir pirmas kėlinys baigiasi be įvarčių. Antrajame kėlinyje išlaikome koncentraciją ir kantriai laukiame, kol pagaliau po gero pakėlimo į baudos aikštelę Martynas Paškevičius mušą pirmąjį įvartį galva! Nemažinam apsukų ir po perdavimo iš gilumos Jevgenij Rymov apsidirba kamuolį, apveda vartininką ir muša į tuščius vartus. Dar turėjome porą progų pasižymėti, bet rungtynės baigiasi sausa pergale 2:0.

Sekmadienį laukia įdomi dvikova su lentelės kaimynais. Tikiuosi, kad nusiteiksime, susirinksime ir iškovosime dar tris taškus“.

Suklydau tik dėl „Medžių2“ pelnytų įvarčių skaičiaus, nes maniau, kad jų bus trimis daugiau.

REZULTATYVIAUSI

Vieną įvartį pridėjęs Aleksandras Korvelis („Ave.Ko2“) viso jų jau turi 10 ir lieka pirmoje vietoje. Nuo jo dviem tiksliais smūgiais atsilieka du futbolininkai – Vidmantas Černiauskas („Navigatoriai Old Boys“) bei Ernest Pristavko („Ave.Ko2“).

SFL TAURĖ

Savo žygį čia pratęsė Pabradė - antrame etape 2:0 buvo įveiktas B diviziono "Imperialas" ir žengtas dar vienas žingsnis taurės turnyre.

ANONSAS

Vova Juniors – Molėtai

06.02 (šeštadienis), 17.00, Statybininkų centro

Kol voviniai įgauna vis geresnę formą, molėtiškiai stabiliai grimsta žemyn ir dideliu pozityvu pasigirti negali. Žinoma, Molėtų komanda yra visiškai nauja ir jai dar reikės laiko, tačiau kol tas laikas eis, jie šį kartą prieš „Vovos“ dublerius kris – 3:0.

Pagiriai2 – Ave.Ko2

06.02 (šeštadienis), 18.00, Dilgynė

Jei ne lyderių kaktomuša – būtent šį mačą būtų galima laikyti centrine turo dvikova. Bet kokiu atveju, abi komandos išgyvena neblogą periodą, mat Pagiriai pagaliau išlipo iš dugno, o Kalvelių komanda nuskriaudė vienus iš lyderių. Ne kartą minėtas faktas, kad „Ave.Ko2“ gali turėti rimtų bėdų išvykose, bet manau, jog tašką iš Dilgynės parsiveš – 2:2.

Top Kickers2 – Pabradė

06.03 (sekmadienis), 16.00, Fabijoniškės

Jei ši dvikova būtų vykusi keliais turais anksčiau, ryškiais favoritais būčiau įvardinęs svečius, tačiau pastaruoju metu abi komandos išgyvena ne pačius geriausius laikus. Pabradė stabiliai renka kamuolius iš savų vartų, tuo tarpu TK2 turi bėdų su žaidėjų traumomis. Vis dėlto spėsiu, kad būtent šeimininkai susitelks ir iškovos pergalę – 4:1.

Viesulas2 – Medžiai2

06.03 (sekmadienis), 18.15, Fabijoniškės

O čia bus turo desertas, kur ietis surems dvi taškų dar nepraradusios ekipos. Jei toks žaliųjų žygis per daug nestebina, tai „Viesulo“ judesys yra tam tikra staigmena ir įdomu, kiek ilgai jie dar pajėgs išlaikyti tokį tempą. Te nepyksta ant manęs „Viesulo“ sirgaliai, bet spėju, kad „Medžiai2“ šioje sezono stadijoje turi kiek daugiau šansų – 1:2.

Navigatoriai Old Boys – Arpas

06.04 (pirmadienis), 20.00, Senvagės

Kol „Arpas“ vis dar laukia pirmųjų taškų, navigų dubleriai sieks atsitiesti po skaudžios nesėkmės Kalveliuose. Gilios analizės čia nereikia – šeimininkai yra aiškūs favoritai ir didelio pasipriešinimo sulaukti neturėtų – 6:1.

PAPILDYTA 06.06

Medžiai2 - Navigatoriai Old Boys

06.06 (trečiadienis), 21.30, Fanų

Ruošdamas tekstą apžvalgininkas kiek praleido pro akis faktą, jog pirmosios kito turo rungtynės bus sužaistos jau savaitės viduryje, tad jų spėjimą parašysiu čia. Abi ekipos atvyks be daug poilsio, tad tai gali turėti įtakos ir trečiadienio rungtynių kokybei bei susirinkimui. Navigų dubleriai kiek atsigavo po skaudaus smūgio Kalveliuose, tuo tarpu žalieji liko vienintele dar taškų nepraradusia komanda. Vis dėlto manau, jog abi pusės yra itin panašaus pajėgumo ir tiesiog sunku išskirti stipresnius - manau, dvikova baigsis lygiosiomis 2:2.