D divizionas: lyderių trejetas tolsta Visos

D divizione buvo sužaistas penktasis turas, po kurio savo pozicijas lentelėje dar labiau užtvirtino podiumo pozicijose esančios komandos – visos jos iškovojo po penktą pergalę ir nuo artimiausių persekiotojų atitrūko jau nebe tokiu ir mažu – 6 taškų – skirtumu.

Spėta rezultatų: 25

Tiksliai spėta baigčių: 18

Tiksliai spėta rezultatų: 3

Vova Juniors 3:1 Pabradė

Iš karto reikia paminėti, jog čia mano spėjimas nuėjo šuniui ant uodegos, mat minimalų pranašumą skyriau svečiams. Tačiau voviniai nuo pat dvikovos pradžios ėmė įrodinėti, kad tądien buvo pajėgesnė komanda ir nuosekliai kepti progas. Tų progų buvo tikrai nemažai, ir gal net kiek keista, kad vos tris iš jų pavyko paversti įvarčiais. O Pabradės futbolininkai rezultatą sušvelnino tik tada, kai viskas iš esmės jau buvo aišku.

Daugiau informacijos – vovinių paruoštoje video santraukoje:

Pagiriai2 1:2 Top Kickers2

Čia apžvalgininko funkcijas trumpam galiu perleisti Pagirių atstovui Pavel Rudnev, kuris štai kaip nušvietė rungtynes:

„Sausą šeštadienio popietę Dilgynės ramybę sutrikdė futbolo rungtynės. SFL D divizione vyko lentelės apačioje esančių komandų akistata: „Pagiriai-2“ ir „Top Kickers Muscleshop.lt“. Žaidėjų meistriškumo stoka ir aikštės būklė lėmė labai nekokybišką futbolą, su daugybe techninio broko. Kiek geriau kamuolį valdė svečiai, kurie bandė visus kamuolius adresuoti Simonui Stankevičiui, kuris žaidė visose pozicijose (na, gal tik vartuose nefigūravo, nors nuo vartų smūgius atlikdavo). Deja, įdomus faktas - viename iš epizodų jis gavo geltoną kortelę, tačiau rungtynių protokole jo aplamai nėra, tad manau ši informacija privalo pasiekti SFL vadovybę ir teisybė bus atstatyta.

Tikrai pavojingų progų komandos turėjo nedaug. Simono dėka krito vienintelis įvartis į šeimininkų vartus - po jo prasiveržimo ir tikslaus perdavimo, galva, iš arti į tuščius vartus buvo pasiųstas sviedinys. Susikūrė Simonas progą ir sau, bet jo stiprus smūgis iš kairės kojos skriejo šalia virpsto. Pagiriai bandė kontratakuoti ir vienas tokių bandymų pasibaigė tiksliu Luko Nesterovičiaus smūgiu. Svečiai atrodė geriau dėl neregistruoto ir net pagal protokolą neegzistuojančio žmogaus, tačiau tikrai nepadarė pakankamai pergalei pasiekti. Lygiosios - dėsningas rezultatas“.

O štai svečių vadovas Mantas Urbonas pritarė, kad Dilgynė jiems nėra palanki aikštė, tačiau jos dėl rezultato nekaltino ir skyrė palinkėjimą vienam iš varžovų: „Na taip, nelabai mėgstam mes tos Dilgynės. Bet tiesą sakant ta aikštelė šįkart nebuvo tokia prasta, jai priekaištų neturim. O tą iškovotą tašką paimsim, nors ir norėjosi visų trijų. Įmušėm antro kėlinio vidury, turėjom dar kelias labai palankias progas „uždaryti rungtynes“, bet jomis nepasinaudojom. Varžovai tuo tarpu išnaudojo greitą kontrataką po mūsų klaidos aikštės vidury ir taip pasiėmė savo pirmąjį tašką. Su tuo ir sveikinu. Ir ta proga noriu palinkėti jų komandos lyderiui Pavel Rudnev, kuris ir vienas didžiausių Realo fanų, sėkmingo Čempionų lygos finalo!“

Rezultatas atspėtas tiksliai į dešimtuką.

Medžiai2 2:1 Ave.Ko2

Svarbią pergalę iškovojo ir žalieji, palaužę visai podiumo papėdėje įsikūrusią Kalvelių ekipą. Kova tikrai nebuvo lengva, o apie ją rašo nugalėtojų atstovas Tauras Navašinskas:

„Rungtynes abi komandos pradėjo aktyviai, kamuolys praktiškai neužsibūdavo aikštės centre ir veiksmas vyko tai prie vienų, tai prie kitų vartų. Varžovai smūgiavo į skersinį, mes tai pat turėjome keletą gerų progų, bet nepavykdavo iki galo išpildyti. Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje po puikaus reido ir dar geresnio perdavimo legendinis Arūnas Sabonis išvedamas vienas prieš vartininką ir išnaudoją savo progą. Iš karto po to teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą.

Antrajame kėlinyje neatsipalaiduojame, stengiamės kuo greičiau įmušti, bet svečiai irgi nesnaudžia, kuria savo progas. Po vienos iš jų mūsų vartininkui atlaikius smūgį – išmušame kamuolį jau nuo tuščių vartų linijos. Žaidimas  banguoja, atakuoja tai vieni tai kiti. Vis tik kėlinio pabaigoje mums labiau sekasi palaikyti kamuolį ir po eilinės atakos Jevgenij Rymov mušą įvartį iš aštraus kampo – 2:0. Po įvarčio kiek apsiraminame ir stengiamės ramiai pabaigti rungtynes. Paskutinėmis minutėmis „Ave.Ko2“ nepasidavė ir po greitai įmesto užribio įmušė savo įvartį. Vis tik laiko lemiamam šturmui neliko. Švenčiame penktą pergalę iš penkių!

„Ave.Ko2“ šį sezoną tikrai bus stiprus priešininkas visoms komandoms, ypač savo namų aikštelėje. Kitą savaitę laukia išvyka į Maišiagalą. Labai tikiuosi, kad žaidėjai rimtai įvertins priešininką ir pratęsime pergalių seriją“ – sakė žaliųjų atstovas.

„Gaila, kad pralaimėjom taip vadinamas rungtynes dėl šešių taškų. Kol kas sunkiai sekasi adaptuotis prie didesnių aikščių išvykose. Aišku, prarasti taškai su tiesioginiais konkurentais apsunkina kova dėl medalių, nes kol kas mažai netikėtų rezultatų mūsų divizione. Rungtynės su „Navigatoriais Old Boys“ tampa labai svarbios, juose ir iškovotas vienas taškas būtų neblogai“ – į ateitį jau žvalgėsi Kalvelių komandos atstovas Bogdan Novicki.

Dar viena pilnai išsipildžiusi prognozė. Neblogas turas apžvalgininkui.

Viesulas2 3:1 Arpas

Čia viesuliečiai turėjo kiek daugiau problemų, nei jų turbūt norėjo, tačiau galų gale mobilizavosi ir iškovojo pergalę, apie kurią išsamiai pasakoja jų atstovas Donatas Lesnik:

„Eilinį sekmadienio vakarą gausiai renkamės paspardyti kamuoliuką. Per apšilimą atliekame trenerio griežtai paruoštus pratimus ir nusiteikinėjame kovai. Taigi apšilimas padarytas, žaidėjus pozicijos sudėliotos, aidi teisėjo švilpukas - pradedam ridenti kamuolį.

Nors varžovų gerokai mažiau (vos 3 keitimai) - vyksta presingas, kuris atneša „Arpui“ naudos ir jau 3 min. krenta įvartis į „Viesulo2“ vartus. Nieko naujo mūsų ofise - jau net penkiose rungtynės iš eilės prasileidžiame pirmi. Panikos didelės nėra, nes kaip paminėjau - tai lyg ir įprasta situacija.

Tačiau įsijungia kas garsiau ir pykčiau variklis - bandoma kritikuoti vos ne kiekvieną veiksmą. Komandinis žaidimas išsibalansuoja… Nepaisant to, keletą pusprogių sukuriame.

30 min. prie varžovų vartų apie 20m baudos smūgis ir Raimondo Kundros atliktas smūgis apsuka vartininkui galvą ir kamuolys nuo vartininko nugaros krenta į vartus - 1:1.

Šiek tiek pasidžiaugėme ir toliau tęsiame diskusijas aikštėje vietoj žaidimo. Gerai, kad artėjant kėlinio pabaigai dešiniuoju kraštu sukuriama greita ataka, Donatas Lesnik pasuoja Dariui Muižiui, Darius iškiša Artūrui Melenbergui - ir įvartis į „Arpo“ rūbinę. Valio, 2:1.

Per pertrauką žaidėjai gauna pylos nuo trenerio - dėl diskusijų forumo aikštėje. Tad antras kėlinys vyksta ramiau, kaip ir turėtų būti. Ir netrukus duoda vaisių 54 min. Raimundas Andriuškevič apgaulingu smūgiu į tolimąjį kampą siunčia kamuolį - 3:1!

Beveik visą 2 kėlinį buvo apgulti „Arpo“ vartai, tačiau daugiau pasižymėti niekam nepavyko. Taigi kol visa Lietuva stebėjo legendinių komandų akistatą (Žalgiris vs CSKA) – „Viesulas2“ įsidėjo dar tris taškus į savo kraitį.

Jaunas teisėjas susitvarkė su įtampa, palinkėsime jam sėkmės“.

Čia spėjimas buvo beveik tikslus – šeimininkams tik reikėjo pelnyti dar vieną įvartį iš visų susikurtų progų, ir viskas būtų tobula...

Navigatoriai Old Boys 7:0 Molėtai

Dar vieną skaudžią pamoką gavo turnyro debiutantai, kurie, nors ir bandė priešintis vieniems diviziono favoritų ir turėjo savų progų, tačiau jų nerealizavo ir už tai buvo skaudžiai baudžiami. Nors po pirmo kėlinio deficitas buvo tik du įvarčiai, tačiau po pertraukos šeimininkai įjungė dar aukštesnę pavarą ir molėtiškiams nepaliko jokių realių šansų.

„Didelių problemų su Molėtų komanda nekilo, tačiau kovoti reikėjo iš visų jėgų, nes atsipalaidavimas gali brangiai kainuoti, kai yra tiek pajėgių komandų. Pačiu žaidimu likau patenkintas, tačiau komandos treneriams kilo papildomo darbo. Jie net truputėlį pyktelėjo ant manęs, kad išdaviau žaidimo kūrimo apie Vidmantą Černiauską paslaptį ir rungtynėms prieš Molėtus sukūrė kitą planą, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko jaunieji Old boys žaidėjai Artūras Karasiovas, Tomas Strimaitis ir Vilius Kadys. Atlikę užduotį jaunuoliai leido savo įvarčius įmušti ir tikriesiems Old boysams - Olegui, Linui.

Na, o Molėtų komanda paliko labai teigiamą įspūdį. Labai smagi, linksma ir draugiška komanda, kurios laukia puiki ateitis. Tačiau kol kas matyti, kad jie yra labai ankstyvoje gyvavimo stadijoje ir sprendžia problemas, kurios būdingos naujoms komandoms. Norėčiau jiems palinkėti sėkmės, daug kantrybės ir užsispyrimo, o tada po kelių sezonų galės rimtai kąsti bet kuriems varžovams“ – pagyrų varžovams net ir po tokios didelės pergalės negailėjo Navigų dublerių žaidėjas Aurimas Daukšas.

„Susirinkti pavyko kaip niekada gausiai, bandėme visus žaidėjus, tikslas buvo pažiūrėti, kaip kas atrodo vienoje ar kitoje pozicijoje.

Manau, kad pirmas kėlinys buvo pakankamai neblogas, turėjome labai gerų progų pasižymėti, deja, išpildymas lieka panašus, kaip ir per kiekvienas rungtynes.

Rezultatas pagal tai, kaip susiklostė antras kėlinys - neblogas mums, nes galėjome praleisti ir daugiau įvarčių.

Negaliu komentuoti „Navigatorių“ komandos užimamos vietos, bet manau, kad tai vieni iš lyderių D divizione“ – po dvikovos sakė Molėtų komandos vadovas Benjaminas Zelkevičius.

Spėjau, jog Navigai laimės kiek mažesniu skirtumu, tačiau šį kartą puolime komanda pasismagino.

REZULTATYVIAUSI. Nors pastarajame ture nepasižymėjo, tačiau čia rikiuotės viršuje lieka „Ave.Ko2“ puolėjas Aleksandras Korvelis su 9 įvarčiais. Vieną tikslų smūgį pridėjęs Vidmantas Černiauskas („Navigatoriai Old Boys“) dabar jų turi 8, o trečioje vietoje su 7 lieka Ernest Pristavko („Ave.Ko2“).

ANONSAS

Ave.Ko – Navigatoriai Old Boys

05.25 (penktadienis), 20.00, Kalveliai

Kalvelių komandos laukia dar vienas favoritų iššūkis, ir čia barstyti taškų, norint likti kovoje dėl medalių, išties negalima – divizionas toks, kad lyderiai gali gana greitai pabėgti ir vėliau juos pasivyti gali būti itin sunku. „Ave.Ko2“ ekipa tikrai yra pajėgi ir manau, kad atims iš navigų pirmus taškus – 2:2.

Molėtai – Pagiriai2

05.26 (šeštadienis), 14.00, Molėtų stadionas

Šventė Molėtams, mat D diviziono pirmenybės pirmą kartą atvyksta į jų miestą. Tiesa, bus įdomu, kiek žiūrovų sutrauks mačas, turint omenyje, jog jis vyks šiltą šeštadienį, bet renginys vis tiek neeilinis. Vis dėlto, iš minuso pagaliau išlipę „Pagirių“ dubleriai sustoti neketina ir spėju, kad namo grįš ne tuščiomis – 1:3.

Pabradė – Viesulas2

05.27 (sekmadienis), 11.30, Pabradė

Dar vienas mačas, vyksiantis kiek neįprastu laiku, galinčiu kiek pakoreguoti viesuliečių susirinkimą. Nors reikia paminėti, jog šiemet svečiai renkasi pavyzdingai ir tai matosi rezultatuose. Spėju, kad Vilniaus komanda į rungtynes pažiūrės rimtai, mobilizuosis ir iškovos pergalę – 1:3.

Top Kickers2 – Vova Juniors

05.27 (sekmadienis), 16.00, Fabijoniškės

Rungtynės, kur kažką nuspėti yra itin sunku. Nors, galima nuspėti tai, jog šeimininkai negaus daug pagalbos iš pirmos komandos, mat ši po kelių valandų žais LFF Taurės rungtynes su „Kauno Žalgiriu“. Turbūt labiausiai dėl šios priežasties antrąją pergalę iš eilės prognozuosiu jauniesiems voviniams – 0:2.

Arpas – Medžiai2

05.27 (sekmadienis), 18.00, Maišiagala

Žalieji čia yra aiškūs favoritai, tačiau įdomu, kaip jiems seksis tvarkytis ne tik su varžovais, bet ir su savotiška Maišiagalos veja. Manau, jog pirmojo įvarčio gali tekti palaukti, bet paskui kai jau pasipils tai pasipils – 0:5.