D divizionas: podiumas suformuotas galutinai Visos

 

Nors D divizione komandoms dar liko sužaisti po vienerias (na, su Pagirių2 ir Pabradės išimtimis) rungtynes, tačiau iš esmės jos didelės kainos nebeturės – būtent pastarajame ture paaiškėjo visi prizininkai, sezono uždarymo šventėje išsidalinsiantys medalius. Lygos nugalėtojais tapo Navigatoriai Old Boys, auksinėse rungtynėse dėl aukso palaužę Medžius2 ir tapę trečiąja komanda VRFS struktūroje, jau užsitikrinusia pirmąją vietą.

Spėta rezultatų: 84

Tiksliai spėta baigčių: 49

Tiksliai spėta baigčių: 6

Pagiriai2 6:0 Arpas

Vieną savaitgalį į rungtynes neatvykę, kitą Pagiriai2 varžovus sutalžė net 6:0. Tiesa, prie to galimai prisidėjo ir tas faktas, kad Arpas į Baltąją Vokę, sprendžiant iš protokolo, nuvyko vos dešimtyje, tad gero rezultato tikėtis buvo sunku.

Nors kurį laiką svečiai dar laikėsi, tačiau pirmo kėlinio antroje pusėje pradėję piltis įvarčiai pylėsi iki pat rungtynių pabaigos, tokiu būdu dar leisdami sau pakovoti dėl 7-os pozicijos.

Nugalėtojams tris įvarčius pelnė Nerijus Dauksevičius.

Prognozėje Pagirių2 pergalė buvo numatyta, tik spėjau, kad ji bus pasiekta mažesniu skirtumu.

 

Pabradė 5:1 Molėtai

Dar vieną rimtą pareiškimą pateikė vienas nestabiliausių D diviziono klubų. Vieną kartą įsigudrindami pralaimėti lentelės autsaideriams, kitą kartą jie gana nesunkiai parbloškia vieną „karščiausių“ komandų. Tiesa, tam galbūt įtakos padarė ir molėtiškių traumuotų žaidėjų sąrašas, tačiau tai nei kiek nemažina Pabradės pasiekimų.

Čia jau nuo pat mačo starto abi komandos nusprendė eiti į priekį ir jau po šešiolikos minučių šeimininkai pirmavo 2:1. Kėlinio pabaigoje per dvi minutes į svečių vartus krito dar du įvarčiai, tad mačo baigtis tapo aiški dar prieš finalinį teisėjo švilpuką. Pačioje mačo pabaigoje pabradiškiai pridėjo ir penktą, tokiu būdu savo namų sezoną uždarydami skambia pergale.

Tris įvarčius laimėtojų gretose pelnė Saulius Kaušinis.

„Pasakysiu taip: kai mes susirenkame, tai nieko nebijome. Teks kitais metais laimėti lygą... Na o  Molėtai šaunuoliai, matosi progresas didelis“ – savo komandą girdamas ir varžovų nepamiršo pabradiškių komandos vadovas Grigorij Kisel.

Baigtį įspėti vėl pavyko, bet iki tikslaus rezultato pritrūko.

 

Vova Juniors 2:4 Ave.Ko2

Neblogos rungtynės vyko ir Statybininkų rengimo centro stadione, kur voviniai priėmė svečius iš Kalvelių. Nors ir surengė neblogą come-backą, vis dėlto šeimininkai liko be taškų.

Čia svečiai dar per pirmą pusvalandį susikūrė dviejų įvarčių persvarą, tačiau Vovos dubleriai dviem įvarčiai prieš ir iškart po pertraukos sugrįžo į rungtynes. Vis dėlto, vėliau svečiai pasinaudojo dviem rimtomis varžovų klaidomis, pasiuntė dar du greitus įvarčius ir taip iškovojo svarbią pergalę dėl ketvirtosios vietos.

„Juniors komanda po pralaimėjimo Molėtuose yra vis dar sutrikusi, o SFL vadovybės sprendimai po tų rungtynių apskritai išmušė vovinius iš vėžių. Atsirado nepasitikėjimo jausmas visa lyga, todėl motvuoti komandą rungtynėms yra pakankamai sudėtinga. Kaip ten bebūtų su Ave.Ko Juniors kovojo pagirtinai, tiesiog pora grubių klaidų ir rungtynės buvo palaidotos.“ – kalbėjo vovinių vadovas Ignas Rudzevičius.

O jo minėta situacija išties yra įdomi. SFL vadovybė dar pirmoje rugsėjo pusėje priėmė sprendimą išimties tvarka leisti dviems Utenos Utenio gretose registruotiems futbolininkams Emilijui Šinkūnui ir Arnui Bražėnui rungtyniauti molėtiškių komandoje, tačiau to sprendimo neiškomunikavo komandų vadovams. Tad kai voviniai pateikė protestą dėl žaidėjų dalyvavimo rungtynėse, jiems buvo pranešta, kad tie žaidėjai žaisti vis dėlto teisę turėjo ir rezultatas anuliuotas nebus.

Spėjau lygiąsias 2:2 ir buvau, sakykime, gana netoli tikslaus spėjimo.

 

Viesulas2 4:0 Top Kickers2

Bronzą galutinai užsitikrino viesuliečiai, ir užsitikrino ją įspūdinga maniera. Štai ką apie rungtynes ir visą komandos kelią pasakoja Viesulo2 kapitonas Mindaugas Rožė:

„Grįžtant į priešistorę po Viesulo ir Rezervų klubų susijungimo, Viesulas 2 tapo bazine komanda pirmajai komandai treniruotis, adaptuotis ir t.t. Po keleto nelabai sėkmingų sezonų velkantis turnyrinių lentelių apatinėse dalyse, Viesulas2 subrendo. Subrendo tapti ne tik treniruočių poliu stipresniems žaidėjams, bet įgavo savo veidą, tikslą ir norą ne tik žaisti, bet ir kažko siekti. Pastaruosius porą sezonų vis likę ketvirti, šiemet visi slapčia tikėjomės medalių, toks tikslas ir buvo iškeltas sezono pradžioje. Mumis netikėjo tik SFL orakulai, prognozavę mums 7 vietą sezono pabaigoje. Sekmadienį buvo būtent tas mačas kai jau patys, be jokių pašalinių veiksnių galėjome padėtį galutinį tašką.

Oras pasitaikė permainingas - nuo malonios šilumos iki stipraus lietaus su vėju.

Susirinkome šioms rungtynėms minimaliai 15 -16 žmonių, kas mūsų standartais labai mažai. Varžovų buvo panašiai. Pradžia buvo apylygė, pasitikrinom kaip ir kas ir po mažu pradėjo ryškėti mūsų persvara. Po skersuoto kamuolio mūsų legionierius iš Saudo Arabijos Osama uždaro skersuotą kamuolį 1:0. Tiesa pasakius pirmame kėlinyje turim dar 2 -3 šimtaprocentines progas atsidūrus mūsų žaidėjams vienas prieš vieną su vartininku, bet jų neišnaudojam. Varžovai irgi bando atsakyti, kad ir ne tokiom gerom progom, bet realizacija irgi streikuoja.

Antrą kėlinį vėl puolam į ataką, kol galiausiai viena ataka pasibaigia sėkmingu Artūro smūgiu 2:0. Varžovai žaidžia, bet mačas jau mūsų. Elvinas vienas prieš vieną - 3:0. Finišo tiesiojoje papuošia Artūro smūgis į devyniukę ir jau tampa viskas aiškiau nei aišku. Te atleidžia varžovai už pagyrūniškumą, jei mūsų realizacija būtų buvus bent kiek geresnė, rezultatas galėjo būti ir dvigubas. Šiame mače turėjome turbūt daugiausia progų įvarčiui pasiekti šiame sezone.

Pagrindines pergalės priežastis išskirčiau mūsų gerą koncentraciją, flangų išnaudojimą, solidžią gynybą, didesnį norą bei lyderių turėjimą, kurie patempia, kai to labiausiai reikia. Čia mano asmeninė pagyra Artūrui. Varžovai man primena mus prieš kelis metus - jiems tai tik SFL, be didelių tikslų, be „vadų", tiesiog gera chebra susirinkusi pasibėgioti, o koks ten rezultatas rungtynių pabaigoje, ne taip ir svarbu. Bet viskam savas laikas.

Ačiū varžovams už smagų ir korektišką žaidimą.

Simboliškai, paskutinis mačas su čempionais. Nors ir jiems, ir mums jis nieko nebelemia, įdomu bus pasitikrinti kas ir kaip.“

 

„Varžybose turėjom tik vieną keitimą, o ir aikštėje buvo keli vyrukai, ką tik atžaidę mačą su pagrindine komanda, - kelis faktorius paminėjo TK2 vadovas Mantas Urbonas. - Dar kartą pasitvirtino faktas, kad mums labai sunku žaisti su fiziškai stipriomis komandomis, o Viesulas2 -  būtent toks. Galima sakyti, kad pirmą kėlinį dar neblogai atsilaikėme, bet antrajame jėgų ėmė stigti vis dažniau. Ar turėsim tų jėgų paskutinėse varžybose su Molėtais? Tikiuosi, kad turėsim, ir būtų smagu paskutinėse rungtynėse nuskinti pergalę. Daug kas priklausys ir nuo to, ar gaus varžovai papildymą iš Utenio dublerių, bet tikiu, kad galim kovoti ir su tokio pajėgumo žaidėjais. Dublerių vadovas Darius Borisas žadėjo motyvuoti komandą tam tikru siurprizu, tad tikiuosi, kad jo triukai pavyks.“

Bandžiau nuspėti nedidelę staigmeną ir TK2 pergalę, bet čia suveikė tas posakis – iš didelio rašto išėjo iš krašto, tai nepaėjo.

 

Navigatoriai Old Boys 1:0 Medžiai2

Auksinėms rungtynėms abi pusės surinko rimtas pajėgas, rimtus rezervus, tad ir tai daug ką pasakė apie mačo svarbą. Abi komandos iš esmės pasirinko skirtingas taktikas – navigai laikė kamuolį ant žemės, tuo tarpu Medžiai2 ilgais perdavimais bandė ieškoti ir į geras pozicijas išvesti iš pirmos komandos prisijungusį Justiną Baltrimavičių. Kiek pavojingiau atakavo šeimininkai, tačiau ir žalieji turėjo savų šansų. Visgi, lemiamas lūžis įvyko prieš pat pertrauką, kai po kampinio kamuolį galva į vartus pasiuntė Andrius Dubickas.

Antrame kėlinyje Medžai2 nebeturėjo kur trauktis, turėjo gerą atkarpą, savų šansų (viename epizode net atrodė, kad kamuolys kirto vartų liniją), tačiau įvarčio pasiekti nepavyko. Negana to, vėliau šeimininkai galėjo pelnyti antrą įvartį ir galutinai atsakyti į visus klausimus, tačiau to nepadarė. Nepaisant to – jiems užteko ir vieno vienintelio įvarčio, kad būtų garantuoti aukso medaliai. Su tuo komandą galima ir pasveikinti!

„Aš asmeniškai labai jaudinausi, kadangi debiutinis sezonas vedant komandą, plius vienų iš favoritų etiketė ir, aišku, lemiamų rungtynių svarba pridėjo papildomo spaudimo, - pripažino nugalėtojų atstovas Aurimas Daukšas. - Negaliu atsakyti už kitus žaidėjus, tačiau esu praktiškai tikras, kad jie nesijaudino visai, kadangi daugelis yra žaidę ir didesnio svorio rungtynėse. Bet save ir kitus raminau tuo, kad Medžiams2 turėtų būti sunkiau, kadangi jiems būtinai reikėjo pergalės ir pirmų rungtynių rezultatas palankus buvo mums.

Buvo kelios atkarpos, kai varžovai mus spaudė, tačiau tai yra visiškai normalu, kai susitinka panašaus pajėgumo komandos ir niekada nebus taip, kad pavyks išlaikyti varžovus vien jų pusėje. Tad ir šį kartą buvom pasiruošę tokiems momentams, koncentravomės į gynybą. O kad jau viskas patikėjau tik po finalinio teisėjo švilpuko ir nei sekundę anksčiau.

Kaip bus rungtynėse su Viesulu 2 dar nežinau, tačiau nemanau, kad joms kursime ypatingus planus. Mūsų komandoje stengiamės laikytis principo, kad žaidžia visi, tą dieną atėję į rungtynes. Manau, jog pasistengsim pasidaryti šventę sau ir kitiems, nes laukia kelių žmonių gimtadienio paminėjimai. Be abejo, dar daug kas priklauso ir nuo varžovų planų. Tačiau dažnai būna taip, kad žaisdami atsipalaidavę pasiekiam puikų rezultatą.“

 

„Pirmiausia tai sveikiname varžovus su pergale čempionate. Galbūt kiek perdegėme prieš svarbiausias sezono rungtynes, žaidimas nesiklijavo, kamuolį palaikyti sekėsi sunkiai. Savo progų neišnaudojome, tad rezultatas yra teisingas, - oponentų pranašumą garbingai pripažino Medžių2 atstovas Tauras Navašinskas.

Neliūdime, nes sezono tikslai įgyvendinti. Šiais metais labiau susižaidėme aikštelėje, daugiau sutvirtėjome  kaip komanda. Prie to prisideda ir draugiška atmosfera rūbinėje. Atsirevanšuoti dar bus progų netolimoje ateityje.“

Norėdamas įnešti papildomos intrigos spėjau Medžių2 pergalę, bet reikia pripažinti, kad čia šeimininkai laimėjo išties pelnytai.

 

REZULTATYVIAUSI

Arčiausiai auksinio batelio likus paskutiniam turui yra Ave.Ko2 puolėjas Aleksandras Korvelis su 21 įvarčiu, tačiau jam į nugarą kvėpuoja dar du futbolininkai – Saulius Kaušinis iš Pabradės bei Jevgenijus Rymovas iš Medžių2 – jie abu šiuo metu turi po 18 tikslių smūgių, tačiau geresnėje pozicijoje yra pabradiškis – jo komanda rezerve dar turi ir atkeltas rungtynes su Pagiriais2.

 

ANONSAS

Medžiai2 – Pagiriai2

10.12 (penktadienis), 20.20, Fanų

Komandinį rezultatą žalieji jau turi – gal dabar bus pabandoma pažaisti ant jų puolėjo J. Rymovo ir dar suteikti jam šansą pakovoti dėl rezultatyviausio žaidėjo vardo? Tikėtina, tačiau tikėtina ir tai, kad tiesiog bus suteiktas žaidimo laikas visiems, kurie galbūt jo mažiau gavo sezono metu. Kaip bebūtų, spėju gana laisvas, atakuojančias rungtynes su nemažai įvarčių ir šeimininkų pergale 3:2.

 

Molėtai – Top Kickers2

10.13 (šeštadienis), 15.00, Molėtai

Sezoną užbaigs ir dvi naujos komandos. Jei sulauksime gero oro – tikėtina, kad ir su savo komanda atsisveikinti iki kito pavasario į stadioną sugūžės nemažai žiūrovų, o tai pridės papildomos motyvacijos abiems pusėms. TK2 vėl negalės versti pirmos komandos atstovų pagalba, mat šie tuo metu žais Trakuose, o tai jau skamba kaip pakankama priežastis skirti pergalę šeimininkams – 2:0.

 

Ave.Ko2 – Pabradė

10.14 (sekmadienis), 15.00, Kalveliai

Čia turbūt įdomiausia bus dviejų iš rezultatyviausių diviziono puolėjų akistata – Korvelis vs Kaušinis. Žinoma, gal nėra lengva įsivaizduoti, kad Kalvelių ekipa S. Kaušiniui galėtų būti labai dosni, bet kas ten žino? Kaip bebūtų, manau, jog čia pajėgesni bus šeimininkai – 2:1.

 

Arpas – Vova Juniors

10.14 (sekmadienis), 16.30, Maišiagala

Pirma vovinių komanda savaitgalį nežaidžia, tad tikėtina, jog į Maišiagalą gauti žaidybinės praktikos nuvyks ir keli dubleriai. Tačiau net ir be jų Vova Juniors atrodo kaip stipresnė komanda. Nors jie ir teigia, kad motyvacijos kovoti rasti vis sunkiau, tačiau spėju, jog bus norima užbaigti sezoną smagia nata. 0:3.

 

Viesulas2 – Navigatoriai Old Boys

10.14 (sekmadienis), 18.15, Fabijoniškių

Jei šis mačas būtų vykęs bent pora turų anksčiau – būtų galima sakyti, jog tai itin svarbus mačas medalių dalybose, tačiau dabar abi komandos jau žino galutines savo pozicijas, tad ir tos intrigos čia nėra daug. Reikia spėti, jog abi pusės paskutinį kartą šiemet į aikštę žengs atsipalaidavusios ir sieksiančios pajusti malonumą. Na ir tegul baigia jos draugiškai – 2:2.

 

​FC Vova facebook nuotr.