D divizionas: viršuje – vėl spūstis Visos

Septintajame D diviziono ture didelių staigmenų neužfiksuota – nominalūs dvikovų favoritai iškovojo pergales, o centrinė turo dvikova tarp dviejų dar neklupusių komandų taip pat buvo atkakli, tačiau joje sėkmė labiau lydėjo „Medžių2“ komandą. Beje, buvo sužaistos ir vienerios aštuntojo turo rungtynės, bet jų į šią apžvalgą dar netraukiau.

Spėta rezultatų: 35

Tiksliai spėta baigčių: 26

Tiksliai spėta rezultatų: 3

Vova Juniors 3:2 Molėtai

Pirmosios turo rungtynės vos nepadovanojo rimtos staigmenos, mat čia svečiai jau pirmomis minutėmis išsiveržė į priekį, vėliau atidavė teritorinę persvarą varžovams, laukė savo progų greitose atakose ir negana to pačioje kėlinio pabaigoje net ir padvigubino savo persvarą.

Tačiau po pertraukos voviniai išėjo nebenusiteikę juokauti, jau per pirmas dešimt minučių rezultatą išlygino, o dar po kurio laiko Algirdas Vitkauskas pridėjo ir trečią įvartį, po kurio antrajame kėlinyje stabiliai pasėdantiems molėtiškiams atsitiesti nebepavyko. Vis dėlto, galima pagirti SFL naujokus už gerą kovą ir rimtą pasipriešinimą.

„Pažiūrėjus bendrai į visas rungtynes - pas mus pirmas kėlinys visada žymiai geresnis nei antras....

Na o šiaip apie rungtynes, tai smagu, kad jau sužaidėme šitame stadione ir nereikės daugiau šiais metais ten grįžti - laukiame visų pas mus Molėtuose!“ – statybininkų rengimo centro veja ne itin patenkintas liko Molėtų komandos vadovas Benjaminas Zelkevičius.

Prognozėje voviniams skyriau kiek lengvesnę pergalę, tačiau svečiai buvo visai netoli rimtos staigmenos.

Pagiriai2 2:5 Ave.Ko2

Šeimininkai savo ambicijas bandė parodyti jau pačioje rungtynių pradžioje, kai sugebėjo išsiveržti į priekį. Vis dėlto, panašu, kad tai tarsi pažadino Kalvelių ekipą, kuri netrukus rezultatą išlygino, o iki pertraukos pelniusi dar tris įvarčius (hat-tricku pasižymėjo Aleksandras Korvelis) ilsėtis išėjo praktiškai padarę visą darbą. Antrame kėlinyje persvara buvo išaugusi ir iki keturių, o Eimanto Kotovo įvartis paskutinėmis minutėmis padėjo tik kiek sušvelninti rezultatą.

„Komanda pradėjo rungtynes neblogai, svečiai kiek atsargiai pasirodė, ir buvo nubausti, tačiau greitai įsibėgėjo ir ne be mūsų pagalbos galėjo įmušti ir dešimt ar net daugiau“ – sakė Pagirių komandos atstovas Pavel Rudnev, čia pat davęs pastabų ir varžovų žaidėjams, teisėjams bei visai SFL. – „Gynėmės labai prastai, kai kurie žaidėjai aplamai pasirodė silpniau negu galima įsivaizduoti. Su tokiu pasirodymu apie taškus nėra ką ir kalbėti, o apie „Ave.Ko2“ - atvažiavo nemažai jaunimo, kurie stengėsi ir rodė daugiau noro nei mes, bet pergalės kalviais buvo tie patys pirmos komandos lyderiai. Tik labai apmaudu, kad SFL visose lygose išlieka apie 13-15 komandų, tarp jų ir buvę varžovai, kurie elgiasi itin nepagarbiai ir nekorektiškai (aišku ne visi, o tik „lyderiai"): šeria teisėją ir varžovus įvairiais organais ir kūno dalimis, nusakinėja kur ir kaip toli nueiti ir panašiai. O baisiausia, jog nei žaidėjai, nei teisėjas nėra apsaugoti. Teisėjas toleruoja tokius dalykus, o teisinasi tuo, kad tai SFL koncepcija, kad prezidentas prašo nuolaidžiauti, juk esam tik mėgėjai“.

Tuo tarpu „Ave.Ko2“ atstovas Bogdan Novicki pasisakė kiek trumpiau: „Praleistas įvartis pažadino komandą, vyrai supyko ir gražiai laimėjo rungtynes. Nuostabią formą šiuo metu demonstruoja puolamasis trio, jaunimas jau įgavo patirties ir jaučiasi vis drąsiau. Svarbiausia - dar drausmingiau žaisti gynyboje, nes patys mušam daug įvarčių, bet ir varžovams leidžiam pasižymėti.O dabar laukia svarbios rungtynės su „Vova Juniors“, kuriose komandą tenkins tik trys taškai“.

Nepaisant visų karčių Pagirių atstovo žodžių tikėjausi, kad jiems pavyks išplėšti lygiąsias.

Top Kickers2 2:4 Pabradė

Po skaudžių Pabradės pralaimėjimų pastarosiose keliose rungtynėse sunkiau mačiau šansus jiems išsivežti pergalę iš Vilniaus, tačiau jie visas mano prognozes pasiuntė į šiukšlinę ir susitvarkė su taip pat ne pilna sudėtimi žaidusiais šeimininkais.

Pabradė jau per pirmas dešimt minučių pelnė du įvarčius, šeimininkai netrukus vieną atlošė, tačiau antrame kėlinyje vėl nesugebėjo surengti paskutinio šturmo ir apmaudžiai pralaimėjo dvikovą.

Pabradės komandoje po du įvarčius pelnė Vaclav Komar ir Robertas Rauba.

„Top Kickers“ vadovas Mantas Urbonas pradėjo nuo to, jog jo komanda turėjo kiek problemų su stadionais, o tai turėjo įtakos ir pačioms rungtynėms: „Gavosi chaotiškas savaitgalis, nes mūsų pagrindinis namų stadionas sudubliavo laikus ir teko ieškoti kitos vietos sužaisti. O jau prieš pat rungtynes paaiškėjo, kad ir Senvagės stadionas mus pamiršo. Gavosi taip, kad pirmos ir antros komandų rungtynės vyko tuo pat metu, tad negalėjom rotuoti žaidėjų. Priedo dar pasiskolinom dublerių lyderį, ir tas tikrai nepadėjo pasiekti teigiamo rezultato.

Mažai keitimų ir klaidos savo aikštės pusėj neleido pasiekti bent taško, nors į jį ir bandėm kabintis. Bandysim į taškus kabintis ir kitame lygos mače su Viesulu. Žinom, kad varžovai bus įpykę po ką tik patirto pirmo pralaimėjimo, bet sužaidę geras rungtynes galim tikrai įteikti siurprizą“ – žadėjo TK vadovas. Na, kas ten žino, gal ir apžvalgininkas atsižvelgs į tokius pareiškimus...

O prognozėje tai spėjau kad TK2 laimės, ir laimės gana užtikrintai...

Viesulas2 1:4 Medžiai2

Centrinė turo dvikova vyko įdomiai, o štai ką apie ją rašo pačių komandų atstovai. Pirmasis – viesuliečių kapitonas Mindaugas Rožė:

„Sekmadienį „Viesulo2“ susirinkimas buvo daugiau nei gausus. Varžovai irgi neatsiliko. Turėjome minimum po 2 žaidėjus į poziciją, taigi kaip visada pas mus dažniau kyla rotacijos klausimas, o ne kaip ištempsim be keitimų. Deja, gausios gretos šį kartą mums nepadėjo.

Prasileidom greitą įvartį pirmą minutę, o tas nutinka šį sezoną beveik kiekviename mače (gaunam pirmi įvartį). Prie to mes esam jau įpratę, tik tiek, kad varžovas, šį kartą buvo kiek kietesnis, ko pasekoje nesugebėjome atsitiesti.

Po įvarčio žaidimas tapo apylygis. Neįmušam 11m baudinio, bet Žilva (Žilvinas Tumosa) gavęs puikų perdavimą lygina rezultatą. Su keliomis pusprogėmis ir baigiam iš abiejų pusių pirmą kėlinį.

Antram kėlinyje skiriamas 11m baudinys į mūsų vartus ir varžovai sėkmingai jį realizuoja. Po to seka dar pora greiti „Medžių2“ įvarčiai (trys per aštuonias minutes) ir šiame mače viskas tampa aišku.

Pagrindinės pralaimėjimo priežastys:

1) koncentracijos stoka rungtynių pradžioje, ko pasekoje greitai prasileidžiam įvartį.

2) varžovai fiziškai ir taktiškai tikrai geriau buvo pasiruošę, o mes nesilaikėme žaidimo plano, kurį buvom numatę.

3) kaip visada, šitame lygmenyje daug ką lemia futbolo dievai, o jei mes būtume įmušę ir įsiveržę į priekį... žodžiu čia tik pasvarstymai, kas būtų, jei būtų.

Sveikinam „Medžius2“ su pergale, jie to buvo verti. Bet Viesulas yra Viesulas, antrame rate pasidarysime išvadas ir viskas bus kitaip. Kaip sakoma, pralaimėjom mūšį, bet ne karą. Judam toliau!

P.S Paulius Glosas turbūt ilgai nemiegojo, kol sudėliojo planą ir strategiją, kaip įveikti mus (šypsosi). Linkėjimai!“

O iš „Medžių2“ atstovo Tauro Navašinsko perspektyvos viskas atrodė taip:

„Pirmoje rungtynių dalyje kova vyko kiekviename aikštės metre. Abi komandos žaidė kietą, vyrišką futbolą. Nors mums ir pavyko pasižymėti jau pačioje pradžioje, tolimesnei rungtynių eigai tai didelės įtakos neturėjo.  Kamuolio ilgiau palaikyti nesisekė, vėliau pražanga pavojingoje zonoje prie mūsų baudos aikštelės, žaidimas ranka ir teisėjas skiria 11m baudinį į mūsų vartus. Laimei vartininkas žaidžia puikiai ir smūgis atremiamas. Vis tik vėliau „Viesulas2“ pasinaudojo mūsų klaida gynyboje ir išlygino rezultatą.

Per pertrauką gaunam velnių nuo trenerio už padriką žaidimą, susikaupiam ir antrame kėlinyje jau atrodom kur kas geriau. Sekasi ir ilgiau palaikyti kamuolį ir reikiamu momentu atlikti perdavimus puolėjams. Po vieno iš reidų Jevgenijų Rymovą griauna baudos aikštelėje, jis pats ir realizuoja baudos smūgį. Po įvarčio dar labiau užsivedame ir po kelių minučių Jevgenijus jau turi hattrick‘a savo kišenėje.  Nestabdom ir lipam toliau – perdavimas iš krašto ir Laisvydas Paknys muša gražuolį galva. Po šio įvarčio priešininkai galutinai palūžo, tad liko tik ramiai užbaigti susitikimą.

Pagarba varžovams, nes pirmas kėlinys tikrai buvo kovingiausias ir sunkiausias šį sezoną. Trečiadienį laukia „Navigatoriai“. Tikimės, kad  pergalių seriją pratęsime“.

Mažas spoileris – serijos pratęsti nepavyko, bet apie tai – jau kitoje apžvalgoje.

O kalbant apie spėjimus, tai čia spėjau žaliųjų pergalę tik maniau, kad ji bus pasiekta minimaliu skirtumu.

Navigatoriai Old Boys 6:0 Arpas

Na o turą uždarė dvikova, apie kurią daug šnekėti nėra reikalo, mat tiesiog susitiko dvi skirtingo kalibro komandos. Įvarčiai pradėjo piltis nuo pat pradžios ir jau po pirmo kėlinio nugalėtojas buvo daugiau nei aiškus, mat šeimininkai pirmavo 5:0. Antrame tiesiog liko nepraleisti, negauti traumų ir darbas buvo padarytas.

„Rungtynėms prieš „Arpą“ ruošėmės kruopščiai, kadangi vieną kartą jau suklupom. Aikštėje gana greitai pavyko įrodyti, kad esam stipresni ir dar daugiau pavyko įrodyti, kad progų susikurti galime, tačiau realizuoti sekasi sunkiai – sakė nugalėtojų atstovas Aurimas Daukšas. – „Pralaimėjimas „Ave.Ko2“ mūsų komandos nedemoralizavo ir dar niekas neprarasta. O „Arpo“ komandą norėčiau pagirti. Atrodo, viskas pas juos organizuota aukštam lygyje, žaidėjai aikštėje nesipyksta ir kovoja, tad labai keista, kad jie vis dar neturi taškų.

Rungtynės prieš „Medžiai2“ jau netrukus. Laikas vėl nėra ypatingai parankus, tačiau bandysime rinktis ir užduoti rimtą kovą“.

Vėlgi, dar vienas spoileris – kova buvo užduota ir ji navikams net atnešė taškų, bet plačiau – kitą savaitę.

O kalbant apie šios dvikovos prognozę, tai norite tikėkite, norite ne, bet nuspėjau, kad navigai pelnys būtent šešis įvarčius. Tiesa, iki pilnos laimės reikėjo, kad jie dar vieną ir praleistų..

REZULTATYVIAUSI

Čia savo pranašumą padidino „Ave.Ko2“ atakų lyderis Aleksandras Korvelis – savaitgalį pelnyti trys įvarčiai bendrą skaičių pakėlė iki trylikos, ir dabar jau gana solidžiai yra lenkiamas artimiausias persekiotojas – taip pat tris kartus ture pasižymėjęs ir dabar dešimt tikslių smūgių surinkęs Jevgenij Rymov („Medžiai2“). Beje, verta pažymėti, kad J. Rymovas šiuo metu yra sužaidęs vienomis rungtynėmis daugiau už savo varžovus. Trečią vietą kol kas dalinasi du futbolininkai: Ernest Pristavko („Ave.Ko2“) bei Vidmantas Černiauskas („Navigatoriai Old Boys“), kurie šiuo metu turi po 9 įvarčius.

ANONSAS

Vienos rungtynės ture tarp Medžių2 ir Navigatorių Old Boys jau įvyko, jų prognozę pateikiau anos savaitės apžvalgoje, tad šis savaitgalis susidės tik iš ketverių rungtynių.

Ave.Ko2 – Vova Juniors

06.08 (penktadienis), 20.00, Kalveliai

Kalvelių komanda įgauna pagreitį, o savo aikštėje jie tampa dar pavojingesni. Nepaisant to, kad voviniai taip pat kelia žaidimo kreivę aukštyn ir ne kartą jau parodė charakterį, spėju, kad šeimininkai darbą čia atliks – 4:1.

Molėtai – Pabradė

06.09 (šeštadienis), 19.00, Molėtai

Molėtuose vėl numatyta futbolo šventė – šeštadienio vakarą miestelėnai galės praleisti stadione, kur jų komanda sieks iškovoti antrąją savo pergalę SFL. O ir varžovas tam vienas palankesnių – viena nestabiliausių komandų, kuri gali tiek įkąsti lyderiams, tiek ir pralaimėti autsaideriams. Itin sunku prognozuoti tokias rungtynes, tačiau spėsiu, jog savų žiūrovų palaikomi molėtiškiai leis sirgaliams pamatyti nemažai įvarčių ir padovanos jiems tašką – 3:3.

Top Kickers2 – Viesulas2

06.10 (sekmadienis), 16.00, Fabijoniškės

TK vadovas žadėjo, kad komanda susirinkusi žada viesuliečiams mesti rimtą iššūkį, ir išties norisi tuo tikėti, nes diviziono naujokai tikrai turi daugiau potencialo, nei jo kol kas parodo. Tačiau ir svečiai, patyrę pirmą sezono nesėkmę sieks iškart atsistoti ant kojų ir neleisti kitoms komandoms pabėgti. Na bet patikėsiu tais M. Urbono žodžiais ir spėsiu, kad pora taškų TK iš varžovų atims – 2:2.

Arpas – Pagiriai2

06.10 (sekmadienis), 18.00, Maišiagala

Nors nemažai komandų stebisi, kad „Arpas“ vis dar neturi taškų, tačiau artimiausi varžovai tų taškų dalinti irgi nelabai nori – Pagirių dubleriai irgi startavo ne visai taip, kaip būtų norėję, tad dabar nebegali leisti sau klupinėti prieš sąlyginai silpnesnes komandas. Prognozė: „Arpui“ taškų dar kurį laiką teks palaukti – 1:3