D divizione pagaliau laimėjo Imperialas ir Versmė B; Arpas pristabdė advokatus Visos

Ketvirtasis turas SFL D divizione buvo labai glaustas. Į rugpjūtį nukėlus Nemenčinės ADS Auto ir FK Anykščių dvikovą bei ilsintis FKS Umergės dubleriams, likusios komandos kelių dienų laikotarpiu sužaidė tik trejas rungtynes.

Jų baigtis susiklostė taip, kad niekas neišmušė FKS Umergės B komandos iš lyderių balno, o pirmosiomis pergalėmis šį sezoną džiaugėsi Imperialas ir Elektrėnų Versmės pamaina.

FK Molėtai – Elektrėnų Versmė B 0:3 (0:1)
Molėtų stadionas. Teisėjas – S. Abramenkovas
10' Deividas Marcinkevičius 0:1
60' Marius Aliukonis 0:2
80' Deividas Stankevičius (iš 11 m) 0:3

Elektrėnų Versmės dublerių „akcijos“ D divizione vertintos pakankamai gerai, tačiau sezono pradžioje jie trūkčiojo. Iš pradžių buvo apmaudus pralaimėjimas Ukmergėje, tokios pačios apmaudžios lygiosios su Imperialu, o praėjus 11 dienų Molėtuose pagaliau iškovota pirmoji pergalė.

„Sunku pasakyti, ar 11 dienų pertrauką padėjo mums pelnyti pirmuosius sezono 3 taškus, tačiau prieš šį mačą su komanda labai rimtai pasikalbėjome, vyrai buvo užsivedę ir suprato, kad į gilesnę duobę ristis jau nebegalima“, – pasakojo Versmės dublerių treneris Nerijus Kobelevas.

Savo užsivedimą svečiai demonstravo nuo pirmųjų minučių. 10 min. Deividas Stankevičius tarsi treniruotėje su kamuoliu lengvai pabėgėjo ties aikštės viduriu, atliko perdavimą Deividui Marcinkevičiui, o pastarasis, suklaidinęs gynėjus, iš krašto smūgiavo taikliai.

Ankstyvas įvartis palengvino Elektrėnų komandos situaciją. Po pertraukos naudodamiesi molėtiškių klaidomis, jie savo pranašumą įtvirtino dar dviem įvarčiais. Ir pagerino komandos nuotaikas.

„Didelio noro ir pastangų dėka iškovojome šią pergalę. Komandos žaidimas gerėja, tačiau broko vis dar yra, ties jo eliminavimu ir dirbame treniruotėse. Tikiuosi, pasitaisysime“, – vylėsi N. Kobelevas.

Tuo metu Molėtai sužaidė kol kas prasčiausias sezono rungtynes.

„Deja, neturėjome jokių šansų. Versmės B komanda šiai dienai gerokai stipresnė už mus“, – neslėpė Molėtų klubo atstovas Benjaminas Zelkevičius.

Top Kickers-Koloro – Imperialas 1:2 (1:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – S. Abramenkovas.
20' Edvardas Korotkovas 1:0
24' Miroslav Zacharevič 1:1
63' Eduard Grudinskij 1:2

Už pademonstruotą tvirtą charakterį pagyrimų nusipelnė Imperialo komanda. Dar prieš savaitę ją 7:0 sumalė FKS Ukmergė B, o praėjusiame ture imperialistai džiaugėsi pirmąja pergale, kai 2:1 pranoko Top Kickers dublerius.

„Trys taškai visada džiugina. Ypač, kai tai yra pirmoji pergalė sezone, – neslėpė Imperialo treneris Janas Vilkin. – Vyrai po truputį pradeda suprasti vienas kitą aikštėje ir bando žaisti komandinį futbolą.“

Top Kickers vadovas Mantas Urbonas įsitikinęs, kad tai buvo panašaus pajėgumo varžovų dvikova ir lygus mčas, kuriame svarstyklės galėjo pakrypti į bet kurią pusę. Šį kartą labiau pasisekė Imperialui.

Pirmame kėlinyje komandos apsikeitė įvarčiais, o antro viduryje Top Kickers dubleriai praleido auksinį šansą išsiveržti į priekį. 61 min. jie įgijo teisę mušti 11 m baudinį, tačiau Emilis Šaras nepataikė į vartus.

Jau po poros minučių Imperialo komandą prieš šį sezoną papildęs Eduardas Grudinskis persvėrė santykį – 1:2.

„Bandėme bent jau tą tašką pasiimti, bet vis nesugebėdavome tiksliai atlikti paskutiniojo smūgio. Apmaudus rezultatas, nors pats žaidimas mane tenkino. Jei išlaikysime panašią kokybę ir prisijaukinsime fortūną, galime tikėtis taškų kitose rungtynėse su Anykščiais“, – mano M. Urbonas.

Po šios pergalės Imperialas turnyro lentelėje pakilo į 6 vietą ir aplenkė būtent Top Kickers-Koloro.

Tačiau J. Vilkin iš laimės nešokinėja: „Problemų komandos žaidime dar turime nemažai. Pagrindinė iš jų – susikurtų progų realizacija. Galimybių prie varžovų vartų susikuriame, bet niekaip jų neišnaudojame.“

A Komanda-Margiris B – FK Arpas 3:3 (3:2)
Širvintų stadionas. Teisėjas – J. Butkus.
11' Valdemar Voinič 1:0
18' Rytis Mušauskas 2:0
22' Mauro Alexis Batttellini 2:1
32' Artūras Sukristovas 3:1
40' Edvin Volodkovič (iš 11 m) 3:2
80' Mauro Alexis Battellini 3:3

A Komandos-Margirio dubleriams sugrįžimo į pamėgtą Širvintų stadioną nepavyko pažymėti pergalingai. Nors jie net du sykius turėjo dviejų įvarčių pranašumą, bet galiausiai buvo priversti tenkintis vienu tašku.

Arpas į rungtynes vėl rinkosi vangiai ir iš pradžių išrikiavo lygiai 11 žaidėjų. Vis tik netrukus prisijungė likusios pajėgos ir svečiai jau turėjo 6 keitimus.

A Komanda pradėjo kaip tikri šeimininkai ir greitai pribloškė varžovus, per 18 minučių įmušdami 2 įvarčius.

„Visa tai – dėl blogo mūsų saugų taktinio išsidėstymo ir žaidimo, blogo gynybos linijos narių vienas kito pasaugojimo ir dėl blogo varžovų žaidimo skaitymo. Todėl po 2 įvarčių šalto dušo teko keisti pozicijas aikštėje, ypač lopant spragas saugų linijoje“, – komentavo Arpo vadovas Romualdas Sirutkaitis.

Taktiniai perstatymai davė naudos. Jau 22 min. Mauro Alexis Battellini stipriu smūgiu į vartų kampą sušvelnino skirtumą (2:1). Po dešimties minučių A Komandos snaiperis Artūras Sukristovas akimirksniu aplenkė oponentų gynėją ir „uždarė“ perdavimą iš krašto (3:1). Vėliau M. A. Battellini uždirbo 11 m baudinį, kurį realizavo Edvinas Volodkevič, taip vainikuodamas įvykių kupiną pirmą kėlinį (3:2).

Po pertraukos Širvintų stadione antradienio vakarą toliau vyko lygi ir atkakli kova.

„A Komanda geriau skirstė kamuolį ir rezgė pozicines atakas. Mes gi stengėmės greitai kontratakuoti maksimaliomis pajėgomis“, – prisiminė Arpo treneris.

Pasak jo, išlyginamasis įvartis brendo ir subrendo 80 min., kai bene geriausias mačo žaidėjas M. A. Battellini įkirto į baudos aikštelę, sulaukė Emanuelio Matuizo perdavimo ir pelnė savo antrą įvartį – 3:3.

A Komanda-Margiris B nenorėjo taikstytis su tokia atomazga ir dar bandė išplėšti tris taškus. Šeimininkai surengė kelis pavojingus išpuolius, tačiau patikimai sužaidė antrasis Arpo vartininkas Edvinas Bludnickis.

„Paskutinis įspūdingas epizodas įvyko 87 min. – greitą A Komandos puolimo oranžinį garvežį, lekiantį ekspres greičiu į mūsų baudos aikštelę, iš lygiagretaus kelio sankryžoje tokiu pačiu greičiu taranavo pagrindinis sunkusis raudonas Arpo gynybos garvežys Alvydas Šimkus, – vaizdžiai pasakojo R. Sirutkaitis. – Reikia pagirti ir paskutinį sunkųjį A Komandos gynėją Ruslaną Filonovą, pro kurį prasiveržti nė vienam Arpo puolėjui taip ir nepavyko. Įtarimas, gal jo bateliuose įtaisyti mikro motorai, pridedantys greičio ir manevringumo.“

Geras susirinkimas ir keitimų gausa padėjo Arpo komandai mesti lygiavertį iššūkį patyrusiai A Komandos-Margirio B ekipai, kuri išlieka tarp D divizono favoritų.

„Jie turi solidžią patirtį ir žaidžia brandų futbolą. Yra nemažai senų pažįstamų, žaidusių senais laikais Advoco komandoje. 2007-2012 m. su Advoco žaidėme 6 kartus, 4 pergalės buvo mūsų, 2 pergalės – jų. Skaudžiausiai pralaimėjome 2012 m. – 1:8. Įvarčius tuomet mušė ir dabar A Komandoje rungtyniaujantys Edgaras Krasnoložskis, A. Sukristovas. Visa šita statistika dabar užrašyta Margiriui ir manau, kad tai nesąžininga, – istorines tarpusavio kovas apžvelgė R. Sirutkaitis, pažėręs daugiau faktų. – Kelis metus Advoco buvo mūsų vasaros treniruočių partneriais Vingio parko regbio stadione. Po vieno netyčinio kontakto, keliant kampinį, Romui S. trūko peties rutulinis raumuo – prireikė trijų mėnesių pertraukos operacijai ir reabilitacijai. O šiaip, šitai A Komandai šiemet prognozuočiau vietą viršutinėje turnyro lentelės dalyje.“

Penktas turas (liepos 11-12 d.)

FK Anykščiai – Top Kickers-Koloro. Šeštadienis, 14.00, Anykščių stadionas. Kaip teigė Top Kickers vadovas Mantas Urbonas, paskutinėse rungtynėse demonstruota žaidimo kokybė pagrįstai leidžia tikėtis palankaus rezultato Anykščiuose. Tiesa, mačo laikas vilniečiams nėra palankus – teks žaisti šeštadienį 14 val. Visgi Kickersai atranda susižaidimą, o štai Anykščiai paskutines rungtynes bus žaidę prieš dvi savaites. Prognozė: 3:2.

FKS Ukmergė B – FK Molėtai. Šeštadienis, 19.00, Ukmergės stadionas. Po trumpo atokvėpio į kovą sugrįžta ir Ukmergės dubleriai, šiemet laimėję visas oficialias rungtynes ir vėl žaisiantys savo tvirtovėje. Žinant, kiek Molėtai turėjo problemų namų mače prieš Versmę B, galima numanyti dar 90 labai sudėtingų minučių jiems. Prognozė: 3:1.

Elektrėnų Versmė B – A Komanda-Margiris B. Sekmadienis, 18.00, Elektrėnų SM stadionas. Versmės dubleriai pagaliau atidarė pergalių sąskaitą ir pasiryžę tęsti sėkmingą atkarpą. A Komandos dublerių puolimas vienas geriausių lygoje (vid. 3,75), bet antradienį Arpas apnuogino advokatų gynybos problemas ir pažeidžiamumą. Prognozė: 2:2.

FK Arpas – ADS Auto. Sekmadienis, 20.00, Nemenčinės stadionas. Sezono pradžioje Arpas stebina ir per 3 turus surinko 5 taškus. ADS Auto po virtinės nesėkmių atsidūrė turnyro lentelės dugne. Pakilti iš jo bus labai sunku. ADS Auto per 3 turus pelnė vos 1 įvartį, o pramušti Arpo gynybą nėra lengva nė vienai komandai. Prognozė: 4:1.